Autor Wątek: Zakup samochodu - używane IVECO 135-17 z Francji  (Przeczytany 2239 razy)

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Zakup samochodu - używane IVECO 135-17 z Francji
« dnia: Kwiecień 29, 2009, 21:20:14 »
Witam
jako OSP mamy zamiar zakupić używany samochód pożarniczy w kwocie do 60 000 zł 
jestem świadom tego iż nie jest to dużo ale za tą kase znalazlem IVECO 135-17 z 1988 r zbiornik 3000 litrów sprowadzone z Francji.
I tu mam dylemat bo tych aut nie jeździ za wiele po Polsce więc nie mam pojęcia jak się sprawdzi, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z francuskimi autami  (awaryjność, dostępność części itp.)
Czy Waszym zdaniem warto kupować takie auto czy też lepiej dać sobie na luz i wyszarpać coś wycofywanego z PSP?
 :gwiazdki: :huh:
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zakup samochodu - używane IVECO 135-17 z Francji
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2009, 22:18:51 »
Jeśli to nie od nich kupujesz: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12658.0.html to zapytaj - widać na stronie http://www.straz-brzostek.pl/Uzywanysprzet.htm, że całkowicie się uzbroili w tego typu samochody... ale z jakiegoś powodu jednego się pozbywali.  :pyt:

Na zdjęciach całkiem nieźle się prezentuje to Iveco, cena, nie wiem jakie zawirowania w cenach spowodował wzrost euro, ale wygląda ok, nawet na tle przekładanych samochodów z Anglii.
Widać, że wymaga trochę pracy i wkładu finansowego - ktoś pozbawił go sygnalizacji, trzeba założyć mocowania na armaturę bo tam są innego typu łączniki, ale każdy sprowadzany tego wymaga.
Największa zagadka dla mnie to autopompa - jeśli się nie upewnisz, że będziesz miał ją gdzie serwisować to jest ryzyko, że będziesz miał problemy.
Dealer wygląda, że się specjalizuje osobówkami więc sprzedaje ten samochód dość przypadkowo - możliwe, że nie ma pojęcia co sprzedaje i czy samochód ma wszystkie podzespoły sprawne. Możliwe, że nie będzie też mógł zapewnić serwisowania.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2009, 22:37:28 wysłana przez Sylwek »

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Zakup samochodu - używane IVECO 135-17 z Francji
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2009, 22:24:58 »

Oni chcieli za swoje 69 000 (z mocniejszym silnikiem) a ja zastanawiam się nad kupnem z komisu bo jest tańsze
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Zakup samochodu - używane IVECO 135-17 z Francji
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2009, 23:07:32 »
Zapewne chodzi Wam o taki pojazd http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T1151559

O ile z częściami do samego IVECO nie powinno być problemów to z autopompą może być poważny kłopot. Sami od dwóch lat użytkujemy Berlieta (1980r.) z zabudową CAMIVA i narazie działa bez zarzutów. Pojazd posiada dwuzakresową autopompę CAMIVA i szczerze powiem że jej awaria może się skończyć koniecznością zakupu nowej, bo nie wiem czy jakis serwis w Polsce naprawia takie pompy
W tym IVECO zmierzyłbym pojemność zbiornika wody bo te wersje miały często pojemność 2000 litrów, natomiast wydajność autopompy może wynosić 60m3/h (1000l/min) lub 90m3/h (1500l/min).
Zabudowy są dobrze wykonane i przemyślane. Rewelacyjną rzeczą są zwijadła wężowe!!!
Ja serdecznie polecam francuskie pojazdy!

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Zakup samochodu - używane IVECO 135-17 z Francji
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2009, 15:20:14 »
Pozbywają się z tego względu że mają dwa tego typu auta w sumie prawie identyczne, a kupili kolejny, inny, znowu we Francji, więc jeden z posiadanych idzie na sprzedaż.