Autor Wątek: Projekty Przepisów  (Przeczytany 2299 razy)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Projekty Przepisów
« dnia: Kwiecień 29, 2005, 20:20:17 »
W projekcie nowej ustawy o PSP komendant główny ma wyznaczone za zadanie ustalanie ramowego regulaminu służby w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej oraz regulaminu musztry i ceremoniału pożarniczego. Jeśli projekt przejdzie to będziemy mieli 3 "nowe" przepisy.

Projekty nowego "Ceremoniału Pożarniczego PSP", "Ramowego Regulaminu Służby" oraz "Regulaminu Musztry" można pobrać TU
uwagi i opinie na temat projektów można wysyłać TU
Może warto mieć wpływ na to co prawdopodobnie niedługo będzie obowiązywać. Możemy podyskutować i tutaj a potem jako opinię przesłać autorom link do forum.

Offline Quelle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Projekty Przepisów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2005, 22:07:49 »
;) Jako żywo zerżnięte z regulaminów sprzed 1992r. tzn.plagiat,wstyd,głęboka KOMUNA.Nie stać pomysłodawców na własną RADOSNĄ twórczość?Pozostaje mi z szacunkiem pogratulować pomysłowości. :D  

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Projekty Przepisów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2005, 15:18:12 »
Quelle - podzielam twoją opinię projektodawca nie wniósł nic nowego do dawnego regulaminu. Pominął tylko sekretarzy pzpr. Po przeczytaniu projektu nasunęły mi się takie same wnioski.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Projekty Przepisów
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2005, 20:28:20 »
podzielam przedmówców- dobrwe jest to ale dla szkół bo w powiatówkach czy też na wyższym szczeblu i tak nie potrafią się zachować w wielu sytuacjach
ja pamiętam jak na uroczystościach szkolnych był ubaw gdy na trybunie stała cała świta i różnie byli ubrani np. czapka przechylona na prawo u innego na lewo, sznur zapięty na ostatni guzik u drugiego na przedostatni,jeden w rękawiczkach drugi bez lub jeden w białych drugi w czarnych  a już ordey odznaczenia to kolejna historia zreszta o tym był ciekawy artykuł w pp

BROKS

  • Gość
Projekty Przepisów
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2005, 16:03:27 »
Poczytałem echhh...i zdanie mam podobne!!!!Zmiany typowo kosmetyczne!!!!
Autorom projektu chyba nie chciało się specjalnie wysilać lub ktoś z GÓRY kazał jak ma być!!!! Zresztą nie ma się co dziwić, że w terenie mało kto jest obeznany z ceremoniałami bo nie bywa tak często na imprezach jak komendant główny z resztą generałów. W terenie strażacy poważniejszymi sprawami się zajmują i nikt nie rozprawia nad regulaminami w tej kwestii....stąd bierze się niewiedza z tego zakresu ale i brak obycia na imprezach gdzie pewne przyjęte zasady zachowań według ceremoniałów obowiązują!!!!

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Projekty Przepisów
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2005, 02:20:58 »
Uważam, że są istotne zmiany np. w postępowaniu dyscyplinarnym.  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Projekty Przepisów
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2005, 17:33:28 »
No i po staremu. Tylko k... ponarzekać. To ja zapytam o co innego, kto z was (mam na myśli krytykantów) opanował podane na tej samej stronie węzły, sygnały, czy posłuchał wykładu o flashover????  Może w tej kwestii też nikt się nie rozprawia bo to też nieważne.