Autor Wątek: przepuklina  (Przeczytany 5755 razy)

Offline Adrian271286

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
przepuklina
« dnia: Kwiecień 28, 2009, 20:44:29 »
Panowie proszę o pomoc,a mianowicie orientuje sie ktos czy mozliwa jest praca w PSP(jako strażak) z przepukliną???

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:12:16 »
ze zoperowaną jak najbardziej:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline strazaczka87

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://www.osp-soleckujawski.pl
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:19:57 »
Chyba sobie żartujesz drogi Adrianie271286? Jak Ty sobie wyobrażasz pracę w podziale z przepukliną? Przecież w akcjach masz do czynienia z ciężarem.
A tak poza tym z tego co wiem to w PSP pracują sami strażacy.. pozdrawiam
Możliwe,że odpowiedzi innych bardziej Ciebie usatysfakcjonują.  -_- -_-
"Pamiętaj, że wielu ludzi ginęło za swe przekonania. To dość powszechne. Prawdziwa odwaga polega na tym, by żyć i cierpieć za to, w co wierzysz."

www.zanimnapiszesz.info

Offline Adrian271286

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:30:33 »
Czyli można czy nie bardzo,bo teraz sam zgłupiałem???

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:40:05 »
to ja się spytam może w ten sposób - jak długo chodzi się z przepukliną? tak, wiem - inteligentni inaczej potrafią bardzo długoooo... A zoperowana przepuklina nie jest problemem
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Adrian271286

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:43:07 »
Droga strazaczko87 z tego co mi wiadomo to w PSP jest KORPUS SŁUŻBY CYWILNEJ i pracujące tam osoby nie mają stopni słóżbowych-więc nie wszyscy pracownicy PSP to strażacy -_-

Pkt.13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2009, 22:15:54 wysłana przez Ajax »

Offline Adrian271286

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:44:41 »
aha czyli przepuklina nie jest problemem???

UWAGA!
Regulamin Forum:
Cytuj
11.   Nie umieszczaj dwóch postów z rzędu w niedługim odstępie czasu. Użyj przycisku "Modyfikuj" i dopisz, to co zapomniałeś, do istniejącego już postu.
11 a. Możesz napisać posty po sobie, jeśli chcesz odświeżyć dawno (min. 10 dni) nie dyskutowany temat.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2009, 22:05:56 wysłana przez Ajax »

Offline strazaczka87

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://www.osp-soleckujawski.pl
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:50:29 »
Najlepiej zapytaj lekarza -_-   na pewno prawdę Ci powie -_-
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2009, 21:55:21 wysłana przez Ajax »
"Pamiętaj, że wielu ludzi ginęło za swe przekonania. To dość powszechne. Prawdziwa odwaga polega na tym, by żyć i cierpieć za to, w co wierzysz."

www.zanimnapiszesz.info

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:54:10 »
mam ten sam problem...nabawiłem sie go w wojsku i teraz są takie metody operowania tego schorzenia że możesz pracować w PSP (tak jak ja mam zamiar) z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności(właściwe schylanie, podnoszenie itp.). Mna opiekuje się jeden z najlepszych neurochirurgów w kraju i jeśli jesteś z dolnego śląska albo okolic to mogę dać Ci na niego namiary. Nie jest tani ale wart tych pieniędzy!

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2009, 22:34:23 »
Operujesz przepukline no i potem normalnie się czujesz tylko masz bliznę elegancką :) A jak nie zoperujesz to po 2 miesiącach powinno przestać ale tak czy tak warto nacierać czymś z alkoholem.  :straz:

Offline Adrian271286

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2009, 23:55:23 »
SUPER!Dzięki wielkie za informacje!POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!!

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2009, 06:59:09 »
mnie już pół roku boli i nie chce przestać:P a są nowocześniejsze metody operacji niż takie po których ostaje blizna. i tak jak pisałem wczoraj mogę koledze pomóc  w tej kwestii:)

Offline Adrian271286

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2009, 16:11:28 »
Drogi kolego ślizki,bardzo dziękuje za pomoc,ale ja niestety jestem z podkarpacia i jeszcze niewiem gdzie i jak będe to leczył,ale serdecznie dziękuje!Pozdrawiam

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2009, 16:33:26 »
czasem lepiej przejechać te 200km więcej i zrobić to u dobrego specjalisty, który miał okazje uczyć się od najlepszych swojego fachu:) Pozdrawiam i zdrowia życzę!!!:) może kiedyś się spotkamy na akcji?:D

Offline Adrian271286

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2009, 16:37:52 »
Dzięki piękne i wzajemnie ale zamiast akcji mogą byc cwiczenia :straz: POZDRAWIAM

PW,@,GG,itd...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2009, 22:43:46 wysłana przez Ajax »

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2009, 22:58:22 »
niestety pani doktor z komisji MSWiA w Poznaniu, powiedziała mi że nie ma szans żebym po operacji został strażakiem. Może mi ktoś podpowiedzieć jaką teraz obrać drogę, żeby jednak mimo wszystko założyć kiedyś ten mundur?

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 19, 2009, 09:04:44 »
Może spróbuj jeszcze zapytać kogoś z komisji MSWIA z innego miasta niz Poznań
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 19, 2009, 10:10:58 »
Wydaje mi się że każda komisja MSWiA korzysta z tych samych wzorców. Może ma ktoś listę chorób, które wykluczają pracę jako strażak?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 19, 2009, 10:25:17 »

Offline adrianelo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 24, 2009, 23:22:14 »
niestety pani doktor z komisji MSWiA w Poznaniu, powiedziała mi że nie ma szans żebym po operacji został strażakiem. Może mi ktoś podpowiedzieć jaką teraz obrać drogę, żeby jednak mimo wszystko założyć kiedyś ten mundur?

NIe rozumie, czyli jak bedziesz miał zoprerowaną przepukline i bedzie wszytsko w porządku to i tak Cię to skreśla ? A jeżeli ja miałem zoperowany wyrostek to też będą problemy żeby sie dostać do PSP ?

Offline Vendetta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 120
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 24, 2009, 23:40:20 »
niestety pani doktor z komisji MSWiA w Poznaniu, powiedziała mi że nie ma szans żebym po operacji został strażakiem. Może mi ktoś podpowiedzieć jaką teraz obrać drogę, żeby jednak mimo wszystko założyć kiedyś ten mundur?

NIe rozumie, czyli jak bedziesz miał zoprerowaną przepukline i bedzie wszytsko w porządku to i tak Cię to skreśla ? A jeżeli ja miałem zoperowany wyrostek to też będą problemy żeby sie dostać do PSP ?
Dokladnie przepuklina jest czymś w tej samej klasie co wyrostek.. Zdarza sie ona głownie u dzieci przy za mocnym wysiłku fizycznym jak i u ludzi starszych poprzez ten sam fakt czyli zbyt wielkiego wysiłku fizycznego .. Tak na prawde moze być operowany kazdy na to, tak samo jak na wyrostek. Przepuklina nie powinna wykluczać kandydata.

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 24, 2009, 23:44:38 »
Cytuj
Do § 34    pkt 1. Nabyte pourazowe wady kręgosłupa dyskwalifikują kandydata do służby. Skrzywienia i wady kręgosłupa, nabyte i wrodzone, dyskwalifikują kandydatów. W razie niemożności wykluczenia ewentualnego skrzywienia lub wady należy kandydatów poddać badaniom rentgenologicznym (zdjęcia w 2 płaszczyznach).

Jeden lekarz - orzecznik zakwalifikował by mnie że zdolny do służby, ale z kategoria C czyli

Cytuj
zdolny do służby z ograniczeniem, co oznacza, że u osoby badanej stwierdzono przewlekłe schorzenia lub ułomności fizyczne albo psychiczne, które trwale lub czasowo zmniejszają sprawność fizyczną lub psychiczną, ale schorzenia te nie stanowią przeszkody do pełnienia służby na zajmowanym stanowisku lub określonych stanowiskach

wiec wydaje mi się że to zależy od tego na jak komisję się trafi i jak oni zinterpretują te zapisy.

Offline adrianelo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 25, 2009, 00:06:43 »
Szukałem teraz i nie moge znaleść w liscie chorób wykluczających z pracy jako strażak nic o wyrostku . Mam nadzieje ,że mnie to nie wyeliminuje ze starań...? ,aby sie dostać do SA   :-\

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: przepuklina
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 25, 2009, 06:40:34 »
Szukałem teraz i nie moge znaleść w liscie chorób wykluczających z pracy jako strażak nic o wyrostku . Mam nadzieje ,że mnie to nie wyeliminuje ze starań...? ,aby sie dostać do SA   :-\

Jeżeli blizna po operacji nie szpeci Twojego ciała, a napewno nie z racji tego że jest ukrytya, i niemasz żadnych powikłań po operacji, jesteś  pełni sprawny fizycznie to nie powinno być problemu.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...