Autor Wątek: S.W. podczas delegacji  (Przeczytany 1478 razy)

Offline axell69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
S.W. podczas delegacji
« dnia: Marzec 23, 2009, 14:43:05 »
Witam.
Proszę o opinie zorientowanych w temacie. Będąc w podróży służbowej, oficjalnie oddelegowany do szkoły na 12 dni, czy mogą wstawić mi w rozliczemiu godzin wolne służby? Nadmienie, że odpowiednio wcześniej przedstawiłem przełożonemu terminy zjazdów. Chodzi mi o to, czy powinno się wpisywać po 8 godzin za każy dzień oddelegowania, czy można w tym czasie wpisać wolną służbę.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: S.W. podczas delegacji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2009, 14:59:41 »
Jeżeli jesteś oficjalnie oddelegowany to (nawet gdy miałeś na dane dni zaplanowane WS) wpisuje się w harmonogram odpowiednie wartości godzin oddelegowania w danym dniu (8 lub mniej/więcej w zależności od rodzaju delegacji i przewidzianej ilości godzin czynności służbowych w danym dniu)

Offline axell69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: S.W. podczas delegacji
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2009, 15:26:51 »
Dzięki, a jest na to jakiś przepis, żeby się powołać?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: S.W. podczas delegacji
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2009, 16:19:17 »
Myślę, że gdy @Grzela przeczyta ten post znajdzie przepis:)
Moja odpowiedź: czas służby regulowany przepisami to 40h/tydz.
Jeżeli jesteś na służbie, w delegacji bądź na urlopie to wymaga się od sporządzającego harmonogram i prowadzącego ewidencję czasu służby do prawidłowego i prawdziwego wykonywania swojego zadania... jeżeli w trakcie delegacji ktoś nie zlicza Tobie godzin to źle liczy.
Może też wystąpić sytuacja, że delegacja "wypada" w trakcie wolnej służby zaplanowanej wcześniej... Wtedy należy wpisać godziny rzeczywiste służby-delegacji a wolna służba... (wielu powie że przepada) na wolnej wypełniałeś po prostu obowiązki służbowe i w rozliczeniu półrocznym bądź miesięcznym będziesz miał naliczone nadgodziny.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: S.W. podczas delegacji
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2009, 17:03:43 »
jesteś do szkoły oddelegowany czyli wpisuje Ci się za każdy dzień po 8 godz (w zasadzie program sam Ci to wpisze po wpisaniu odpowiedniej literki na dany dzień). A nawet gdybyś miał zaplanowane np 3 WS w czasie szkoły to po zliczeniu miesiąca będziesz mieć nadgodziny. Programu nie da się oszukać (mogą to zrobić co najwyżej ludzie).
z ciekawości popatrz sobie ile Ci nadgodzin przybyło po miesiącu. pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: S.W. podczas delegacji
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2009, 17:58:51 »
Cytuj
Art. 71d. Strażakowi podnoszącemu kwalifikacje zawodowe lub uzupełniającemu wykształcenie ogólne można udzielić płatnego urlopu szkoleniowego, stosując odpowiednio przepisy, wydane na podstawie art. 103 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, w części dotyczącej urlopów szkoleniowych pracowników.
Art. 71e. 1. Urlopów, o których mowa w art. 71, 71a, 71c i 71d, udziela się w dni, które są dla strażaka dniami służby lub dyżuru, z wyjątkiem dyżuru domowego, o którym mowa w art. 35 ust. 8, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu służby, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego czasu służby lub dyżuru w danym dniu. Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom służby lub dyżuru.

http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=298411


Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji1)
z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej

http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=180520

Offline axell69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: S.W. podczas delegacji
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2009, 19:53:04 »
Dzięki, ale mam jeszcze pytanko... czy to wpisywanie po 8 godzin dotyczy urlopów czy też podróży służbowych (delegacji). Jeszcze raz dzięki

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: S.W. podczas delegacji
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2009, 21:18:38 »
wpisywanie po 8 (czy też innych wartości) dotyczy służby, urlopów, delegacji, odbioru godzin...słowem wszystkich elementów. A jaka to będzie wartość zależy od wielu czynników, m.in. od tego ile urlopu czy godzin nadliczbowych odbieramy, ile jesteśmy w danym dniu (czy też z założenia) w delegacji lub na służbie.