Służba > Forum ochotników

Gminne Zawody 2003

<< < (7/7)

Sylwek:
w życiu!!! już to raz próbowaliśmy zrobić na gminnych mało nam nie zajeździli nowiutkiej motopompy bo się nie chciało skręcicć porządnie ssawnych i zobaczyć w instrukcji (która jest na panelu sterowania) że pompa próżniowa to powinna być uruchamiana przy ok 1/3 maksymalnych obrotów silnika - chodziła na maksa!
a potem jeszcze wszyscy o wszystko mieli pretensje i była wielka kłótnia
każdy powinien startować na własnym sprzęcie najlepszym jaki ma

SenseY:
A jakby tak przekonać wszystkich na odprawie i dokonać pewnej zmiany w regulaminie?

Słyszałem że gdzieś na zawodach pożarniczych na szczeblu gminnym burmistrz czy tam wójt (tego akurat nie wiem) przedstawił taką propozycję.

Czas mierzony jest od momentu startu do wykanania całej linii wężowej. Po wykonaniu linii na sucho zatrzymuje się pierwszy stoper który przedstawia główny czas wykonania zadania bojowego, natomiast drugim stoperem (który też włącza się w momencie startu) odmierza się 3 minuty, w ciągu tych trzech minut nalezy podać wodę i postrącać te pachołki i obrócić tarczę, jeżeli się nie uda to dyskwalifikacja.

Strażacy przystli na to dzięki temu motopompy nie były zajeżdżane i po zawodach nie trzeba było ich remontować.

Widzę że macie problemy z niedopuszczaniem do zawodów motopomp PO-7 i PO-8. W ww przypadku nie miałoby to znaczenia która motopompa stoi na podeście.
 

Sylwek:
Myślę że to by było najlepsze rozwiązanie

--- Cytuj ---Czas mierzony jest od momentu startu do wykanania całej linii wężowej. Po wykonaniu linii na sucho zatrzymuje się pierwszy stoper który przedstawia główny czas wykonania zadania bojowego, natomiast drugim stoperem (który też włącza się w momencie startu) odmierza się 3 minuty, w ciągu tych trzech minut nalezy podać wodę i postrącać te pachołki i obrócić tarczę, jeżeli się nie uda to dyskwalifikacja.
--- Koniec cytatu ---
i na pewno najbezpieczniejsze dla sprzętu. Rozmawiałem już o tym z ludźmi z mojej OSP i też im się to spodobało trzeba jeszcze przekonać resztę gminy. Mam nadzieję, że się uda i na wiosnę Wam napiszę jak to wszystko wyszło.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej