Autor Wątek: Numer Alarmowy 112  (Przeczytany 220339 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 12, 2009, 12:37:38 »
Interpelacja 9111  - ale pięknie w Małopolsce w powiecie krakowskim - nic dodać nic ująć. Może ktoś z UW opisze jak to działa a zwłaszcza lokalizacja np. w Wieliczce i Krzeszowicach ? bez  :milcz:
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 22, 2009, 10:12:15 »
A może wpiszmy wszycy numer KG jako podkład dla 112  :rofl: oj było by wesoło
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 29, 2009, 21:59:49 »
Jak w temacie no poco? Na ten telefon 90% połączeń to szumi z liń telefonicznych, 10 % to rozmowy z ludźmi.
W tych 10 %,  7% to prośba o połączenie do policji 1% połączeń do pogotowia  i 2% to pomyłki z informacją. Są analizy które robi się co chwilę.

A KG dalej wprowadza 112 z komórek do straży.

Nic nam to nie daje, nie ma za tym dodatkowych etatów, nie ma kasy (chyba) a jest niepotrzebne obsługiwanie beznadziejnego telefonu.

Telefon 112 w straży to wielka pomyłka o 300% więcej pracy, jako obsługa połączeń dla policji.   

Cytuj
Jak sobie poradzi dyspozytor gdy wyśle wszystkie siły do zdarzenia a 112 będzie się urywał czy będzie w stanie pomóc dowodzącemu na miejscu akcji i dysponować siły i środk


vono
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline witul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • OSP KSRG Sosnówka
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 29, 2009, 22:12:42 »
112 JEST potrzebne!

9.   Pamiętaj, aby Twoje wypowiedzi były sensowne i związane z tematem.
10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2009, 22:30:38 wysłana przez Ajax »

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 29, 2009, 22:32:35 »
ja Wam powiem o co tu chodzi:
jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, dużą kasę , którą można sobie wziąć pod przykrywką budowy struktur 112.
Nie jest żadną tajemnicą , że do 112 Polacy nie dorośli jeszcze, a pchanie tego numeru do straży to już kompletna bzdura, może się ktoś tu nie zgadzać i pisać , że potrzebny, że to , że tamto, że pomoc szybsza, ratunek lepszy, ale to tylko medialny skutek propagandy niestety.
Są pieniądze, to zamiast kupić jakieś lepsze ubrania, lepsze samochody, aby ta pomoc i ratunek naprawdę się jeszcze poprawiły to nie, 112 i 112 ,. A analizy?, hmm. nie dość , ze co 7 minut trzeba podnieść słuchawkę i dowiedzieć się " że dupa ci się pali" od jakiegoś małego telefonisty to jeszcze trzeba siedzieć i podliczać , co się gdzie przełączyło, z jakiego numeru i czego to dotyczyło. hmmm, Naprawdę szkoda gadać.  A jak ktoś nie siedzi przy 112 , to niech tu głupot nie wypisuje. 

Offline vono

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
  • XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 29, 2009, 23:25:07 »
Ma moim stanowisku raz (podczas burz - rok temu) siadł komendant do 112  ^_^ . Poodbierał telefony przez 2 godziny.  Po 2 godzinach walnął słuchawką. I pyta "Czy ten poj.... tel tak cały czas dzwoni???" 

Zastępca kilka miesięcy wcześniej wytrzymał 3 godziny. Wstał i stwierdził " tych ludzi poj...."


I czymś takim nas częstują a sami w życiu nie spróbowali. A to byle co tak cały czas se dzwoni. NIE WIEM PO CO?

vono

Opcja Forum <Modyfikuj>.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2009, 19:35:31 wysłana przez Ajax »
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Offline how

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 04, 2009, 13:16:29 »
Cytuj
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ostatnio zauważyłem na nowych radiowozach policyjnych duże znaczki z napisem POLICJA 112

zgadza się. wszystkie nowe radiowozy policyjne mają nalepki z napisem Policja 112. a potem w słuchawce telefonicznej mamy głosy zdziwienia typu : "Straż Pożarna? myślałem, że Policja".
get up, stand up

Offline ddjss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 13, 2009, 23:56:08 »
W skrócie "how" kolego kochany - tak przebiega centralizacja;) Schetyna na razie pracuje. A po drugie niech w końcu MSWiA zacznie poważne dyskusję nt. wspomagania ludności z odpowiednimi podmiotami, albo... i co nie jest pożądane - sobie odpuści. Dyrektyw UE to my na pewno żeśmy jeszcze nie spełnili! Ilu? A Rząd Rp tylko wie! I tak sie fajnie zrymowało! Tyle w tym temacie.
Jestem nieuczciwy i kłamliwy, ale potrafię oszukać tylko siebie samego.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 18, 2009, 08:04:42 »
tam gdzie napisy na pojazdach policyjnych "112" tam do dyżurnych policji przenieś telefon zgłoszeniowy ze wszystkich rodzajów telefonów!!!!!!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 18, 2009, 08:56:01 »
dkla zainteresowanych nowe rozp o CPR
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 08, 2009, 11:27:36 »
112 w wydaniu lubelskiej Policji: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090908/LUBLIN/129740463

W powiecie lubelskim mamy tak, że 112 z tel komórkowych odbiera (znaczy nie odbiera) Policja a ze stacjonarnych Straż.

Offline ddjss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 08, 2009, 12:51:15 »
To się praktykuje w skali Kraju! Więc Sylwek - nie jesteś sam:)
Jestem nieuczciwy i kłamliwy, ale potrafię oszukać tylko siebie samego.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 19, 2009, 14:31:57 »
Witam serdecznie forumowiczow.  :straz:

Tak w ramach ciekawostki co do numeru alarmowego 112 w Europie.
Mialem okazje ostatnio byc samochodem w Belgii, w czasie poruszania sie po ich drogach doszlo do rutynowej kontroli przez Policje. Wiec byla okazja porozmawiac sobie z Pania Policjantka  ^_^
Z ciekawosci zapytalem jak to w Belgii jest z nr 112 i w jakich jezykach jest obslugiwany ten numer alarmowy.
Oto co sie okazalo:
Tak numer dziala ale mozna rozmawiac oczywiscie w jezyku urzedowym kraju, do tego moze w angielskim i tylko tyle  :szalony: Na pytanie o jezyk niemiecki Pani Policjantka tylko sie usmiechnela, o innych jezykach mozna zapomniec, a o naszym ojczystym Polskim oczywiscie mozna sobie pomazyc.
Do tego okazalo sie ze w roznych rejonach kraju numer ten dziala roznie i teraz pracuja nad tym jak to ujednolicic, wprowadzic jednakowa lacznosc dla roznych slozb itd itp. wiec rozowo nie jest i ktos kto mowi ze Unia wymaga i stawia za wzor inne kraje to chyba tylko plecie bajki  :fiuu:
Oczywiscie numery alarmowe na Policje, Straz i Pogotowie dzialaja normalnie w Belgii i jakos nic Pani nie mowila ze 112 zastapi to wszystko.
Natomiast w naszym kochanym kraju to juz slyszalem jak co poniektorzy twierdzili ze 112 ma zastapic wszystkie stare numery alarmowe i bedzie to jedyny sluszny numer  :wacko:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 23, 2010, 14:34:07 »
Cytuj
Wykrwawił się na ulicy. Zawiódł numer 112
Sławomir Lebioda wykrwawiał się na ulicy. Chociaż próbowano wezwać pogotowie, numer alarmowy 112 zawiódł. Karetka jednak nie została wysłana do mężczyzny, który kilka godzin później zmarł w szpitalu...
Link do calego artykułu: http://wiadomosci.onet.pl/2132319,11,wykrwawil_sie_na_ulicy_zawiodl_numer_112,item.html

Ciężko po lekturze tego artykułu dociec prawdy, bo nie znamy wszystkich szczegółów. A z doświadczenia wiem, że jak dziennikarze czegoś nie wiedzą to resztę zmyślą, przykre, ale prawdziwe.
Dziwi mnie także to, że nic nie pisze się o jakichkolwiek próbach połączeń na nr alarmowy PR, czy innych numerów.
No i wg mnie to są po części skutki "propagandy”, że 112 to rozwiązanie wszystkich problemów.
Jak widać ten numer się nie sprawdza i nie jesteśmy gotowi, jako państwo na tego typu rozwiązanie.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 23, 2010, 14:39:42 »
Również się z tym zgadzam! na 112 jeszcze nie jest pora. Wiem to z własnego doświadczenia.. latem palił się u sąsiada garaż, zadzwonił na 112 i zgłosił wszystko pięknie. Tylko, że syrena alarmowa straży zaczęła wyć 4 minuty po zgłoszeniu pożaru. Trochę długi czas jak na alarmowanie. (jednostka KSRG)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 23, 2010, 18:17:34 »
Również i ja mam dziwne wrażenie że jest to poniekąd  efekt akcji medialnych promujących nr 112 jako podstawowy numer ratunkowy. 
Nie mam nic przeciwko temu numerowi , ale dziwne sugestie iz jest to jedyny numer  ratunkowy , a nawet takie iż ma on ZASTĄPIĆ używane od lat w naszym kraju  numery "dziewiątkowe" przynoszą właśnie takie skutki.  Dodatkowe przełączanie/przekazywanie zawsze będzie powodowało pewną zwłokę w porównaniu do bezpośredniego zgłoszenia.
 Zastanawiam się tylko dlaczego farmaceutka  nie zadzwoniła właśnie bezpośrednio na Pogotowie Ratunkowe....

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 23, 2010, 20:46:05 »
Pani farmaceutka nie znała nr 999 reporterzy też go nie znają. System telefonu ratunkowego 112 działa jako "tymczasowy" tak samo jak "tymczasowa lokalizacja" osoby dzwoniącej.
Niestety wiele osób musi być poszkodowanych zanim ktoś sobie zda sprawę, że obecnie 112 to fikcja. Wiele decyzji ws działania 112 podjeto nie przez logikę, a przez pryzmat nacisków i kar jakimi posługiwały się organy UE.

Teraz taki przykład 112 przejęte przez Centra obsługujące teren większy niż jeden powiat. Dyżurny centrum otrzymuje zgłoszenie nieprecyzyjne wskazujące na lokalizację zdarzenia bez podania ulicy, miejscowości. Panie tu człowiek umiera jechałem samochodem z miejscowości XXXX i mamy tu wypadek... nie wiem gdzie jestem ... widzę tylko duży maszt antenowy i wiatrak.

Lokalnie nie jeden pracujący na SK jest w stanie namierzyć miejsce na podstawie jego opisu. Człowiek oderwany od realiów służby z innego terenu będzie ugotowany. System lokalizacji do bani pewność trafienia promień 5,3 km. Paranoja? Nie realia Dziennikarze niech się zajmą obiektywnie sprawą i sprawdzą jak działa ten system w każdym powiecie, miejscowości.

I jeszcze jedno obsada SK PSP ma nałożone swoje zadania. Odbiera 112 z (ocenia sytuację) łączy do policji. Nikt nie odbiera. Ma zgłoszenie w tym czasie o zdarzeniu, które musi obsłużyć (dysponować swoje SIS). Czym ma się zająć? - jest sam na SK.
Profesjonalnej służby nie buduje się na oszczędzaniu. Gdyby tak było do Afganistanu czy Iraku pojechalibyśmy z łukami i kuszami (choć wyposażenie tez odbiega od tego w co powinni posiadać nowocześni żołnierze na polu bitwy, No ale my tam tylko bierzemy udział w misji stabilizacyjnej :))

Offline firemanek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 23, 2010, 22:04:14 »
Niezłe pały z tych ludzi, czekali na połączenie 20 minut zamiast wybrać dziewiątki i mieć karetkę do strzału, ale o tym dziennikarzyny już nie wspomniały.

mati113

  • Gość
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 23, 2010, 23:20:55 »
Dokładnie tak samo moja Ciocia jest u mnie i skarży się że dzwoniąc pod numer 112 czeka 10 min !!!
przecież łatwiej wybrać sobie 3-cyferki i czekać sekundę na połączenie ! ale nie każdy pamięta te            3-cyfrowe numery w trudnych wypadkach

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 24, 2010, 07:14:54 »

Niestety wiele osób musi być poszkodowanych zanim ktoś sobie zda sprawę, że obecnie 112 to fikcja.

stabilizacyjnej :))[/i]


No chyba przesadzasz 112 to numer który działa . Odbierają i w niecałe 20 sekund było po rozmowie .
I za 8 min straż karetka był na miejscu i policja też .
Tak było wczoraj .W pomorskim i od momentu włączenia tego numeru nie było problemu przynajmniej ja nic na ten temat nie wiem .


Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 24, 2010, 11:35:10 »
To że gdzie niegdzie ten nr działa nie znaczy że jest dobrze w całym kraju.

Wg mnie skoro już ma być 112 to niech to będzie numer pomocniczy a nie główny, może bardziej skierowany do obcokrajowców czy jak.
Mamy swoje sprawdzone numery które działają dobrze a jak zwykle próbujemy zrobić jakąś dziwną reformę i to jak zwykle od ............. strony  :szalony:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 24, 2010, 12:06:46 »

Mamy swoje sprawdzone numery które działają dobrze a jak zwykle próbujemy zrobić jakąś dziwną reformę i to jak zwykle od ............. strony  :szalony:
no niby tak natomiast :
http://www.112.pl/wyslij-wiadomosc/o-numerze-112-442.html

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 24, 2010, 12:55:57 »
Fragment tekstu dyrektywy UE 2002/22/WE:
Cytuj
1. Państwa Członkowskie zapewniają, w uzupełnieniu wszelkich
innych krajowych numerów alarmowych określonych przez krajowe
organy regulacyjne
, wszystkim użytkownikom końcowym
publicznie dostępnych usług telefonicznych możliwość bezpłatnego
kontaktu ze służbami ratunkowymi przy wykorzystaniu
jednego europejskiego numeru alarmowego „112”.
2. Państwa Członkowskie zapewniają właściwe odbieranie i zajmowanie
się wywołaniami jednego europejskiego numeru alarmowego
„112” w sposób najlepiej odpowiadający krajowej organizacji
systemów alarmowych i mieszczący się w granicach
technologicznych możliwości sieci
.

No jakoś mi z tej dyrektywy nie wynika że 112 ma być jedynym słusznym numerem tylko uzupełnieniem numerów funkcjonujących w danym kraju.
Pkt. 2 mówi natomiast o sposobie najlepiej odpowiadającym kajowej organizacji systemów czyli z tego jasno mi wynika że każdy kraj może to zrobić w inny sposób.
To ja się pytam gdzie UE wymaga żeby 112 było jedynym numerem alarmowym i że zastępuje inne dotychczasowe numery   :pyt::krzyk:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 01, 2010, 10:45:55 »
Cytuj
NIK wnioskuje: numer 112 objąć nadzorem premiera
"PROWIZORYCZNY, NIESKUTECZNY"; ZAGROŻENIE PRZY EURO 2012?

Wdrażany od lat system alarmowego numeru telefonicznego 112 jest prowizoryczny i nieskuteczny, wybranie numeru często się nie udaje - alarmuje Najwyższa Izba kontroli w raporcie przesłanym Sejmowi. NIK krytykuje zwłaszcza działania MSWiA. Resort odpiera zarzuty.
NIK stwierdza, że Polska od sześciu lat nie potrafi uruchomić spójnego i sprawnego systemu obsługi numeru alarmowego 112, a działający obecnie system zastępczy jest prowizoryczny i nieskuteczny. To może - zdaniem NIK - zaszkodzić wizerunkowi Polski podczas Euro 2012.
I dlatego - jak radzi Izba - proces wdrażania numeru należy objąć szczególnym nadzorem premiera.
Krytycznie o szefie MSWiA
NIK negatywnie ocenia działania MSWiA dotyczące wdrażania numeru alarmowego 112.
W objętych kontrolą latach 2007-2009 - zdaniem NIK - "pięciu kolejnych ministrów spraw wewnętrznych i administracji działało w sposób niespójny, zaprzepaszczając wysiłki i dokonania poprzedników".
Dotyczyło to rozwiązań prawnych, organizacyjnych i technicznych. Nawet groźba zastosowania przez Komisję Wspólnot Europejskich sankcji wobec Polski nie spowodowała podjęcia przez rząd bardziej dynamicznych i konsekwentnych działań. Do tej pory nie udało się wypracować w kraju ostatecznej koncepcji funkcjonowania numeru alarmowego 112. W rezultacie ciągle zmieniających się pomysłów numer ten nadal działa jedynie prowizorycznie - ocenia Izba.

NIK zauważa, że wdrożone dotychczas "tymczasowe rozwiązanie lokalizowania osób dzwoniących po pomoc, nad którym prace rozpoczęto w sierpniu 2007 r., zaczęło działać dopiero po 12 miesiącach".

Izba zwraca uwagę, że tymczasowe rozwiązanie lokalizowania osób dzwoniących po pomoc nie uwzględnia innych operatorów sieci stacjonarnych poza TP SA, co oznacza pominięcie 26,7 proc. abonentów.

Kiepskie informacje

Kontrolerzy stwierdzają, że przeprowadzona w siedmiu województwach kontrola wykazała, że zastępczy system nie gwarantuje straży pożarnej i policji niezawodnego dostępu do sieci operatorów telekomunikacyjnych oraz szybkiego uzyskiwania od nich dokładnych informacji.

- W sieci Play jedynie 20 proc. wywołań numeru 112 zakończyło się uzyskaniem od operatora informacji o lokalizacji osoby potrzebującej pomocy. W sieciach Orange i Plus dotyczyło to 60 proc. połączeń. Jeśli już udało się uzyskać informacje lokalizacyjne, to ze względu na ich niedokładność nie były w pełni przydatne. Operatorzy telekomunikacyjni podawali je bowiem z dokładnością od 100 m do 10,5 km, a w skrajnych przypadkach nawet od 20 km do 100 km - wylicza Izba.

Ponadto uzyskanie danych wymagało długiego czasu. - Operatorzy przekazywali informacje w czasie od 2 do 6 minut, a w skrajnych przypadkach nawet po upływie 2 godz. i 40 minut. Często brak było w ogóle możliwości połączenia się z numerem alarmowym 112. Prawie co dziesiąta taka próba w sieci Telekomunikacji Polskiej S.A. była nieskuteczna - podsumowuje NIK.

MSWiA: system wdrażany prawidłowo

Resort spraw wewnętrznych odpiera zarzuty zawarte w raporcie NIK. Jak napisała w komunikacie rzecznik resortu Małgorzata Woźniak, "podczas pełnienia funkcji przez ministra Jerzego Millera prace nad uruchomieniem sytemu powiadamiania ratunkowego znacznie przyspieszyły".

Dodała, że trwają zaawansowane adaptacje pomieszczeń, w których zlokalizowane będą centra powiadamiania ratunkowego w poszczególnych miastach, m.in. w województwie kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim.

Jesienią tego roku po zakończeniu tych prac rozpocznie się montaż urządzeń oraz sprzętu teleinformatycznego i centra będą uruchamiane.

"Chciałabym także poinformować, że właśnie jest rozstrzygany przetarg na zakup i wdrożenie zintegrowanego sytemu informatycznego wojewódzkich centrów powiadamiania ratunkowego, umożliwiającego przyjęcie i rejestrację zgłoszeń na numer alarmowy 112 oraz inne numery alarmowe" - napisała Woźniak. - "W związku z tym nie można się zgodzić ze stwierdzeniem, że nie ma szans na uruchomienie systemu powiadamiania ratunkowego" - podkreśliła rzeczniczka.

Pochwalili policjantów i strażaków

Pozytywnie NIK ocenia natomiast działania komendantów głównych Państwowej Straży Pożarnej i Policji oraz wojewodów. - Zapewnili oni ciągłość obsługi wywołań alarmowych kierowanych do numeru 112, mimo braku systemowych rozwiązań, niedociągnięć organizacyjnych i nie zawsze odpowiednio przygotowanej infrastruktury technicznej - stwierdza Izba.


Przychylną ocenę NIK wystawiła także prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej, "który dobrze nadzorował wypełnianie przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych obowiązku bezpłatnego udostępniania numeru alarmowego 112".

http://www.tvn24.pl/12690,1671688,0,1,nik-wnioskuje-numer-112-objac-nadzorem-premiera,wiadomosc.html

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 01, 2010, 16:12:08 »
Cytuj
Pozytywnie NIK ocenia natomiast działania komendantów głównych Państwowej Straży Pożarnej i Policji oraz wojewodów. - Zapewnili oni ciągłość obsługi wywołań alarmowych kierowanych do numeru 112, mimo braku systemowych rozwiązań, niedociągnięć organizacyjnych i nie zawsze odpowiednio przygotowanej infrastruktury technicznej - stwierdza Izba.

Już mi się niedobrze robi jak słyszę o tym nieszczęsnym numerze. Numer pod względem technicznym dobrany chyba najgorzej jak się dało (kto służy na M/PSK w czasie deszczu wie o co chodzi). Brak systemu lokalizacji, brak odpowiedzialności karnej i finansowej za wzywanie pomocy bez potrzeby itd.
Fatalna polityka informacyjna mediów spowodowała że ludzie są totalnie zdezorientowani i nie wiedzą, w końcu pod jaki numer dzwonić jak coś się stanie, są wręcz święcie przekonani że tylko ten numer został a rodzime dziewiątki nie działają.
Poza tym ja te zapewnienie ciągłości obsługi nr 112 nawet bez rozwiązań systemowych to mam ...................
Nasi komendanci wzieli się za to lekką reką i zwalili dyspozytorom to na łeb. Dla przykładu od 1.09 część M/PSK ma odbierać wszystkie wywołania na 112.

No cudo i tylko czekać na jakieś nieszczęście bo kiedy ci dyżurni mają się zająć swoimi obowiązkami czyli nr 998, obsługą w czasie akcji radiostacji, dysponowaniem dodatkowych SiS, powiadomieniem energetyki, gazowni itd. czyli prowadzeniem własnej akcji ratowniczej jak ten po........... 112 dzwoni non stop blokując centralę telefoniczną i praraliżując jakiekolwiek inne działania. Ludzie mają wielkie pretensje że np. nie można dodzwonić się do Policji czy Energetyki czy Gazwoni czy Pogotowia  :krzyk:
Czy strażak pracuje w którym kolwiek z tych resortów ?????? To z jakiej racji ma się tłumaczyć za innych i robić za telefonistkę ????????????
Istna kpina z ludzi  :krzyk: :krzyk:
Czy naprawdę potrzeba kolejnego większego nieszczęścia żeby ktoś się obudził że takiej spychologii robić nie wolno  :krzyk:
Gdzie, skoro już niby uruchamiamy to 112 obiecane CPR i etety cywilne czy jakiekolwiek inne ??? To niech sobie ktoś obiera to 112, przefiltruje zgłoszenia i przekieruje tam gdzie trzeba jak już tak się na to uparliśmy. Ale niech dyżurny Policji, Straży, Pogotowia, Energetyki, Gazowni itd. zajmie się tym co ma robić  :krzyk:
Przy obecnym podejściu do sprawy i zwaleniu 112 na SK dojdzie do tego że będzie się czasem dłuuuuuuuuuuuugo czekać aż w czasie pożaru ten biedny dyżurny przyjmie zgłoszenie, bo po prostu więcej jak jednego tel. na raz nieodbierze a są takie SK gdzie pracuje tylko i wyłącznie jeden dyspozytor na zmianie.
Czyli jak zwykle rozwiązania w Polsce od d........... strony  :wall:
Ehhhhh mam nadzieję że ktoś w końcu za to beknie i zostanie postawiony przed prokuratorem za robienie z ludzi idiotów i narażanie społeczeństwa na niebezpieczeństwo  :krzyk:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork