Autor Wątek: Siłownia  (Przeczytany 1939 razy)

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Siłownia
« dnia: Czerwiec 28, 2009, 19:47:46 »
Witam
Założony przeze mnie temat ma na celu zbliżenie braci strażackiej zarówno z PSP, jak i z OSP, która w wolnych chwilach zajmuje się przerzucaniem żelastwa na siłowni  :mellow: Zachęcam do wymiany poglądów, doświadczeń i informacji z dziedziny treningu, odżywiania jak i tematu uważanego przez wielu za tabu czyli suplementacji (nie mylić z koksowaniem!!!).

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2009, 22:36:58 »
chyba się niestety temat nie rozwinie, bo ta bardziej zaawansowana część prawdopodobnie buszuje po SFD:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 352
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2009, 22:58:09 »
Na początek chciałbym ze swojej strony polecić plan do trenowania na drążku żołnierza Armstronga. Jest bardzo pomocny w przygotowaniach do egzaminów wstępnych SA PSP. Sam go stosowałem i naprawdę jestem zadowolony. Tutaj znajdziecie plan i opinie na jego temat: http://www.sfd.pl/Trening_Armstronga_na_popraw%C4%99_wyniku_w_podci%C4%85ganiu_na_dr%C4%85%C5%BCku-t442964.html

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2009, 19:28:48 »
Czemu agusiaczek myślę, że warto wymieniać również poglądy z kolegami z branży :). Co do SFD mam mieszane uczucia przyznam się, że sam swego czasu często odwiedzałem to forum, jednak obecnie przeniosłem się raczej na forum ANIMALA: http://www.animalpak.pl/forum/index.php.
ps. Mam pytanie może ktoś jest z Legnicy lub okolicy, bo doszły mnie słuchy że jeden z najlepszych polskich kulturystów Grzegorz Sochacki jest strażakiem PSP w tamtej okolicy może ktoś potwierdzić to info???

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2009, 20:04:20 »
Jak by ktoś miał jakieś pytania odnośnie treningu, odżywiania czy suplementacji to chętnie pomogę.
A co do sfd to nie polecam  :szalony:
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2009, 23:29:02 »
Hehe widzę, że z kolegom wyżej zgadzamy się co do jednego SFD omijać z daleka a niektóre opinie tam umieszczane traktować jak z gatunku Sf :) Może przejdziemy do rzeczowej dyskusji i kolega MIC podrzuci nazwy jakiś sprawdzonych supli przedtreningowych, może wiesz również czemu coraz trudniej zakupić NOX PUMPa od Doriana i jest on wycofywany z większości sklepów czyżby jakieś przewałki ze składem??

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2009, 00:10:39 »
Dobry temat i konkretni ludzie do pomocy widze:)
Panowie co cwiczyc jak ćwiczyc, jak sie odzwywiac i czy stosowac jakies tam odżywki:P zeby przybrać na masie, macie jakies dobre i sprawdzone plany do ćwiczeń na siłowni:P mam 190 wzrostu ale za chudy jestem, zbysiorzyc sie muszę, krotko mówiąc:)
Czytałem rozne posty na tych forach dla "przeuczających żelastwo" ale tam to operują językiem takim ze musiał bym nad tym z tydzien siedziec zeby to zrozumiec:P potrzebuje prosto i konkretnie
piszcie jak nie tu to na prywatne:P
Z góry ogromne dzięki.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2009, 00:54:59 »
Pisze na ogólnym żeby rozruszać temat i przedstawić mniej więcej zasady, których należy się trzymać w drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu.
Po pierwsze zakładając, że już ćwiczymy na siłowni przede wszystkim należy zacząć zwracać uwagę na to co jeść, kiedy i w jakich ilościach. Tutaj liczy się przede wszystkim regularne przyjmowanie posiłków w liczbie 5-6 w ciągu dnia oraz zadbanie o dostarczenie odpowiedniej ilości białka, węglowodanów i tłuszczy. Nie owijąc w bawełnę jemy ryż, kasze, piersi z kurczaka lub indyka, tuńczyka, ryby, twarogi białe, jajka. Unikamy: serów żółtych, parówek, wędlin, słodyczy, słodkich napojów itp zapychaczy. W każdym posiłku staramy się dostarczyć odpowiednią do wagi ilość B W T. Szczególnie ważne śniadanie, posiłek przed i po treningu. Jak są braki w diecie ciężko z przygotowaniem posiłków możemy zakupić odżywki typu; białko lub gainer. Nie zapominamy jednak, że nie mają one zastąpić posiłków a jedynie je uzupełnić. Nie wierzyć w cuda, że same odżywki zastąpią nam normalne posiłki. Na suplementy typu kreatyna, boostery azotu albo inne przyjdzie czas. Dla pogłębienia wiedzy na temat treningu POLECAM www.kulturystyka.pl/atlas
Może trochę pomogłem koledze i zachęcam do dalszej dyskusji!!

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2009, 19:04:16 »
to jest dobre:
http://plany.sfd.pl/index.php/mid/19/fid/78/bezplatna/analiza - analiza siły i muskulatury

dowiesz się:
# jaką masz siłę,
# jak możesz wyglądać wykonując ćwiczenia,
# ile czasu zajmie Ci budowa wymarzonej sylwetki,
# jak typ budowy Twojego ciała wpływa na efektywność treningu

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2009, 18:03:16 »
Kolego Doriana wycofali najprawdopodobniej przez jakiś dodatek który w nim był by wzmocnić działanie. Przed treningiem fajnie działa no-xplode, z tym że mi po dluzszym stosowaniu podniósł ciśnienie które unormowało się dopiero po dłuższym czasie po odstawieniu, ogólnie teraz wychodzę z założenia że przed treningiem tylko węglowodany wystarcza. Pozdrawiam
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2009, 19:11:36 »
Myslalem, że masz możne dokładniejsze info co do produktu Doriana, podobnie bylo już z wieloma suplami na rynku prędzej czy później dopatrywali się jakiś niedozwolonych składników :) A jakie dokładnie wegle przyjmujesz carbo, vitargo, vextrago?? rozwiń myśl. Osobiście tez nie jestem zwolennikiem długotrwałego stosowania pobudzaczy przedtreningowych, ale cyklicznie warte uwagi :)

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Siłownia
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2009, 20:45:31 »
Na dzień dzisiejszy nic bo mam chwilową dłuższą przerwę, ogólnie to carbo z biogenixa.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"