Autor Wątek: studia osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego  (Przeczytany 1683 razy)

Offline tenorek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
na studia w służbie kandydackiej isc nie moge gdyż mam wade wzroku i czy mógłby mi ktoś opisać jaką prace i gdzie wykonuje sie po studiach dla osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: studia osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2009, 23:41:56 »
Takie coś nie istnieje IBPożarowego to studia mundurowe. Dla osób cywilnych jest IBCywilnego.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: studia osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2009, 05:09:36 »
Takie coś nie istnieje IBPożarowego to studia mundurowe. Dla osób cywilnych jest IBCywilnego.
Ojj sheldon błąd takie coś jak najbardziej istnieje i ma się bardzo dobrze  :mellow:
w linku http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibp/dsz_pc/opis_dsz_pc.phpmacie info nt. studiów. Jest tam podany zakres studiów jeśli go @tenorek przeczytasz powinieneś się dowiedzieć gdzie możesz pracować po cywilnym IBP

pozdr
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 16:26:40 wysłana przez zeusss »

Offline tenorek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: studia osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2009, 10:11:46 »
no przeczytałem wszystko i nie mam pojęcia :cooo: -_-

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: studia osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2009, 10:54:48 »
zeusss - zwracam honor :-)
http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibp/dsz_pc/opis_dsz_pc.php - faktycznie jest coś takiego ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: studia osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2009, 16:31:14 »
no przeczytałem wszystko i nie mam pojęcia :cooo: -_-
po IBP cywilnych możesz starać sie o przyjecie do służby w PSP lub możesz wykonywać czynności z zakresu ochrony ppoż, możesz zajmować się sprawami związanymi z systemami zabezpieczeń ppoż (czujki, tryskacze, instalacje itp), możesz pełnić funkcję osoby odpowiedzialnej za ochronę ppoż w firmie/zakładzie. Generalnie wszędzie gdzie pojawi się zagadnienie "ochrona przeciwpożarowa" bo tak jak jest napisane na stronie szkoły "Stacjonarne studia I stopnia dla osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego kształcą wysoko kwalifikowaną kadrę inżynierską do wykonywania zadań wynikających z funkcjonowania systemu ochrony przeciwpożarowej, którego głównym celem jest ochrona życia, zdrowia oraz mienia przed skutkami pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof i innych miejscowych zagrożeń

pozdr

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: studia osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2009, 15:26:53 »
Dodatkowo można pracować jako projektant systemów sygnalizacji pożarowej lub instalacji tryskaczowej.
Po przebyciu min 5 stażu w jednostkach ochrony ppoż można startować na rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, ale to graniczy z cudem ;p
poza tym reszta w poście powyżej
pozdrawiam
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...