Autor Wątek: Komendy dowódcy  (Przeczytany 5664 razy)

komek2122

  • Gość
Komendy dowódcy
« dnia: Lipiec 24, 2009, 11:51:11 »
Witam wszystkich! Mam do was drodzy koledzy pewne zapytanie, otóż na zawodach jestem dowódcą w bojówce. Tu kieruje swoje zapytanie, jak mają wyglądać meldunek do sędziego i komenda do drużyny? Komendę ".....w tył rozejść się" wyczytałem z regulaminu ale nic więcej tam o komendach nie piszę. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Offline viper371

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • www.facebook.com/OspPustynia
    • www.facebook.com/OspPustynia
Odp: Komendy dowódcy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2009, 14:58:22 »
Baczność!
Dowódca sekcji zgłasza sekcje gotowa do wykonania ćwiczenia.
Baczność!
Stanowisko wodne przy zbiorniku, rozdzielacz na wysokości dwóch odcinków W-75, linie gaśnicze z dwóch odcinków W-52, rota pierwsza obrócenie/załamanie tarczy, rota druga stracenie pachołków. Na linie startu w tył rozejść się.

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Komendy dowódcy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:32:40 »
A nie lepiej tak:
Baczność!
(honorek)
Panie (kapitanie...) dowódca drużyny OSP (..) druh (nazwisko)melduje drużynę gotową do zawodów (rozpoczęcia ćwiczenia bojowego)
Sędzia:"proszę zaczynać"
(honorek)
Stanowisko wodne przy zbiorniku, rozdzielacz na wysokości dwóch odcinków W-75, linie gaśnicze z dwóch odcinków W-52, rota pierwsza złamanie(obrócenie) tarczy, rota druga przewrócenie pachołków
W tył na linie startu rozejść się
Spocznij!
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

komek212

  • Gość
Odp: Komendy dowódcy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2009, 17:19:22 »
Dziękuje koledzy bardzo mi pomogliście -_-

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Komendy dowódcy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2009, 00:24:37 »
To kolego moze jakis starszy reulamin posiadasz. W "najnowszym" jest to opisane słowo po słowie, tak jak koledzy wyzej opisali, z jednym małym wyjątkiem. Powinno byc " obrócenie/załamanie tarczy" ( a nie załamanie/obrócenie jak u kol. kruger) i " przewrócenie pachołków" ( a nie stracenie, jak u kol. viper) Pewnie powiecie ze sie czepiam, i ze to nie ma roznicy...byc moze, ale pisze to tak w roli przetrogi, bo większosc druzyn nie zwraca uwagi, na poprawnosc wydawanego rozkazu, a nie jednokrotnie spotkałem sie na zawodach roznej rangi, nawet na gminnych, ze sedziowie przyznawali punkty karne za ten element. I wtedy jest wielkie zdziwionko na twarzach zawodnikow...napewno nie jest przyjemne przegrac zawody z powodu takiego malego niedopatzrenia, kiedy wykonalo sie w obu konkurencjach najlepsze czasy. Tak wiec ten post, ku przestrodze, a nie czepialstwo. Pozdrawiam:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Komendy dowódcy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2009, 08:21:21 »
Przepraszam, za odskocznię, ale u nas jest z tym wyjątkowy cyrk, jeśli chodzi o rozkazy wydawane przez komendanta gminnego.

Kwiatków są tysiące, ale moim ulubionym, stałym fragmentem gminnego Dnia Strażaka jest:
"Baczność, w tił, rozejść się! Sztandary na swoje, wieta gdzie!"  :gwiazdki:  ^_^
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

komek212

  • Gość
Odp: Komendy dowódcy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2009, 09:56:47 »
Kolego vasilij zaitzsew, owszem mamy i nowy regulamin w którym treść rozkazu do drużyny jest napisana, lecz mi chodziło o rozkaz do sędziego o przygotowaniu drużyny, ale już wszystko wiem dzięki  -_-

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Komendy dowódcy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2009, 17:41:20 »
Okej, wszytsko w porządeczku:) to juz koledzy wczesniej opisali poprawnie. Tylko przed zawodami trzeba sie dowiedziec, jaki stopień ma sedzia który bedzie odbierał meldunek zeby nie walnac gafy i nie powiedziec do aspiranta, brygadierze itp:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Komendy dowódcy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2009, 18:21:33 »
Dobre hasło:
" Tylko przed zawodami trzeba sie dowiedziec, jaki stopień ma sedzia który bedzie odbierał meldunek" ^_^
Co to zawody dla niewidomych, sędziowie na zawodach są w mudurach przeważnie
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Komendy dowódcy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2009, 11:19:24 »
Oczywiscie zgadza sie, podejrzewłem ze padnie takie stwierdzenie...ale nie raz sie przekonalem ze często dowódcy druzyn, nie znaja wogole oznaczen na pagonach i oznaczających ich stopni...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."