Autor Wątek: Karta Zdarzenia  (Przeczytany 11265 razy)

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Karta Zdarzenia
« dnia: Maj 10, 2005, 21:33:44 »
Witam!

Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale chodzi mi o kartę którą wypełnia się po zdarzeniu.
Może ktoś wie skąd ją zdobyć?

Pozdrawiam

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2005, 00:26:30 »
cos takiego jest w rozporzadzeniu o KSRG.poszukaj tam
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2005, 18:10:59 »
W załącznikach do rozporządzenia o KSRG jest karta udizelenia pomocy medycznej ale takiej o jaką mnie chodzi  - nie ma.

Pozdrawiam

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2005, 20:35:33 »
My posługujemy się drukiem, który nazywa się "potwierdzenie udziału w zdarzeniu" lub coś w tym rodzaju i jest załacznikiem do tego rozporządzenia.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2005, 21:24:17 »
Zadzwon sobie do własciwej Tobie KPPSP i popros operacyjna aby taka Ci wydali.
Mysle, ze nie powinno byc problemu.
Pozdarwiam
 

Offline steyr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2006, 12:15:30 »
Ja wypełniam kartę własnoręcznej roboty,i powielonej na ksero.Są na niej rubryki np. adres zdażenia ,właściciel,kto alarmował lub dysponował, data godzina wyjazdu i powrotu,kto brał udział ilość godzin,jaki sprzęt ,nr.zgodny z nr.zdarzenia zarejestrowanego przez psk podpis.Takie coś uznała mi gmina i na tej podstawie nalicza godziny ochotnikom .Powodzenia...
Witam!

Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale chodzi mi o kartę którą wypełnia się po zdarzeniu.
Może ktoś wie skąd ją zdobyć?

Pozdrawiam

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2006, 14:51:45 »
podaj jaka konkretnie karte ci chodzi, sa one w zalaczniokach rozporzadzenia KSRG, ale jezeli nie mozesz znalezc to moge wyslac Ci na e-mail, sa tam m.in.:
-Informacja ze zdarzenia ( gdzie, co kto robil, kto dowodzil, przyczyna itd.) tzw. meldunek
- Karta ze zdarzenia ( kto powiadomil, telefon, jednostki biorace udzial )
- Karta manipulacujna (szczegolowe podanie co o ktorej godzinie kto co robil)
- Wykaz sil i srodkow ( czasy, kilometry i ilosc uzytego przy akcji sprzetu - zniszczonego tez)
- Potwierdzenie udzialu Jednostki w zdarzeniu

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2006, 18:05:04 »
Chodzi zapewne o "Informację ze zdarzenia" (załącznik nr 2 do rozporządzenia o KSRG). Znajdziesz go np tu:
http://www.straz.gov.pl/binaries/pdf/rozp%20organizacja%20ksrg1.pdf
a objaśnienia do jej wypełnienia tu:
http://www.straz.gov.pl/binaries/pdf/rozp%20organizacja%20ksrg2.pdf
Pozdrawiam!

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2006, 20:21:25 »
a jeśli nie zdobędziesz jej z żadnych źródeł wstap do kazdej najblizeszej Komendy Powiatowej /Miejskiej PSP -tam każdemu druhowi zapewne takiej karty udosepnią....

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2006, 21:02:07 »
Dokładnie! -_-!
<jeśli nie zdobędziesz jej z żadnych źródeł wstap do kazdej najblizeszej Komendy Powiatowej /Miejskiej PSP -tam każdemu druhowi zapewne takiej karty udosepnią....>
Zwykle leży ich sporo...... na <SK>
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:03:26 »
Ok. Karta zdarzeń.Komu  przekazujecie dane i jak to się ma do ochrony danych osobowych.Pytanie bo mam taki problem.Jako jednostka OSP biorąca udział w zdarzeniu czy mogę przetważać dane osobowe. Dane ze zdarzenia podaję przez radio lub telefonicznie do PSK.A jak urząd zażyczy sobie takich danych to co wtedy?Czy mogę podać je że " Kowalski" spowodował wypadek.Proszę o dyskusję.

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:16:46 »
radio lub telefonicznie do PSK.A jak urząd zażyczy sobie takich danych to co wtedy?Czy mogę podać je że " Kowalski" spowodował wypadek.Proszę o dyskusję.
Podstawowa zasada korespondencji radiowej - nie podaje się żadnych nazwisk przez radio tylko kryptonimy. Informacja ze zdarzenia jest na PSK/MSK i tylko oni moga dysponować danymi w niej zawartej i to nie według własnego uznania .
U mnie w KM obowiązuje zasada, że wszelkich informacji dla służb uprawnionych (np. Policja) udziela się tylko na pisemną prośbę.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:17:43 »
Nie udostępnia się takich danych- bynajmniej u mnie bez "oficjalnego" pisma zainteresowanej strony! Zwykle krótkie pismeko do KP i póżniej wydruk ze zdarzenia na SK, ale wiem, że jest z tym bardzo różnie! :angry: Spróbujcie coś załatwić podobnego w urzędach - sami się przekonacie! Co i za ile! Ech...
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:25:32 »
Jezeli chodzi o kartę to my dostajemy takie z gminy (oddział Obrony Cywilnej). Na druku są już wypisane wszystkie dane dot. jednostki i pojazdu, do karty trzeba wpisać imiona i nazwiska członków biorących udział w akcji, miejsce akcji, opis zdarzenia (co się stało), date i godzine wyjazdu i powrotu, ilość zużytej wody, odległośc z remizy do miejsca zdarzenia itp.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:33:04 »
Jeżeli chodzi o kartę zdarzeń to wyślę kopie druków w poiniedziałek bo nie mam możliwości dojścia do skanera.Na poniedziałek bank.


pozdro

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2006, 21:39:25 »
Dokument potwierdzany przez PSP

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 12, 2006, 13:28:03 »
Hmmm....

Mnie chodzi o coś pośredniego.
Karta Krzyśka to w zasadzie potwierdzenie udziału jednostki w zdarzeniu. Ale nie ma miejsca na opisanie działań, czas pracy urządzeń, agregatów, motopomp, itp.
Ale bardzo dziękuję za przesłanie tej karty.

Natomiast karta w rozporządzeniu dot. KSRG jest zbyt skomplikowana. Strasznie dużo możliwości do zaznaczenia na kilku stronach! I potrzebna to chyba przede wszystkim do sporządzenia statystyk.

Mnie chodzi o kartę zdarzenia w którą wpisuje oczywiście podstawowe dane zdarzenia
- czas wyjazdu i powrotu
- rodzaj zdarzenia
- skład zastepu
- ilość przejechanych km
- godziny pracy autopompy, agregatu, niagary, itp (ale chciałbym mieć tylko to co mam na wozie a nie całą listę sprzętu dostępnego w kraju)
- czy była udzielana pomoc medyczna (jeśli tak - opis udzielenia pomocy i zużycie materiałów)

Postaram się taką kartę zrobić jeszcze do końca czerwca - i na pewno zamieszcze ją do ściągnięcia dla każdego - ale piszcie swoje uwagi - co jeszcze chcielibyście aby było w takiej karcie.

Pozdro

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 12, 2006, 14:53:34 »
My wypełniamy tylko taką kartę.Bo nie możemy podawać danych osobowych nie mamy takich uprawnień do zbierania ich.Jest jakiś przepis mówiący o spełnieniu warunków na przetwarzanie danych osobowych.Z tej karty mamy naliczane płace jest tam potwierdzenie przez PSP że braliśmy udział w działaniach.A jeżeli chodzi o sprzęt to są karty rozliczania paliwa i z nich jest wiadomo ile co pracowało.A Urząd jeżeli chce więcej informacji to zgłasza się pisemnie do właściwej PSP i takie dane mu udzielą lub nie.



pozdro

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2006, 18:19:33 »
Hmmm....

Mnie chodzi o coś pośredniego.
Karta Krzyśka to w zasadzie potwierdzenie udziału jednostki w zdarzeniu. Ale nie ma miejsca na opisanie działań, czas pracy urządzeń, agregatów, motopomp, itp.

Natomiast karta w rozporządzeniu dot. KSRG jest zbyt skomplikowana. Strasznie dużo możliwości do zaznaczenia na kilku stronach! I potrzebna to chyba przede wszystkim do sporządzenia statystyk.

Mnie chodzi o kartę zdarzenia w którą wpisuje oczywiście podstawowe dane zdarzenia
- czas wyjazdu i powrotu
- rodzaj zdarzenia
- skład zastepu
- ilość przejechanych km
- godziny pracy autopompy, agregatu, niagary, itp (ale chciałbym mieć tylko to co mam na wozie a nie całą listę sprzętu dostępnego w kraju)
- czy była udzielana pomoc medyczna (jeśli tak - opis udzielenia pomocy i zużycie materiałów)

Postaram się taką kartę zrobić jeszcze do końca czerwca - i na pewno zamieszcze ją do ściągnięcia dla każdego - ale piszcie swoje uwagi - co jeszcze chcielibyście aby było w takiej karcie.

Pozdro
Witam
Wprawdzie nie jestem ochotnikiem tylko zawodowcem, ale ponieważ mam dość wysokie zdanie o pracy ochotników pozwalam sobie zabrać głos :)
Informacja ze zdarzenia jest dokumentem podstawowym który musi znaleźć się na Stanowisku Kierowania (mówie tu o sytuacjach kiedy w akcji uczestniczy tylko OSP, w innych przypadkach jesteście "podpinani" pod meldunek dowódcy z PSP) Podejrzewam, że najczęściej nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale składając meldunek do SK dyżurny operacyjny wklepuje te dane do komputera i są one wysyłane za pośrednictwem programu EWID 99. Jeśli chodzi o udzielanie pomocy medycznej, to u mnie w KM wymagamy obowiązkowo  wypełnienia karty udzielonej pomocy medycznej (wzór. nr 14 do rozp. MSWiA w sprawie KSRG) (dotyczy to zarówno nas jak i ochotników)
Jeśli chodzi o godziny pracy sprzętu to z tego co sie orientuję to są ona w OSP rozliczane na podstawie kart pracy sprzętu. Udział jednostki OSP w zdarzeniu jest każdorazowo potwierdzany przez dowódcę lub dyżurnego operacyjnego na druku potwierdzenia udziału w zdarzeniu (wzór nr 11 z rozp. jw.)
Jeśli masz zamiar zrobić  własną kartę, to bedzie ona mogła służyc tylko jako wewnętrzny dokument OSP
Pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 13, 2006, 19:13:13 »
Panowie!
Dziękuje za odpowiedzi - system EWID i karty pracy sprzętu są mi znane. Chodzi mi właśnie o sporządzenie karty dla potrzeb wewnętrznych OSP.
Dowódca wracając ze zdażenia ma wypisać wszystko na jednym druczku a potem mechanik przepisze sobie godziny pracy na kartę pracy sprzętu - w naszej gminie akurat nie obowiązują żadne karty - a przecież statystyki na koniec roku z czegoś trzeba robić. Właśnie - PSP ma swoją ewidencję, ma wszystko dokładnie zapisane - u nas akurat 50% to wyjazdy samodzielne i potem telefonicznie podaje na PSK wszystkie dane dotyczące zdarzenia - a chciałbym mieć te dane też u siebie w papierach.
Dotychczas każda OSP robiła to inaczej - jedni wpisywali do zwykłego zeszytu tylko godziny wyjazdu i powrotu, inni dodawali jeszcze skład zastępu a znam też taką jednostkę która nie zapisuje nic.
Dlatego potrzebna jest mi taka zbiorowa karta zdarzenia - podobna do tej z rozporządzenia o KSRG.
Myślę że innym też się przyda.

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2006, 19:21:21 »
Pedros
Myślę, że jeśli zgłosisz sie do odpowiedniego SK na pewno dostaniesz dane zawarte w meldunkach. Jesli chcesz zrobić porządek w wewnetrznej dokumentacji OSP chwała Ci za to  -_- Jeśli chcesz służę pomocą (moge podesłać karty pracy sprzętu używane w PSP)

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 13, 2006, 20:33:03 »
Na pewno bardzo by sie przydała.

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 13, 2006, 21:54:53 »
W czwartek będę na służbie, w piątek wyślę.
Pozdrawiam

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 14, 2006, 16:03:11 »
Pedros tu masz wzory tych druków na tej stronie.
http://www.kwpsp.ires.pl/11539,11540,11573/11573/


pozdro

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Karta Zdarzenia
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 21, 2006, 17:13:39 »
Taką kartę sobie wymysliłem.
Nie jest to karta zdarzenia tylko karta wyjazdu bo będziemy w nią wpisywać także wyjazdy niealarmowe.








Oczywiście wzór nie jest zastrzeżony więc można ją wykorzystywać do woli ale miło by było usłyszeć (zobaczyć :) jakieś opinie o niej, co dodać, co zmienić.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2006, 10:07:53 wysłana przez Pedros »