Autor Wątek: TERAZ POZNAŃ 27 marca!  (Przeczytany 27464 razy)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2009, 18:40:57 »
Po dzisiejszych protestach w Wawie uważam że właśnie tam powinniśmy być jutro a nie w Poznaniu to byłoby wtedy tak mocno nagłośnione jak dzisiejszy a czy Poznań też tak nagłośni nasze postulaty???
Pozdrawiam i trzymam kciuki - do Poznania na samotną wyprawę kasy brakuje :)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 26, 2009, 18:52:00 »
Z przykrością stwierdzam, że żadne z wymienionych tzw "mediów" nie odnotowały faktu spotkania, podobnie jak poprzedniego (kawałek bodajże na WTK). Widocznie embargo jest silniejsze niż nam się wydaje. Trzymam kciuki za Poznań.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 26, 2009, 19:10:21 »
"Nie będziemy płacić za Wasz kryzys"... w telewizji pokazano jak zostali olani przez Panią minister zdrowia - ale telewizja i internet coś pokazali... ciekawe jak będzie jutro !


Offline pesek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 26, 2009, 21:17:05 »
 :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :MAM CZTERY MIEJSCA DO POZNANIA - TRASA BEŁCHATÓW, ŁASK, SIERADZ. KALISZ - JEDZIEMY RAZEM Z PIESKOWĄ. Wyjazd z Bełchatowa 6.30, Łask 7.00, a dalej jak się uda dojechać!!!!!!!!!!!!!

jutro po piątej tu zajrzę - jak by ktoś....
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2009, 21:34:43 wysłana przez Butel »

Offline strazaczka87

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://www.osp-soleckujawski.pl
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 26, 2009, 21:36:28 »
Tylko mogę wam życzyć powodzenia. Mam nadzieję,że nikt nie przejdzie obok,bo w słusznej sprawie to wszystko się dzieje. Trzymam kciuki wraz z OSP Solec Kujawski :straz:
"Pamiętaj, że wielu ludzi ginęło za swe przekonania. To dość powszechne. Prawdziwa odwaga polega na tym, by żyć i cierpieć za to, w co wierzysz."

www.zanimnapiszesz.info

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 27, 2009, 11:15:17 »
Również rzyczę powodzenia, ostatecznie nie udało mi się znaleźć chętnych na wspólny wyjazd.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 27, 2009, 12:18:43 »
Również rzyczę powodzenia, ostatecznie nie udało mi się znaleźć chętnych na wspólny wyjazd.

O mnie kolega zapomniał a ja również szukałem :)

PS. Znowu nic się nie pojawi zapewne w TV bo wystąpiło zdarzenie w Świdnicy i to jest chyba ważniejsze. A po za tym nie sparaliżujecie dojazdu do TV pracownikom oni się nie spóźnią i nic nie będą mówić. Ale powodzenia sercem jestem z wami.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 27, 2009, 18:24:43 »
Panowie, jak wrażenia po Poznaniu??

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 27, 2009, 18:42:04 »
oglądałem dziś tvn24 od popołudnia i jakoś nie widziałem, by ta telewizja pokazywała materiał z Poznania (albo akurat to przeoczyłem).
na stronach za to coś jest:
http://www.tvn24.pl/-1,1592866,0,1,mundurowi-wnbspdeszczu-onbspspinacze-inbspemerytury,wiadomosc.html
pozdr

ps. dziękuję w swoim imieniu (niestety byłem w Poznaniu nieobecny) kolegom za reprezentowanie wspólnej sprawy.
EGO = 1 / wiedza

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 27, 2009, 19:07:54 »
W panoramie o 18.30 pokazali przez 5 sekund i nawet nie powiedzieli o co tak naprawde walczymy (a raczej dziś walczyliście)
W faktach było więcej ale nie wspomnieli ani słowem że chodzi nam również o ustawę emerytalną - smutne ale prawdziwe
PS pozdrowienia dla strażaka na wózku z brodą mikołaja. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 19:20:05 wysłana przez ognista fala »

barwa

  • Gość
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 27, 2009, 19:42:33 »
Oj, pokazywali, pokazywali i w TVP INFO i w TVN, a nawet w Wiadomościach na TVP1
I mówili o co chodzi i dlaczego.
Jest dobrze. ;)

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 27, 2009, 19:55:22 »
"By inni mogli żyć.."

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 27, 2009, 20:08:08 »
Oj, pokazywali, pokazywali i w TVP INFO i w TVN, a nawet w Wiadomościach na TVP1
I mówili o co chodzi i dlaczego.
Jest dobrze. ;)

Widziałem reportaż w TVN ale nic nie mówili o ustawie emerytalnej tylko o braku PALIWA :(

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 27, 2009, 20:12:35 »
W głównym wydaniu wiadomości w TVP1 ani słowa o proteście poznańskim.
???? Dziwi mnie to bardzo, gdyż telewizje wszelkiej maści filmowały i nagrywały wywiady z władzami związkowymi , protestujące tłumy przed UW oraz przemarsz ulicami Poznania .
Wiadomo powszechnie ,iż najpopularniejszym programem informacyjnym jest główne wydanie dziennika w TVP1...
Dziwne działania telewizji publicznej, czy może celowe działanie. ... ???
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline jeden z wielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 27, 2009, 20:29:53 »
Niestety potwierdzają się przypuszczenia i rzec by mozna obawy, że media publiczne są cenzurowane. Tylko ciekawe przez kogo  :szalony:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 27, 2009, 20:44:49 »
Toż nie przez ufoludków. Farfał musi się jakoś odwdzięczyć, za egzotyczną bądź co bądź nominację.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 27, 2009, 21:27:18 »
Było naprawdę gorąco, do tej pory świszczy w uszach  ^_^

GARYS - SUBIEKT WIELKIE WIELKIE DZIĘKI za zagrzewanie do "boju" i organizację !!
W Krakowie było dobrze, ale Poznań to już jazda na ostro!
W końcu padły ostre słowa ! Widać było Nasz gniew. Naprawdę warto było!!

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 27, 2009, 23:23:39 »
Wróciłem do domku - a tu KOLEJNY PROTEST!
Tym razem oflagowała się moja żonusia.
Mam do niedzieli "szlaban na lapka", tak więc
by nie dopuścić do manifestacji w domu skrobnę coś
dla Was w niedzielę....

Garys

PS - BUTEL! MY PLEASURE!
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 28, 2009, 00:37:59 »
Panowie bez ściemy - przestańmy się oszukiwać. Media - przynajmniej te które są w stanie dotrzeć do jak największej liczby odbiorców podeszły do tematu lajtowo... "Coś tam pobrzęczeli, przemaszerowali, zrobiło się przez to tłoczno na dziurawych drogach i tyle" - moje subiektywne odczucie. Temat Ludwisia i Jarusia - dwóch największych przyjaciół spotykających się ostatnio w sądzie zajął 2/3 wiadomości na polszicie - zwykłym. Popierałem i nadal będę popierał kolegę MAXIM'a który gościnnie do nas zagląda/pisze. Niestety żeby masa chwyciła o co biega z naszymi protestami trzeba to przedstawić kolorowo i dobitnie - machanie flagami, przebieranki i gwizdki nikogo nie wzruszają w tym..., hmmm???  jak to ktoś pisał dziwnym kraju. Masa chwyci jak tv i radio poświęci temu więcej uwagi jak migawka na "pobocznych" informacjach". Tyle że trzeba radykalnie podejść do tematu protestów, inaczej to sobie poorganizujemy "pielgrzymki" mundurowych po miastach naszego kraju i to będzie na tyle. Wg mnie MAXIM jak najbardziej ma racje. NIe krytykujcie tego postu bo nie mam zamiaru z nikim polemizować wywołany do tablicy. Nadmienię tylko iż brałem udział we wszystkich dotychczasowych protestach, a najlepszy był ten w Warszawie kiedy to protestujący śpiewali kolędy przed sejmem - - żałość

Offline mg1-84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 28, 2009, 07:22:20 »
No co można powiedzieć o proteście w Poznaniu? na pewno więcej i bardziej obszerniejsze były wywiady w mediach niż po K i G, ale co z tego jak główny cel protestu czyli emerytury był prawie całkowicie zagłuszony kryzysem finansowym w służbach mundurowych , że brakuje pieniędzy na to i tamto... w Faktach TVN to nawet nie było zmianki że ten protest jest o emerytury a to są wiadomości które dużo ludzi ogląda. Niemożna w ten sposób łączyć dwóch tematów bo h..ja wywalczymy w bardziej istotnej sprawie

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 28, 2009, 08:31:43 »
A może z mediami zagrać ich własną bronią.
Oni żyją z informacji uzyskiwanych w dużej mierze z naszych służb.
Skora media blokują informacje w naszych sprawach, to nadszedł czas zacząć blokować przepływ informacji do mediów - jeżeli zaczną mieć kłopoty z informacjami o zdarzeniach w których uczestniczymy z informacją dlaczego tak się dzieje, to może zmienią front.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 28, 2009, 08:52:43 »
i krótka transmisja http://www.tvp.info/player.html?mode=0&channel=452&video_id=60735

Cytat: TVP_INFO
Oni domagają się tego, żeby rząd nie wprowadzał zmian w ustawie emerytalnej. Oni nie chcą pracować dłużej niż 15 lat, a propozycja jest taka, żeby pracowali 25 lat. Tak więc uważają, że to jest zły pomysł.
I co pomyślał sobie Kowalski, gdy coś takiego usłyszał? Na pewno nie padły miłe słowa.


Cytuj
http://www.tvp.info/news.html?news=894637
Cytuj
MSWiA chce wydłużenia do 25 lat czasu pracy w służbach mundurowych po którym można przejść na emeryturę (obecnie – po 15 latach). Tych, którzy w tej chwili mają już taki staż pracy, obejmą obecne przepisy, będą mogli odejść na emeryturę na dotychczasowych zasadach.
Nie znając tematu i czytając ten fragment, założyłbym, że chodzi o pełne uposażenie emerytalne. I tak też pewnie Kowalski to zinterpretuje.

Cytuj
http://ww6.tvp.pl/780,20090327894854.strona
Cytuję: przejście na emeryturę odbywa aktualnie po 15 latach służby. Odbywa się = wszyscy obligatoryjnie odchodzą. Nosz ja pier...

I właśnie tutaj jest pies pogrzebany.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 09:06:48 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 28, 2009, 08:53:17 »
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2009, 07:33:30 wysłana przez zbyszekkostrzyn »

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 28, 2009, 09:09:43 »
ciekawie było też w programie FORUM o 21.40 pokazywali protestujacych w Warszawie ratowników medycznych i innych pracowników z poprzedniego dnia. Komentarze były że jest kryzys, ludzie w zakładach zgadzaja sie na obnizanie pensji, a grupy cwaniaków nie zauwazyły kryzysu i walczą o swoje.

A pod spodem w stopce napisy jak zawsze i napis. "Mundurowi protestują w Poznaniu o zachowanie przywilejów emerytalnych". ....może przypadek......

Offline Common

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: TERAZ POZNAŃ 27 marca!
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 28, 2009, 09:20:44 »
Myślę, że większość społeczeństwa jest za tym żeby dokonać reformy emerytur mundurowych, można to zaobserwować w różnego rodzaju komentarzach pojawiających się do naszych protestów. Nie ma się co dziwić, bo większość ludzi swój światopogląd kształtuje na podstawie mass mediów, a tam wiadomo kto ma przewagę...Dlatego też bardzo dobrze, że media nie mówią zbyt dużo o emeryturach, a o tym, że za chwilę wóz strażacki nie przyjedzie na pomoc z braku paliwa, bo ludzi bardziej od naszych emerytur interesuje własna d...! A GS dobrze wie o co chodzi i oby dalej wbijać w niego szpileczki!!!