Autor Wątek: trzecia grupa na stażu?  (Przeczytany 4344 razy)

Offline maczupikczu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
trzecia grupa na stażu?
« dnia: Kwiecień 17, 2009, 10:22:53 »
witam, mam pytanie:  czy po ukończeniu kursu podoficerskiego mogę dostać trzecią grupę (ratownik)? staż jeszcze mi się nie skończył

Offline binor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2009, 14:43:28 »
tak mozesz. biurowy na stazu 4gr  moze dostac
;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2009, 13:36:19 »
Nie mam kursu podoficerskiego. Jestem na 4 grupie uposażenia.Jednostka specjalistyczna. Jestem na stażu.

Offline mickoz2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2009, 14:15:32 »
Nie mam kursu podoficerskiego. Jestem na 4 grupie uposażenia.Jednostka specjalistyczna. Jestem na stażu.

moim zdaniem jest to niemożliwe, bez kursu podoficerskiego max 2 grupa a Ty masz st.ratownika ? Przepis mowi wyrażnie że na 4 grupe min 5 lat slużby

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2009, 14:26:18 »
Pracuję nie całe trzy lata jestem na 4 grupie uposażenia.Mam przeszkolenie specjalistyczne i dlatego dostałem 4 grupę . Pracuję na podziale.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2009, 18:24:57 »
czyli jako szeregowiec zajmujes stanowisko podoficerskie. nie takie rzeczy w PSP przechodziły  :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2009, 21:33:09 »
czyli jako szeregowiec zajmujes stanowisko podoficerskie. nie takie rzeczy w PSP przechodziły  :rofl:

niezupełnie - w korpusie szeregowych są stanowiska od pierwszej do czwartej grupy
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2009, 13:57:41 »
Faktycznie, mój błąd.
Do tego wystarczy raptem 1 rok stażu służby by dostać stanowisko na 4 gr. (mł.spec. ratownik), stanowisko w korpusie szeregowców. Tylko, że podobno nie można będąc na stażu wskoczyć wyżej niż 2 gr. Można natomiast po 2 latach pisać papier o skrócenie okresu stażu.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2009, 11:59:32 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2009, 22:29:35 »
A co Panowie powiecie o takim przypdku asp. na stażu z 8 letnim stażem pracy ,przyjęty powtórnie do PSP,jakie są jego możliwości na awans w grupie???
bolo75

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2009, 23:20:36 »
nie ma przeszkód ku temu żeby z miejsca dostał nawet 10 grupę - wszystko zależy od woli (dobrej) komendanta:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2009, 09:19:39 »
niestety ale dzisiaj komendant z kadrową stwierdzili,że nie jest ważne ile pracowałem w PSP poprzednio bo teraz jestem w służbie przygotowawczej i nie mam możliwości awansu na wyższą grupę.
bolo75

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2009, 19:21:52 »
niestety ale dzisiaj komendant z kadrową stwierdzili,że nie jest ważne ile pracowałem w PSP poprzednio bo teraz jestem w służbie przygotowawczej i nie mam możliwości awansu na wyższą grupę.

widocznie taka wola, szkoda tylko, że nie powiedzieli Ci prawdy:/

PS. Pomyśl o powracających emerytach, którzy częstą są powoływani na 01 KW czy też wyżej
niezmiernie mnie ciekawi, jak oni to w papierach załatwiają (żeby powołać, trzeba najpierw mianować, po powrocie pewnie są mianowani na stanowisko stażysty, a później powoływani:) - jaja); nie wspomnę już o tym, że co niektórzy odchodzili z mizernym stanem zdrowia posiadając orzeczenie o niezdolności do służby pozostającej w związku ze służba; normalnie ozdrowieli w cudowny sposób
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2009, 22:25:43 »
Muszę jakieś paragrafy wyciągnąć na potwierdzenie faktów ,że jest jedna możliwość awansu w służbie przygotowawczej
bolo75

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2009, 00:08:36 »
komendant z kadrową mylą się twierdząc, że nie ważne jest ile lat pracowałeś poprzednio...

Przepis kwalifikacyjny

Interesuje Cię zwłaszcza załącznik nr 6, oraz nr 3. Nie ma żadnych formalnych przeszkód byś na dzień dzisiejszy posiadając ośmioletni staż służby oraz stopień aspiranta nie mógł być mianowany na stanowisko dowódcy zmiany. Za dwa lata nie będzie również przeszkód formalnych do awansu na z-cę dowódcy (do końca 2013 roku).
Nie zapominaj tylko o tym, że decyzja w sprawie mianowania na stanowisko co do zasady ma charakter uznaniowy. Dziwi mnie tylko, dlaczego 01 nie powiedział Ci tego wprost, a zasłania sie jakąś niemożnością... Ale z drugiej strony jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze i tutaj jest zapewne pies pogrzebany. Nie napisałeś tylko o tym, czy jest wakat na jakimś stanowisku dowódczym, czy tez po prostu zostałeś pominięty, gdyż wtedy należałoby na sprawę spojrzeć inaczej.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2009, 11:49:47 »
Najlepsze zostawiłem na koniec.O mój awans na dowódcę skekcji wystąpił D-ca JRG poczym Komendant wezwał mnie i stwierdził ,że ten ów D-ca nie czyta przepisów i nie powinien mi mieszać w głowie i robić nadzieji.Jednym słowem cyrk i dziecinada.
bolo75

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: trzecia grupa na stażu?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 17, 2009, 12:13:17 »
A jednak zwycięstwo.Po analizie mojej wersji przepisów komendant mianuje mnie na grupę8 czyli d-cę sekcji
bolo75