Służba > Forum ochotników

Gminne Zawody 2003

<< < (2/7) > >>

druh Marek:
Witam

Czas zasysania naszej motopompy, jak mówił mechanik wynosi ok 3-4 sekundy.

A na zawodach dużooo zależy od wrzucenia ssawnej do basenu!
Moja rada dla tych co nie wiedzą: Pomocnik nie wrzuca jej jak kłody, tylko koszem ssawnym prawie że w pionie do basenu (u nas na zawodach to prawie wszyscy tak wrzucali jak kłody - oprócz nas oczywiście :-)
Wówczas jest woda w koszu i na kawałku lini ssawnej.

A jak ćwiczymy?
rota 2 miesiąc przed zawodami w hełmach i w butach na zawody
całość w 1/2 tygodnia przed zawodami.

Tylko mamy jeden duży problem - bo chcemy ćwiczyć tylko że nie mamy warunków, żadnego stadionu na sztafetę i bojówkę (trzeba jechać do gminy - a jak my przyjedziemy, to połowa strażaków w sąsiedniej miejscowości się zbiegnie !)

Koło naszej szkoły jest bardzo małe boisko, i na nim ćwiczymy, tylko nawet niema jak poćwiczyć rozwijania węży (całej bojówki) - a i to na zawodach jest bardzo ważne!

Nie chce się tu wymądrzać ale swoje już wiem! bo widziałem!

Jest jedna łąka niedaleko remizy, idealna do ćwiczeń sztafety jak i bojówki, ale właściciel powiedział - że co on z tego będzie miał?

I taka jest polityka, Ci co mają warunki, to im się nie chce, a co co nie mają to chcą ;-)

Pozdrawiam!

Młodzik:
Wow to pompa fajnie przerobiona, nasza w tym roku "dala du**y"  :angry:  i dyskwalifikacja...  :( , ale z tym koszem to postaramy sie wykorzystac, ciekaw jestem jak oni skladaja ta ssawna, pewnie przy laczeniu klucze maja juz na nasadach, bo inaczej nie ma szans zeby wyrobili w 14-15 sekuind

druh Marek:
Witam

wiesz co, jeden z nich jest leworęczny i to im przeszkadza skręcanie z założonymi na nasady kluczami, więc robią to bez!

A i szkopół polega na ustawieniu łączników w pionie, i rozłożeniu na ziemi ssawnej. Mam krótki filmik jak im się udało złożyć środek bez trafiania - poprostu trzeb by rozłożyć bliziutko nasadami ssawne i tak ustawić naday aby kły pasowały w otwory :-) (trochę głupio to brzmi) ale wtenczas nim przodownik przykręci kosza pomocnik cofnie ssawną (tak aby weszły łączniki w siebie) (mam to na filmie nagrane!) i tylko podnieść i przekręcić 1 albo 2 sekundy nadrobione!


Co sądzicie o tym?

Młodzik:
Najlepiej jak udostepnisz filmik  :P

PS.

Mowiles ze 14 sekund, ale co oni robia w te 14 sekund? to jest z dobiegiem i odlozeniem kluczy? czy jak? bo my robimy z dobiegiem, wrzyceniem i odlozeniem kluczy na podest te 16-17

Młodzik:
Marek, ale przeciez za laczenie nasad na ziemi sa punkty karne? przynajmniej tak pisze w regulaminie  ;)  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej