Autor Wątek: mieszkaniówka - normy zaludnienia  (Przeczytany 3938 razy)

Offline ginads 66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
mieszkaniówka - normy zaludnienia
« dnia: Kwiecień 24, 2009, 21:55:23 »
Chciałbym dowiedzieć się jak ten przypadek jest rozpatrywany w różnych rejonach naszego ukochanego kraju.
Małżeństwo bez dzieci ma trzy normy zaludnienia.
Małzeństwo z jednym dzieckiem  ma trzy normy zaludnienia do czasu aż dziecko tkz. wyrośnie. Wtedy gdy już przestanie być dzieckiem strażak tracui jedną normę i na rodzinę już ma dwie normy zaludnienia w rozliczeniu sufitówki.
Jaka jest podstawa prawna do takigo traktowania tematu. Wydaje mi się że małżeństwo które wychowało np. jedno dziecko ,które stało się pełnoletnie powinno nadal mieć trzy normy gdyż nadal jest małżeństwem. Czy ktoś może coś wartościowego na ten temat powiedzieć.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: mieszkaniówka - normy zaludnienia
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2009, 22:07:51 »
przekombinowali:)

§ 3.6. Strażakowi pozostającemu w związku małżeńskim, który nie posiada dzieci, przysługuje dodatkowo jedna norma zaludnienia.

z rozporządzenia oczywiście

IMHO nie ma znaczenia staż małżeński, "rozwojowość" i.t.p. - należą się trzy normy i finito, nawet jeśli dotyczy to małżeństwa w wieku "poprokreacyjnym"
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

ginads66

  • Gość
Odp: mieszkaniówka - normy zaludnienia
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2009, 00:13:58 »
skąd wzieło się pojęcie ,,norma rozwojowa" . Dlaczego decyzją KM odbiera się normę zaludnienia gdy dziecko  przestanie być  dzieckiem w myśl ustawy. Jeżeli  to praktykowano przez dziesięć lat, to jest to duży problem.
 W mojej KM obniża się ilość  norm. Jeżeli mamy to zmienić to potrzebuje przykładów z innych Komend PSP.
Pozdrawiam

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: mieszkaniówka - normy zaludnienia
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2009, 11:44:15 »
Mam pytanie. W tym roku (styczeń) przeszedłem na służbę stałą, złożyłem wniosek za brak lokalu przyniosłem zaświadczenie o płatności podatku i okazało się że moja żona po zmarłym ojcu (była niepełnoletnia) odziedziczyła 1/6 z 1/2 domu. Kwatermistrz w mojej komedzie powiedział że mi sie nic nie należy. Nieważne jest powierzchnia jak mam jakiekolwiek wlasność nic mi sie nie należy, bez względu na norme zaludnienia. Prośba gdzie mozna zobaczyć orzeczenia sądów w podobnych sprawach. Pracuje w woj sląskim. Kwatermistrz konsultował sie z komendą wojewodz. Pozdrawiam

ginads66

  • Gość
Odp: mieszkaniówka - normy zaludnienia
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2009, 22:48:12 »
złóż odwołanie we właściwym terminie od decyzji którą otrzymałeś

Offline ginads 66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: mieszkaniówka - normy zaludnienia
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2009, 23:05:13 »
odwołaj się od decyzji którą otrzymałeś ,to co masz musi spełniać standart lokalu mieszkalnego.

Offline ginads 66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4

Offline tadek85

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: mieszkaniówka - normy zaludnienia
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2009, 09:36:38 »
słuchajcie a jak to wygląda z zapomogą na zakup mieszkania ile można otrzymać dofinansowania?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline adam k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: mieszkaniówka - normy zaludnienia
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2010, 19:15:09 »
Witam ...
Mam następujące pytanie, czy przysługuje mi dodatek za brak lokalu ???
 Posiadam mieszkanie spółdzielcze ,które nie spełnia norm metrażowych (28m2 na 5 osób).
Czytałem wyroki sądowe , ale praktycznie nic mi nie pomogły. Dodam że rozmawiałem w tej sprawie z 01 i ma się zorientować  w temacie (jak będę coś więcej wiedział to dam znać)...