Autor Wątek: Uwaga! Kto To Powiedział?  (Przeczytany 11469 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Uwaga! Kto To Powiedział?
« dnia: Kwiecień 10, 2005, 22:01:33 »
...Niech sie Pan tym nie przejmuje - kontynuował gen............ niedbale strzępnąwszy dłonią.
- Niech Pan po prostu przekazuje komuś pracę, jaką Panu przydzielę, i zda się na los szczęścia. Nazywamy to przekazywaniem odpowiedzialności. Gdzieś tam w dole , na najniższych szczeblach tej sprawnej organizacji, jaką kieruję, znajdują się ludzie, którzy wykonują pracę, kiedy do nich dociera, i wszystko jakoś działa gładko bez większego wysiłku z mojej strony. Pewnie dlatego, że jestem dobrym organizatorem.
To, co robimy w naszej rozbudowanej sekcji, nie ma i tak większego znaczenia, pracujemy więc bez pośpiechu. Z drugiej strony jest bardzo ważne, żeby ludzie wiedzieli, że pracujemy dużo i wydajnie. Proszę mi dać znać jak tylko Pan stwierdzi, że brakuje Panu ludzi do pracy. Na początek złożyłem zapotrzebowanie na 2 majorów, 4 kapitanów i 16 poruczników do pomocy Panu.
Chociaż praca, jaką wykonujemy, nie jest zbyt ważna, ważne jest żebyśmy wykonywali jej jak najwięcej...



Zagadka:
Kto to mógł powiedzieć?????

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2005, 10:43:23 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Uwaga! Kto To Powiedział?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2005, 22:13:41 »
:o może jakąś wskazówkę....
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Uwaga! Kto To Powiedział?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2005, 09:50:02 »
Cytuj
:o może jakąś wskazówkę....
wszystkie wskazówki są w tekście..... :D  
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Uwaga! Kto To Powiedział?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2005, 10:28:16 »
czyżby to był miłościwie nam panujący ???

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Uwaga! Kto To Powiedział?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2005, 11:48:33 »
Cytuj
czyżby to był miłościwie nam panujący ???
jeszcze ci nie odpowiem...:)czyżby to ci się z czymś kojarzyło????
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

BROKS

  • Gość
Uwaga! Kto To Powiedział?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2005, 18:14:17 »
Ten tekst po niewielkich rzekształceniach pasuje też do....komendantów wojewódzkich....powiatowych/miejskich.....nawet d-ców JRG :lol:
U mnie Powiatowy to jest włanie takim "specem" od przydzielania roboty ludziom w komendzie....też pewnie myśli, że jest dobrym organizatorem :D
Najśmieszniejsze jest jednak to, że takie przydzielanie roboty jest w komendzie bardzo zaraźliwe. Często coś co komendant zleci jakiemuś naczelnikowi albo d-cy JRG spływa następnie na zmiany w poszczególnych JRG.....i siedzą zmianowcy (d-cy zmian, sekcji oraz zastępu) i tworzą jakieś podliczenia, jakieś statystyki, jakieś opracowania. Oczywiście są to polecenia służbowe więc jakoś musimy se dawać radę.....
Także ludziska..... w części JRG niestety wypacza się sens strażaka ratownika dowódcy w przypadku d-ców zmian, sekcji czy też zastępu, którzy w pierwszej kolejności powinni sami doskonalić się zawodowo wspólnie ze zmianami....a tak to ich się zagania do robienia papierków na potrzeby przełożonych :angry:

No i to jest skutek właśnie tego przerzucania odpowiedzialności, którego nie trzeba szukać aż na najwyższych szczeblach w PSP  

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Uwaga! Kto To Powiedział?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2005, 21:54:02 »
Sądzę, że Yosarian, wielki Wodz Whitefloat, major Major i inni mogliby więcej powiedzieć i przytoczyć podobnych opowieści. Jak widać od tamtych czasów znajdują godnych naśladowców w mundurach w różnych służbach już nie tylko w USAF.
Pozdrawiam wielbicieli Hellera :D
P.S.
A słowa te pasują jak ulał do wielu naszych jaśnie nam panujących.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Uwaga! Kto To Powiedział?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2005, 22:00:14 »
no i zagadka rozwiązana  :D  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Uwaga! Kto To Powiedział?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2005, 08:14:04 »
Cytuj
Sądzę, że Yosarian, wielki Wodz Whitefloat, major Major i inni mogliby więcej powiedzieć i przytoczyć podobnych opowieści. Jak widać od tamtych czasów znajdują godnych naśladowców w mundurach w różnych służbach już nie tylko w USAF.
Pozdrawiam wielbicieli Hellera :D
P.S.
A słowa te pasują jak ulał do wielu naszych jaśnie nam panujących.
Bravo!!! piwko przy okazji....
ale swoja drogą analogia jest zadziwiająca....
z początku miałem wrażenie , że czytam podręcznik służby w KG PSP, ale to pewnie zbieg okoliczności...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ronek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Uwaga! Kto To Powiedział?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2014, 13:28:31 »
Generał Packem do pułkownika Scheisskopf-a. Pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Uwaga! Kto To Powiedział?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2014, 14:51:17 »
To może z innej beczki.... O kim mowa?
........Znane jest powiedzenie, że sprawiedliwość jest jak d... i każdy ma swoją. Sprawiedliwości nie da się ważyć ani mierzyć, ale można uregulować ją tak, by prawo dla wszystkich było równe i każdy ponosił należne konsekwencje za zaniedbania czy wszelkiego rodzaju naruszenia obowiązujących powszechnie norm bez względu na pełnioną funkcję czy stanowisko.....