Autor Wątek: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego  (Przeczytany 5272 razy)

Offline Patryk125_kk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« dnia: Luty 26, 2009, 17:40:02 »
Witam, jestem uczniem 3 kl. technikum, w przyszłym roku zdaję maturę.
Jedną z możliwości odnośnie mojego dalszego kształcenia jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego. Są to studia 3,5-letnie, absolwent otrzymuje tytuł mgr inż. bezpieczeństwa cywilnego. Czy po tych studiach można pracować w jednostkach Straży Pożarnej np. w komórce zarządzania kryzysowego, ewentualnie do jakiej szkoły należy się zgłosić, aby zostać strażakiem (oficerem?).
Czy po studiach mogę pracować jedynie w jednostkach samorządowych (wydziałach planowania kryzysowego itp.) i wojewódzkich centrach antykryzysowych?
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2009, 17:56:48 wysłana przez Patryk125_kk »

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2009, 17:54:43 »
O ile mi wiadomo to Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności nie jest komórką PSP

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2009, 17:57:43 »
Witam
Cytuj
Szkoła Główna Służby Pożarniczej
Gratuluję poprawnej znajomości nazwy szkoły, którą bierzesz pod uwagę w swojej dalszej karierze
Cytuj
Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
I tu niestety nie mam CI czego gratulować..taki wydział nie istnieje..
Nas SGSP są dwa Wydziały: IBP-Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego i IBC-Inżyniera Bezpieczeństwa Cywilnego
Cytuj
Są to studia 3,5-letnie, absolwent otrzymuje tytuł mgr inż bezpieczeństwa cywilnego
Czas studiów się zgadza. Po ukończeniu tego Wydziału absolwent otrzymuje tytuł inżyniera (nie wiadomo jak długo bo słychać coś, że po ukończeniu IBC będzie tylko licencjat)  i ma możliwość kontynuacji Studiów drugiego stopnia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego (do wyboru specjalność cywilna lub pożarowa)
Cytuj
Czy po tych studiach można pracować w jednostkach Straży Pożarnej np. w komórce zarządzania kryzysowego, ewentualnie do jakiej szkoły należy się zgłosić, aby zostać strażakiem (oficerem?).
Absolwenci Wydziału przeznaczeni są do wykonywania funkcji doradczych i administracyjnych na różnych szczeblach administracji publicznej. Ich głównym zadaniem będzie maksymalizacja bezpieczeństwa mieszkańców społeczności lokalnych poprzez inicjowanie i wdrażanie planów i programów integrujących istniejące systemy i struktury. W strukturach Państwowej Straży Pożarnej nie ma komórek Zarządzania Kryzysowego. Takowe komórki istnieją w urzędach gmin, powiatów, miast, województw. Jeśli chcesz zostać strażakiem oficerem to należy zgłosić się do tej samej szkoły do SGSP na WIBP na studia dla strażaków w służbie kandydackiej
Cytuj
Czy zostaje tylko praca w jednostkach samorządowych i centrach antykryzysowych?
Pracę po IBC można znaleźć także w innych miejscach.

Widzę kolego, że ktoś tam Ci coś powiedział i zamiast troszkę pogooglować wrzuciłeś temat na forum
polecam stronę SGSP www.sgsp.edu.pl tam znajdują się odpowiedzi na większość Twoich
pytań

pozdr

Offline Patryk125_kk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
studia
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2009, 18:08:21 »
Dzięki za pełne info i korektę błędów, jestem laikiem, jedynie orientuje się stąd błędy i niedopatrzenia.
Czy po studiach na tym kierunku można zgłosić do Straży Pożarnej, jaka jest droga i przyszła praca?
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2009, 18:19:19 wysłana przez Patryk125_kk »

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2009, 18:52:05 »
Po studiach na IBC możesz iść do PSP na nabór tzw. z ulicy, czyli przechodzisz całą procedurę rekrutacyjną. Nie masz żadnych przywilejów związanych z tym, iż skończyłeś IBC na SGSP. Jeśli chcesz zostać strażakiem startu do SGSP na mundurówkę.
Poczytaj dział "jak zostać strażakiem" http://www.strazak.pl/forum/index.php/board,14.0.html tam są odpowiedzi na Twoje pytania

pozdr

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2009, 19:05:21 »
Ja może tylko dodam że 3,5 roku trwają studia na IBC, na IBP są to pełne 4 lata.

q-bash

  • Gość
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2009, 19:07:37 »
Witam
Cytuj
Szkoła Główna Służby Pożarniczej
Gratuluję poprawnej znajomości nazwy szkoły, którą bierzesz pod uwagę w swojej dalszej karierze

a jak według Ciebie brzmi nazwa szkoły?


poza tym nie mówi się na SGSP tylko w SGSP to nie uniwersytet. Mówi się:  studiuję na uniwersytecie, na akademii na politechnice ale w szkole a SGSP ma właśnie "szkoła" w nazwie...

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 915
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2009, 19:57:30 »

Cytuj
a jak według Ciebie brzmi nazwa szkoły?

Sęk w tym, że jest dobrze napisana, a kol. @zeusss odniósł się zapewne do błędnych nazw, które na forum się przewijają. Widziałem tu już różnorakie rozwinięcia skrótu SGSP. Nie dziwię się, że @zeusss pogratulował użycia poprawnej nazwy. Jak ktoś wybiera się do szkoły, to wypadałoby znać jej nazwę, jak pamiętam, to przewinęła się tu jakaś Szkoła Główna Straży Pożarnych albo i inne ustrojstwa  :rofl:
Si vis pacem, para bellum

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2009, 20:01:27 »
według mnie nazwa szkoły brzmi dokładnie tak jak napisał @Patryk125_kk. Chodziło mi o to, iż słyszałem już tyle różnych rozwinięć skrótu sgsp, że pała mała. Dokładnie tak jak napisał Mroovka mógłbym wymienić spokojnie 5 może z 10 przekręconych nazw szkoły..
a z polskiego zawsze byłem słaby..możesz mi powiedzieć dlaczego się mówi "w" szkole a nie "na" szkole (jeśli sgsp to uczelnia wyższa i studiuje się na uczelni, a nie w uczelni)  :pyt: najlepiej jakiś link z wyjaśnieniem, jakimś info dlaczego mówi się "w", a nie można powiedzieć "na"

pozdr

q-bash

  • Gość
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2009, 20:50:34 »
według mnie nazwa szkoły brzmi dokładnie tak jak napisał @Patryk125_kk. Chodziło mi o to, iż słyszałem już tyle różnych rozwinięć skrótu sgsp, że pała mała. Dokładnie tak jak napisał Mroovka mógłbym wymienić spokojnie 5 może z 10 przekręconych nazw szkoły.

zeusss zwracam honor. odebrałem to jako ironia..  że nabijasz się z gościa że nawet nie wie jak brzmi nazwa szkoły do której chce iść..

a propos w szkole i na szkole nie znalazlem nic sensownego ale zapewniam Cię że tak jest. Paradoksalnie na szkole mówimy "na szkole" zamiast "w szkole" ale tak sie utarło np. "nie idę nigdzie zostaję na szkole"

jeśli chodzi o rozwinięcie skrótu to nawet na promocji oficerskiej minister rozwinął to "Szkoła Główna Straży Pożarnej" - żenada  :wall:

natomiast wg mnie najbardziej trafne jest rozwinięcie Szkoła Główna Stwarzania Pozorów ^_^

pozdrawiam

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2009, 22:29:31 »
Słownik poprawnej polszczyzny PWN (W-wa 2006) : "Pracować w Wyższej Szkole Pedagogicznej, ale: na WSP."     To tak na marginesie... :rofl:

q-bash

  • Gość
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2009, 15:46:57 »
Trzeba by Miodka zapytać :P Według mnie skrót oznacza to samo co jego rozwinięcie więc zasada ta sama - jeśli w Szkole Głównej Służby Pożarniczej to analogicznie w SGSP ale to nie forum polonistyczne mów sobie jak chcesz

Offline KATARINA998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • "Bogu na Chwałę, Ludziom na Pożytek"
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2009, 13:28:40 »
Witam, jestem uczniem 3 kl. technikum, w przyszłym roku zdaję maturę.
Jedną z możliwości odnośnie mojego dalszego kształcenia jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego. Są to studia 3,5-letnie, absolwent otrzymuje tytuł mgr inż. bezpieczeństwa cywilnego. Czy po tych studiach można pracować w jednostkach Straży Pożarnej np. w komórce zarządzania kryzysowego, ewentualnie do jakiej szkoły należy się zgłosić, aby zostać strażakiem (oficerem?).
Czy po studiach mogę pracować jedynie w jednostkach samorządowych (wydziałach planowania kryzysowego itp.) i wojewódzkich centrach antykryzysowych?

Jeżeli tak podchodzisz do swojej przyszłej kariery (nieznajomość nazwy samego wydziału, a także ewentualnego przyszłego miejsca pracy)to współczuję przyszłym pracodawcom i nam ludziom,którzy mogą w przyszłości znaleźć się w sytuacji kryzysowej.Sama skończyłam WIBC teraz kończę WIBP i o takich kwiatkach jak piszesz nie słyszałam więc proponuję najpierw poczytać,a później się wypowiadać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2009, 13:52:05 »
kolega Patryk zaznaczył że jest LAIKIEM, wyraził jedynie zainteresowanie tą szkołą. I od razu wszystkich "rozumów" nie zjadł, więc Katarina nie czepiaj się z tym podejściem pracodawcy. Sama skończysz te szkoły i jak zaczniesz pracować to zobaczysz niejedne kwiatki (i być może też pewnie kilka stworzysz).
pzdr
EGO = 1 / wiedza

Offline KATARINA998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • "Bogu na Chwałę, Ludziom na Pożytek"
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2009, 14:43:37 »
Ok. może trochę przesadziłam,ale nie wypowiadam się na tematy,o których nie mam bladego pojęcia.Nie chodziło mi o to żeby kogoś się czepiać,ale jeżeli kolega interesuje się jakąś szkołą to powinien chociaż znać jej nazwę.Nawet laik potrafi wejść na stronę internetową jaka go interesuje i troszkę poczytać.

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2015, 20:50:10 »
Wybaczcie, że odświeżam taki stary temat, ale dotyczy go moje pytanie.
Po ukończeniu tego Wydziału absolwent otrzymuje tytuł inżyniera (nie wiadomo jak długo bo słychać coś, że po ukończeniu IBC będzie tylko licencjat)  i ma możliwość kontynuacji Studiów drugiego stopnia na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego (do wyboru specjalność cywilna lub pożarowa)
Otóż osoby kończące inżynierię bezpieczeństwa cywilnego I stopnia chcące kontynuować naukę mogą to zrobić dalej tylko na WIBP w specjalności cywilnej? I rozumiem, że wtedy rejestrują się na studia trwające 3semestry? Jeśli ktoś chciałby po WIBC zacząć na II stopniu inż.bezp.pożarowego to pewnie będą trwać 4semestry, bo musi uzupełnić różnicę programową, a po ukończeniu studiów miałby tytuł mgr bezp.pożarowego?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2015, 20:55:04 wysłana przez SzklanaDama »

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: SGSP - Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Publicznego
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 23, 2015, 08:55:56 »
To ja dodam wątek co do nazwy szkoły:
SGSP- Szkoła Główna Stwarzania Pozorów.

Kto tam studiuje ten wie:D