Autor Wątek: Jak duży jest u was nabór nowych członków  (Przeczytany 2807 razy)

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Jak duży jest u was nabór nowych członków
« dnia: Marzec 07, 2009, 14:43:30 »
Pytanie jak w temacie. Większość jest już po zebraniach a w moim powiecie notuje się znaczną ilość osób które wstępują w szeregi OSP.

Dodaje linka z lokalnej telewizji która robiła materiał właśnie na ten temat w sąsiedniej OSP
http://www.osp-raciaz.tuchola.pl/

Jeżeli temat podobny był to proszę moderatora o przeniesienie go do odpowiedniego wątku. Pozdrawiam

MichuSAA

  • Gość
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2009, 15:39:26 »
U nas 2 roku2008 przybyło tylko dwóch w tym ja. Więc jeśli chodzi o nowych członków jest kiepsko. Ludzie tego jakoś nie czują. Trzeba to kochać robić, ale niestety młodzież woli pograć w GTA lub siedzieć przed kompem. Ciężko ich zachęcić. A jak jest jakiś chętny to jak co do czego przychodzi to jakoś mu to mija, tak jakby zapominał. Mówi, że przyjdzie po podanie,a potem ani widu ani słychu. Więc w dzisiejszych czasach dla OSP nawet jedna osoba więcej ma znaczenie.

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2009, 19:15:38 »
U mnie jest dość bogate zaplecze OSP gdyż posiadamy bardzo liczna grupe zarówno dziewczecą jak i chłopiecą MDP, także co roku kilka osób po ukończeniu 18 lat i przebyciu kursu podstawowego z MDP przechodzi w szeregi czynnych strażaków OSP. Do MDP także jest mnóstwo chętnych, oby tak dalej... ^_^

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2009, 19:26:30 »
hmm.... w mojej jednostce jest 22 czynnych i aż 50 honorowych, 15 mdp. A z czynnych jeździ może 15. Więc ciężko jest uzbierać obsadę GCBA

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2009, 22:05:16 »
U nas w ubiegłym roku przybyła jedna dziewczyna. Mamy teraz w jednostce taki rodzynek  ^_^
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

MichuSAA

  • Gość
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2009, 08:37:13 »
I bardzo fajnie, że macie taki rodzynek. W każdej OSP powinien taki być dla urozmaicenia, a poza tym ładnie to wygląda gdy w straży jest dziewczyna. ;) U nas niby 28 członków czynnych, a co do czego około 10 z czego 6-7 przychodzi systematycznie na alarmy. A MDP jest tylko na papierze. Dawniej było, ale się zmyło. Trzeba by jakoś tą młodzież zachęcić.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2009, 11:53:40 »
u nas większość aktywnych stanowią osoby poniżej 30 roku życia, czym bardzo się szczycimy, gdyż w pozostałych jednostkach w powiecie dominują starsi druhowie. na MDP  też nie narzekamy, szczególnie że w zawodach oprócz nas drużynę dziecięcą (a nawet dwie) wystawia jeszcze tylko jedna jednostka. odnośnie kobiet to na zawody znajdzie się drużyna, jednak "na codzień" w remizie widywanych jest tylko parę z nich z czego jedna na ostatnich wyborach została mianowana sekretarzem i jest ona pierwszą kobietą w zarządzie OSP w historii powiatu.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2009, 12:48:41 »
U nas co roku zapisuje się do OSP 4-5 osób ale z tego zostaje "na dłużej" ok 1-2. Reszta tylko płaci składki i przychodzi na walne.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2009, 13:11:27 »
w tamtym roku przyjetych zero ale za to zarzad ma w planach na ten rok 10osob w tym 5 kobiet ale jak to bedzie kto to wie;
co roku na zawody wystawiamy druzyne chlopieca i dziewczeca MDP i druzyne kobieca; no i oczywiscie my;)
Pozatym na OTWP sie zawsze znajduja chetn ii zregoly jada na powiat (czyt. kiedys ja, teraz moj brat  :wacko: ale tez i inni)
Czynnych teoretycznie jest cos kolo 60czolonkow (nie liczac orkiestry). A w praktyce to wyglada tak ze na zebraniach w ciagu roku jest cos pod 20 osob, a do wyjazdow to GCBA i GBA wyjezdza bez wiekszych problemow z obsada i jak trzeba to i Ford wyjedzie z ludzmi, a i jak cos trzeba zrobic to sie ludzie zejada.
Ale co bedzie za 5-10lat...

Offline niki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2009, 18:14:58 »
U nas jest jakieś 30 członków czynnych z czego na akcje jakieś 5-6 przychodzi systematycznie na alarmy. A większość tylko na walne.

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2009, 09:27:05 »
U mnie w jednostce jest ok 20 członków czynnych,są godziny ze wszyscy przybiegają na dzwięk pagera.Jakis czas temu przybylo 3 członków w tym 2 synów i ojciec,wszyscy w przeszłosci związani ze strazą.Przybyło 8 dziewcząt  które mają byc wprowadzone w podział bojowy.Wiec nie jest złe,nikogo na hama do strazy nie namówimy, to trzeba lubiec.Niemamy problemów z obsadą na nasze wozy.Najgorsze czasy sie skonczyly.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2009, 13:35:03 »
U mnie czynnych jest 41. Na chwilę becną 6 czeka tylko na ukończenie kursu i już mogą jeździć. Regularnie mamy ok 10 - 15 strażaków, którzy zaliczają ponad połowę akcji. Reszta po kilka rocznie.

W zeszłym roku przybyło 2, ubył 1. Z MDP przeszedł 1. Na ten rok planujemy pozyskać 5 nowych czynnych(3 z MDP), 5 do MDP chłopców, i 5 MDP dziewczyn, bo 4 dziewczyny przechodzą do grupy Kobiet.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2009, 16:22:39 »
A do czego Ci to Grześku potrzebne te dane?

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2009, 21:08:25 »
SenseY czysta ciekawość a że przez ciekawość trafia się do piekła to przynajmniej bedę miał co gasić. Pozdrawiam :straz:

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 09, 2009, 21:48:37 »
A do czego Ci to Grześku potrzebne te dane?
idąc tym tropem wszystkie fora internetowe itp. tracą sens istnienia
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2009, 13:50:48 »
Do kolegi Siedemsetter
Grzesiek zadał to pytanie dla ciekawości i ja to rozumiem. I ja pytanie to również zadałem dla ciekawości. Nie pytałem się jego jako moderator.
A nawet gdyby to troszkę się zagalopowałeś pisząc że "wszystkie fora tracą sens", przyznaj sam.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2009, 16:35:57 »
trochę wyolbrzymiłem, fakt, jednak zadawanie autorowi tematu pytań w sytlu "po co ci to wiedzieć" mi wydaje się trochę dziwne
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Jak duży jest u was nabór nowych członków
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2009, 17:36:56 »
Rok 2007 ogólny stan czynnych 16 osób
rok 2008 ogólny stan czynnych 26 osób ( pozyskano 10 os w tym 5 kobiet)
rok 2009 ogólny stan czynnych 26 osób + aktualnie 6 osób na kursie
rok 2010 będzie ciężko może z 3 osoby

Suma:Po kursie będzie 32 osoby czynne , w tym 5 osób mieszka poza terenem wioski i w ogóle nie stawiają się na alarm  po prostu maja za daleko

Na alarm stawia się od 2 os do 10 os bywa to wiadomo różnie