Autor Wątek: odznaczenia MDP  (Przeczytany 1784 razy)

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
odznaczenia MDP
« dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:34:21 »
witam kilku naszych chłopaków z MDP przechodzi juz w szeregi strażaków czynnych OSP. zostały zakupione dla nich mundury wyjściowe i pojawił się problem... gdzie umieścić na tym mundurze odznaczenia MDP?? nie ma zapisane tego w żadnym z regulaminów(chyba ze źle szukam) a chłopaki  proszą o odpowiedz na najbliższym zebraniu w czwartek. dlatego pytanie czy ktoś z was zna regulamin umieszczania odznaczeń MDP i czy w ogóle nosimy je na ubraniu wyjściowym :straz:
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: odznaczenia MDP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2009, 22:57:37 »
Ja mam złotą MDP po prawej stronie klapy tam gdzie jest wysługa lat ale myślę że dobrze by też było przykręcić ją w miejsce wzorowego strażaka. W końcu dostali odznakę za wzorowe zachowanie w drużynie MDP więc chyba nie powinno być problemu.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: odznaczenia MDP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2009, 23:13:43 »
Ja mam złotą MDP po prawej stronie klapy tam gdzie jest wysługa lat ale myślę że dobrze by też było przykręcić ją w miejsce wzorowego strażaka. W końcu dostali odznakę za wzorowe zachowanie w drużynie MDP więc chyba nie powinno być problemu.
no właśnie nie było by dobrze przekręcić jej na miejsce WS. Każda odznaka, każdy medal ma swoje miejsce i nawet jeśli go jeszcze nie masz to ma swoje miejsce i ma czekać.
Jeśli już chce się nosić odznakę MDP to na tej samej klapie kieszeni gdzie Za Wysługę Lat, tylko z drugiej strony