Autor Wątek: TERAZ POZNAŃ 27 marca!  (Przeczytany 27513 razy)

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 28, 2009, 09:51:09 »

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108


Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 28, 2009, 10:43:10 »

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 28, 2009, 13:49:45 »
hej,

Melduję powrót małpolskiej reprezentacji do macierzy :)
Wróciliśmy około północy do Krakowa - chłopaki z Podhala, którzy podróżowali z nami pewnie jeszcze później dotarli do domów.

Uważam, że było warto  być w Poznaniu a jeśli PO nie wycofa się z wprowadzania swoich wizji w życie i  potrzebna będzie Warszawa będziemy również i tam.

Mamy mnóstwo zdjęć, film /będziemy montować spot z protestu/. Jak tylko obrobimy materiały to będzie można je zobaczyć na naszej protestacyjnej stronce. Na razie dodaliśmy tam 2 fotki:

http://www.protest.strazak.com/pl/m/v/nasza-ekipa-w-poznaniu,22.html

i podstronkę zbierającą razem informacje o doniesianiach medialnych:

http://www.protest.strazak.com/pl/m/v/doniesienia-medialne-z-poznania,20.html

pozdrawiam wszystkich, którym chce się walczyć - w jedności siła !!



Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline tropiciel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 28, 2009, 18:56:09 »
Znalazłem takie coś w necie odnośnie akcji protestacyjnej w Poznaniu:

http://remiza.net/pl/o/p/akcja-protestacyjna-sub-mundurowych-w-poznaniu,43.html

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 28, 2009, 19:25:04 »
Dodałem na www.protest.strazak.com kilkaset zdjęć z protestu z podziałem na 5 galerii. Zapraszam do obejrzenia.

Jeśli będzie ktoś zainteresowany, którymś ze zdjęć w lepszej rozdzielczości proszę o info na PW.

http://www.protest.strazak.com/pl/m/v/strona-glowna,1.html

Pozdrawiam
Dat
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 28, 2009, 22:01:46 »
oficjalne podsumowanie POZNAŃ 27.03.2009r
Cytuj

KOMUNIKAT
FEDERACJI ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH SŁUŻB MUNDUROWYCH MANIFESTACJA - 27 MARCA 2009 ROKU


W dniu 27 marca w Poznaniu około 4 tysięcy policjantów, pograniczników, strażaków oraz funkcjonariuszy służby więziennej wzięło udział w manifestacji celem publicznego wyrażenia sprzeciwu wobec tragicznej sytuacji finansowej służb oraz niekorzystnym propozycjom zmiany ustawy emerytalnej służb mundurowych.

O godz. 12. 00 na Starym Rynku Kolega Błażej Dulat, Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego odczytał odezwę do mieszkańców Wielkopolski, w której poinformował o powodach naszych działań protestacyjnych na ulicach Poznania.

O godz. 13.00 Komitet Protestacyjny wręczył petycję Piotrowi Fluorkowi Wojewodzie Wielkopolskiemu, który zobowiązał się do udzielenia Federacji odpowiedzi na złożone postulaty, skierowana jej do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz zwołania w miesiącu kwietniu z udziałem przedstawicieli Federacji Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego poświęconej problemom służb mundurowych województwa wielkopolskiego.

O godz. 13.30 Komitet wręczył petycję Markowi Woźniakowi, Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego, w której informuje go problemach służb mundurowych.

Marszałek zobowiązał się, że wystąpi do Przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z wnioskiem zwołanie w miesiącu maju posiedzenia z udziałem przedstawicieli Federacji poświeconemu problemom w służbach mundurowych. Marszałek zadeklarował wolę niesienia pomocy finansowej służbom mundurowym w ramach posiadanych kompetencji.

Podinspektor Andrzej Szary podziękował Marszałkowi oraz pozostałym samorządom lokalnym za dotychczasowe wspieranie służb mundurowych naszego województwa.

O godz. 14.30 Komitet Protestacyjny przekazał petycję Waldy Dzikowskiemu, Posłowi RP i Wiceprzewodniczącemu Platformy Obywatelskiej, w której żąda realizacji postulatów oraz aktywności Posłów Platformy Obywatelskiej w interesie funkcjonariuszy, którzy reprezentują Państwo.

Poseł zobowiązał się, że w krótkim terminie odpowie na postulaty Federacji oraz do ich przedstawienia na forum swojego Klubu Parlamentarnego.

O godz. 15.00 przedstawiciele Federacji złożyli w imieniu protestujących wieniec pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r. Wcześniej podczas przemarszu ulicami Poznania został złożona wiązanka pod Pomnikiem Katyńskim.

W ocenie Federacji zostały osiągnięte zakładane wcześniej cele, a mianowicie dotarcie z rzetelną informacją do społeczeństwa o tragicznej sytuacji finansowej służb, próbie wprowadzenia niekorzystnych zmian w ustawie emerytalnej oraz dalszej konsolidacji funkcjonariuszy MSWiA oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

W imieniu Federacji dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w proteście oraz godne prezentowanie swoich formacji zawodowych.

Podziękowania kieruję do działaczy związkowych od szczebla kół a skończywszy na szczeblu centralnym, struktur działający poza związkami zawodowymi, w tym skupionych wokół IFP, za pomoc w organizacji Zgromadzenia Publicznego.

Federacja dziękuje Koledze Antoniemu Dudzie, Przewodniczącemu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych za udział w manifestacji oraz pomoc w jej zorganizowaniu.

W dniu 7 kwietnia Federacja szczegółowo posumuje dotychczasowe działania oraz opracuje dalszy plan działania.

W JEDNOŚCI SIŁA!!!



Przewodniczący
Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych
Województwa wielkopolskiego

/-/ podinsp. Andrzej SZARY
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 29, 2009, 00:31:58 »
hej. Witam po weekendzie.  Niestety nie usłyszałem o smrodzie spalenizny w poznaniu więc manifestacje należy uznać za odbyta i tyle. Nie mieeszac z udana. Teraz pewnie opole a bardziej prawdopodobnie drobne ustępstwa i otrabienie sukcesu przez związki i zero daalszych protestów. Drugi scenaruisz to niemożność zorganizowania warszawy pod byle jakim pretekstem braku środków lub małej ilości potencjalnych manifestantow. Chciałbym sie mylić a czas pokaże czy tak będzie. Nadal uważam ze związki dostały polecenie symulowania protestowania i sterowania nastrojami.
Pozdrowienia z centrum

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 29, 2009, 00:50:36 »
Kto nie był niech żałuje. Organizacja perfekcyjna, za co podziękowania dla organizatorów. Pozostaje mieć nadzieje, że w Warszawie będzie podobnie. Osobiście największe wrażenie zrobił na mnie kol. Garys swoim przemówieniem przed UW. Cudowna ekspresja i hasło kończące też chwytliwe: "szturm na URM!". Zróbmy wszystko, żeby na następnej imprezie było nas przynajmniej trzykrotnie więcej.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Manitu

  • Policjant
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 29, 2009, 00:55:42 »
Byłem tam wraz z Wami i było super . Wielkie dzięki dla Was !
Teraz tylko Warszawa .
Mam nagrane przemówienie Garysa  na kamerce . Obrobimy je z kolegą Dat i wrzucimy do obejrzenia dla wszystkich.
Pozdrawiam.


A syreny  na sprężone powietrzne były niezłe :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 29, 2009, 11:30:12 »
hej. Witam po weekendzie.  Niestety nie usłyszałem o smrodzie spalenizny w poznaniu więc manifestacje należy uznać za odbyta i tyle. Nie mieeszac z udana. Teraz pewnie opole a bardziej prawdopodobnie drobne ustępstwa i otrabienie sukcesu przez związki i zero daalszych protestów. Drugi scenaruisz to niemożność zorganizowania warszawy pod byle jakim pretekstem braku środków lub małej ilości potencjalnych manifestantow. Chciałbym sie mylić a czas pokaże czy tak będzie. Nadal uważam ze związki dostały polecenie symulowania protestowania i sterowania nastrojami.
Pozdrowienia z centrum

Twoje wypowiedzi w temacie, są z "nie wiedzy". :gwiazdki:
Trzeba było być razem z nami na miejscu, a potem krytykować!!! :tuba:
Widzę, że jesteś zorientowany w całej sytuacji jak typowy przydupas GeeSa. :szalony:
Doczekasz się Wa-wki jeszcze przed wyborami do EP, szykuj opony. :ulan:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 29, 2009, 12:22:50 »
Ale petard i syren było więcej niż w Krakowie.
Świetny pomysł z tym ,,ŻUKIEM"
Szkoda tylko że ludzie olewają ten protest bo o ile Kraków i Gdańsk to były nowości i można było mieć wytłumaczenie to tak małej liczby funkcjonariuszy nie jestem w stanie zrozumieć.
U mnie na 88 osób w KP zebraliśmy się w pięciu i aby było śmieszniej żaden z nas nie jest związkowcem ale to inny temat. 
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 29, 2009, 12:42:13 »

Twoje wypowiedzi w temacie, są z "nie wiedzy". :gwiazdki:
Trzeba było być razem z nami na miejscu, a potem krytykować!!! :tuba:
Widzę, że jesteś zorientowany w całej sytuacji jak typowy przydupas GeeSa. :szalony:
Doczekasz się Wa-wki jeszcze przed wyborami do EP, szykuj opony. :ulan:

kolego...ja protestuję od kilku lat peranentnie.o formach mojego protestu (np. wystapienie policjantów w kominiarkach to mój pomysł sprzed kilku lat) możesz poczytać na ifp. co dowiedzy jestem świetnie zorientowany kto i co oraz byłem tam gdzie uważałem to za słuszne GDAŃSK A 27 marca BYEŁM w warszawie..tylko was tam nie było ;)...bo byliście w poznaniu.
to że garys pojechał z tekstem tak jak pojechał było wynikiem zaskoczenia wyższych urzędników związkowych..DLACZEGO ŻADEN Z NICH TAK NIE UMIAŁ ?? zastanów sie jak pracuja zwiazki POLICJI- mniej nas było niż was mimo że nas jest 3 razy więcej ...dlaczego tylko federacja moze sterować tym protestem ?? czy solidarność w 80 latach tworzyły LEGALNE ZWIĄZKI ??

jak odpowiesz na te pytania to moze zobaczysz dokąd to dąży...
i jeszcze mówiąc ZWIĄZKOWCY nie mam na ysli garysa czy innych normalnych ludzi..mam na mysli wałdze krajowe i wojewódzkie - od lat ci sami ludzie od lat zero zmiany !!

i jeszcze o warszawie...NIESTETY.nie będzie mnie . dlaczego - jestem w słuzbowej delegacji zupełnie niezalezny od siebie (wyjazd) do czerwca 2009 ;(...

subiekt

  • Gość
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 29, 2009, 13:04:16 »
Tekst przemówienia garysa:


Koleżanki i koledzy!
Działania obecnej koalicji rządzącej zmierzają do degradacji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ludzi!
Pod płaszczykiem kryzysu rząd stara się zniszczyć nasze formacje!
Minister ucieka od rozmów podając kłamliwe informacje przez media!
Obcinając fundusze na działalność służb mundurowych wystawia naród na niebezpieczeństwo!
Każdy obywatel odczuje naszą zapaść na własnej skórze, gdy działania w jego obronie, czy ratowaniu będą nieskuteczne!
Członkowie koalicji wolą grać w piłkę, niż rzeczywiście zająć się naszymi problemami!
Nasi koledzy giną, gdy panowie ministrowie z premierem uczestniczą w meczu śmierci!
Dziś przekazujemy panu Schetynie futbolówkę z naszymi podpisami! Dodatkowo za brzydki faul na naszych formacjach otrzymuje żółtą kartkę jako ostatnie ostrzeżenie!
Ta piłka ocieka naszą krwią!
Jesteśmy zdesperowani i sfrustrowani. W takim stanie psychicznym nie jesteśmy w stanie wykonywać naszych obowiązków!
Protestujemy w imieniu wszystkich ludzi , których bezpieczeństwa nie jesteśmy w stanie strzec!
W najbliższych wyborach nasze głosy pokażą koalicji, gdzie jest jej miejsce!
My i nasze rodziny będziemy wiedzieli na kogo oddać swoje głosy!
Nie będziemy głosować na ugrupowanie, które kłamie w kampaniach wyborczych!
Zanim zginiemy w służbie przez waszą bezmyślność zdążymy jeszcze pociągnąć was za sobą!
Żądamy dymisji ministra Schetyny, które za nic ma zdanie tych, którzy ryzykują swe życie w ochronie obywateli Rzeczypospolitej!
Ręce precz od naszych emerytur!
Uchwalacie sobie wasze diety z naszego zdrowia i życia, odbierając naszym bliskim nadzieję na przyszłość!
Skoro rząd ucieka od dyskusji – my przyjedziemy do rządu! Dziesiątki tysięcy funkcjonariuszy będzie obecnych w Warszawie – potrafimy upomnieć się o naszych kolegów! Gdy to nie pomoże nasz protest może przyjąć formę niekontrolowaną!
Jesteśmy silni, dzisiaj zwarci bardziej niż kiedykolwiek!
Szturm na URM! Szturm na URM! Szturm na URM!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 29, 2009, 13:51:46 »

Twoje wypowiedzi w temacie, są z "nie wiedzy". :gwiazdki:
Trzeba było być razem z nami na miejscu, a potem krytykować!!! :tuba:
Widzę, że jesteś zorientowany w całej sytuacji jak typowy przydupas GeeSa. :szalony:
Doczekasz się Wa-wki jeszcze przed wyborami do EP, szykuj opony. :ulan:

kolego...ja protestuję od kilku lat peranentnie.o formach mojego protestu (np. wystapienie policjantów w kominiarkach to mój pomysł sprzed kilku lat) możesz poczytać na ifp. co dowiedzy jestem świetnie zorientowany kto i co oraz byłem tam gdzie uważałem to za słuszne GDAŃSK A 27 marca BYEŁM w warszawie..tylko was tam nie było ;)...bo byliście w poznaniu.
to że garys pojechał z tekstem tak jak pojechał było wynikiem zaskoczenia wyższych urzędników związkowych..DLACZEGO ŻADEN Z NICH TAK NIE UMIAŁ ?? zastanów sie jak pracuja zwiazki POLICJI- mniej nas było niż was mimo że nas jest 3 razy więcej ...dlaczego tylko federacja moze sterować tym protestem ?? czy solidarność w 80 latach tworzyły LEGALNE ZWIĄZKI ??

jak odpowiesz na te pytania to moze zobaczysz dokąd to dąży...
i jeszcze mówiąc ZWIĄZKOWCY nie mam na ysli garysa czy innych normalnych ludzi..mam na mysli wałdze krajowe i wojewódzkie - od lat ci sami ludzie od lat zero zmiany !!

i jeszcze o warszawie...NIESTETY.nie będzie mnie . dlaczego - jestem w słuzbowej delegacji zupełnie niezalezny od siebie (wyjazd) do czerwca 2009 ;(...

A już obiecałem sobie i innym, że nie będę polemizował ( bo przecież Ciebie nie znam i Twojej drogi krzyżowej też). Jednak nad tym, co wypisujesz nie sposób przejść obojętnie.
Rozumiem, że ewoluujesz w stronę radykalizmu: od kominiarek, do palenia opon - z czasem może taczki i ...... szubienice?
Twoje rozumowanie dla mnie przypomina nieco mecz szachowy, w którym jeden z zawodników  wykonuje wszystkie ruchy, w dupie mając i nie czekając na ruch przeciwnika - tak przeciwnika, bo traktuję geesa jako mojego osobistego wroga, który zagraża mnie i mojej rodzinie.
Pewnie nie zorientowałeś się , siedząc w wygodnym fotelu (deszczyk na głowę nie pada), że w pikiecie uczestniczyli członkowie zz zrzeszonych w federacji, członkowie "S", która do federacji nie należy, Userzy IFP, jak też bardzo liczna grupa ludzi nie mających z tymi organizacjami nic wspólnego, a którym na sercu leży los służby, ich samych i ich rodzin. Oni (wielki szacun) nie oglądali protestu, oni w nim uczestniczyli. Im odpowiadała taka jego forma, ONI będą w Wawie, jeśli taka będzie potrzeba - tego jestem pewien.
Ty prowadzisz swoją formę protestu - ok. Masz prawo, nie masz natomiast prawa krytykować tysięcy ludzi, którzy protestują "mniej wewnętrznie". Protest w Poznaniu - Ty w Wawce, Protest w Wawce - Ty w ........? No właśnie, może zdradź tajemnicę, bo ciężko za tobą nadążyć, a zorganizowanie kilkutysięcznej manify w miejscu przez Ciebie wyznaczonym niestety zajmuje trochę czasu.   

I jeszcze jedno:
Cytuj
to że garys pojechał z tekstem tak jak pojechał było wynikiem zaskoczenia wyższych urzędników związkowych.
Czyli zaskoczył sam siebie, bo wg Twojej definicji to również wyższy urzędnik związkowy, a według mnie wypowiedź odzwierciedlała nastroje wszystkich funkcjonariuszy - no może poza 01 KG wszelkich kolorów. I nie ważnie kto wypowiadał słowa, ważne że padły. Wielki szacunek dla Pyrusa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 13:57:39 wysłana przez sam_go »

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 29, 2009, 17:25:53 »
Hejka!
Widzę, że @SUBIEKT już wkleił moje, pisane "na kolanie" wypociny. :kwit:
Mogę Wam obiecać ,że do Warszawy będę lepiej przygotowany!
Niestety - obowiązki organizacyjne do ostatniej chwili wypełniały mi czas całkowicie.
Również - tu głęboki ukłon w stronę mojego Komendanta Miejskiego z Poznania - w ostatniej
chwili musiałem zaiwaniać pod UW i ustawić sprzęt do nagłośnienia z tego powodu, iż mój KM
zabronił pracownikowi Komendy Miejskiej wzięcia udziału w proteście !!!
(szacun, Komendancie!)
Dlatego też nie mogłem rozpocząć razem z Wami na Starym Rynku.

Extra dziękuję:
- kumplowi z JRG4 (Bartek! - Good job!) za pomoc pod UW i później,
- Andrzejowi Szaremu za wsparcie i "opeer" od czasu do czasu,
- Lucjanowi Dutkiewiczowi (stary kumplu, przed nami jeszcze dużo pracy - wiesz nad czym),
- Zbiniowi i Krzyśkowi (3maj się i nie daj się!), za wsparcie i merytoryczną pomoc,
- całej zmianie 1 w JRG-7, a szczególnie Arniemu za zaangażowanie,
- @SUBIEKTOWI i @NEWSOWI1 - oni już dobrze wiedzą za co  :P,
- wszystkim, którzy pisali do mnie na PW,
- @BUTELOWI (on też wie za co),
- @DEZERTEROWI112 (za to samo),
- @MAXIMOWI za włączenie się w medialne przygotowanie protestu,
- wszystkim tym, którzy nie krytykując - DZIAŁALI!!!
Dla Was wszystkich - duże brawa!!!

Myślę, że trochę zawstydziliśmy ,,niebieskich braci'', bo choć jesteśmy formacją o 1/3 mniejszą liczebnie - to w Poznaniu było nas lepiej widać i słychać!. To tylko Wasza zasługa, że było nas więcej! Społeczność poznańska - bardzo dobrze nas przyjęła, pomimo niedogodności.

Blokadę informacyjną w mediach przyjmuję optymistycznie! Świadczy bowiem ona o strachu ,,ekipy przy władzy'' przed pokazaniem prawdy! Fakt, że się nas boją ma dla mnie o wiele większe znaczenie, niż doinformowanie opinii publicznej, której zdanie przy negocjacjach i tak nie będzie miało dla Grzesia żadnego znaczenia!

Ale - UDERZMY SIĘ W PIERSI!
Postawa niektórych strażaków budzi uzasadnione obawy przed manifą w Warszawie!
Krytykować - każdy umie, nawet 3 letnie dziecko!
Coś zrobić dla innych (nie mówię tu o sobie) - już jest nieco gorzej...
Wielu moich kolegów niezrzeszonych pyta mnie często "Co tam słychać? Co robią Związki?"
Moja odpowiedź brzmi niezmiennie:
Najpierw coś sam zrób, potem pytaj, a na końcu krytykuj!

Myślę, że swoje zrobiłem (i będę robił!). Wszyscy, którzy nas wspierają - również.
A co z resztą? przecież wpajano w nas, że nie możemy się zawahać wskakując w ogień za kolegą...
Czyżbyśmy o tym zapomnieli?

Nieco rozżalony - GARYS
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 17:49:33 wysłana przez Garys »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 29, 2009, 17:46:00 »
@Garys pod takim przewodnictwem pójdziemy jak w przysłowiowy " dym"
Warto było być i słuchać tych słów....
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 29, 2009, 17:51:03 »
@Garys pod takim przewodnictwem pójdziemy jak w przysłowiowy " dym"
Warto było być i słuchać tych słów....

A więc chodźmy - WSZYSCY!!!

Teraz czeka nas aktywny miesiąc "pracy związkowej".
Gdy przyjdzie czas na Warszawę - dam Wam znać!
Liczę na lepszą - bez demagogii - frekwencję.

Pozdrawiam ogniście (dziś służba) z Poznania
Garys
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 17:54:28 wysłana przez Garys »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 29, 2009, 18:14:27 »
Na W-wę musi być większe zaangażowanie i determinacja wszystkich służb mundurowych.
Dobra datą do zorganizowania akcji protestacyjnej byłby termin przed samymi wyborami do EP.
(może 5 VI).
Na nas możesz zawsze liczyć.

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 29, 2009, 18:38:47 »
Acha, jeszcze jedno:
Cytuj
...to że garys pojechał z tekstem tak jak pojechał było wynikiem zaskoczenia wyższych urzędników związkowych...

@MAXIMIE - niejedno już przedyskutowaliśmy, psioczyliśmy troszkę na siebie, etc., etc.
Ale jedna uwaga - specjalnie dla Ciebie:
Pisałem mój tekst "na kolanie" - a wyżsi urzędnicy związkowi patrzyli mi przez ramię i wydatnie pomagali! Niektóre hasła są ich pomysłem!
(do czego bez bicia się przyznaję...)

Garys
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 29, 2009, 19:17:38 »
Również byłem pod wrażeniem przemówienia :) :) charyzmy  Ci Garys nie brakuje :)

My byliśmy z naszej podkrakowskiej JRG w 10 na 53 etaty /wszyscy niezzrzeszeni (jeszcze)  i sami organizowaliśmy sobie busa/ Patrząc na frekwencję to wiem, że moglo być lepiej i w Warszawie bedzie lepiej bo więcej osób nastawia się na stolicę :)

czekamy tylko na sygnał
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 29, 2009, 21:33:34 »
Cytuj
Blokadę informacyjną w mediach przyjmuję optymistycznie! Świadczy bowiem ona o strachu ,,ekipy przy władzy'' przed pokazaniem prawdy!
- moje odczucia są podobne (za dużo złych informacji o ich poczynaniach = słupki poparcia w dół).
A tu dwie uwagi dla tych, których zabrakło w manifie (np. bo padało, trzeba było do drugiej roboty iść, odebrać dzieci ze szkoły, bo to nic nie da):
1- właśnie na tak uświadomionych funkcjonariuszy stawia Grzegorz S.;
2- również ci, którzy popierają obecnie znane koncepcje MSWiA polepszające nasze warunki emerytalno/finansowe, mają prawo do publicznego wyrażenia własnej opinii i zorganizowania np. swojego wiecu poparcia dla Grzegorz S. My biorący udział w protestach w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu cierpimy na wrodzoną niewiedzę, może takie wiece przekonały by nas do Schetyny ? :tuba:
p.s.- jak by ludzie podobnie myśleli w 70-tych i 80-tych latach zeszłego wieku, to..... :fiuu:

Offline diabel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 29, 2009, 21:38:16 »
Witam
MAXIm czytając twoje posty odnoszę wrażenie że probujesz siac zamęt w naszych szergach
Pamjęta działamy zgodnie z prawem nie widziałem twojch postów na ifp
Pozdrawiam tych co byli w Krakowie i Poznaniu

subiekt

  • Gość
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 29, 2009, 21:54:18 »
Cytuj
Witam
MAXIm czytając twoje posty odnoszę wrażenie że probujesz siac zamęt w naszych szergach
Pamjęta działamy zgodnie z prawem nie widziałem twojch postów na ifp
Pozdrawiam tych co byli w Krakowie i Poznaniu
no to ja czuję  się pozdrowiony  -_-
Poznań pokazał pełną konsolidację wszystkich służb, czyli cel został osiągnięty.
Czy to się komuś podoba czy też nie policjanci i strażacy szli ramię w ramię jak najlepsi przyjaciele.
I o to chodziło.
Nieważne jaki jak duży był przekaz medialny. Tam gdzie informacja o manifestacji miała trafić, z pewnością trafiła.