Autor Wątek: Kontynuacja nauki po SA  (Przeczytany 1090 razy)

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Kontynuacja nauki po SA
« dnia: Lipiec 07, 2009, 18:00:17 »
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy po ukończeniu SA można podjąć naukę w SGSP na kierunku IBP? (oczywiście zaocznie). Czy po ukończeniu tych studiów dostaję stopień oficera, tak jak po ukończeniu normalnych dziennych studiów na tym kierunku? Czy trudno dostać się na zaoczne studia na tym kierunku? Ilu jest chętnych i czy rekrutacja również odbywa się na podstawie matury? I jeszcze jedno czy trzeba mieć pozwolenie na studiowanie zaocznie przełożonego? Pisałem kilka maili do tej szkoły ale na żaden z nich nie dostałem odpowiedzi:/
Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
Pozdrawiam -_-

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Kontynuacja nauki po SA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2009, 18:09:28 »

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Kontynuacja nauki po SA
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2009, 18:13:45 »
Po części pomogło ale nadal nie wiem czy trudno się tam dostać...ile pkt trzeba było mieć w zeszłym roku albo 2 lata temu? I czy po ukończeniu tych studiów dostaje się stopień oficera.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Kontynuacja nauki po SA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2009, 18:26:51 »
jeśli chodzi o ilość pktów to nie mam pojęciach..niech się wypowie ktoś kto robi/robił te studia.
po ukończeniu (4 lata zaocznie) otrzymujesz mł. kpt inż. pożarnictwa

Offline Szkwaras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kontynuacja nauki po SA
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2009, 17:24:43 »
A więc tak Józek:

1. Teoretycznie naukę można podjąć zaraz po SAP-ie, ale musisz mieć personalną zgodę 01, w niektórych komendach trzeba na nie czekać rok, dwa trzy.... :wall:

2. Czy się ktoś dostanie czy nie to zależy od ocen na maturze z przedmiotów ścisłych jeżeli chodzi o pkt. w/g nowej matury to nie wiem (jak ja się starałem to nowej jeszcze nie było)

3. Teoretycznie po ukończeniu Zaocznych Studiów Zawodowych na wydziale IBP, w/g ustawy osoba, która ma tytuł inż. poż. dostaje pierwszy stopień oficerski z automatu. Do tej pory wszyscy którzy studiowali na ZSZ mieli w indeksie wpisane kierunek: Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego, a rocznik który będzie miał promocję za dwa lata ma wpisane w indeksie Inżynieria Bezpieczeństwa (bez Pożarowego :kwit:) może to tylko przeoczenie, a może trzeba będzie mieć etat oficerski, i ci co skończą dostaną tylko inż. bez stopnia, ale to się okaże. :cooo:

Pzdr. :straz:|**
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.