Autor Wątek: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim  (Przeczytany 78679 razy)

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2009, 09:28:53 wysłana przez bulon »

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: TRAGICZNY POŻAR W KAMIENIU POMORSKIM
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2009, 08:20:41 »
Tragiczny pożar!!! Oczywiście telewizja(TVP3) robi sensacje bo są świadkowie którzy twierdzą ze strażacy źle działali i takie tam dyrdymoły.Tu raczej zawinił system mały powiat itp.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
POŻAR W KAMIENIU POMORSKIM...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2009, 09:02:30 »
Tragedia dla bliskich ofiar. Czy do tej tragedii musiało dojść?

A strażaków zmieszali z błotem. A cóż w sześciu mogli zrobić? Przecież taki pożar może wybuchnąć także w naszym rejonie - i co? Premier, ministrowie jadą na miejsce tragedii - ale jakoś nikt nie chce powiedzieć, że stany na zmianach są zbyt małe. Że jak zabiorą nam wcześniejsze emerytury to jeszcze nas ubędzie. Czy obywatele RP nie mogą czuć sie bezpiecznie w sytuacji wprowadzania programów oszczędnościowych?

Panowie Rzeecznicy Prasowi - czy oglądacie TVN24 i TVP INFO?

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: POŻAR W KAMIENIU POMORSKIM...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2009, 09:10:57 »
Tragedia faktycznie wielka.

w tvp info wypowiadał się (jakiś) starszy kapitan, który stwierdził cyt. "że w Opolu to strażacy lepiej by zadziałali"
Ciśnienie podniósł mi maksymalnie, On chyba nie wie jak sie w 6 gasi i jakimi samochodami wyjechać ma 2 kierowców? gba? gcba? a może sd?

może w końcu ktoś na górze zobaczy że 6 to za mało.

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: POŻAR W KAMIENIU POMORSKIM...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2009, 09:13:33 »
Zmięszali nas z błotem strasznie, dlaczego przy każdej tego typu akcji takiej skali i tyu ofiarach zawsze pierwszy jest winny ten biedny strażak na miły Bóg tam jeszcze nasi szukali ofiar i dogaszali a opinia publiczna już nas ukrzyżowała.
Jak to kiedyś ktoś powiedział o przebiegu dużej akcji:
1)--na początku jest zamęt
2)--potem akcja
3)--potem zachwyt
4)--następnie karanie niewinnych i nagrzdzanie niezainteresowanych
pozdrawiam.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: TRAGICZNY POŻAR W KAMIENIU POMORSKIM
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2009, 09:23:30 »
CH*J MNIE STRZELA, gdy czytam coś takiego.
To naprawdę wielka tragedia, szczere wyrazy współczucia dla rodzin ofiar.
Równie wielkie wyrazy, nie tyle współczucia, co "solidarności" ze strażakami uczestniczącymi w tej akcji gaśniczej. Szczerze, nie chciałbym być w sekcji która dojechała jako pierwsza i przez dłuższy czas sama musiał to wszystko ogarniać. Rozmiar pożaru, ilość poszkodowanych - masakra.
Panowie, trzymajcie się mocno. Jestem pewien, że zrobiliście wszystko, co tylko było w Waszej mocy.
A co do tekstów typu "w opolu to strażacy lepiej by zadziałali"... nie życzę im, żeby kiedykolwiek musieli w czymś takim brać udział. W takiej obsadzie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2009, 09:29:23 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2009, 09:33:46 »
Wszyscy tacy mądrzy w tych gazetach i telewizjach, ale jakby zobaczyli coś takiego to by mieli brązowo w spodniach delikatnie mówiąc. Jakby pożar został prędzej zauważony (chyba najwięcej o tym co się dzieje w tym hotelu socjalnym, Ci, którzy tam mieszkają) to też by inaczej wyglądała sytuacja.
Wyrazy yspółczucia:
-rodzinom ofiar w tragedii,
-strażakom, którzy muszą pracować w takim kraju...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: TRAGICZNY POŻAR W KAMIENIU POMORSKIM
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2009, 09:35:53 »
Mam kilka słów do wypowiedzi strażaków komentujących ten pożar:
1. Rzecznik prasowy KP PSP w Kamieniu Pomorskim - spokojnie i rzeczowo, pożar zostanie poddany analizie i wówczas będzie zcas na wnioski z akcji.
2. Rzecznik KG PSP - świetnie złagodził zarzuty o nieudolne prowadzenie akcji, powiedział kto jest odpowiedzialny za stan sieci hydrantowej, kto odpowiada za zabezpieczenie ppoż. budynku, jaki jest stan obsad osobowych w małych jednostkach rat.-gaś., co ma bezpośredni wpływ na skutecznośc prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych - wreszcie ktoś powiedział prawdę, którą my strażacy znamy od dawna!
3. Z-ca d-cy JRG nr ? Poznań - konkretnie, jak doświadczony strażak-praktyk, powiedział, że sytuacje, kiedy nie możemy dojechać do budynku ze względu na zaparkowane pojazdy zdarzają się nagminnie, powiedział też, że zdarza się nierzadko spotykać zamknięte na kłódki wejścia/wyjścia ewakuacyjne.
4. st. kpt. Leszek Koksanowicz Z-ca d-cy JRG nr 2 KM PSP Opole vel Rzecznik prasowy KM PSP Opole - poniżej krytyki! Jka można stwierdzić, że strażacy w Opolu poradziliby sobie w podobnej sytuacji bez problemu - czy pan kapitan był na miejscu tej akcji? Czy pan widział w jaki sposób rozwijał się ten pożar? Czy pan kapitan spotkał się kiedykolwiek z sytuacją, kiedy siły i środki zadysponowane w pierwszym rzucie są niewspółmierne do sytacji zastanej na miejscu zdarzenia? Na pytanie redaktora: "jakimi drabinami dysponuje straż pożarna" odpowiedział:" każda prawie drabina w straży ma ponad 10 m" powinien zostać zegradowany ze stanowiska - pytanie zadane w kontekście zarzutów, że drabiny, którymi dysponowali strażacy sięgały tylko do pierwszego piętra.

Konkluzja:
Wypowiedź st. kpt. Leszka Koksanowicza z Opola, może świadczyć o olbrzymim potencjale robienia szkód dla całej formacji, nie znam jaki szlak bojowy przeszedł pan st. kpt Leszek Koksanowicz zanim został mianowany na stanowisko z-cy d-cy JRg nr 2 w Opolu, tym bardziej jestem pełen podziwu dla komendanta w Opolu, że sprawił sobie rzecznika, który w kilku słowach jest w stanie zdewaluować wysiłek jaki włożyli w akcję ratowniczo-gaśniczą strażacy z Kamienia Pomorskiego. Stwierdzenia w stylu, "strażacy w Opolu poradziliby sobie w podobnej sytuacji"- kompromitują go, jako dowódcę, jako doświadczonego strażaka i jako kolegę po fachu, który powinien realnie ocenić niedobór sił i środków w pierwszej fazie działań, co spowodowało niekontrolowany rozwój pożaru.
Pozwoliłem sobie podać pełne dane ww. strażaka (?) gdyż wypowiadając się w TVP Info został przedstawiony w pasku na dole ekranu, więc nie wypowiadał się prywatnie, ale jako funkcjonariusz państwowy, co w konsekwencji pozwala na przedstawienie osoby i cytowanie treści jego wypowiedzi. Porażka. Mam nadzieję, że jego przełożeni wyciągną odpowiednie wnioski, co do posiadanych kompetencji na zajmowanych przez pana kapitana stanowiskach służbowych?

Łączę się w bólu z rodzinami ofiar pożaru ['] ['] [']
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2009, 10:45:44 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2009, 09:44:50 »
K*rwa mać włączcie TVP INFO i posłuchajcie tej pindy + czytajcie co napisane jest na pasku. Teraz jakiś pajac opowiada o "sprzętach tlenowych" strażaków.

Cytuj
ŚWIADKOWIE: Akcja straży pożarnej była źle zorganizowana

Z tym akurat się zgadzam i nie wątpię w prawdziwość tego stwierdzenia:
Cytuj
STRAŻ: Temperatura była zbyt wysoka aby wejść do środka
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 12:20:45 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline marcin44

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:02:17 »
Panie sheldon dobrze powiedziane!
A ta TV i swiadkowie, jak zawsze to samo maja do powiedzenia... (scyzoryk sie w kieszeni prostuje)

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:04:18 »
Nie ma to jak srać we własne gniazdo! odważny że on zrobiłby to lepiej, znałem takich!

A dziennikarzyny to banda idiotów, mają pożywkę na cały dzień a może i na dłużej, ZAWSZE TAK BYŁO I ZAWSZE TAK BĘDZIE... ludzie z tego hotelu oczywiście muszą się na kimś wyżyć no to strażak jest najbardziej winny!

Teraz wszyscy święci tam polecą, ile to będzie kosztować?, ile będzie kosztować pomoc dla tych ludzi? Czy nie lepiej za te pieniądze podnieść stany? wtedy nikt by tam lecieć nie musiał (tylko gdzie by się nasze słońce lansowało?)

Teraz sobie wyobraźcie to samo tylko że strażacy mają 55 lat!

Współczuję rodzinom ofiar i szkoda mi ludzi którzy dali z siebie wszystko, niestety jak widać było to zbyt mało....

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:06:50 »
To naprawdę wielka tragedia, szczere wyrazy współczucia dla rodzin ofiar.
Co do wypowiedzi tego pana oficera z Opola to mnie aż podniosło, dać mu tylko ubranko supermana i do dzieła niech pokaże co potrafi.
A po drugie nie dziwota, że takie rzeczy dzieją się w PSP jak ma takich oficerów - żenująca wypowiedz i tyle.
Według Niego na zmianie służbowej w dwóch jednostkach PSP na terenie Opola ma 20-tu ludzi i ciekawi mnie czy przy takim wielkim rozprzestrzenieniu pożaru, jakie tam miało miejsce dałby sobie radę. Ilu z tych 20-tu ludzi mogłoby wykorzystać posiadany sprzęt?? Który na pewno Opole posiada, podejrzewam że nie wiele!!. Jestem przekonany, że większość potrzebnego sprzętu pozostałoby w garażach, a tu kłaniają się od dawna zaniżone stany osobowe na zmianach, które skutkują takimi sytuacjami.
Tanie państwo!, zamiast dać kasę na dodatkowe etaty lub zapłacić za nadgodziny strażakom to taniej będzie wypłacić poszkodowanym zapomogi.
Od kilku lat pracujemy na wariata na minimalnych stanach osobowych, bo nasi przełożeni nie potrafią rozwiązać podstawowych spraw, które nurtują naszą formację.
I teraz winni jak zwykle będą ci na dole, co poszli w bój z narażeniem własnego życia a ci wielcy oficerowie jak ci z Opola i szanownej KG będą udowadniać, że oni by zrobiliby to lepiej.
Chłopaki trzymajcie się mocno, mieliście bardzo trudną sytuacje na miejscu i uwierzcie, że nawet Ci z Opola nie daliby sobie rady, wierzę, że zrobiliście wiele a życie zmusiło Was do podejmowania trudnych wyborów gdzie do końca swoich dni będziecie się zastanawiać czy podjęte decyzje były właściwe.
Zrobiliście kawał dobrej roboty, ale w Naszej służbie rzadko, kiedy słyszy się słowo dziękuje od społeczeństwa.
I jeszcze jedno brawo dla rzecznika prasowego KG właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:16:15 »
Cytuj
pożar rozpoczął się o 22, a po straż zadzwoniono o 1.00 w nocy!!!
To jeden z komentarzy na Onecie, być może ma taką samą gównianą wartość jak cała ich reszta, ale - daje trochę do myślenia. Wątpię, żeby pożar zdążył się rozwinąć aż tak przez czas dojazdu straży na miejsce. Te 3 godziny to może przesada, ale jakiś "poślizg" w zaalarmowaniu straży na pewno miał miejsce. A czasy wypatrywania ognia z wież widokowych strażnic dawno już minęły.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline maniek22111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:20:22 »
Największym fachowcem jest ten świadek zdarzenia z TVP INFO co to sam rozłożył drabinę potem łapał wyskakujących przez okno potem chciał wchodzic do budynku i to wszystko robił SAM bez niczyjej pomocy i mówił ratownikom co mają robic ale oni go nie słuchali i spieprzyli akcje skąd ta telewizja bierze takich ludzi do wywiadów na pierwszy rzut oka widac gośc jest wczorajszy.wpółczucia dla rodzin ofiar i dla naszych kolegów bo teraz zwalą im się wszyscy na głowę przez tą propagandę w telewizji

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:30:56 »
Trzeba przyznać, że rzecznik KG PSP, Pan st.bryg. Paweł Frątczak to pierwsza klasa!! Konkretnie, rzeczowo, łagodząco i z sensem!

Natomiast to co świadkowie mówią o tym, że jak pierwsze wozy strażackie przyjechały na miejsce zdarzenia i strażacy biegali jak opętani i nie wiedzieli co robić to chodzi najprawdopodobniej o rozpoznanie sytuacji pożarowej i zaopatrzenia wodnego (obiegnięcie przez dowódcę obiektu i inne). Ludzie tak to odbierają, wiem to z własnego doświadczenia.

matej

  • Gość
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:32:39 »
To co wszyscy mówią robi z Nich pseudo bohaterów, zamiast przypisywać sobie zaszczyty to powinni się trochę zastanowić... brak słów...
To w jakim świetle postawili Nas strażaków jest nie do pomyślenia  :tuba:  :komp:  Niech te oskarżenia kierują do pewnego resortu który to tnie wszelkie koszty w celu załatania budrzetu nie zważajac na to że bez dobrego i nowoczesnego sprzętu nie bedziemy w stanie ratować ludzi i zapewnić sobie przedewszystkim bezpieczeństwa :krzyk: :krzyk:
  • ku Pamieci Ofiar

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:34:35 »
Jeśli się potrząśnie łańcuchem wiszącym pionowo, największą amplitudę osiąga ostatnie ogniwo. My nim jesteśmy.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:39:44 »
Ja się nie dziwie, że z boku wyglądało to jak wyglądało - oczywiście początkowe stadium. Małe siły i środki, rozwinięty pożar - ranni, ludność skacze z okien i odnosi rany. Do czego chłopaki tak małe siły skierowalibyście, no do czego? Cholernie trudna sytuacja.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:42:25 »
Koledzy
Przeczytałem wasze posty i myślę że nie muszę nic więcej dodawać.No może tylko to że nie chciał bym być na miejscu tych ratowników,szczególnie tych którzy przyjechali jako pierwsi.A wypowiedzi pana kapitana nie będę komentował gdyż myślę że  było by to samoponiżenie dodam tylko że nie powinien być na tym stanowisku.Chłopaki którzy byliście na miejscu zarówno z PSP jak i OSP wierzę że wykonaliście swoją robotę jak najlepiej potraficie.
Kondolencje dla rodzin ofiar
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:54:10 »
Z tego co widać to była parterówka, z dobudowanymi dwoma drewnianymi kondygnacjami głównie z płyt pilśniowych. Można sobie wyobrazić co tam się działo i jak to szło z dymem.

Nie ma co tu komentować działań kolegów, bo nie wypada.
Ale najbardziej wkurza mnie, wypowiedź rzecznika z Opola. Może poprosimy go po przez KG o wyjaśnienie, co on by zrobił w takiej sytuacji. Nie no to jest nie do pomyślenia...
Co on k**a robi w tej straży? Ehhh...

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:08:35 »
Zgadzam się z maniek22111, tvp info to  żenada i przestaje traktować tego kanału jako informacyjnego tylko jako sensacyjnego. A pokazywanie gościa co był na wizji i opowiadał że jego syn sam rozłożył  drabinę, bo strażacy nie umieli tego zrobić, należy traktować w kategorii fantasy. Pozytywnie zaskoczyło mnie tvn24, którzy w miarę obiektywnie przedstawiają całe zdarzenie. Nie tylko oceniają  działania strażaków.ale również zadają pytania dlaczego tak szybko pożar się rozprzestrzenił. Współczucie dla rodzin ofiar pożaru..

barwa

  • Gość
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:10:47 »
Chłopaki nie przejmujcie się tymi komentarzami ludzi cywilnych.
Laik nie ma pojęcia o sposobie prowadzenia akcji, o taktyce, zasobach sprzętowych i ilości ludzi potrzebnych do prowadzenia skutecznej akcji. I nie ma co się dziwić, że każdy poszkodowany chciałby, żeby wszystko było natychmiastowe i bez zarzutów.
Wy wiecie najlepiej z jakimi problemami borykacie się na co dzień podczas akcji.
Ludzie nie myślą o tym, że do rozstawienia SD potrzebne jest odpowiednie miejsce i przestrzeń. Sami parkują samochody na drogach pożarowych, a potem mają pretensje, że drabiny nie rozłożyliście. A drzewa? Który laik pomyśli o nich, jako o przeszkodzie w manewrowaniu SD? Nikt.
Jakiś kolo wypowiadał się, że krzyczał do strażaka, że zamiast się gapić ma zakładać maskę... Czy on jest jakimś znawcą? Czy miał pojęcie kim był ów strażak i po co się rozglądał?
Można by tak jeszcze wiele wymieniać i za każdym razem przy kolejnej akcji.
Podejrzewam, że każdy z was miał do czynienia z ogólnie przyjętą postawą roszczeniową poszkodowanych. Sami nie dbają o swoje bezpieczeństwo, a potem pretensje do całego świata.
Nie ma co się tym przejmować.
Uważam, że najważniejsze jest to co mówili strażacy i rzecznicy PSP.
Bardzo ładnie powiedziane, że przy stanie 6-cio osobowym to nie da się odpowiednio prowadzić akcji dużych pożarów. Postawa KG również odpowiednia.
Podobało mi się również pokazanie jak powinno wyglądać zabezpieczenie budynku - hydranty, systemy oddymiające, itp. W tym budynku nie było oczywiście takich zabezpieczeń, ale podejrzewam, że nawet gdyby były to mieszkańcy i tak nie potrafiliby z nich korzystać.
Rodzinom ofiar bardzo współczuję i składam kondolencje.
Chłopakom biorącym udział w akcji życzę szybkiego powrotu do równowagi psychicznej - trzymajcie się i nie roztrząsajcie "co by było gdyby..." zrobiliście wszystko co w waszej mocy było!

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:23:33 »
Zgadzam się z maniek22111, tvp info to  żenada i przestaje traktować tego kanału jako informacyjnego tylko jako sensacyjnego. A pokazywanie gościa co był na wizji i opowiadał że jego syn sam rozłożył  drabinę, bo strażacy nie umieli tego zrobić, należy traktować w kategorii fantasy. Pozytywnie zaskoczyło mnie tvn24, którzy w miarę obiektywnie przedstawiają całe zdarzenie. Nie tylko oceniają  działania strażaków.ale również zadają pytania dlaczego tak szybko pożar się rozprzestrzenił. Współczucie dla rodzin ofiar pożaru..

a teraz mała retrospekcja:
relacje tvn nie podobały mi się wcale choć śledziłem je na bieżąco,TVN jeszcze długo, długo trąbił o karambolu na A4 po Budziszowem nawet już po usunięciu jego sutku i przywróceniu normalnego ruchu na A4 ,za to na tv publicznej podany materiał i informacja była wyczerpująca i  nie niosła już ze sobą takiej dozy sensacji i relacja w tv3 poza tym nie żerowała na nieszczęściu drugiego człowieka .Obecnym mediom wg. mnie brak poczucia "umiaru i taktu" w przedstawianiu zdarzeń i wydarzeń.
"ale to taka praca... " sic.

Miałem nie zabierać głosu, ale coż ponoć Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia , odbierajcie to jak chcecie.

Pozdrowienia od wrocławskiej hieny.

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:33:30 »
Drodzy koledzy, osobiście nie widziałem wypowiedzi p. L. Koksanowicza w tv, nie mniej jednak popatrzcie na to z innej strony. On wypowiadał się dla dziennikarzy z lokalnej TVP Opole, z Waszych postów wynika, że powiedział "w Opolu" a nie "strażacy z Opola". Z tego wnioskuję, że uspokajał niejako mieszkańców Opola i okolic, że są tam wystarczające SIS aby przy tego typu zdarzaniu dać sobie radę lepiej. Sami piszecie, że w Kamieniu Pom. chłopaków było za mało, wiemy, że w całym kraju w większości JRG stany są za niskie. W Opolu oczywiście też, w JRG1 jest 11 na zmianie, w JRG2 - nie wiem, nie byłem, ale sądzę, że podobnie. Na szczęście, poza tym w samym mieście jest bodaj 5- 6, a może i 7 OSP, w bezpośrednim sąsiedztwie też sporo. Osobiście znam p. Koksanowicza, nie raz spotykaliśmy się na akcjach, ćwiczeniach i szkoleniach, wierzcie mi, że jest fachowcem, a jego wypowiedź, niefortunnie wmanipulowana przez media w ogólny kontekst nie powinna być dla Was powodem do obrzucania go błotem. Bardziej wq..ją mnie wypowiedzi "świadków" -fachowców od wszystkiego, jak to strażacy na miejscu biegali i nie wiedzieli co robić.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Tragiczny pożar w Kamieniu Pomorskim
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2009, 11:36:31 »

Pokój duszom poległych tragicznie.