Autor Wątek: Prawo jazdy kat.C  (Przeczytany 1163 razy)

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Prawo jazdy kat.C
« dnia: Czerwiec 09, 2009, 09:48:58 »
Witajcie
Właśnie urząd pracy sfinansował mi prawko na kat.c
Mam pytanie do wszystkich,którzy posiadają ą kategorię.Czy ciężko nauczyć się jeździć takim samochodem?Na co szczególnie zwracać uwagę? Ogólnie będę wdzięczny za wszelkie rady i przemyślenia...ośrodek szkoli na STAR/Man 12.185 i 8.155
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Prawo jazdy kat.C
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2009, 10:25:43 »
Łaaaatwo :)
Szczególnie na 8 czy 12 tonowych, dwuosiowych... :)

Ciekawiej sie robi na zestawach 40 tonowych (ciągnik + naczepa) - wtedy czasami plecy robią się mokre, ale ciebie to nie dotyczy jeśli robisz samo C.

pees. Szybko oducz się po kursie i egzaminie "wachlowania" skrzynią biegów od 1 biegu i to przy jeździe na pusto.

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Prawo jazdy kat.C
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2009, 01:51:09 »
Dowiedz się na jakim typie wozu będziesz zdawał egzamin i porównaj róznice z tym na którym sie uczysz.
Swego czasu ja zdawałem kat. E i poległem na skrzyni biegów. Opanować przełącznik górnej i dolnej skrzyni biegów w dniu egzaminu - porażka  :zamknij: 
W przypadku dużych różnic radzę przed samym egzaminem wykupić dodatkowa godzinę jazdy na identycznym wozie.  Bo  inaczej  będzie cie to kosztować  wiele  więcej.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Prawo jazdy kat.C
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2009, 09:13:27 »
no z tego co mowił to mamy jezdzić na egzaminie starem albo 8 albo 12 stką...nie wiem czy są jakieś różnice
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline gajer25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Prawo jazdy kat.C
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2009, 17:13:39 »
Witam;)

ja tez teraz robie kurs kat. C za 2 tygodnie mam egzamin praktyczny... samochodem dosyc latwo sie jezdzi (wiadomo na poczatku moze troche pod gorke ale z czasem bedzie coraz lepiej) najlepiej wybrac taki osrodek szkoleniowy zeby mial taki sam samochod jaki ma WORD w jakim bedziesz zdawal egzamin panstwowy. Ja jezdze na MAN TGL 12240. i na takim samym zdaje

Bardzo fajny samochod i ze skrzynia biegow tez nie ma problemu dolna i gorna przelanczana przyciskiem w drazku skrzyni biegow. I jest kompter i wyswietlacz miedzy zegarami tak ze widzisz na jakiej skrzyni i na jakim biegu jedziesz.

PS. uwazaj na ciasnych skrzyrzowaniach na krawezniki i na malych rondach i wszystko bedzie OK -_-


pozdrawiam i zycze przyjemnej jazdy :mellow: