Autor Wątek: Czy powinienem iść do osp przed psp?  (Przeczytany 1869 razy)

tTvdKu2@neostrada.pl

  • Gość
Czy powinienem iść do osp przed psp?
« dnia: Kwiecień 07, 2009, 17:01:56 »
Witam praca strażaka jest moim marzeniem, mam 22 lat i moje kwalifikacje to wyksztalcenie srednie z matura, studium ochrony osób i mienia, oraz prawo jazdy kategorii b. Zdaję sobie z tego sprawę ,że jest to mało by się dostać do psp i chce wstąpić do osp i zrobić prawo jazdy kategorii c, czy ktoś moze mi napisać ile czasu oraz co mogę zrobic dzięki osp?, z góry dzięki

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Czy powinienem iść do osp przed psp?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2009, 20:16:09 »
oprócz nauczenia się podstaw trzyletnia obecność w OSP jest dodatkowo punktowana, jednak nie są to "kokosy"
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Czy powinienem iść do osp przed psp?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2009, 18:17:01 »
jeśli będzie to OSP w KSRG to oczywiście po ukończeniu szkolenia na strażaka ratownika OSP będziesz mógł brać udział w akcjach pożarniczych i wtedy będziesz się mógł przekonać czy na 100% chcesz to robić:) a jakiekolwiek punkty za przynależność do OSP możesz uzyskać dopiero po 3 latach więc..

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Czy powinienem iść do osp przed psp?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2009, 19:37:53 »
z Twojej wypowiedzi wnioskuje że chcesz sie starać do psp z ulicy.więc sie zgadza punkty są dodatkowe za przynależność do osp min 3 lata,dodatkowo za branie udział w zawodach strażackich i parę innych rzeczy.w OSP zrobisz sobie kurs szeregowca osp(podstawowy kurs  żeby jeździć do akcji) i wiele innych kursów np.ratownika medycznego,kierowce operatora itp.więc mom zdaniem jak masz możliwość to warto wstąpić do OSP   


Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Czy powinienem iść do osp przed psp?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2009, 22:07:12 »
Według moich spostrzeżeń i doświadczeń  inaczej patrzą na człowieka będącego w OSP, niż takiego co wogole pożaru ani poszkodowanych ludzi na oczy nie widział:) Bo skąd taki komendant PSP przyjmując takiego gościa, ma pewność ze po pierwszej akcji taki delikwent się nie rozmyśli co do służby:P A przecież przeszkolenie i przebadanie takiego człowieka z ulicy nie jest tanie:P i może poprostu iść na marne czas, pieniądze i nerwy:) tyle z mojej strony w tym temacie!
Jak możesz to zasil szeregi OSP napewno Ci to nie zaszkodzi.

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Czy powinienem iść do osp przed psp?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2009, 09:15:58 »
tylko tak jak pisałem żeby nie był to jakaś OSP gdzie mają tylko 1 wyjazd do roku a reszte czasu spotykają się na "zebraniach":D

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Czy powinienem iść do osp przed psp?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2009, 17:48:29 »
tylko tak jak pisałem żeby nie był to jakaś OSP gdzie mają tylko 1 wyjazd do roku a reszte czasu spotykają się na "zebraniach":D
Ogólnie masz rację, ale...
Nikt dotychczas nie stworzył takiego rozgraniczenia: może np. 10-30 (różnych wyjazdów) w roku też być dla niektórych K-dtów zbyt mało  ^_^
Podobnie sprawa się ma m.in. z przyznawaniem medali i innych <broszek>. Choćby za wysługę lat w...  :rofl:
Na pewno więc przynależność do OSP Ci nie zaszkodzi.  -_-
Pozdr.
Ps. Poczytaj również Forum! :kwit:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.