Autor Wątek: Kolory szafek hydrantowych  (Przeczytany 6992 razy)

Offline qwertyxyz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Kolory szafek hydrantowych
« dnia: Marzec 31, 2009, 17:33:35 »
Jakie kolory moga miec szafki hydrantowe? Chodzi o hydranty wewnetrzne w budynkach. Czy kolor moze byc inny niz czerwony lub bialy?

Offline elangatus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32

Offline badacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Kolory szafek hydrantowych
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2009, 22:01:47 »
Normy dot. hydrantów wewnętrznych nie precyzują koloru szafek, co zresztą widać po ofercie producentów hydrantów.
Niestety szafki coraz bardziej finezyjne z ozdobnikami coraz mniej wyróżniają się z otoczenia - jedynie niezmiennie na drzwiczkach szafki hydrantowej należy umieścić znak bezpieczeństwa.
Polecam, bo korzystam z portalu: www.katalogppoz.pl - Ochrona przeciwpożarowa w jednym miejscu (dla wszystkich)

barwa

  • Gość
Odp: Kolory szafek hydrantowych
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2009, 13:15:26 »
Dokładnie tak jak pisze badacz normy i rozporządzenia określają tylko sposób montażu i oznaczenia na drzwiczkach.
Kolor to zazwyczaj właśnie czerwony RAL 3000, ale można zamówić sobie jakikolwiek chcesz kolor z palety RAL.
Widziałam już np. zielone szafki, ale osobiście uważam, że powinno być jasno napisane i bez żadnego ale, że mają być czerwone i kropka.
Różni architekci i aranżyści pomieszczeń marudzą, że to im burzy "harmonię aranżacji". Aaa w d....e z harmonią jeżeli w razie "W" nie znajdzie hydrantu to i cała aranżacja pójdzie z dymem!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kolory szafek hydrantowych
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2009, 16:21:37 »
U mnie w budzie, znaczy w szkole są hydranty wbudowane w ściane (starsze), to dzwi szafek są pomalowane tą samą farbą co ściany i na początku jedyną różnicę jaką dostrzegałem, to coś wystającego ze ściany (drzwi szafki). Oczywiście jest odpowiednie oznakowanie, ale co mi po tym, jak zbytnio tego nie widać. Od tego roku szkolnego są też nowe hydranty, wystające ze ściany, w kolorze RAL 3000. Któryś geniusz zamontował je na wysokości 2m (górna krawędź na wys 2m, a dolna na 1.60m). Po pierwszym bliskim spotkaniu już wiem, gdzie mam uważać.
 :gwiazdki:
Pozdrawiam
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

barwa

  • Gość
Odp: Kolory szafek hydrantowych
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2009, 17:33:29 »
Ciekawa jestem na jakiej wysokości w takim razie są zawory w tych hydrantach.
Bo wydaje mi się, że trudno w takiej sytuacji - chodzi mi o wysokość montażu szafki - zachować wymóg, który mówi że zawór
hydrantowy należy montować na wysokości 1350 mm (+/-100 mm) liczonej od podłogi.

Offline ojrety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Kolory szafek hydrantowych
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2009, 12:56:35 »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kolory szafek hydrantowych
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2009, 11:51:57 »
U mnie w budzie, znaczy w szkole są hydranty wbudowane w ściane (starsze), to dzwi szafek są pomalowane tą samą farbą co ściany i na początku jedyną różnicę jaką dostrzegałem, to coś wystającego ze ściany (drzwi szafki). Oczywiście jest odpowiednie oznakowanie, ale co mi po tym, jak zbytnio tego nie widać. Od tego roku szkolnego są też nowe hydranty, wystające ze ściany, w kolorze RAL 3000. Któryś geniusz zamontował je na wysokości 2m (górna krawędź na wys 2m, a dolna na 1.60m). Po pierwszym bliskim spotkaniu już wiem, gdzie mam uważać.
 :gwiazdki:
Pozdrawiam

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Dzisiaj dokładnie sprawdziłem i okazało się, że zabudowane są tam gaśnice.
Pozdrawiam
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline NERYNG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kolory szafek hydrantowych
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2015, 15:44:31 »
Odkopię temat odnośnie szafek hydrantowych. Czy nadala obowiazuje kolor dowolny, np. biały ? Szafki wiszą na halach produkcyjnych i na zewnątrz hal.

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: Kolory szafek hydrantowych
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2015, 16:35:26 »
tak kolor dowolny