Autor Wątek: cyt. za interią - Strażaków zgubiła "żyłka do interesów"  (Przeczytany 1638 razy)

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Ochotnicza Straż Pożarna w Kozińcu jest pierwszą jednostką OSP w kraju, która chce ogłosić upadłość. Wszystko wskazuje na to, że strażaków z podwadowickiej miejscowości zgubiła "żyłka do interesów" - pisze "Dziennik Polski".

- Dotychczas jednostki w małych miejscowościach były rozwiązywane z powodu braku członków. Ale upadłości jeszcze nie ogłosiła żadna OSP - mówi gazecie jeden z pracowników centrali OSP RP w Warszawie.

Kilka lat temu OSP w Kozińcu była ewenementem, przynajmniej na skalę regionu. W krótkim czasie stała się liczącym się pracodawcą w gminie Mucharz. Świadczyła usługi transportowe, zatrudniała osoby do prac archeologicznych na dnie zapory w Świnnej Porębie, pośredniczyła w organizacji zagranicznych wyjazdów "za pracą". Były pieniądze nie tylko na zatrudnianie mieszkańców, ale także na zakup sprzętu - ciężarówek czy pługów, niezbędnych do wykonywania działalności gospodarczej.

Ale czasy dobrobytu już się skończyły. Wyszło na jaw, że jednostka jest zadłużona. Mówi się nawet o 300 tys. zł. Kto jest za to odpowiedzialny? Ustala to w tej chwili wadowicka prokuratura. Na ostatnim zebraniu zarząd OSP nie otrzymał absolutorium. Szybko wybrano nowy. Ten zdecydował, że najlepszym rozwiązaniem, aby jednostka ponownie wyszła na prostą, będzie ogłoszenie przez nią upadłości.

Wniosek do Sądu Okręgowego został już złożony. Sąd ma teraz problem, bo sprawa jest precedensowa. Poprosił więc o uzupełnienie wniosku. Decyzja czy sprawa będzie w ogóle rozpatrywana podjęta zostanie w najbliższych dniach - czytamy w dzisiejszym "Dzienniku Polskim".

źródło informacji: PAP

artykuł dostępny tutaj - http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/news/strazakow-zgubila-zylka-do-interesow,1300830

a teraz moje pytanie - jeśli na forum jest ktoś z tej jednostki lub z jej okolic i mógłby nam przybliżyć sytuację, bo prasa czasem różne rzeczy pisze to proszę bardzo o wypowiedź.'

ja mogę stwierdzić tylko po przeczytaniu artykułu, że szkoda chłopaków bo chcieli sami coś osiągnąć

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Pierwsza jednostka OSP ogłaszająca upadłość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2009, 09:51:28 »
niegospodarność i zdrowy rozsądek zeszły chyba na dalszy plan skoro doszło do takiej sytuacji, mowa o OSP w Kozieńcu, w powiecie wadowickim, w Małopolsce, tu zamieszczam link to artykułu http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/news/strazakow-zgubila-zylka-do-interesow,1300830,219
dobra firma upadła, a mieli tak rozbudowaną działalność gospodarczą
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 09:57:04 wysłana przez Smyku »
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: cyt. za interią - Strażaków zgubiła "żyłka do interesów"
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2009, 18:29:14 »
Współczuję druhom z owej jednostki, chcieli dobrze, a teraz masa problemów do wyjaśnienia przed nimi.
Dla mnie jest to jednak swego rodzaju dowód na to że OSP nie jest od zarabiania pieniędzy, lecz od zupełnie innych spraw.