Autor Wątek: Sonary czy kamery podwodne do poszukiwania zwłok....  (Przeczytany 4989 razy)

Offline KiM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Sonary czy kamery podwodne do poszukiwania zwłok....
« dnia: Maj 31, 2009, 14:16:47 »
Witam!
Czy posiadacie sonary w JRG które można wykorzystać do akcji poszukiwania zwłok na akwenach?
Osobiście pracowałem kamerą podwodną, ale gdy jest brudna woda to nic się takim sprzętem nie da zrobić.
Intresują mnie informacje  jakie są to modele i za ile kasy można je kupić no  i oczywiście czy się z sprawdzają w boju. Wiem, że większość z czytających się uśmiechnie czytając ten wątek bo w komendach często brakuje podstawowego sprzętu ale może ktoś ma u siebie coś ciekawego. Proszę o info.  :komp:

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Sonary czy kamery podwodne do poszukiwania zwłok....
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2009, 20:02:35 »
Nie jestem z PSP ale u nas w powiecie chłopaki mają sonary  typu MS-1000, CM-2 kosztowały 300 tyś zł . I sie sprawdziły wiele działań chłopaki już przeprowadzili nawet w innych powiatach i za granica pomagali kolegom z litwy i sie udało.
Chłopaki nam pokazywali jak to działa i mówili że jak sie już na tym popracuje i nabierze doświadczenia to obiekty rozpoznaje sie z niemal 100% dokładnością.
zajrzyj tu znajdziesz zdjęcia z sonarogramów jak i samych sonarów itp
 http://www.kppspgizycko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=95&Itemid=40

Offline KiM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Sonary czy kamery podwodne do poszukiwania zwłok....
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2009, 20:48:27 »
Szukając w internecie informacji na temat sprzętu tego rodzaju natknąłem się już wcześniej na tą stronkę. Nie wiem o co chodzi ale nie ma w necie za dużo na temat sonarów. Nie ma cen i dokładnych opisów. Mam prośbę "mieszko". Jeżeli mógłbyś dać mi namiary do któregoś z tych chłopaków co działają na tym sprzęcie to byłbym wdzięczny. Może wtedy dowiem się szczegółowo o możliwościach  i zastosowaniu takiego sprzętu, oraz gdzie go kupić.
Może nawet dogadam się z nim co do szkolenia jeśli już kupię ten sprzęt, bo najlepiej szkolić się u praktyków. Zależy mi na tym bo na moim terenie są dwie rzeki, dużo stawów, dołków itp. W roku mamy od kilku do kilkunastu akcji poszukiwawczych na różnego typu akwenach. 

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Sonary czy kamery podwodne do poszukiwania zwłok....
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2009, 00:07:04 »
witam
mamy na jrg sonary.
holowany i dookólny
holowany fajna sprawa do przeszukiwania akwenów większych a dookólny stosujemy jak już mamy coś namierzone.
w poprzednim roku kilka zwłok namierzyliśmy, ale cały czas się uczymy. w połączeniu z gps-em fajna sprawa. Gdzieś namierzymy coś ciekawego to potem wracamy bez trudu w to samo miejsce. Zasięg widzenia sonaru zależy od częstotliwości i jednocześnie dokładność obrazu. Do obsługi najlepiej mieć łajbę kabinówkę bo laptopa trzeba mieć zaciemnionego a w słońcu nawet na maksa rozjaśnionego ekranu to wraz słabo widać.