Autor Wątek: Plusy i minusy włączenia do KSRG  (Przeczytany 10428 razy)

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Plusy i minusy włączenia do KSRG
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 18, 2009, 12:06:05 »
Witam
o ile dobrze pamiętam to w porozumieniu zawartym pomiędzy prezesem OSP, burmistrzem, a właściwym terenowo KP PSP jest mniej więcej taki zapis, że do KSRG włącza się samochód marki..........(np GCBA6/32) wraz z pełną obsadą.

i jeszcze mam pytanie
w '97r. OSP została włączona do KSRG ze samochodem GCBA 10/24 (tylko ten jeden samochód na wyposażeniu). w obecnym roku jednostka ta otrzymała nowe GBA 2,5/25, a GCBA zostało przekazane do innej OSP.
Jaka jest teraz sytuacja tej OSP w KSRG ? Czy trzeba pisać jakieś aneksy do porozumienia ? Może mieliście takie przypadki u siebie ?

pozdrawiam

Offline malybartus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Plusy i minusy włączenia do KSRG
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 19, 2009, 15:56:49 »
Ja powiem tak:
Moja jednostka jest włączona do KSRG od 1995r. Na wyposażeniu były wtedy 3 samochody rat-gaś tj. GBA Star 244 SlRT Polonez Caro oraz GCBA Jelcz 004. Do dnia dzisiejszego jednostka na wyposażeniu posiada: GBA Renault Midlium SlRT Ford Transit i GCBA Jelcz 004 i powiem wam że nigdy nie było problemu żeby jednostka wyjechała którym kolwiek autem poza teren powiatu czasami ciągało sie Renówkę jak była potrzeba to Jelcza i z tego co mi wiadomo to w systemie jest jednostka a nie konkretne auto czy sprzęt. Może wypowie sie jakiś specjalista który wie napewno a nie przypuszcza jak może być, sam jestem ciekaw. Pozdrawiam
Wyruszyć w podróż, prosta rzecz
Gorzej dojechać do celu.
Zdejmij nogę z gazu......
Oszczędź życie swoje i innych

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Plusy i minusy włączenia do KSRG
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 19, 2009, 19:23:50 »
Podobnie jest u nas mamy GBA2,5/16 mercedes Atego GBM-a star 244 SH-18 i jedziemy w zależności od tego co potrzebne ostatnio wezwanie było do miejscowości oddalonej o 45 km SH do gniazda os. Gdzie PSP miało 25 km

Żaden z Naszych samochodów nie jest w żadnej kompanji odwodowej

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Plusy i minusy włączenia do KSRG
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 20, 2009, 08:36:11 »
No zgadza się Panowie – ale podejrzewam że żadna z waszych jednostek nie podpisała umowy na pluton do KSRG .  I jak będzie  kolejna Kuźnia , czy powódź – WSKR zadysponuje z waszej OSP , dwa województwa dalej całą jednostkę – a Wójtowi / Burmistrzowi  wyślą kurierem Hydronetkę i łom by realizował zadania ratownicze .

Ja mam wpisane w ostatniej umowie o KSRG :   GBA  z 3 obsadami ( 18 ludków )