Autor Wątek: Numer Alarmowy 112  (Przeczytany 220151 razy)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 01, 2010, 19:35:08 »
True, true...
Gdzie, skoro już niby uruchamiamy to 112 obiecane CPR i etety cywilne czy jakiekolwiek inne ??? To niech sobie ktoś obiera to 112, przefiltruje zgłoszenia i przekieruje tam gdzie trzeba jak już tak się na to uparliśmy.
Jeżeli to by miało na celu jedynie filtrowanie zdarzeń i ich kierowanie do odpowiednich służb, to cały pomysł ze 112 to jedna wielka kpina, wprowadzająca tylko niepotrzebne opóźnienia i to bez względu na to czy aktualne "problemy techniczne" zostaną usunięte czy nie. Większy sens by to wszystko miało gdyby stanowiska dyspozytorskie służb były umieszczone "niedaleko" siebie - ale znowuż jeden CPR na województwo czy 2-3 powiaty to też głupi pomysł... Tu faktycznie brakuje logiki, i to w o wiele szerszym spektrum niż to o czym tutaj jest mowa. Co tu dużo gadać - u nas "każdy sobie rzepkę skrobie"
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 02, 2010, 09:05:47 »
Kolejny raz za ten temat zabrali się ludzie nie mający o tym zielonego pojęcia. Stąd DEBILNE pomysły, problemy i opóźnienia.

@azirafal - bardzo dobrze to wszystko podsumowałeś :piwo:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline KRIS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 04, 2010, 21:29:28 »
112 wielka kicha czekać tylko jak się jakiś Dyżurny umoczy w 112.Pozdro dla wszystkich Dyżurnych.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 09, 2010, 16:10:16 »
Z Gazety Wrocławskiej:
Cytuj
Region: Strażacy mają dość dzwoniących na 112

W powiatach legnickim, świdnickim i jeleniogórskim od początku września realizowany jest program pilotażowy wdrażania numeru ratunkowego 112. Teraz wszystkie telefony na ten numer są automatycznie przekierowywane tylko do dyżurnych straży pożarnej.
 

Legnica. 112 obsługuje Bożena Śliwak ze straży pożarnej
- To tragedia, mamy już dość! - złości się Leszek Gławęda, oficer dyżurny legnickiej Państwowej Straży Pożarnej z 30-letnim doświadczeniem. - Telefon dzwoni co kilka minut. Głównie z obelgami pod adresem policji.

Andrzej Ciosk, rzecznik jeleniogórskiej straży pożarnej, wyliczył, że 4 września dyżurni podnieśli słuchawkę 194 razy. - Z tego aż 135 rozmówców zadzwoniło, by naubliżać, bo myśleli, że to policja - mówi Andrzej Ciosk. - Na policję przekierowaliśmy 47 telefonów, a na pogotowie 12.

Podobna sytuacja jest w Świdnicy. Strażacy w trzech powiatach mówią, że w takich warunkach nie da się pracować. Dzwoni ktoś do nas do nas, że w domu jest awantura - mówi dyżurna legnickiej straży Bożena Śliwak. - Próbuję skierować rozmowę na policję, a tam numery zajęte. Muszę więc czekać.

Przed tym eksperymentem było tak, że dzwoniąc na nr 112 z aparatu stacjonarnego łączyliśmy się ze strażą pożarną, a z komórkowego - z policją. Legniccy policjanci wyliczyli, że teraz liczba odbieranych telefonów przez dyżurnych spadła o 30 procent. Ale nadal zdarzają się rozmowy z komórek. - Bywa, że ktoś alarmuje o wypadku na autostradzie koło Środy Śląskiej, a sygnał dociera do nas - dodaje Gławęda. - Wtedy my dzwonimy do odpowiednich służb. A to zajmuje czas. Tak samo, jak wysłuchiwanie wygłupów.

Według Józefa Rzemienia, dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, system ratunkowy powinien zadziałać w 2012 r. A program pilotażowy ma pokazać wady i zalety. Ale wątpliwe jest, że przed Euro 2012 system zaskoczy. Raport NIK mówi wprost: teraz jest nieskuteczny i prowizoryczny. A szanse na poprawę przed Euro 2012 są marne.



http://jeleniagora.naszemiasto.pl/artykul/562204,region-strazacy-maja-dosc-dzwoniacych-na-112,id,t.html?kategoria=645

Nic więcej chyba pisać nie trzeba po przeczytaniu tego artykułu  :krzyk:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 09, 2010, 16:18:25 »
Przecież to było do przewidzenia.
Trzeba być idiotą, żeby powierzać powszechny numer alarmowy służbie, do której, jak z góry było wiadomym, kierowane jest najmniej próśb o interwencję. Wystarczyło przejrzeć statystyki ile wezwań ma straż pożarna a ile policja i PRM.  :gwiazdki:

fan

  • Gość
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 20, 2010, 09:06:43 »
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/nik-skontroluje-nr-112-slaba-znajomosc-jezykow,1,3691357,region-wiadomosc.html

Cytuj
Wyjątkiem jest jednak stanowisko kierowania w warszawskim Pałacu Mostowskich, gdzie 61,7 proc. operatorów deklaruje znajomość języków obcych

Deklaruja czyli co? Znają czy nie znają?

 :wacko:

kolego @fan - polecam rejestrację - nie czekasz na zatwierdzenie wiadomości oraz masz możliwość edycji treści + inne
robn
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2010, 11:47:39 wysłana przez robn »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 20, 2010, 20:24:27 »
primo - dlaczego jakoś nie dziwię się, że to akurat w Legnicy umoczono dyżurnych w 112 z komórek???  Ale policjanci to muszą mieć teraz raj. Spokój, cisza, luzik...

secundo - na szczęście w mniejszych komendach nie ma szansy przepchnąć tego poronionego pomysłu - JEDEN dyżurny nie jest w stanie "obrobić" tyle zgłoszeń!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 20, 2010, 21:36:50 »
secundo - na szczęście w mniejszych komendach nie ma szansy przepchnąć tego poronionego pomysłu - JEDEN dyżurny nie jest w stanie "obrobić" tyle zgłoszeń!
nie wiem czy wiesz, ale są w naszych szeregach tacy którzy myślą wręcz przeciwnie - i to wcale nie jest ich tak mało.... chociaż to Ci którzy nigdy nie odbierali tych połączeń ... 
Znasz chyba na tyle realia w których pracujemy , że zdajesz sobie sprawę że szanse są - nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Offline strazaksa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 21, 2010, 18:03:52 »
Witam,
Panowie wpadłem na pomysł odnośnie nr 112 napiszę krótki artykuł na kontakt 24, i do prasy o tym jak ten numer działa. Postaram się ująć to w następujący sposób:
1. Do czego ma służyć nr alarmowy, 112
2. W jaki sposób działa obecnie w Polsce, (półśrodki jakie są stosowane, tel. komórkowe Policja, tel. stacjonarne straż,)
3. Znajomość języka angielskiego( przyjęcie zgłoszenia, redaktorzy będą w stanie szybko sprawdzić wykonując kilka połączeń do straży),
Może ktoś się zainteresuje tym problemem ponieważ EURO 2012 coraz bliżej a my z tym numerem jesteś w lesie.
No i zastanawia mnie jak można powiedzieć że mamy nr alarmowy 112 skoro go nie mamy. Media trąbiły o tym numerze ludzie dzwoniąc pod nr 112 myślą ze to jest lek na całe zło. 


Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 21, 2010, 21:02:57 »
@strazaksa - myślisz, że podchwycą temat? A może jest tak, że pismaki piszą "na zamówienie"? I co, napiszą, że 112 to jedna wielka fikcja? Przecież rząd chwali się wszem i wobec że to działa na 200%. Zwłaszcza wobec Komisji Europejskiej.

Przecież każdy kto choć odrobinę wszedłby w temat chociażby naszych emerytur musiałby obiektywnie napisać że 15 lat to fikcja bo większość i tak tyra do przynajmniej 20-tu (jak nie dłużej). Ale to źle wygląda. Przecież lepiej napisać że "młodzi emeryci" , "wyszkoleni przez państwo" "pasozyty"... itp itd.
Ale pisze się tak bo jest na to "zapotrzebowanie". 
Podobnie jest ze 112... Nikt nie ruszy "śmierdzącego jajka"....

Dwa miesiące temu "nadałem" znajomemu dziennikarzowi temat lekarzy z pogotowia ciągnących dyżury po 2 tygodnie BEZ PRZERWY. I co? I nic. Cisza. Zmowa milczenia.   

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 21, 2010, 21:51:52 »
No i zastanawia mnie jak można powiedzieć że mamy nr alarmowy 112 skoro go nie mamy. Media trąbiły o tym numerze ludzie dzwoniąc pod nr 112 myślą ze to jest lek na całe zło.
Media trąbiły , bo ktoś im tak to przedstawił - same tego nie wymyśliły. Efekt jest taki że wiele osób jest przekonanych że to jedyny numer ratunkowy, a " dziewiątki " przestały funkcjonować. jak by tego było mało , to ostatnio słyszałem że właśnie tak to przedstawiają dzieciom w szkołach - jedyny słuszny nr gdy potrzeba jakiejkolwiek pomocy to 112, który ZASTĄPIŁ WSZYSTKIE INNE . Ktoś zatwierdza przeciez programy nauczania !!!!

 A że jest super , to nawet NIK potwierdza :

Cytuj
Pochwalili policjantów i strażaków

Pozytywnie NIK ocenia natomiast działania komendantów głównych Państwowej Straży Pożarnej i Policji oraz wojewodów. - Zapewnili oni ciągłość obsługi wywołań alarmowych kierowanych do numeru 112, mimo braku systemowych rozwiązań, niedociągnięć organizacyjnych i nie zawsze odpowiednio przygotowanej infrastruktury technicznej - stwierdza Izba.

Przychylną ocenę NIK wystawiła także prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej, "który dobrze nadzorował wypełnianie przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych obowiązku bezpłatnego udostępniania numeru alarmowego 112".

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 22, 2010, 08:11:28 »
no, czyli potwierdza to moje przekonania.
Wielki pic na wodę, nie działająca (lub szwankująca) lokalizacja numeru dzwoniącego, niewykształcone (językowo) obsady SK/CPR, nadmierne obciążanie obsad stanowisk - zbyt małe obsady...

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 22, 2010, 09:43:12 »
Oho pic na wodę to mało powiedziane. Ja bym chciał żeby ten ........ który zatwierdzał sposoby działania 112 w Polsce to stanął przed prokuratorem !!!

Cytuj
niewykształcone (językowo) obsady SK/CPR

A ja z uporem maniaka będę bronił swojego języka !!! Pojedź do Francji i tam spróbuj coś zgłaszać w innym języku jak francuski, szczęścia zdrowia, pomyślności  :szalony: Oni potrafią siebie szanować !!!
Ja przyjąłem się do Straży na takich a takich zasadach i nie mam zamiaru robić za telefonistę, CPR czy jakikolwiek inny twór który nie ma nic wspólnego ze Strażą.
Jak ma działać 112 to niech w końcu powstaną CPR z prawdziwego zdarzenia i niech tam odbierają zgłoszenia nawet w języku suahili . Tyle że tacy ludzie ze znajomością języka to za te 2 czy 3tys. zł pracować nie będą i tyle.

A ja nawet jak trochę znam ang. to się do tego w życiu nie przyznam bo co innego przy piwku z kumplem z zagranicy pogadać o d..... marynie a co innego przyjmować zgłoszenie od spanikowanego obcokrajowca. Do tego trzeba znać język na poziomie hohoho, a za to trzeba otrzymać odpowiednie wynagrodzenie  :krzyk:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 22, 2010, 10:03:32 »
w kwestii języka jestem dokładnie tego samego zdania co Ty - pomimo, że znam angielski w stopniu jaki pozwalałby mi na bezproblemowe odebranie zgłoszenia to w tej kwestii służbowo "rżnę głupa". Jeżeli nikt mi nie płaci za umiejętność jaką zdobyłem przez dotychczasowe (prywatne)  życie to  niestety - life is brutal.
Rżnie się mnie (nas) na grupach, dodatkach, dodatku szkodliwym, procentach do emki a ja mam się udzielać?

Choć akurat z Twoim argumentem dotyczącym stopnia znajomości obcych języków w innych krajach się nie zgodzę. Żyjemy w czasach kiedy znajomość języka obcego (lub nawet kilku) staje się wyznacznikiem stopnia "ucywilizowania" i pozycji w hierarchii społecznej. Więc nie patrzmy na innych.

A wracając do używania języka w naszej pracy - niestety - wiedza kosztuje....

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 22, 2010, 10:41:12 »
Hmmmm ale dlaczego ciągle powołujemy się na doświadczenia zagraniczne a tego co dobre nie potrafimy zastosować u siebie.
Patrz na Niemcy, Francję, Belgię, Włochy itd. tam to ty masz się martwić jak dogadasz się ze służbami ratunkowymi a nie odwrotnie. A u nas na siłę chce się nauczyć dyżurnych wszelkich języków świata.

No chyba nie tędy droga, owszem jestem za, jak by nie patrzyć uniwersalnym, angielskim ale ten język ma znać człowiek pracujący w powiedzmy CPR czy innej komórce przyjmującej zgłoszenie. To nie dyżurny Policji, Straży czy Pogotowia ma znać na siłę inny język bo ta osoba ma za zadanie prowadzić swoje akcję i koordynować działania między służbami. Jak akurat zna jakiś język to super tylko za to należy się nagroda, a inna sprawa ile tak naprawdę razy ta osoba przyjmie zgłoszenie w języku innym jak polski.
Jak nie używasz jakiegoś języka to go po prostu zapominasz i tyle, więc nie ma wg. mnie większego sensu właśnie na siłę kogoś uszczęśliwiać nauką. Poza tym może być np. taka sytuacja: znasz j. angielski dobrze a tu nagle trafiasz na Szkota, no niby też angielski ale mogę się założyć że niewiele z tego zrozumiesz (kto był w Glasgow będzie wiedział o co chodzi).

To zamiast nauki języków obcych na siłę może w końcu lepiej te pieniądze przeznaczyć na sprawnie działający system lokalizacji, jak będę znał dokładną pozycję dzwoniącego to nawet wykrzyczane w panice słowo help jest chyba znane wszystkim na świecie i będzie można precyzyjnie wysłać pomoc w to miejsce. Czy potrzebnie czy nie to potem będzie się określało, a wg. mnie nieuzasadnione wzywanie pomocy powinno karane :szalony:
Wtedy media jak najbardziej powinny to nagłośnić i wtedy skończą się głupie dowcipy. Jakoś nasi zachodni sąsiedzi potrafią tak działać a my .... no cóż sto lat za murzynami  :angry:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline strazaksa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 22, 2010, 21:13:43 »
Witam,
Prawie pewnym jest że do Euro 2012, CPR nie powstaną, a nasi przełożeni mam na myśli kierownictwo KG PSP stara się jak może żeby przejąć numer alarmowy 112 przykładem dokładnym jest Legnica gdzie dwóch dyżurnych ciągle odbiera zgłoszenia z numeru 112 no i jak piszą znikomy procent tych zgłoszeń dotyczy naszej formacji, bardzo dziwi mnie postępowanie naszych władz. Ale to jest dokładnie tak samo jak z KSRG wówczas panował Pan Dela no i system był w powijakach a on zameldował do pana ministra że to już dział i jest wszystko jest jak najlepiej, a niestety do dnia dzisiejszego ten system kulej i to strasznie!!!!!!!! Był kiedyś taki temat "Skulich" lepsze czasy dla PSK, no i są.
Historia z numerem 112 jest dokładnie tym co KSRG i jego powstanie za Pana Deli, no ale  za jakiś czas jak nasze Kierownictwo KG PSP odejdzie  będzie można poczytać o naszym 01, 02, 03, Kraju że wdrożyli nr 112, że uświadomili społeczeństwo o nr 112, pozostawią po sobie ten numer 112 i będzie ok.
Dziś do operacyjnej przyszły takie bzdury jak straż uświadamia społeczeństwo o numerze alarmowym 112, czy jakieś ulotki były, czy na samochodach jest informacja o 112. (a tutaj do osób które może coś wiedzą o dokładnym oznakowaniu samochodów PSP czy jest możliwe żeby taki nr widniał na naszych samochodach?? bardzo proszę o odpowiedź w tym zakresie).
Pozdrawiam.
Przed chwilą wysłałem do NIK informację o nr 112 o jego działaniu jakie półśrodki się stosuje nie wiem czy się ktoś tym zainteresuje. Jutro będę próbował się tam dodzwonić zobaczę czy jest jakieś zainteresowanie tematem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2010, 21:39:42 wysłana przez strazaksa »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 22, 2010, 22:09:15 »
Kuźwa, ale dlaczego połączenia na 112 ma odbierać służba której te zgłoszenia dotyczą tylko w ZNIKOMYM procencie?? To jakaś paranoja.
Dlaczego w imię generalskich lampasów albo mierzenia w wyższe stanowisko rżnie się nas w d...ę?
Ile jeszcze będziemy nadstawiali po raz kolejny policzek w momencie gdy cała reszta (pogotowie, policja) jak tylko może odpycha od siebie...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 04, 2010, 10:20:48 »
Miller pod lupą prokuratury
ZBADAJĄ PRZETARG Z FIRMĄ TELEINFORMATYCZNĄ

Cytuj
Jerzy Miller pod lupą prokuratury. Śledczy zbadają rolę szefa MSWiA w przyznaniu bez przetargu intratnego kontraktu na uruchomienie pilotażowego programu budowy centrów powiadamiania ratunkowego w Małopolsce - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
– Śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 231 kodeksu karnego przewidującego karę do trzech lat więzienia za niedopełnienie obowiązków przez urzędników – mówi gazecie rzecznik prokuratury Bogusława Marcinkowska.

MSWiA chce kupić oprogramowanie i sprzęt do zbudowania sieci centrów powiadamiania ratunkowego w całym kraju. CPR to miejsce, w którym będą odbierane wszystkie połączenia na numerem alarmowym 112. – To dokładnie to samo, co Miller budował w Krakowie, tylko że teraz chodzi o kilkanaście CPR-ów w całym kraju. I pieniądze są znacznie większe, wykłada je Unia Europejska – wyjaśnia „‚DGP” urzędnik resortu.
Media Soft ma najniższe oferty

W Krakowie - według Urzędu Zamówień Publicznych - Miller jako wojewoda złamał prawo, przyznając bez przetargu budowę małopolskiego CPR poznańskiej firmie Medium Soft. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Tymczasem już jako szef MSWiA Jerzy Miller ogłosił dwa przetargi na budowę CPR, a w obydwu Medium Soft złożyło najniższe oferty. – Oni mają już gotowy produkt zbudowany za publiczne środki. My dopiero musimy wyłożyć środki własne, z kredytów lub zysków – mówi gazecie prezes dużej informatycznej spółki.

Wzorowane na małopolskim CPR?

Szczegóły obu przetargów ustalane były już w czasach ministra Millera. Zajmował się tym ściągnięty przez niego do resortu wiceminister Piotr Kołodziejczyk. Anonimowy urzędnik MSWiA twierdzi w rozmowie z gazetą, że przetarg został ustawiony pod Media Soft. – Nie zostały wydane żadne polecenia, aby w tych przetargach wzorować się na małopolskim CPR – zaprzecza rzecznik resortu Małgorzata Woźniak.

Wszystkie okoliczności budowy małopolskiego CPR ma wyjaśnić Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

http://www.tvn24.pl/12690,1676266,0,1,miller-pod-lupa-prokuratury,wiadomosc.html

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 04, 2010, 11:54:51 »
Ja tu widzę same negatywy.
 U mnie czyli w Strzelcach opolskich(województwo Opolskie, powiat strzelce opolskie) numer alarmowy jest w pełni sprawny działa prawidłowo,stwierdzam to z własnych wrażeń no i nie było żadnych skarg na ten system(nie liczę oczywiście początku działania) i jest to PSK znajdujące się w KP PSP, i jest tam zarówno dyspozytor straży pożarnej jak i służb medycznych, dawniej spotkałem nawet przedstawiciela policji ale teraz go chyba nie ma. Więc nie można mówią że w całym kraju system leży. Z tym że ludzie powinni dzwonić pod ten numer gdy zdazenie wymaga udziału wielu służb, a nie gdy np  człowiek zasłab, wtedy lepiej pod 999 zadzwonić.
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 04, 2010, 12:21:14 »

Z tym że ludzie powinni dzwonić pod ten numer gdy zdazenie wymaga udziału wielu służb, a nie gdy np  człowiek zasłab, wtedy lepiej pod 999 zadzwonić.

I tu wydaje mi sie popełniasz błąd w rozumowaniu bo właśnie numer 112 został wprowadzony aby społeczeństwo nie musiało na "własną rękę" filtrować informacji ze zdarzenia celem zgłoszenia go ODPOWIEDNIEJ służbie ale aby zgłosiło je tam gdzie coś sensownego z tym zrobią ...
 :D

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 04, 2010, 15:02:27 »
Tearaz to chyba Ty trosze nadinterpretujesz intencje twórców 112.  Pamoganie w kierowaniu zgłoszeń w sytucjach nietypowych faktycznie ma byc jedną z funkcji  tel.112 , jednak w większości przypadków filtrowanie nie jest potrzebne - do kogo mamy zgłosić omdlenie, pożar czy kradziez wszyscy więdzą nawet w przedszkolu. I po to własnie bezpośrednie telefony do danych służb pozostawiono we wszystkich krajach gdzie funkcjonuje 112 - są to numery zwyczajowo przyjęte w danym kraju , znane od wielu lat i u nas jest dokładnie ta sama sytuacja - o likwidacji tzw"dziewiątek" nikt tak naprawde nawet nie wspominał .  A ma to przecież sens , bo po co wydłużać sobie drogę skoro mozna iść bezpośrednio do celu ? 

Offline Pablito1990

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 04, 2010, 15:18:30 »
Właśnie. Dokładnie o to mi chodzi, każdy wie że przy np włamaniu trzeba zadwonic po policję.
STRAŻAK- RYCERZ XXI WIEKU

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 04, 2010, 15:32:43 »
@remfire - zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci - mnóstwo ludzi nie zna podstawowych numerów alarmowych - 997, 998 i 999. Nie rozróżniają ich nawet.  A część jeszcze na dodatek traktuje 112 jak biuro numerów TP....

Jestem Dyżurnym SK od ponad 8-miu lat i wiem co mówię... (piszę)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 04, 2010, 16:21:58 »
A ja odnoszę wrażenie że u Ciebie nie odbiera się wszystkich wywołań 112 z terenu powiatu na M/PSK  :szalony:

A jak to już ktoś mądry kiedyś zaznaczył jak ludzie nie pamiętają trzech podstawowych nr alarmowych to czwartego też pamiętać nie będą ;P
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 04, 2010, 21:40:23 »
Ja tu widzę same negatywy.
 U mnie czyli w Strzelcach opolskich(województwo Opolskie, powiat strzelce opolskie) numer alarmowy jest w pełni sprawny działa prawidłowo,stwierdzam to z własnych wrażeń no i nie było żadnych skarg na ten system(nie liczę oczywiście początku działania) i jest to PSK znajdujące się w KP PSP, i jest tam zarówno dyspozytor straży pożarnej jak i służb medycznych, dawniej spotkałem nawet przedstawiciela policji ale teraz go chyba nie ma. Więc nie można mówią że w całym kraju system leży.
Khem, no to zapytaj o zdanie na temat 112 dyżurnych z Opola. Ostatni raz co prawda miałem okazję słyszeć opowieści na ten temat prawie 2 lata temu, ale nie sądzę aby coś się zmieniło w tym względzie :P A było to tak, że z tel stacjonarnych 112 kierowane było do policji, a z komórek do MSK PSP => przekierowanie do odpowiedniej służby blokowało linię na cały czas trwania połączenia petenta, co przy 3-4 liniach (nie pamiętam ile jest ogólnodostępnych - dwie miejskie na pewno) łatwo prowadzi do zapchania systemu. Dodaj do tego lokalizację numeru dzwoniącego z zabójczą precyzją 500m w centrum miasta do 10km... i to wcale nie tak daleko od miasta :rolleyes:

Więc, tak ja niedaleko Strzelce Op. od Opola... ^_^
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE