Autor Wątek: Specjalista -  (Przeczytany 4119 razy)

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Specjalista -
« dnia: Marzec 27, 2009, 21:22:21 »
Poniższy cytat z rozporzadzenia w przypadku młodszych nurków MSWiA dotyczy 12m czy 20m?? a w przypadku nurków MSWiA 40m? Może ktoś z was może podzielić się odpowiedzią
"W wykonywanej normie powinno
być sześciokrotnie nurkowanie do
głębokości, na którą dopuszczony
jest specjalista"

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Specjalista -
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2009, 21:36:43 »
Na mój rozum, żeby iść na nurka MSWiA, to trzeba mieć licencję. Takowa upoważnia do nurkowania na głębokość 18-20 metrów (zależnie od instytucji wydającej), więc dziwne by było ograniczać głębokość z 20 do 12 metrów...
To są tylko moje spekulacje, nie wiem czy zgodne z właściwą odpowiedzią.
Pozdrawiam
Michaszs
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline robsen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Specjalista -
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2009, 08:03:12 »
No tak ale rownie dobrze mozesz miec P3 lub Divemastera tudzież inny stopień z cywila a z młodszym nurkiem MSWiA jestes ograniczony do tych 12 lub 20m w zaleznosci czy nurkujesz z nurkiem wyzszym stopniem czy nie, mimo że w cywilu mozesz do 50m.

Pytanie jednak ciągle brzmi coz za postać ten specjalista:)

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Specjalista -
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2009, 21:45:49 »
Po pierwsze-totrzeba mieć nie "licencję" a uprawnienia LOK CMAS lub PADI,po drugie to niezdobędziesz od razu nurka MSWiA tylko mł nurka,a po trzecie,to będziesz mógł wykonywać prace podwodne do głębokości 12 metrów.Tak więc michaszs nie siej fermętu.

Offline Matteo_M

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Specjalista -
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2009, 12:23:23 »
Dokładnie jak kolega pisał z pierwszym stopniem Cmas lub Padi możesz nurkowania do 20 metrów i z takim kursem jesteś płetwonurkiem co daje ci możliwość zwiedzania podwodą rafek koralowych, oglądania rybek itp. Natomiast po ukończeniu kursu na młodszego nurka MSWiA jesteś już nurkiem co daje ci możliwość prowadzenia prac podwodnych do głębokości 12 metrów. Nie pamiętam już jak to się ma do wyższych stopni i nie chcę siać zamętu oraz pisać bzdur jak ktoś wie lepiej niech mnie poprawi i dopisze ewentualne braki. Pozdrawiam!!! :)   

Offline straż_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Specjalista -
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2009, 13:03:53 »
Drodzy koledzy, czy nie warto zapisać się do LOKu i robić sobie tutaj wszelkie patenty?
Moja jednostka słynie z ratownictwa wodno - nurkowego i wszyscy są zapisani do LOKu.
Z tego co wiem w MSWiA są kombinację i mój naczelnik -  który ma skończony poziom nurkowania wysoki i jest instruktorem, według MSWiA musiałby robić wszystko od początku...
Kazali mu nawet robić patent na nawigację podwodną, gdzie już miał skończony taki papierek i brał w kilku zawodach wodnych z użyciem wszelkich nawigacji?
Gdzie tu logika w MSWiA? Tylko by zdzierali pieniądze...

Offline mikollaj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Specjalista -
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2009, 15:37:24 »
Kolego straż_998 napisz z jakiej jesteś jednostki i czy jesteście w ksrg, interesuje mnie też czy prowadzicie poszukiwania pod wodą bez kierownika prac podwodnych z psp. Z góry dzięki za informacje i pozdrawiam