Autor Wątek: Co po zaocznych - cywilnych studiach magisterskich na SGSP  (Przeczytany 1488 razy)

Offline adix998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Witam! Pytanie jak w temacie - jestem obecnie po licencjacie i staram się przyjąć do PSP (testy sprawnościowe zaliczone, rozmowa kwalifikacyjna też), wysyłają mnie na testy medyczne i psychologiczne. Chciałbym pociągnąć dalej magisterkę i nie wiem co wybrać... wiem że na SGSP są studia 2 stopnia (nie przeszkolenie zawodowe). Czy po takich studiach uzyskam stopień mł. kapitana? Czy w ogóle coś one mi dadzą? Czy wybrać coś innego? Proszę o rady a nie podcinanie skrzydeł...

Offline detektyw998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Co po zaocznych - cywilnych studiach magisterskich na SGSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2009, 18:41:20 »
Wiem, że nie tutaj, ale taki sam problem jest już umieszczony w innym miejscu i niestety nikt nie odpowiada... Otóż mam podobny problem, co inny użytkownik forum - jestem obecnie po licencjacie i staram się przyjąć do PSP. Chciałbym pociągnąć dalej magisterkę i nie wiem co wybrać... wiem że na SGSP są studia 2 stopnia (nie przeszkolenie zawodowe). Czy po takich studiach uzyskam stopień mł. kapitana? Czy w ogóle coś one mi dadzą? Czy wybrać coś innego np. Akademię Obrony Narodowej? Proszę o rady osób, które takie studia kończyły na SGSP... a nie podcinanie skrzydeł...

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Co po zaocznych - cywilnych studiach magisterskich na SGSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2009, 20:57:58 »
Na wstępie też Cię wszyscy witamy. :fiuu:
można tak-"przeszkolenie" i stopień( w zależności od "operatywności" Twojego szefa)
Zresztą po samej SGSP( cywilne ) są chłopaki z mł kpt w PSP  :P
Może lepiej poznać ten "zawód" i skończyć chociaż kursy???
Wydaje mi się(mogę się mylić oczywiście), że "drapiesz tylko",aby uzyskać gwiazdki!
Stopień oficera do czegoś zobowiązuje!!!
Bynajmniej, do pokazywania się w mundurze!-jako aspiracja do pagonu :gwiazdki:

W tej robocie liczy się praktyka i teoria, co w połączeniu dopiero daje doświadczenie.
Doświadczenie jest najbardziej potrzebna w NASZEJ PRACY! :rofl: 
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2009, 21:06:47 wysłana przez jogurtOLO »

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Co po zaocznych - cywilnych studiach magisterskich na SGSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2009, 22:21:24 »
U nas w powiecie w KP z tego co widzę, to osoby zatrudnione bo studiach cwyilnych w SGSP idą najpierw na kurs podstawowy, potem dopiero po przepracowaniu iluś tam na kurs uzupełniający dla przyszłych oficerów.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Co po zaocznych - cywilnych studiach magisterskich na SGSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2009, 23:27:41 »
To wszystko zależy od przełożonego... Jak będziesz miał dostać stopień oficerski to i po skończonym wychowaniu przedszkolnym dostaniesz... Proponuje najpierw dostać się do PSP a potem się martwić.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2009, 23:30:45 wysłana przez essi »