Autor Wątek: Zawody Sportowo Pożarnicze na wesoło.  (Przeczytany 2210 razy)

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Zawody Sportowo Pożarnicze na wesoło.
« dnia: Marzec 09, 2009, 22:49:29 »
Czy w Waszych regionach praktykuje się przeprowadzanie zawodów na wesoło? W tym roku u nas, w czasie obchodów Dnia Strażaka chcemy zorganizować takie zawody na szczeblu gminnym. Z racji tego, że mam być organizatorem proszę Was o opis konkurencji i przedstawianie swoich pomysłów abym mógł je wdrożyć podczas majowej imprezki :mellow:  Za pomoc z góry dziękuje.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Zawody Sportowo Pożarnicze na wesoło.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2009, 22:56:20 »
Byłem na takim wynalazku z okazji bodajże 80-lecia jednostki X ;-)
Konkurenceje:
- rzut balonem z wodą (czym dalej tym lepiej ;-) )
- piłkarzyki
- rzutki ;-)
- szczudła - slalom
- konkurencja ownage - bieg w płetwach, jak najszybsze wypicie piwa (tradycyjna butla), powrót w płetwach ;-)

W sumie to nas oszukali, z 1 miejsca spadliśmy na przedostatnie ;-) W końcu musieli wygrać gospodarze ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Odp: Zawody Sportowo Pożarnicze na wesoło.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2009, 00:49:39 »
Właśnie o takie konkurencje mi chodzi. Fajnie by było gdyby jeszcze nawiązywały do naszej dziedziny. W przeszukiwaniu postów natknąłem się na konkurencję podaną przez jednego z forumowiczów "Bieg na 50m z prądownicą między nogami" :szalony:

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Zawody Sportowo Pożarnicze na wesoło.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2009, 01:15:40 »
 u nas w ramach zawodow old-bojow jest przeprowadzana sztafeta bojowa i naprawde mozna sie pomiac jak czasami ktorys z "dziadkow" z prądownica w powietrze sie wznosi (bez urazy dla starszych), wbijanie gwozdzia w pniaka czy tez tor przeszkod, pobawili i posmiali sie i strazacy i kibice.
dorzucil bym standardowe przeciaganie liny, ale i mozna by zrobic przeciaganie samochodow pożarniczych i pozwole sobie zacytowac:
Żeby nie było zbyt sztywno proponuję kilka zabaw ruchowych. Np.:

-konkurs miss mokrego podkoszulka
-"boże,jak oni śpiewają!" czyli naśladowanie dźwięków motopompy i sygnałów
-zawody w zwijaniu węży ssawnych
-"strong firefighter" mogący zawierać konkurencje: spacer strażaka (przenoszenie motopompy), ciągnięcie tira (wyciąganie zakopanego stara z bagna) i martwy ciąg (podnoszenie platformy na której stoi cały Zarząd Gminny)
-"28 sekund" czyli konkurs na ubieranie nomexu z zamkniętymi oczami na czas

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Zawody Sportowo Pożarnicze na wesoło.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2009, 22:27:26 »
ja popieram tą Miss mokrego podkoszulka u nas sprawdzone polecam od serca u nas to wyglądało tak że dziewczyny były ubrane w zwykłe koszylki tzw chińczyki i pod koszulką nic więcej fajnie to wyglądało aha a nasze zadanie było takie że wygrywa ta drużyna co najlepiej zmoczy panienke z hydronetki uwieżcie że chłopaki się wtedy starają jak niewiem co :mellow:

Offline kozirozi1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zawody Sportowo Pożarnicze na wesoło.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2009, 23:49:07 »
Witam Koledzy!
Właśnie w minioną niedzielę przeprowadziliśmy takie zawody.
Częściowo zasugerowalem się waszymi propozycjami, resztę wymyśliliśmy sami. Zabawa była nie zła, ubaw dla kibiców i startujących. Ważne jest odpowiednie nastawienie startujących(zabawa!!!)
Fotki z imprezy na naszej stronie www.ospnowosielce.pl
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2009, 23:52:17 wysłana przez kozirozi1 »