Autor Wątek: Ospratownik  (Przeczytany 3341 razy)

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Ospratownik
« dnia: Maj 05, 2005, 09:17:06 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 04:59:50 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Ospratownik
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2005, 12:13:12 »
W naszym powiecie istnieje taka jednostka. Powstała ona w ramach kultywowania tradycji OSP z naszego miasta powiatowego, które przestało istnieć ładnych pare lat temu. OSP ta powołana została m.in w takim celu. Sprzęt, który dostali był na podziale JRG. Teraz mają GCBA 6/32 i GLM 8 w niedługim czasie również (słyszałem) SOp na Ładzie. Swoją siedzibę mają w bocznym garażu JRG. Co do ich istnienia to wydaje mi się, iż właśnie zostali powołani tylko dla tradycji, bo w 2004 roku wyjechali na akcje 6 razy ;)  :lol:  

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Ospratownik
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2005, 13:19:48 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 04:59:32 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Ospratownik
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2005, 20:01:02 »
no ciekawe co to bedzie...  Mam nadzieje ze bedą w jakikolwiek sposób spełniac cele statutowe A nie przerodzą sie w sklep z art. strazackimi :-)

Swoją droga napisałem do nich @ zobaczymy czy bedzie jakas reakcja jak by co to sie pochwale

 

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ospratownik
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2005, 21:19:35 »
Dziwne to stowarzyszenie. Ja widzę że mają jak na razie sklep i stare samochody które na siłę nam wciskają ci z zachodu. A Polacy biorą bo to wg nich lux samochód. Czyżby coraz mniej ich sprzedawali i w związk uz tym założyli stowarzyszenie?
Nie znam żadnych konkretów na temat szkoleń itp, o których piszą. Ceny wcale takie rewelacyjne nie są - kadimex i horpol maja podobne. A samochody "te super" to ja zawsze będe krytykować. Mamy u nas takiego dafa z 1979r który się sypie, części nie są do kupienia już od dawna. Stale jakieś z nim utrapienie.

Początkowo myślałem że pojawia się jakaś konkurencja dla ZOSP RP dlatego się zainteresowałem. Ale jak na razie to cel tego stowarzyszenia niewiele mi mówi.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Ospratownik
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2005, 15:47:57 »
Cześć,
popieram opinię przedmówcy - dla mnie to wygląda jak by ktoś zobie postanowił zarobić parę groszy pod szczytnymi hasłami (mam nadzieję że się mylę).
Co do samochodów to pochodzą od niemieckiej firmy - możecie je pooglądać bezpośrednio tu: http://www.firetrucks.de/index.htm.
Cennik na sprzęt wygląda jak wzięty od Kadimexu www.kadimex.pl.
Chciałbym się mylić ale jakoś w bezinteresowność już przestałem wierzyć tam gdzie w grę wchodzą pieniądze.
Tylko co do samochodów z zachodu nie do końca się zgodzę - jeśli się kupi młody w dobrym stanie to jest ok - my nie mamy większych problemów z naszym MB913 1980r (w porównaniu ze Starem 244 z 1989 roku którego naprawy corocznie kosztowały nas ponad 5 tys zł to jest napradę dobrze), tylko że nasz jest z Holandii a nie z Niemiec i miał przebieg 45 tys.
Sylwek
 

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Ospratownik
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2005, 17:43:02 »
....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 04:59:17 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline sisiek2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • W straży naczelnik - w domu szeregowy
    • OSP Wyrzysk
Ospratownik
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2005, 00:15:30 »
Kiedyś już prawie kupiliśmy taki jeden samochód. Było to w Chełmnie. Tam też jest taka firma tylko, że mają same mercedesy. Można też u nich dostać aparaty, nożyce itp. Też myślę, że te stowarzyszenia powstają głównie dla kasy.

Ps. osp osie dzięki za wpis do księgi gości i pozdrowienia  :P  

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Ospratownik
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2005, 16:36:10 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 04:59:03 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline sisiek2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
  • W straży naczelnik - w domu szeregowy
    • OSP Wyrzysk
Ospratownik
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2005, 18:44:33 »
To jest to o czym się mówi, na biednych strażakach i samorządach zarabiają cwaniacy, którzy potrafią za granicą coś załatwić.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ospratownik
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2005, 20:24:24 »
Pozostawiam to bez komentarza. :o  

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Ospratownik
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2005, 23:19:01 »
a ja napisalem do nich @ z prośbą o dofinansowanie obozu Młodzieżowych Druzyn Pozarniczych i nic.. zadnej odpowiedzi .. napisali by chociaz zebym sie pocalowal albo cos a tu nic....... :ph34r:  :angry:

 :angry: Wstyd :angry: