Pożarnictwo > Profilaktyka, prewencja

PM czy ZL III ?

<< < (2/4) > >>

mariusz:
jest to obiekt PM z pomieszczeniami biurowymi zakwalifikowanymi do kat zagr ludzi ZL III

piter_psp:

--- Cytat: mariusz w Maj 29, 2011, 20:23:42 ---jest to obiekt PM z pomieszczeniami biurowymi zakwalifikowanymi do kat zagr ludzi ZL III

--- Koniec cytatu ---
Czyli w tych pomieszczeniach należy stosować przepisy dot. wymagań ZL, mimo, że jest to jedna strefa pożarowa? A nie jest tak, że ta część budynku wpływa na podwyższenie wymagań w stosunku do reszty budynku? I kolejny problem - może należałoby ścianę pomiędzy magazynami a biurami zrobić ścianą oddzielenia ppoż i podzielić budynek na 2 strefy? Pytam może o banalne rzeczy, ale jak zwykle z PM jest problem i nie chcę walnąć babola. Jakby co, to który paragraf 75-tki mi coś "ujednoznaczni"?

bella:

--- Cytat: mariusz w Maj 29, 2011, 20:23:42 ---jest to obiekt PM z pomieszczeniami biurowymi zakwalifikowanymi do kat zagr ludzi ZL III

--- Koniec cytatu ---

Kwalifikacji do ZL lub PM podlegają strefy pożarowe, nie pomieszczenia.

mariusz:
bella ma rację - poprawiam się jest to obiekt PM z częścią np. socjalno- biurową zaliczaną do ZL III

bella:
Mnie z tym tematem kojarzy się zapis, że jeżeli w budynku znajdują się pomieszczenia produkcyjne, magazynowe lub techniczne niepowiązane funkcjonalnie z częścią ZL, to powinny stanowić odrębne strefy pożarowe.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej