Autor Wątek: TERAZ POZNAŃ 27 marca!  (Przeczytany 27461 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 21, 2009, 10:55:40 »
Over -  01 e……..  mi się wydaje , że tą KM  zaczyna 03 zarządzać , a to trudny przeciwnik . Fakt o apelu się mówi od jego nastania , ale Wituś trochę się ośmieszył tą decyzją – to chyba nie te czasy . Ale można zrobić od razu apel pozostałych służ z Starego na Aleje idzie iść przez Masztalarską i Wolnice . Jak to mówią Wola Pana . Albo  strażacy z uwagi na swoje obowiązki służbowe wybiorą się tą drogą , weźmiemy z jedną kamerę z TVN

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 21, 2009, 10:57:23 »
Zakładowa Organizacja Związkowa winna w trybie natychmiastowym rozmawiać z 01 o zmianie terminu apelu mundurowego, wspominając zapis art. 35.1.1. ustawy o związkach zawodowych i ew. konsekwencje z tego wynikające. W przypadku negatywnego stanowiska wystąpić z powyższym na piśmie wpuszczając jednocześnie w temat instancję wyższą (związkową i służbową). :kwit:

Dzięki, właśnie tworzę pismo.
Ale raczej zastosowanie ma art. 35.1.2 -"...kto utrudnia..."
Znalazłem jeszcze wiele innych i wzywam go do zaprzestania łamania prawa.
(DW: KW, ZW i ZG)
Garys

PS
Cytuj
...Over -  01 e……..  mi się wydaje , że tą KM  zaczyna 03 zarządzać...
Odpowiem ci słowami Pawlaka (tego z "Samych Swoich", nie z OSP):
"eee... Nie z takim prawem ja wojował!..."
Over

PS2
Cytuj
...z Starego na Aleje idzie iść przez Masztalarską i Wolnice...
To akurat jest niemożliwe. Trasa przemarszu już została zgłoszona.
G.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2009, 11:09:59 wysłana przez Garys »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 21, 2009, 15:22:49 »
Oczywiście art.35.1.2 - przepraszam za błąd literowy.  :poklon:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

strazak1982

  • Gość
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 21, 2009, 18:00:46 »
Witam!
jak widać strona służbowa jest daleka od poparcia nas strażaków i zaczyna dażyć do konfrontacji(celem takiej konfrontacji może być tylko chęć wygaszenia ognisk protestu). Moim zdaniem jest to wyrażny sygnał dla wszystkich ZZ by rozważyły możliwośc ogłoszenia Akcji Protestacyjnej (może na poczatek w Poznaniu i stopniowo rozszerzać ją na cały kraj).

Offline pesek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 21, 2009, 23:20:03 »
Ponownie witam strażacką brać – kiedyś mi cos się zdarzyło…coś tam, coś tam powiedzieć. Miło mi , że nawiązałem – w końcu  kontakt/przed Krakowem nie potrafiłem znaleźć odpowiedniej ścieżki/ze strażakami z Bełchatowa.  Z wstępnych ustaleń wynika, że jest duża szansa na wspólne podziwianie „trykania się poznańskich koziołków” – myślę, że się uda! Przy tej okazji chciał bym się tu na tym forum podzielić pewną refleksją. Z tego co zaważyłem jest generalnie kompletny brak wymiany informacji  w przedmiocie akcji protestacyjnych. Mam takie odczucie – i nie tyczy się ono tylko Waszej strony, lecz całej „mundurówki „- że strona związkowa nie potrafi wykorzystać potęgi Internetu. Przy okazji my sami nie potrafimy w tym Internecie szukać ważnych dla nas informacji – generalnie niedoinformowanie jest chyba naszą największą bolączką. No i przy okazji przytyk w Waszą stronę. Jesteście drugą pod względem liczebności służbą mundurową, macie swoje forum – na forum/związkowych/ straży granicznej i służby więziennej to już całkowita porażka – ale i u Was tak jakoś…chociaż, za organizację i udział w Krakowie wyrażam słowa podziwu – bez Was było by…cienko, chociaż był tam promyk nadziei, bo zjawiła się też cała mundurówka. Panowie! Zróbcie coś aby w Poznaniu było nas więcej, bo z tego co widzę, to główny problem tkwi w braku wymiany informacji o całej akcji, a nie z nie chęci wzięcia w niej udziału. Pozdro od peska dla wszystkich i do zobaczenia w Poznaniu.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2009, 13:30:47 »
No i usrało się!!!

Chyba coś mi za gładko szło w tych związkowych sprawach.
Wczoraj mój 01 "wydalił" z siebie Zarządzenie o przeprowadzeniu apelu mundurowego w dniu protestu!!!


Jak widać nieliczni Komendanci próbują utrudniać, wręcz uniemożliwić udziału w proteście strażakom poprzez takowe działania.
Komendant wiedząc o dniu i godz. protesty z licznych komunikatów ZZ i mediów zarządza w tym samym czasie apel mundurowy.
Ciekawi mnie dlaczego?
- z własnej inicjatywy,
- z własnej inicjatywy, aby przylizać d.pę KW
- z polecenia KW
- z polecenia KG
Takie działania przypominają mi działalność oficerów politycznych po szkole moskiewskiej.
Wygląda to tak, jakby zmiana zasad przejścia na EM nie dotyczyła naszych przełożonych.


Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 22, 2009, 13:40:16 »
Witam!

Ważna wiadomość!


Nastąpiła drobna korekta dot. miejsca przyjazdu.
Parking przy ul.Chwaliszewo zostaje jako parking rezerwowy.

Główne miejsce dojazdu z uwagi na spodziewaną większą liczbę autobusów
zostało przeniesione na ul.Panny Marii, koło poznańskiej Katedry, za Wartą.

Tam dla naszych przyjezdnych ustawione będą 3 kabiny Toy-Toy.

Stamtąd też w czasie, gdy my będziemy maszerować nasze autokary przejadą w konwoju na teren MTP
,
w miejsce strzeżone, gdzie oczekiwać będa nazakończenie naszych słusznych działań.

Dodatkowo 2 kabiny WC ustawimy na ul.Wieniawskiego, przed UW, za naszymi plecami.

Tutaj: http://garys.cil.pl/poznan/plan_manifestacji.jpg zamieściłem plan manifestacji
z rozrysowaniem istotnych, organizacyjnych szczegółów.

Strażaczek - poznaniaczek
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 23, 2009, 13:42:24 »
ifp.pl
zarejestrowanych użytkowników 35461
wyniki ankiety
Deklarujesz obecność w Poznaniu w dniu 27 marca 2009 roku?
TAK    (62%) 105
NIE    (37%) 64
Wszystkich Głosów : 169

strażak.pl
zarejestrowanych użytkowników 7113
wyniki ankiety
Czy deklarujesz udział w Poznańskim proteście?
TAK- (78.8%) 41
NIE- (22.2%) 11
Głosów w sumie: 52


Cytuj
W ankiecie policyjne,j ilość głosów na tak rosła w takim samym tempie jak na nie, gdy u strażaków wzrost notowano tylko na tak.
Porównując ankiety chciałem pokazać, że duch walki u strażaków jest zdecydowanie większy.

7. Inne sprawy Organizacyjne:

    * Uczestnicy zgromadzenia występują w umundurowaniu służbowym, ćwiczebnym lub w kamizelce z napisem formacji wykorzystując: gwizdki, syreny, flagi związkowe, znicze, transparenty i inne atrybuty protestacyjne,
    * Pojazdy powinny mieć włożoną za przednią szybą białą kartę papieru z literą „P”, co umożliwi służbom porządkowym pomoc w przemieszczaniu się na po terenie miasta Poznania. Koordynator Kolega Jerzy Woźniak tel. kom. 605 464 606.
    * Przewodniczący Organizacji Wojewódzkich i Terenowych ponoszą odpowiedzialność za zachowanie się swoich uczestników biorących udział w zgromadzeniu (hasła nie mogą zawierać treści naruszających dobra chronione innych osób)
    * Za ewentualne wyżywienie uczestników odpowiada Kolega Lucjan Dutkiewicz, tel. kom. 605 997 650.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2009, 15:56:28 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

subiekt

  • Gość
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 23, 2009, 21:44:22 »
Dzisiaj w Poznaniu odbyło się spotkanie najogólniej mówiąc wielkopolskiego komitetu protestacyjnego z posłami ziemi wielkopolskiej.
Najważniejsze zdarzenia ze spotkania:

W spotkaniu udział wzięli n/w posłowie:
Krystyna Łybacka
Waldy Dzikowski
Marek Zieliński
Bożena Szydłowska
Tomasz Górski
Dariusz Lipiński
Zbigniew Dolata
Stanisław Kalemba
Jan Filip Libicki

Obecne stacje telewizyjne: WTK, TVP Poznań, Polsat News, TVN 24.
Główne problemy: zmiany w systemie emerytalnym, kryzys czyli cięcia w służbach mundurowych.
Opinie posłów : opozycja za odrzuceniem proponowanych zmian w ustawie, koalicja rządząca - zmiany są konieczne.
Dla wszystkich posłów zaskoczeniem były dane liczbowe proponowanych zmian czyli zero oszczędności w związku z proponowanymi zmianami, a nadmierne koszty związane ze świadczeniami "na odejście" funkcjonariuszy na emeryturę oraz szkolenie niepoprzyjmowanych.
Zaskoczeniem był również przekazany obraz obecnego stanu służb wykonywanie zadań na granicy możliwości.

Po sporządzeniu protokółu z tego spotkania przekażę go do Waszej wiadomości.

Mogę potwierdzić odczucia newsa1, że spotkanie było bardzo dobrze merytorycznie przygotowane przez wszystkie związki zawodowe Federacji.
Pytania przez poszczególnych związkowców były przygotowane w ten sposób, że nie musieliśmy ich uzupełniać jako przedstawiciele osób skupionych wokół ifp.

Na manifestację w dniu 27 marca zostali zaproszeni wszyscy posłowie ziemi wielkopolskiej; czy skorzystają to się okaże w piątek.

co przekazaliśmy posłom:

I. Dlaczego odrzucamy założenia do zmian emerytalnych służb mundurowych

1.Założenia naruszają zasadę równości wobec prawa i wynikający z niej zakaz dyskryminacji, o której mowa w art. 32 ust 1 Konstytucji

2. Założenia naruszają zasadę ochrony praw nabytych, która wywodzi się z art. 67 ust. 1 w związku z art. 2 Konstytucji

3. Założenia naruszają zasadę zaufania obywatela do państwa wynikającą z art. 2 Konstytucji

4. Założenia naruszają zasadę lex retro non agit, która jest gwarantem praworządności i sprawiedliwości społecznej

5. Wbrew publicznym deklaracjom Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wszystkie proponowane rozwiązania są gorsze od dotychczas obowiązujących.

6. Publiczne wypowiedzi Ministra antagonizują policjantów ze społeczeństwem, szkodzą Policji i innym służbom mundurowym.

7. Przyjęty tryb upowszechniania założeń narusza zasady dialogu społecznego.


II. Sprawy wymagające działań na poziomie parlamentarnym

1. Gratyfikacja finansowa za nadgodziny, w tym określenie ich limitu w okresie rozliczeniowym.

2. Gratyfikacja finansowa za służbę w dni wolne, świętą i w godzinach nocnych.

3. Możliwość stosowania w pełnym zakresie w praktyce poprzez Zakładowe Organizacje Związkowe Służb Mundurowych ustawy o Społecznej Inspekcji Pracy.

4. Urealnienie dotacji mieszkaniowej na poziomie MON tj. około 32 tysiące złotych na osobę.

5. Wykreślenie przepisów upolityczniających formacje mundurowe tj. obowiązek zasięgnięcia opinii Wojewody i innych organów samorządowych o kandydatach na stanowiska komendantów.

Ponadto należy wprowadzić zapisy ograniczające możliwość przesuwania "środków osobowych' na "wydatki rzeczowe", możliwość realizacji w pełnym zakresie ustawy "Program modernizacji Policji, PSP raz SG w latach 2007 - 2009" oraz "urealnienie" budżetu Policji.



To wszystko możemy powiedzieć osobiście w piątek 27 marca 2009 r. w Poznaniu. Jak głośno to powiemy, zależy od nas samych.


Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 24, 2009, 00:04:27 »
Witam
Lokalne media w Poznaniu dużo uwagi poświęcają naszej sprawie.
Garys- jako, że udzielasz się w tv, pozwolę sobie w skrócie wpisać uwagi dotyczące przedstawionych przez stronę rządową "koncepcji", może znajdziesz coś do wykorzystania (jest to opinia naszego koła z 8 marca b.r.):
Cytuj
Pragnę przedstawić uwagi i opinie dotyczące „Koncepcji założeń projektu ustawy o emeryturach i rentach dla funkcjonariuszy służb mundurowych” przedstawionych przez MSWiA:
1.   Nieuzasadnione jest różnicowanie funkcjonariuszy PSP na trzy kategorie ze względu na datę wstąpienia do służby, nabywanie trzech różnych uprawnień do zaopatrzenia emerytalnego na podstawie trzech różniących się od siebie sposobów obliczenia podstawy wymiaru emerytury.
Niesprawiedliwym jest zróżnicowanie sposobu naliczania emerytur dla funkcjonariuszy pozostających w tzw. starym systemie oraz pozbawienie strażaków możliwości zwiększenia przyszłej emerytury w części dotyczącej podniesienia świadczenia z tytułu orzeczenia inwalidztwa pozostającego w związku ze służbą. Przyjęcie w/w koncepcji z czasem będzie skutkowało pogorszeniem skuteczności prowadzonych działań ratowniczych ze względu na obniżoną sprawność psychofizyczną funkcjonariuszy, a  w skrajnych przypadkach przy określonym (średnim) stażu służby sytuacja ta może doprowadzać do lęku przed doznaniem urazu w czasie akcji i koniecznością przejścia na bardzo niskie zaopatrzenie emerytalne lub na równie niską oraz przyznawaną okresowo rentę inwalidzką.
 Pragniemy przypomnieć, że służba w PSP wiąże się ze szczególnie dużym ryzykiem utraty życia i zdrowia (swojego, strażaków biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz osób ratowanych). Nagromadzenie wymienionych czynników stresogennych stopniowo prowadzi do tzw. „wypalenia”, które skutkuje bardzo często różnymi objawami stanów nerwicowych i depresyjnych dużo rzadziej spotykanych w pracy „cywilnej”. Sytuacje te negatywnie odbijają się też na życiu rodzinnym, prowadząc do konfliktów z osobami bliskimi. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że już z nauki biologii na poziomie szkoły podstawowej wynika, iż czym organizm jest starszy tym jego wydolność jest mniejsza.
2.   Niespójny system naliczania wysługi polegający na odmiennym procentowym naliczaniu do 25 lat służby po 2,6 za rok a 1,9 w dalszych latach w żadnym przypadku nie tworzy zachęty dla strażaka, by pozostać w służbie dłużej niż 25 lat, a co za tym idzie, duża rzesza funkcjonariuszy ze wspomnianych prędzej przyczyn odejdzie na zaopatrzenie emerytalne  w wysokości 66% podstawy naliczanej o ostatnich trzech lat. Sprawiedliwszym było by, pozostawienie starego systemu emerytalnego, a podniesienie progu z dotychczasowych 75% do np. 85% co będzie rzeczywistym czynnikiem motywującym do dłuższej służby.
3.   Również sposób naliczania z trzech lat jest dla większości strażaków (szczególnie na stanowiskach wykonawczych) niekorzystny. Przez lata służby pobierane uposażenie  jest znacząco zaniżane (dodatek służbowy nie w pełnym wymiarze, który w dużym stopniu uszczupla dochody strażaka –  i jednocześnie przyszłą emeryturę). 
4.   Naszym zdaniem koncepcje przedstawione przez MSWiA są zbyt restrykcyjne dla funkcjonariuszy będących już w służbie i dzielą funkcjonariuszy na różne kategorie. Zaproponowane prawo wyboru dla funkcjonariuszy nie posiadających wysługi powyżej 15 lat służby jest tylko prawem iluzorycznym.
Zwracamy uwagę, że świadczenie emerytalne funkcjonariuszy PSP powinno być godną rekompensatą za lata ograniczonych swobód obywatelskich i ryzyko związane z ciągłym narażaniem swojego życia w imię wyższych wartości....
Proponowane zmiany z upływem czasu doprowadzą do sytuacji, gdzie do akcji ratowniczo-gaśniczych (ale także i interwencji policyjnych) będą wyjeżdżały zastępy 50-cio latków, co będzie miało negatywny wpływ na poziom bezpieczeństwa publicznego w naszym kraju.
Racjonalny ustawodawca powinien kierować się zasadami państwa prawa, które gwarantują m.in. czytelność i spójność przepisów oraz nie działanie prawa wstecz. Dlatego wnioskujemy o odrzucenie w całości przedstawionych przez MSWiA propozycji....

Pozdrawiam.

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 24, 2009, 00:20:04 »
Dzięki @Dezerter112 wykorzystam...


Cóż mogę dodać po obszernej i merytorycznej relacji @Subiekta?
Może tylko to, że daliśmy wyraźny sygnał naszym wielkopolskim posłom, że mając
naliczniejszą grupę regionalną w parlamencie mogą dużo zrobić dla poprawy naszej
sytuacji - na początek choćby doprowadzając do dialogu.

Miło mi, że udało mi się zbulwersować jednego z posłów mówiąc o tragicznej sytuacji
logistycznej naszych formacji PRZED cięć budżetowych i oczekując raczej dofinansowania,
a nie umniejszania środków na bezpieczeństwo wewnętrzne.

Na koniec - już bez mediów - przypomnieliśmy politykom, że stanowimy pokaźny oraz
opiniotwórczy elektorat i rozliczając ich z działalności na rzecz naszych spraw mamy
pokaźny wpływ na głosy wyborców...

krótka relacja z TVP3 Poznań: http://ww2.tvp.pl/780,20090323893637.strona

Będąc już na spotkaniu otrzymaliśmy na komórki info, że Grzesio jednak się pojawił 
komunikat Federacji tu: http://www.zgnszzpp.republika.pl/federa ... -03-23.htm

Pozdrawiam i WALCZYMY DALEJ!

Garys
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 01:22:57 wysłana przez Garys »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 24, 2009, 06:50:14 »


Będąc już na spotkaniu otrzymaliśmy na komórki info, że Grzesio jednak się pojawił 


Garys

Dla mnie  ten człowiek już nie ma prawa pojawienia się  gdzie kol wiek -STRACIŁEM DO NIEGO ZAUFANIE  krótko mówiąc to coś może nasz wydymać po kryjomu .Więc dać  sobie z tym człowiekiem spokój  , bo on tylko kombinuje.(jak pali się jemu koło D....DO ZOBACZENIA  w Poznaniu...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 24, 2009, 10:05:56 »
Dla mnie  ten człowiek już nie ma prawa pojawienia się  gdzie kol wiek -STRACIŁEM DO NIEGO ZAUFANIE  krótko mówiąc to coś może nasz wydymać po kryjomu .Więc dać  sobie z tym człowiekiem spokój  , bo on tylko kombinuje.(jak pali się jemu koło D....DO ZOBACZENIA  w Poznaniu...

VOTUM NIEUFNOŚCI - Wniosek pozostaje w mocy.
Garys
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 24, 2009, 11:48:50 »


VOTUM NIEUFNOŚCI - Wniosek pozostaje w mocy.
Garys

Dokładnie tak ....Pikiety , manifestacje tak długo jak koleś nie odejdzie , przecież nie będziemy mogli spać po nocach  gdy nasz naczelny (Grześ) będzie rozmyślał jak nas podejść i wydymać ... 

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

subiekt

  • Gość
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 24, 2009, 17:38:04 »
Dla tych co jednak jadą kilka informacji.

INFORMATOR
MANIFESTACJA – PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH POZNAŃ - 27 MARCA 2009 ROKU

1. Parking buforowy – proszę kierować się do ulicy Estkowskiego przy katedrze ul. Marii Panny. Parking jest bezpłatny.

 Dojazd z kierunku Warszawa: Warszawska – Rondo Śródka – Prymasa Wyszyńskiego następnie przed drugim mostem w prawo.
 Dojazd z kierunku Gdańsk: Obornicka – Lechicka – Prymasa Honda – Zawady – Rondo Śródka Prymasa Wyszyńskiego nastęnie przed drugim mostem w prawo.
 Dojazd z kierunku Katowice: droga prowadzi prosto do Ronda Rataje – następnie prosto ul. Królowej Jadwigi – za mostem w prawo ul. Garbary do skrzyżowania z Estkowskiego – w prawo do Ronda Śródka gdzie trzeba zawrócić, aby dojechać do Katedry gdzie przed mostem jest zjazd w prawo na parking.

1. Plan dojścia z parkingu na miejsce zbiórki:

 Najłatwiej dojść do Starego Rynku kierując się przez most na Warcie do skrzyzowania z ulica Garbary, a następnie kierując się w lewo tą własnie ulicą należy dojśc do ulicy Wielkiej, a nią w prawo do samego Starego Rynku.

Miejsca lokalizacji toalet:

 Stary Rynek – w centrum rynku przy pomniku „Bamberki” – schody w dół – toaleta płatna.
 Budynek Uniwersytetu im. A. Mickiewicza – przy skrzyżowaniu ul. Św. Marcin – Kościuszki – toaleta bezpłatna
 Budynki WUW i UM – toalety bezpłatne
 Rondo „Kaponiera – przejście podziemne – toaleta płatna
 Budynek Uniwersytetu A. Mickiewicza – tuż przed pomnikiem PPC – toaleta bezpłatna


4. Przebieg zgromadzenia został zaplanowany w następujący sposób:

 Godz. 11.30 – 12.00 - zbiórka uczestników zgromadzenia – Stary Rynek w Poznaniu,
 Godz. 12.00 – rozpoczęcie zgromadzenia: powitanie uczestników, odczytanie odezwy do mieszkańców Wielkopolski,
 Godz. 12. 30 – przemarsz ulicami Poznaniu pod Urząd Wojewódzki przy al. Niepodległości 16/18
 Godz. 13. 15 - Pikieta pod Urzędem Wojewódzkim:
 Odśpiewanie hymnu państwowego,
 Uczczenie minutą ciszy poległych podczas służby funkcjonariuszy,
 Przedstawienie opinii publicznej petycji skierowanej do Premiera, Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego,
 Wystąpienia Przewodniczących Organizacji Wojewódzkich ZZ SM,
 Przekazanie petycji Wojewodzie Wielkopolskiemu oraz Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego.
 Godz. 14.00 – 16.00 - przemarsz ulicami Poznania pod siedzibę Platformy Obywatelskiej przy ul. Zwierzynieckiej, a następnie na Plac Mickiewicza.
 Godz. 16. 10 – 17.00 - Zakończenie manifestacji:
 Złożenie przez Komitet Protestacyjny w imieniu uczestników wieńca pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956,
 Wystąpienie końcowe Przewodniczącego zgromadzenia i rozwiązanie manifestacji.

5. Komitet Organizacyjny Zgromadzenia stanowią:
 Andrzej Szary – Przewodniczący Zgromadzenia – ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego, członek Prezydium ZG NSZZ Policjantów,
 Antoni Duda – Przewodniczący FZZ SM, Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów,
 Dariusz Kabza – Zarząd Okręgowy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa,
 Marek Peliński - Zarząd Wojewódzki ZZS Strażaków "Florian"
 Zbigniew Rogodziński – Zarząd Wojewódzki NSZZ Pracowników Pożarnictwa,
 Jerzy Rak – Sekcja Krajowa Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”,
 Jarosław Szczerba – Zarząd Oddziałowy NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Lubuskim Oddziale Straży Granicznej.


6. Inne sprawy Organizacyjne:
 Uczestnicy zgromadzenia występują w umundurowaniu służbowym, ćwiczebnym lub w kamizelce z napisem formacji wykorzystując: gwizdki, syreny, flagi związkowe, znicze, transparenty i inne atrybuty protestacyjne,
 Pojazdy powinny mieć włożoną za przednią szybą białą kartę papieru z literą „P”, co umożliwi służbom porządkowym pomoc w przemieszczaniu się na po terenie miasta Poznania. Koordynator Kolega Jerzy Woźniak tel. kom. 605 464 606.
 Przewodniczący Organizacji Wojewódzkich i Terenowych ponoszą odpowiedzialność za zachowanie się swoich uczestników biorących udział w zgromadzeniu (hasła nie mogą zawierać treści naruszających dobra chronione innych osób)
 Za ewentualne wyżywienie uczestników odpowiada Kolega Lucjan Dutkiewicz, tel. kom. 605 997 650.
 Telefony kontaktowe Komitetu Organizacyjnego:
 Andrzej Szary – 609 279 279
 Zbigniew Rogodziński – 667 936 241
 Marek Peliński – 606 629 380
 Jarosław Szczerba – 668 428 408
 Rak Jerzy – 601 781 809
 Dariusz Kabza - 602 839 089

7. Miejsce parkowania autobusów po zakończeniu manifestacji:

 Z miejsca zakończenia manifestacji należy cofnąć się w kierunku Ronda Kaponiera po którym wcześniej szła manifestacja, następnie przejściem podziemnym należy
skierować się do wyjścia z napisem MTP .
 Dalej można przejść pomiędzy Hotelem Sheraton i akademikiem Akumulatory do ul. Grunwaldzkiej gdzie obok centrum WTC jest wejście na teren MTP.
 Można też kierować się strzałkami na planie. Droga jest nieco dłuższa, ale po przejściu ulicy Zeylanda wychodzimy prosto na wejście na teren MTP.


mam nadzieje, że mapki do w/w planu zamieści garys, bo ja w dalszym ciągu jestem noga komputerowa.

Offline pesek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 24, 2009, 20:24:05 »
Nebeskie peski z Bełchatowa mają jeszcze kilka miejsc w autobusie dla chętnych na wyjazd do Poznania strażaków z Bełchatowa - nie moze być, żebyśmy wozili do Poznania "powietrze". Czasu mało zostało :tuba: Szef waszych ZZ czeka na chętnych!!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 24, 2009, 23:25:07 »
Wyrazy uznania organizatorom akcji protestacyjnej, za wkład pracy i determinację. Pomimo tego, że jestem i byłem przeciwny organizacji akcji w Poznaniu, a nie w Warszawie, to i tak wybieram się do Poznania. :tuba:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 24, 2009, 23:28:44 »
No, wreszcie spotkamy się wszyscy z Poznaniu...
Może jakiś zjazd forumowiczów od razu zaliczymy?  :rofl:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 24, 2009, 23:31:39 »
Na mojej i @subiekta  ziemi heeeeeeee

Zapraszam choć zdaje sobie sprawę  że technicznie ( każdy przyjedzie w jakiejś grupie , autobusami ) będzie to trudne do zrealizowania .

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 25, 2009, 00:55:15 »
Wyrazy uznania organizatorom akcji protestacyjnej, za wkład pracy i determinację. Pomimo tego, że jestem i byłem przeciwny organizacji akcji w Poznaniu, a nie w Warszawie, to i tak wybieram się do Poznania. :tuba:

Hallo, Robard !!!
Cieszę się niezmiernie - może się spotkamy?
Będę pod UW, koło stanowiska nagłośnienia (kamizelka "organizator")  :fiuu:

Garys
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 25, 2009, 17:38:59 »
Ja mam tylko nadzieję, że nie będziemy się musieli wstydzić, że jest nas tak mało, bo z tego, co widzę w moim województwie to na pewno nie wybiera się tak dużo osób jak do Krakowa... nie wiem na co niektórzy ludzie liczą...  :fiuu:

No ale głową muru nie przebiję  :wall:

DO ZOBACZENIA W POZNANIU  :krzyk:

Warto dla samej atmosfery, jaka była w Krakowie... Panowie tworzymy HISTORIĘ a ja chcę być jej częścią...

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 25, 2009, 22:08:55 »
hej,
 
mamy jeszcze dwa ostatnie miejsca w busie z Krakowa do Poznania - wyruszamy okolo 4.00 rano w piatek - jesli ktoś reflektuje to proszę info na maila dat@strazak.com lub na PW

pozdrawiam
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

subiekt

  • Gość
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 25, 2009, 22:36:53 »
Jutro 26 marca 2009 roku (czwartek) godz. 12.00, w Sali Bankietowej (XI piętro) hotelu „Olimpia” przy ul. Taborowej 8 w Poznaniu odbędzie się konferencja prasowa Przewodniczących Organizacji Związkowych zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych (Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Straży Granicznej).

Tematem Konferencji będzie przedstawienie stanowiska w sprawie:

• tragicznej sytuacji finansowej w służbach mundurowych,
• przebiegu rozmów z MSWiA w sprawie założeń do ustawy emerytalnej,
• pikiety w dniu 27 marca w Poznaniu

Offline miras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 26, 2009, 11:39:52 »
:tuba: :tuba: Proponuje dla strażaków nie mogących uczestniczyć czynnie w manifestacji w Poznaniu w ramach  poparcia w/w manifestacji :
1.   Dnia 27.03.2009r. o godz.12.00 zasygnalizowanie wyjazdem samochodów bojowych przed koszary i włączeniem syren alarmowych  rozpoczęcia Manifestacji  Protestacyjnej w Poznaniu;
2.   Oflagowanie  w dniu 27.03.2009r. obiektów oraz pojazdów jednostek PSP  transparentami: „Akcja Protestacyjna”  ,
3.   Informowanie mediów  o przyczynach protestu.

Protest w takiej formie jest podjęty przez Komitet Protestacyjny woj.lubelskiego.

« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2009, 13:45:32 wysłana przez Butel »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 26, 2009, 16:48:17 »

Komitet Protestacyjny Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Wielkopolskiego zwraca się do Organizacji Związkowych i  funkcjonariuszy służb mundurowych Policji, PSP, SW oraz SG w całym kraju o „solidarny” udział w zgromadzeniu.

ZAPRASZAMY DO POZNANIA !!!
W  JEDNOŚCI SIŁA !!!

To już jutro!!!

  Dziś w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa Przewodniczących Organizacji Związkowych zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych (Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Straży Granicznej).
Tematem Konferencji będzie przedstawienie stanowiska w sprawie:
• tragicznej sytuacji finansowej w służbach mundurowych,
• przebiegu rozmów z MSWiA w sprawie założeń do ustawy emerytalnej,
• pikiety w dniu 27 marca w Poznaniu
Przed konferencją w Poznaniu, odbędzie się posiedzenie krajowe Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

info ze spotkania:
Cytuj
Jutrzejsza manifestacja została ponownie nagłośniona w czasie dzisiejszej konferencji prasowej.
Stanowisko Federacji Związków oraz nasze, w sprawie zmian emerytalnych i cieć w służbach mundurowych jest niezmienne.
Takie też stanowisko zostało przekazane mediom.
Ponieważ manifestacja zostanie przeprowadzona w czasie "piątkowego szczytu komunikacyjnego" zostanie wyłączonych z ruchu cześć ulic, a przynajmniej jezdnie na trasie przemarszu.
W miarę możliwości będzie się zapewniało płynność ruchu środkom komunikacji masowej czyli tramwajom i autobusom.
Pojazdy uprzywilejowane wiadomo, że będą miały pierwszeństwo przed wszystkimi działaniami.
Po zakończeniu manifestacji ruch uliczny będzie udrażniany policjantami, którzy będą ręcznie sterować ruchem.

W konferencji na pewno były następujące media: TV Poznań, TVN 24. Polsat news, radio Merkury, radio Tok Fm, radio eska, radio Zet.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2009, 17:01:58 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk