Autor Wątek: Materiały do kasacji  (Przeczytany 1722 razy)

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Materiały do kasacji
« dnia: Marzec 13, 2009, 18:36:56 »
Witam

Panowie  :straz: We właściwej mi terenowo KP komórka kwatermistrzowska podała na stronie internetowej wykaz materiałów przeznaczonych do kasacji (węże, rękawice, hełmy, sprzęt biurowy itp). Z tego co rozumiem materiały przeznaczone do kasacji nie są potrzebne już Komendzie. Moje pytanie: co Komenda robi z takim materiałem  :pyt: Czy można poprosić o przekazania zużytego sprzętu do jednostki OSP  :pyt:

pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Materiały do kasacji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2009, 21:55:40 »
Prosić można zawsze, lecz materiały przeznaczone do kasacji raczej nie powinny soba przedstawiać walorów użytkowych.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Materiały do kasacji
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2009, 23:18:40 »
Z tego co wiem KP nie może przekazać niesprawnego sprzętu do OSP. Sprzęt przekazywany musi być sprawny technicznie. Przekazać może nie sprzęt niesprawny, czy zużyty, a zbędny. Może się jednak mylę. Trzeba dokładniej poszperać w przepisach.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Materiały do kasacji
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2009, 01:08:41 »
Komenda może przekazać tzw. zbędne lub zużyte składniki majątku, natomiast kasacja obejmuje sprzęt który nie jest sprawny lub z różnych względów nie powinien już być użytkowany i taki sprzęt jest niszczony przez komisję kasacyjną/

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Materiały do kasacji
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2009, 21:49:06 »
No dokładnie. Sprzęt który nadaje sie do kasacji to sprzęt który nie nadaje sie do użytku albo juz naprawde długo nie pociągnie. I nie mysle żeby KP przekazywała stary,zepsuty sprzęt do jesnostek OSP. Oni raczej to wywalają albo coś , dokładnie niewiem. Mogą coś podarować OSP jak im jest to niepotrzebne albo wymienili dany materiał na lepszy i ten jest jeszcze w miare dobrym stanie.
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Materiały do kasacji
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2009, 12:54:11 »
Nie macie racji w KM PSP w Szczecinie często jest do przekazania sprzęt który jeszcze nadaje się do użytku.Myślę że warto napisać raport może akurat trafi się jakiś mało zniszczony  sprzęt

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Materiały do kasacji
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2009, 13:14:26 »
No napisałem w ostatnim zdaniu ze przekazuja jak jest jeszcze w dobrym stanie. Nadaje się do użytku a oni nie potrzebują to dają
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Materiały do kasacji
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2009, 15:14:11 »
Zawsze można iść pogadać z Komendantem. Nie pisać pisma, bo wtedy zużytego sprzętu na 100% nie dostaniecie. Ale można poprosić, to jesli jest w miarę "swój chłop" to wam pokaże gdzie jest magazyn i co chcecie, to sobie weźcie, tylko bez nagłaśniania.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Materiały do kasacji
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2009, 16:18:04 »
Ogureczek
Wydaje mi się że to jednak Ty nie masz racji a przynajmniej mylisz dwa tematy o których wspomniałem w poprzednim poście:
Wycofywany sprzęt dzieli się na "zbędne i zużyte składniki majątku" - czesto właśnie przekazywane, oraz na sprzęt do kasacji który NIE MOŻE BYĆ PRZEKAZANY ponieważ nie przedstawia żadnej wartości użytkowej i jest niszczony.