Autor Wątek: Zastawione garaże- co robić ?  (Przeczytany 8406 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Zastawione garaże- co robić ?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2009, 18:19:12 »
Pedros to u nas jest weselej bo w budynku OSP mamy Figloraj (sala zabaw dla dzieci) i rodzice notorycznie ustawiają auta na wieździe.
Sprawa więc wygląda tak:
Na nasze prośby o zabranie auta często słyszymy ,, bo z dziećmi przyjechałem a wy mnie przeganiacie. Przecież nic się teraz nie dzieje" (forma delikatna) a jak ściągniemy Policję to ,,bo z dziećmi przyjechałem a wy mnie przeganiacie. Przecież nic się teraz nie dzieje a wy ch..e sie przypier...cie i jeszcze mnie policją straszecie"
Parking jest 50 metrów dalej ale nie można się przejść.
Cóz nie ma to jak dawać dzieciom dobry wzór do naśladowania.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Zastawione garaże- co robić ?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2009, 19:14:07 »
Echhh BRAVEHEART..... ty chyba nigdy na wsi nie byłeś  :P  :wacko:

Remizy to zazwyczaj: na dole garaże - na górze sala czy "dom weselny", itp. a obok jeszcze poczta, itp.
Przychodzi sobota - wesele - garaże zapchane tak, że aby wyjechać trzeba nieraz przestawiać 6-8 samochodów. A jeśli alarm jest dajmy na to o godz. 1 w nocy to kierowcy nie bardzo są w stanie te samochody przesunąć.

Nikt nie określił czy problem dotyczył wsi czy miasta... w małych miastach też są OSP i moja wypowiedź raczej dotyczyła tych właśnie :)

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Zastawione garaże- co robić ?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2009, 20:38:07 »
ja nie jestem z małego miasta, tylko raczej zaliczającego się do średnich ;> ale odpowiem.

jak już wspomniałem u mnie brama nie jest zastawiana, chociaż wyjazd przebiega przez parking (wygląda to tak, oprócz tego remiza mieści się w bloku socjalnym, do tego w sąsiedztwie znajduję się przedszkole, szkoła ponadgimnazjalna oraz policealna a za budynkim remizy jest strefa ekonomiczna - co prawda niewielka, jednak jakby nie patrzeć to zawsze kilka zakładów. mimo tego oraz małej liczby miejsc parkingowych mamy ostatnio swobodobny wyjazd a i strażacy mają gdzie zaparkować swoje samochody.


---
jeśli już jesteśmy przy nieprzejezdnych bramach to ciekawą rzecz uchwyciłem podczas wizyty w powiecie żywieckim zeszłego lata -> klik. niektórzy lubią sobie sami utrudniać życie :D dodam, że wewnątrz bojowy wóz był cały zawalony gratami a w największym stopniu garaż zajmowała wielka markiza z dumnym napisem "MIĘSO - WĘDLINY"...
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Zastawione garaże- co robić ?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 13, 2009, 09:26:54 »
Kilka dni wstecz koledzy z sąsiedniej jednostki wracali do bazy, i w okolicach ich garażu ktoś zaparkował.
Wóz prowadził świeży kierowca, no i niestety przyhaczył stojącą na placu osobówkę.
Przyszedł właściciel, zaczął się awanturować, przyjechała policja, kolega dostał 100 zł i 6 pkt.

Szkoda chłopaka, bo jego drugi wyjazd i już zakończony nie powodzeniem. Teraz za to przed wjazdem na ich plac stoi piękny czerwony znak <zakaz wjazdu>.
Ciekawi mnie też słuszność mandatu, bo do zdarzenia nie doszło na drodze publicznej.

Offline Rzeskiognik

  • "Śpieszymy z pomocą bo nie ma co zwlekać. Rycerze Floriana to my!"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • ... i ósmego dnia Bóg stworzyl Strażaka :D
Odp: Zastawione garaże- co robić ?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:31:29 »
A mnie zastanawia kto parkuje przed straznicami z jakiego powodu?
Echhh BRAVEHEART..... ty chyba nigdy na wsi nie byłeś  :P  :wacko:

Remizy to zazwyczaj: na dole garaże - na górze sala czy "dom weselny", itp.
Dokładnie. ja mieszkam na wsi, nasza remiza znajduje się w sąsiedztwie budynku mieszkalnego i banku.
Mieszkańcy na szczęście rozumieją potrzebę zostawiania "wolnej" drogi tak byśmy mogli w każdej chwili przejechać (tym bardziej żę nie dawno sami potrzebowali naszej pomocy - piwnica). Gorzej jest z klientami i pracownikami banku :-\ Mamy dosyć wąski przejazd i jeśli ktoś tam postawi 1 (słownie:jeden) samochód to już NIE przejedziemy :cooo: (na szczęście do tej pory nie musieliśmy rozważać "przestawienia" takiego pojazdu ale po co do takiej sytuacji doprowadzać). Pismo o oznakowanie tego terenu już dawno poszło do gminy i na razie czekamy... :kwit:
"A jeśli taka wola Twa,
Bym życie dał w ofierze,
Ty bliskich mych w opiece miej.
O to Cię proszę szczerze"

Offline witul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • OSP KSRG Sosnówka
Odp: Zastawione garaże- co robić ?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 18, 2009, 11:04:42 »
Echhh BRAVEHEART..... ty chyba nigdy na wsi nie byłeś  :P  :wacko:

Remizy to zazwyczaj: na dole garaże - na górze sala czy "dom weselny", itp. a obok jeszcze poczta, itp.
Przychodzi sobota - wesele - garaże zapchane tak, że aby wyjechać trzeba nieraz przestawiać 6-8 samochodów. A jeśli alarm jest dajmy na to o godz. 1 w nocy to kierowcy nie bardzo są w stanie te samochody przesunąć.

u nas jest jeszcze weselej :)
Na dole garaże, dyżurka, a na górze sala, którą właśnie wynajmuje się na różne okoliczności... to tyle odnośnie straży :] dalej jest gabinet stomatologiczny, praktyka lekarza rodzinnego, szkoła podstawowa, mieszkanie socjalne a do tego jeszcze jakieś centrum informacyjne czy cholera wie jak to sie nazywało które powstało z środków UE. Wcześniej była jeszcze biblioteka i siłownia ale się już nie pomieściliśmy ;]
Aaa.... no i komendant gminny u nas urzęduje :D wesoło Panowie ;)

a jeśli chodzi o parkowanie? Zdarza się że zastawiają nam garaże, a co ciekawe najczęściej są to urzędnicy gminy podczas sesji. Chociaż ostatnio jest spokojnie, mimo wszystko zamierzamy oznakować wyjazd i namalować koperty pod garażem. Powyższe posty będą przydatne - dzięki!

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Zastawione garaże- co robić ?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 18, 2009, 13:33:06 »
a może przed garażami postawić dodatkowo informacje, że np. auto może zostać uszkodzone i że kierowca stawia na własna odpowiedzialność i można dodać że straż nie pokrywa kosztów naprawy. ciekawe jak to wygląda w świetle obowiązującego prawa ?

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Bulisx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Co nas nie zabije to nas wzmocni!
Odp: Zastawione garaże- co robić ?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 22, 2009, 13:09:09 »
SYTUACJA Z WCZORAJ. GODZ 13.40 1 SYGNAŁ SYERNY, OK 13.48 ZAŁOGA PRZYGOTOWANA DO WYJAZDU A TUTAJ DROGA ZABLOKOWANA PRZEZ NAUCZYCIELI Z SĄSIEDNIEJ SZKOŁY, SAMA SYRENA Z AUTA NIC NIE DAŁA TRZEBA BYŁO BIEGNĄC DO SZKOŁY, A LAS SIĘ PALI!!! wYJAZD DO POŻARU KILKA 1-2M PRZED 14 - ŻAL!!! :-\


Tobie nie odpowiada regulamin forum? czy CapsLock się zaciął?
Proszę zmodyfikować posta!

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2009, 14:05:50 wysłana przez Butel »