Autor Wątek: Płace w Warszawie.  (Przeczytany 15608 razy)

Offline Przemek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Płace w Warszawie.
« dnia: Lipiec 07, 2009, 22:59:49 »
Mam pytanie ile zarabia strażak w Warszawie wzięty z poboru z ulicy.  Słyszałem, że w Warszawie jest coś takiego jak dodatek stołeczny i dlatego pytam się ile na czysto jest w stanie zarobić przysłowiowy "sikawkowy".

Dziękuje z góry

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2009, 23:11:35 »
Cytuj
Słyszałem, że w Warszawie jest coś takiego jak dodatek stołeczny
Żle słyszałeś, nic takiego nie ma.
A strażak w Warszawie zarabia tyle samo co w Krakowie, Lublinie, Wałbrzychu i Gołdapi na tym samym stanowisku.

Offline siwy1973

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2009, 10:35:33 »
Witam
Dodatek stołeczny odnosi się tylko do Policji.
Pozdrawiam

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2009, 15:57:53 »
Cytuj
Słyszałem, że w Warszawie jest coś takiego jak dodatek stołeczny
Żle słyszałeś, nic takiego nie ma.
A strażak w Warszawie zarabia tyle samo co w Krakowie, Lublinie, Wałbrzychu i Gołdapi na tym samym stanowisku.
Pojechałeś....strażak przyjety w Warszawie na stanowisko stażysty ma conajmniej 35 krotnie większy dodatek służbowy niż w Gołdapi..... od  razu widać że nie wiesz ile ludzie w Polsce zarabiają i jakie maja dodatki służbowe...za porównywalną kasę w Warszawie nikt nie przyszedłby do służby, chyba że nawiedzony....
A że nie ma dodatku stołecznego to oczywiście prawda....a szkoda.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2009, 17:40:25 »
Cytuj
za porównywalną kasę w Warszawie nikt nie przyszedłby do służby, chyba że nawiedzony
a jednak chętnych zawsze jest dużo więcej niż miejsc i przed kwalifikcjami raczej nie negocjują wysokości dodatku.
Są komendy w Polsce gdzie dodatki są wyższe niż w Warszawie. Poza tym to jest sprawa mocno indywidualna więc nie ma co się sprzeczac - w różnych przypadkach różnie to wygląda. Wiadomo że ze względu na koszty życia w Warszawie dodatki często są troche większe ale na pewno nie jest tak, że w Warszawie opłaca się pracowa dużo bardziej niż w innym mieście.

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2009, 18:06:21 »
He he nikt nigdzie konkretnie nie podaje wynagrodzenia. Może mi ktoś na pw napisać ile zarabia młodszy aspirant?
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2009, 21:45:04 »
Cytuj
za porównywalną kasę w Warszawie nikt nie przyszedłby do służby, chyba że nawiedzony
a jednak chętnych zawsze jest dużo więcej niż miejsc i przed kwalifikcjami raczej nie negocjują wysokości dodatku.
Są komendy w Polsce gdzie dodatki są wyższe niż w Warszawie. Poza tym to jest sprawa mocno indywidualna więc nie ma co się sprzeczac - w różnych przypadkach różnie to wygląda. Wiadomo że ze względu na koszty życia w Warszawie dodatki często są troche większe ale na pewno nie jest tak, że w Warszawie opłaca się pracowa dużo bardziej niż w innym mieście.
O jakich negocjacjach ty mówisz???....
Przecież nie ma co ukrywać że stażysta w Warszawie dostaje na dzień dobry 350 dodatku służbowego a w Gołdapi 10 PLN - chyba, że to pociotek Komendanta albo za dobry offset dostał się do straży.
A te 350 to jakkby nie było 270  netto więcej, niż w Twojej przysłowiowej Gołdapi.
Zgadza się , że kandydatów jest więcej niż miejsc, ale nie mów, że to sprawa indywidualna a tym bardziej negocjowalna. A resztę można sobie policzyć z Rozporządzenia o wynagrodzeniu.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline kRZYSIEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2009, 22:47:23 »
Różnica w dodatku służbowym jest spora,ale i awans na mł.ratownika po roku przeważnie a słyszałem że w kraju do trzech lat, fakt wyjazdów jest sporo,pozdrawiam.

Offline PALTO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2009, 09:07:31 »
Cytuj
O jakich negocjacjach ty mówisz???....
Przecież nie ma co ukrywać że stażysta w Warszawie dostaje na dzień dobry 350 dodatku służbowego a w Gołdapi 10 PLN - chyba, że to pociotek Komendanta albo za dobry offset dostał się do straży.
A te 350 to jakkby nie było 270  netto więcej, niż w Twojej przysłowiowej Gołdapi.
Zgadza się , że kandydatów jest więcej niż miejsc, ale nie mów, że to sprawa indywidualna a tym bardziej negocjowalna. A resztę można sobie policzyć z Rozporządzenia o wynagrodzeniu.

no niestety ale na dzień dobry stażysta w Warszawie (tej w województwie mazowieckim) nie dostaje 350 złotych - przynajmniej nie każdy stażysta. Ta kwota zazwyczaj jest dużo niższa.
AUDACES FORTUNA IUVAT

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2009, 09:20:43 »
He he nikt nigdzie konkretnie nie podaje wynagrodzenia. Może mi ktoś na pw napisać ile zarabia młodszy aspirant?

No wlasnie ile zarabiaja mlodsi aspiranci, mlodsi kapitanowie? Nigdzie nie moge tego znalezc

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:38:04 »
He he nikt nigdzie konkretnie nie podaje wynagrodzenia. Może mi ktoś na pw napisać ile zarabia młodszy aspirant?

No wlasnie ile zarabiaja mlodsi aspiranci, mlodsi kapitanowie? Nigdzie nie moge tego znalezc
A co ty informacji do sprawy alimentacyjnej potrzebujesz?????
Jak skończyłeś szkołę to wiesz gdzie informacji szukać, chyba że Cię nie nauczyli.
Policz sobie -
d-ca zastępu +
dodatek za stopień
+ dodatek za lata służby
+dodatek służbowy - minimum 350 i ci wyjdzie
Zadajecie tak głupie pytania jak baba co chce niewiernego strażaka do sądu o alimenty podać..........


no niestety ale na dzień dobry stażysta w Warszawie (tej w województwie mazowieckim) nie dostaje 350 złotych - przynajmniej nie każdy stażysta. Ta kwota zazwyczaj jest dużo niższa.
Mówimy o Warszawie a nie o mazowieckim, i sam widzisz że są różnice.........
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 22:42:05 wysłana przez Butel »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2009, 09:57:23 »
nie będę się kłócić o dodatek stażysty w Gołdapi ale d-ca zmiany dostaje tam więcej niż w Warszawie...

Offline PALTO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2009, 18:22:16 »
a ciekawe ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Gołdapi :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2009, 18:30:28 wysłana przez PALTO »
AUDACES FORTUNA IUVAT

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2009, 19:27:54 »
a ciekawe ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Gołdapi :D
a czy ktoś jest zmuszany do służby w mieście stołecznym, lub tez do wynajmu (kupna) mieszkania (domu)? W pełni rozumiem postulaty zróżnicowania uposażeń pomiędzy dużymi miastami a tzw. "prowincją", ale proszę - nie uzasadniajcie tego ceną nieruchomości (istotnie wyższa w dużych miastach), czy też kosztami utrzymania (te są akurat niejednokrotnie niższe); zasadność tych postulatów moim zdaniem wynika tylko i wyłącznie ze skali zagrożeń i obciążenia interwencjami
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Doman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2009, 17:02:29 »
Każdy wie, że kasa w straży zależy od stanowiska. Stażysta kokosów nigdy nie miał i miał ich nie będzie. Różnica w płacy to tylko i wyłącznie kwestia układów z komendantem a nie miejsce zatrudnienia.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 20, 2009, 08:01:50 »


No wlasnie ile zarabiaja mlodsi aspiranci, mlodsi kapitanowie?
Jak skończyłeś szkołę to wiesz gdzie informacji szukać, chyba że Cię nie nauczyli.
Policz sobie -
d-ca zastępu +
dodatek za stopień
+ dodatek za lata służby
+dodatek służbowy - minimum 350 i ci wyjdzie


U mnie to mają  dowódcy zmian po 350 zł dodatku służbowego, a młodsi asp zaraz po szkole to kolego grupa - st. ratownika + to co napisałeś / dodat. za stopień +dodat. służbowy do 200 zł. oraz sporadycznie- okresowo dodat. motywacyjny za np. za prace budowlane , utrzymanie zieleni, oczka wodnego itp.od  50 do 60 zł przez max 3 miesiące
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline tolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 20, 2009, 14:34:45 »
Witam, mam pytanko trochę z innej beczki ale w temacie Warszawskiej straży.
Czy ktoś wie gdzie i czy wogóle są wolne miejsca w jednostkach warszawskch? Pytam ponieważ kończe nie długo staż i mam zamiar się przenieść a mieszkam w stolicy więc miał bym bliżej. Pracuję jako kierowca-ratownik (uprawnienia na drabiny).
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 20, 2009, 14:37:38 »
Najlepiej zadzwoń do kadr i zapytaj, a jeśli jesteś kierowca z papierami to na pewno znajdzie się miejsce :straz:
Centrala:
telefon: 022 596 70 00

Offline tolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:33:25 »
Dzięki za odpowiedź, zacznę powoli objazd po Warszawskich JRG i dowiem się czy mam szansę na miejsce a poźniej do kadr. Nie ma sensu dojeżdżać i wydawać kase na paliwo jak można wskoczyć na rower czy spacerkiem spokojnie udać się na służbę, a za oszczędzone pieniądze można spożytkować na :piwo:

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 20, 2009, 22:37:54 »
A ja jestem na stanowisku d-cy zastępu i mam dodatek zajefajny i nic nie muszę wynajmować bo do pracy mam 30 km :) a tak po za tym jak ktoś pyta ile w straży się zarabia to niech idzie na bankiera lepiej bo tu dużo nie zarobi hehehehehe

Offline brutalnasila

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 22, 2009, 14:35:56 »
ale się uśmiałem czytając te posty w stylu "a mnie się wydaje że"....ale jeden powie, drugi coś doda, i już mamy kompletnie zniekształcony obraz rzeczywistości. Najogólniej rzecz ujmując:
1. W Warszawie jest przyzwoicie z dodatkami, ale są komendy powiatowe PSP, w których są dużo większe dodatki służbowe niż daje stolica.
2. Twierdzicie, że stażysta w Warszawie ma 350zł dodatku na dzień dobry? Może i gdzieś tam w którejś jednostce ma, o czym mi nie wiadomo. A ja twierdzę, że nie stażysta, a świeżo przyjęty oficer w stopniu mł. kapitana na stanowisku d-cy zastępu nie ma nawet tych 350zł na początku.
3. Do forumowicza Ogniowy mała prośba - mógłbyć podać jakieś merytoryczne źródełko Twoich rewelacji o Warszawie i Gołdapii? A nie tylko "przecież wiadomo, że...".

Jak coś to priv.
Pozdrawiam

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 22, 2009, 22:06:04 »
ale się uśmiałem czytając te posty w stylu "a mnie się wydaje że"....ale jeden powie, drugi coś doda, i już mamy kompletnie zniekształcony obraz rzeczywistości. Najogólniej rzecz ujmując:
1. W Warszawie jest przyzwoicie z dodatkami, ale są komendy powiatowe PSP, w których są dużo większe dodatki służbowe niż daje stolica.
2. Twierdzicie, że stażysta w Warszawie ma 350zł dodatku na dzień dobry? Może i gdzieś tam w którejś jednostce ma, o czym mi nie wiadomo. A ja twierdzę, że nie stażysta, a świeżo przyjęty oficer w stopniu mł. kapitana na stanowisku d-cy zastępu nie ma nawet tych 350zł na początku.
3. Do forumowicza Ogniowy mała prośba - mógłbyć podać jakieś merytoryczne źródełko Twoich rewelacji o Warszawie i Gołdapii? A nie tylko "przecież wiadomo, że...".

Jak coś to priv.
Pozdrawiam
Wystarczjąco merytorycznym źródełkiem niech dla Ciebie będzie znajomość wysokości dodatku stażystów przyjętych do pracy na jednej z jednostek warszawskich o strategicznym znaczeniu dla województwa mazowieckiego - nie o dodatkach na jednostkach typu 14 np....
a co Gołdapi i zaścianków Polski, to wiem że w niektórych miejscach Polski takiego dodatku nie ma nawet oficer na stanowisku d-cy sekcji z 10 letnim stażem....pracowałem, mam znajomych i wiem jak bywa w Polsce. A to, że wszystko zalezy od dobrej woli Komendanta to też prawda..... A jeśli chcesz więcej konkretów....to nie tu i nie teraz.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 25, 2009, 21:24:20 »
Do Ogniowy.Co Ty chłopie wypisujesz na temat 10 złotowego dodatku???!!!Od kidy KW jest Pan Jan S. to dodatki zrównały się do jednego poziomu.Wiem że nie ma niższego niż 230 zł.I nie pisz że w Wa-wie mają 35 razy większy,bo piszesz głupoty.

Offline tolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 25, 2009, 21:56:30 »
Witam jeszcze raz, i takie pytanko ile średnio czeka się na kurs podoficerski w Warszawskich JRG?
Pytam bo mam zamiar się przenieść do Warszawy. W mojej obecnej KP jakieś 5 lat po skończonym stażu.
Z góry dziękuję, pozdro.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Płace w Warszawie.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 26, 2009, 09:10:19 »
W Warszawie możesz czekać 5lat, możesz czekać krócej ale też i dłużej... zależy od tego ilu jest przed Tobą oczekujących na taki kurs na danej JRG oraz ile miejsc dostanie Komenda i jak je rozdysponuje na poszczególne JRG.