Autor Wątek: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły  (Przeczytany 4463 razy)

Offline joziu777

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« dnia: Czerwiec 01, 2009, 16:29:53 »
Witam, moje pytanie brzmi ile mieliście lat kiedy wiedzieliście że na 99,9% będziecie się starać zostać strażakiem i pytanie drugie od jakiego wieku zaczęliście trenować fizycznie? Ja jeszcze uczę się w gim...(możliwe że jeszcze kilka razy zmieni mi się decyzja) i jeszcze jedno pytanie czy w ogólniaku nauczą fizykę chemie i matme na tyle, żeby potem nie odpaść na egzaminach do szkół pożarniczych z tych przedmiotów? wszystkim dzięki za odpowiedz. pzdr.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2009, 18:52:31 »
Tak praktycznie to od dziecka kręciłem się wokół straży ale dopiero od niedawna chce zostać strażakiem a trening fizyczny ?? Cały czas co dzień jakieś ćwiczenia bieganie plus inne formy treningu ruchowo kondycyjno wysiłkowego.

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2009, 15:24:55 »
Fajny temat, ale cos nie lubiany..

A wiec co do liceum to musisz pisac mature, z chemi [rozszerzona] i napisac na ładna ocene, co za tym idzie szkoła do konca Cie nie przygotuje do tego, musisz sam siedziec nosem nad ksiazkami..

A co do reszty nie umiem Ci odpowiedziec bo nie jestem strazakiem z zawodu ;) Mozliwe ze zdanie zmienisz jeszcze kilka razy badz zostaniesz przy nim badz bedziesz chciał robić coś pokrewnego .. to normalne ;)

powodzenia!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2009, 21:00:50 »
Przełom roku 94 i 95. Jako wieczorynka-Strażak Sam i od tego czasu na pytanie kim chcesz zostać-strażakiem. Fizycznie-to często gram w kosza-wydolnościowo dość dobrze przygotowuje, a od niedawna bieganie. Od września zaczynam się mocno uczyć z fizyki i maty, żeby dobrze wykuć pod maturę. A potem to już tylko na pielgrzymkę, napisać dobrze maturę, zdać egzamin sprawnościowy do SGSP i gotowe.  :rofl: :rofl:
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2009, 10:30:11 »
Hmm...U mnie zamiłowanie do straży wzięło się od tego, że moja rodzina ma dość silne powiązanie ze strażą pożarną... Moja miłość do straży rozgorzała w wieku 14 lat, kiedy zorganizowałem "swoją" drużynę MDP. Na serio o byciu zawodowym strażakiem zacząłem myśleć w III gimnazjum, kiedy musiałem wybrać szkołę ponadgimnazjalną. Zacząłem biegać i chodzić na siłownię. Teraz skończyłem juz I klasę o profilu Bio-Chem-Fiz i zaczynam się przygotowywać do matury (szczególnie Matematyka podst. i Chemia roz. ewentualnie Fizyka podst. lub roz.) Mam nadzieję, że maturka pójdzie dobrze, a potem uda mi się spełnić moje marzenie i zostać jednym z podchorążych w SGSP :D

Mam pytanie, opłaca się zdawać maturę rozszerzoną, jeśli jest dużo cięższa, a przelicznik w SGSP tego nie odzwierciedla ?
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2009, 16:23:26 »
Hmm u mnie zainteresowanie strażą zaczęło się dość dziwnie, a mianowicie zapalił się las blisko domu, tata starał się ugasić łopatą, ale i tak musiała przyjechać straż no i od tego czasu panicznie bałam się ognia nawet w postaci zapałki, miałam może 8-9lat, ale zrodziła się równocześnie sympatia do strażaków i zainteresowanie strażą. Już w I gimnazjum chciałam wstąpić do MDP, ale brali do grupy 16-18 więc się nie łapałam. Ale od wiosny tego roku już jestem w straży i od pierwszej zbiórki mi się podoba i czuję do tego... powołanie. :rolleyes:

O zawodowej straży nie myślę. Testy fizyczne pewnie bym zdała jakbym się wzięła za siebie, ale niestety mam wadę wzroku - krótkowzroczność. Niby w małym stopniu, bo szkła tylko -0,25, ale czytałam, że okulary dyskwalifikują do służby w PSP. Zostaje mi więc ochotnicza, a to już za dwa lata. :mellow:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2009, 22:13:25 »
co do Pati MDP to tak mala wada wzroku nie skresla Cie, bo mozesz miec i 0.5 tylko musisz kontrolowac wzrok zeby sie nie pogarszal (nos okulary  -_-) i mozesz startowac do szkoly  :P

a co do tematu to ja chyba od zawsze chcialam byc strazakiem, bo w mojej rodzinie sami stazacy wiec powolanie bylo od dziecka i roslo z kazdym rokiem  :straz: zreszta do straznicy mam rzut kamieniem wiec tam spedzalam i spedzam kazda wolna chwile

a odpowiadajac na pytanie Kenka to zdajac mature zdajesz matme obowiazkowo i przedmiot rozszerzony wiec min jeden rozszerzony musisz zdac, a wiadomo podstawa a rozszerzenie to roznica  :rolleyes: wiec musisz sam zdecydiwac w czym jestes mocny :rofl:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:00:41 »
Zamiłowanie do straży zrodził się we mnie w tym roku, codziennie przejeżdzając autobusem do szkoły koło jednostki PSP z uwagą obserwowałem plac i bazę zza szyby autobusu  :rofl:
Od września zacząłem się brać za siebie i trenuję kondycję fizyczną, i co tydzien chodzę na korki z fizy i chemi robiąc tam zadania z poprzednich lat (testy). Mam nadzieję że w przyszłym roku uda mi się dostać do CSPSP :)  :straz:

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:38:20 »
Zamiłowanie do straży zrodził się we mnie w tym roku, codziennie przejeżdzając autobusem do szkoły koło jednostki PSP z uwagą obserwowałem plac i bazę zza szyby autobusu  :rofl:
Od września zacząłem się brać za siebie i trenuję kondycję fizyczną, i co tydzien chodzę na korki z fizy i chemi robiąc tam zadania z poprzednich lat (testy). Mam nadzieję że w przyszłym roku uda mi się dostać do CSPSP :)  :straz:

Sorry za zaczepke.. Ale tylko i wyłącznie budynek i jego otoczenie, wozy, strazacy zrobiły na Tobie takie wrazenie? [powinno coś innego] I tym bardziej patrzac na to przez szybe autobusowa ? I w tym roku mowisz? I jestes od razu pewny, ze to własnie straz jest Twoja przyszłoscia? Bardzo szybkooo to powiedziales, za szybkooo.. na to trzeba czasu, jesli za 3y lata niebedac strazakiem powiesz "chce tego bardziej niz wtedy, gdy patrzyłem przez szybe autobusowa i kocham to bardziej niz kobiete" - nadajesz sie i na prawde chcesz to robić, a teraz sorry za reaalia byc moze bolesne .. gowno prawda :P

Tak samo jak kiedys ja - bardzo ale to bardzo chciałem byc policjantem.. nawet zaczalem wiele robić w tym kierunku aczkolwiek checi same odeszły, bo to po prostu nie to co we mnie siedzi ..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2009, 18:41:26 wysłana przez Vendetta »

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:56:44 »
To i ja napisze jak to się zaczeło. Właściwie to od mojego taty który jest w PSP jak byłem mały to była to fascynacja, zdarzało mi się bywać na jednostce u taty posiedzieć w autach, i potem jakoś samo to ewoluowało interesowało mnie wszystko co ze strażą związane, bajki, filmy zabawki itp. Marzenie małego chłopca zostało, potem już w gimnazjum dostałem ponownego olśnienia bo założyliśmy sobie internet a co z tym idzie zacząłem kopać. Znalazłem strony szkół poczytałem i wiedziałem na jaki profil iść do liceum. Wstąpiłem w szeregi OSP. Zakładałem że na mat-fiz chemia będzie na poziomie dobrym niestety tak nie było i teraz trzeba będzie zainwestować w korki. Jak wszystko odbrze pójdzie to będe próbował na SGSP i SAPSP ponieważ   fizyki i tak muszę się uczyć tu i tu  z chemi się trochę podciągne (niestety nie mam już chemii). Zrozumiałem że to jest to co kocham wiem że bycie strażakiem to ciężki kawałek chleba ale naprawdę chcę tego. I niech się nie wydaje nikomu że przyleci poleje wodą i do remizy. Kto nie brał udziału w akcji ten nie wie. A nawet jak ktoś myśli że strażak na stanowisku ma łatwo bo nie musi jeździć do pożarów bo np jest naczelnikiem pionu operacyjnego to również się myli. Im ktoś jest wyżej tym ma większą odpowiedzialność za ludzil.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2009, 22:53:49 »
Sorry za zaczepke.. Ale tylko i wyłącznie budynek i jego otoczenie, wozy, strazacy zrobiły na Tobie takie wrazenie? [powinno coś innego] I tym bardziej patrzac na to przez szybe autobusowa ? I w tym roku mowisz? I jestes od razu pewny, ze to własnie straz jest Twoja przyszłoscia? Bardzo szybkooo to powiedziales, za szybkooo.. na to trzeba czasu, jesli za 3y lata niebedac strazakiem powiesz "chce tego bardziej niz wtedy, gdy patrzyłem przez szybe autobusowa i kocham to bardziej niz kobiete" - nadajesz sie i na prawde chcesz to robić, a teraz sorry za reaalia byc moze bolesne .. gowno prawda :P

Tak samo jak kiedys ja - bardzo ale to bardzo chciałem byc policjantem.. nawet zaczalem wiele robić w tym kierunku aczkolwiek checi same odeszły, bo to po prostu nie to co we mnie siedzi ..
[/quote]


Wiesz, zrodziło się we mnei powołanie, może źle się wyraziłem ale poprostu już od dziecka uczestniczyłem w zawodach w mojej gminej OSP (zawsze moja drużyna-wioska) miała najlepsze wyniki, nie wiedziałem poprostu wcześniej o istniejących szkołach PSP, myślałem że  Strażakiem mozna dostać sie tylko z ulicy- co za tym idzie starszy wiek i wiecej uprawnień na róznego typu sprzęty...

Wiem, że tylko to chcę robić w życiu! Niczym się już tak nie interesuję jak tym, chema i fiza to nie są moje zbyt lubiane przedmioty a jednak przemogłem się do nich i uczę się ich...

Czuję to powołanie i mam nadzieję, że moje plany się powiodą!

Nie rozumiem twojej arogancji... Jezeli próbujesz mnie odstraszyc - to przykro mi ale nie uda Ci się odstraszyć mojego wewnętrznego powołania do tego zawodu.

Pozdrawiam

Aha, i w tą szybę patrze już od 3 lat i wciąż z podziwem patrzę na jednostkę i pracowników < poprostu chcę tego najbardziej w zyciu i dam z siebie wszystko. Czuję wielki szacunek do straży, a od lepka zawsze ten zawód mnie fascynował! Poprostu go kocham! nawet jesli moje plany się nie powiodą i się nei dostanę, będę próbował ponownie w nastepnym roku! Proszę nie bądz taki arogancki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 06:28:11 wysłana przez Butel »

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2009, 23:06:38 »
A ja chce pomagać ludziom, tak aby wiedzieli że w chwili kiedy są bezsilni jest ktoś kto jest w stanie im pomóc. To już nie jest chęć bycia strażakiem, ani chęć szybkiej emerytury. To już jest powołanie. Jeżeli bóg stworzył każdego do jakiegoś celu to mnie chyba właśnie do takiego. Wielu ludzi nie potrafi zrozumieć tego. Dzisiaj kolega z klasy powiedział że jestem debilem ponieważ jeżdże na akcje za darmo nie chcąc za to kasy. Ja tego nie traktuje w kategoriach zarobkowych. Jade bo chce pomóc bo to cząstka mojego życia i chce dawać innym nadzieje że będzie dobrze kiedy zjawi się straż pożarna.

Kolego Gustav wpełni zgadzam się z twoimi słowami.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2009, 23:13:39 »
A ja chce pomagać ludziom, tak aby wiedzieli że w chwili kiedy są bezsilni jest ktoś kto jest w stanie im pomóc. To już nie jest chęć bycia strażakiem, ani chęć szybkiej emerytury. To już jest powołanie. Jeżeli bóg stworzył każdego do jakiegoś celu to mnie chyba właśnie do takiego. Wielu ludzi nie potrafi zrozumieć tego. Dzisiaj kolega z klasy powiedział że jestem debilem ponieważ jeżdże na akcje za darmo nie chcąc za to kasy. Ja tego nie traktuje w kategoriach zarobkowych. Jade bo chce pomóc bo to cząstka mojego życia i chce dawać innym nadzieje że będzie dobrze kiedy zjawi się straż pożarna.

Kolego Gustav wpełni zgadzam się z twoimi słowami.


Powiedziałeś święte słowa! Twoj kolega nie wie o czym mówi, nie czuje tego co ty, zgadzam się z twoimi słowami w 100%. To jest powołanie tak jak kapłaństwo... I masz racje nie biorąc kasy za akcje, według mnie to prawdziwy zaszczyt móc pomagać i ratować jeżdżąc na akcje... Szacunek dla Ciebie i mam nadzieje, że twoje plany się rónież powiodą  :straz:

@ADMIN
Spokojnie :) Już rozumiem :) a w tym dziale i tak się nie nabija postów dlatego napisałem kolejnego posta, nie denerwuj sie :)

Ale regulamin obowiązuje wszędzie!
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2009, 06:30:05 wysłana przez Butel »

Offline ravell

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2009, 21:36:59 »
siemano ! hmm moze zaczne tak od dziecka straz byla mi bliska poniewaz moj tato pracowal w psp i zawsze go odwiedzalem z mama jak bylem maly od 17 roku zycia jestem w  osp to juz jakies 3 lata i jak zawyje syrena w nocy o 5 czy w dien to jestem na kazdym wyjezdzie jak jade na sygnale badz slysze syrene to mi az ciarki przechodza po ciele kocham ten zawod i wiem ze napewno bede zajmowal sie trym do konca mojego zycia teraz sie bede stara;l o dostanie sie do szkoly w czestochowie pozdrawam wszytskich

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: kiedy u was to się zaczęło?? czyli młodość i pomysły
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2011, 18:24:48 »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2015, 13:25:59 wysłana przez Michał:) »