Autor Wątek: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie  (Przeczytany 14159 razy)

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 23, 2009, 22:26:23 »
Bo w każdym normalnym kraju, jak firma zamierza zrobić obojętnie jaki ruch, który pociągnie za sobą jakieś tam wydatki, lub przemieszania kadrowe, to woła fachowców, i oni montują prognozy. Wystarczy kaski, czy też zabraknie...
A u nas przychodzi jeden do drugiego i mówi:
-Ty nie uwierzysz co mi przyszło do głowy jak siedziałem dziś na klopie
-No gadaj.
-Zrobimy reformę w mundurówce, a jak się zburzą to powiemy, że nas nie rozumio.

 Losowanka nie będzie, każdy dostanie maxa z tego co jest. Chyba, że się opamiętają, albo Geesowi zatwardzenie minie.  :wall:

strazak1982

  • Gość
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 24, 2009, 12:19:39 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:51:27 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 24, 2009, 15:49:59 »
Witam!
Wiele słusznych uwag jw.
Cytuj
Maks w chwili odejścia jest tylko ochłapem z tego co strażak powinien pobierać przez lata
Całe szczęście, że (jeszcze) pozostało w Kraju (może) kilku K-dtów, którzy mają odwagę (puki co) spojrzeć na swą twarz w lustrze.  -_- Obym się nie mylił.  :krzyk:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2009, 17:48:21 »
Witam !
Wracając do tematu to mało który komendant zainteresował się ta pikietą ! W końcu co ich to obchodzi  :pyt:
Myślę że dopiero akcją protestacyjną zainteresowaliby się (ale to sprawa związków).
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2009, 17:53:32 wysłana przez stępień »
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline fidel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 24, 2009, 18:40:57 »
A  tak  na  serio (byłem  tego  swiadkiem)  na  manifestacje  w  Krakowie  wytypowano  z  JRG   po  kilku  małolatow (5-6)  Co  robił   w   tym  czasie  kwiat  PSP (dowodcy  zmian,szefowie)??? :rofl: :rofl: :rofl:  :straz: :straz: :straz:
Jest  to  moja  prywatna  opinia  masz  prawo  nie  zgadzac  sie  z  nią...

Łubu Dubu

  • Gość
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 24, 2009, 19:42:21 »
Moim skromnym zdaniem nie dawanie maxów  to zagrywka żeby zatrzymać ludzi w robocie. Ja mogę pracować i do 60-tki tylko niech lekarza  załatwią żeby mi badania podbijał. Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2009, 19:59:21 wysłana przez Łubu Dubu »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 24, 2009, 20:11:55 »
Dobre!!!!
Może w ramach reformy emerytalnej GEES zlikwiduje w ogóle obowiązkowe badania!
Wtedy, to nawet ja będę zasuwał do 60 (piję i palę, więc średniej wieku w rodzinie nie osiągnę, za co pana premiera serdecznie przepraszam).

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 24, 2009, 20:31:55 »
A  tak  na  serio (byłem  tego  swiadkiem)  na  manifestacje  w  Krakowie  wytypowano  z  JRG   po  kilku  małolatow (5-6)  Co  robił   w   tym  czasie  kwiat  PSP (dowodcy  zmian,szefowie)??? :rofl: :rofl: :rofl:  :straz: :straz: :straz:
Masz nieźle porąbane w głowie..a i nie wiem skąd masz takie info.Odemnie oprócz dowódców zmian i szefów związków którzy byli na służbie(przypominam ciągłość służby) byli wszyscy.To u Ciebie "coś " nawaliło.Ja mam nawet listy tych którzy byli na pikiecie.
P.S.DO MODERATORA.Proszę o obserwację gościa a ewentualnie bana...przyszłościowo.

Offline OgniowyDym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 24, 2009, 21:37:58 »
Moim skromnym zdaniem nie dawanie maxów  to zagrywka żeby zatrzymać ludzi w robocie. Ja mogę pracować i do 60-tki tylko niech lekarza  załatwią żeby mi badania podbijał. Pozdrawiam,
A ty myślisz że lekarze to samobójcy lub idioci ,że będą dziadkom papiery fałszować ,chyba że brakuje ci 2 lata,ale nie sądzę  :'( :wacko:
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2009, 21:40:21 wysłana przez Butel »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 24, 2009, 21:49:25 »
  To forum czytają fachowcy (tak przynajmniej mi się wydaje) tak, że dajcie spokój z tą obłudą bo każdy wie jak jest.
Żeby była jasność też jestem za pozostawieniem naszych emerytur bez zmian, ale jestem też za normalnością.

  Poniższe linki mówią o dziadkach odchodzących na emeryturę i o głodowych emeryturach :szalony:.


http://g.infor.pl/p/_wspolne/pliki/44000/i02_2008_246_000_008a_101_44967.jpg
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/101034,co_czwarty_emeryt_mundurowy_nie_ma_40_lat.html

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2009, 22:17:09 »
Czytając Twoje posty zastanawiam się, kto ty jesteś? Każdy, kto ma IQ zbliżone do Dody wie, że każde zestawienie da się zrobić tak, aby wyszło zgodnie z zamierzeniem zestawiającego.
np. najwięcej emerytów mundurowych posiada grupę krwi 0 (większość populacji ludzkiej), tak więc powinno się ograniczać przyjęcia do służby kandydatów z tą grupą, gdyż potem muszą na nich pracować biedne 60 letnie nauczycielki. Dociera?, czy trzeba przez TVN24 przez 3 dni zapuszczać?
I jeszcze jedno: co to jest wg. Ciebie normalność? 55 latkowie na drabinach, czy goniący kieszonkowca?

strazak1982

  • Gość
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2009, 22:57:00 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:50:52 wysłana przez strazak1982 »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2009, 22:59:18 »
Do sam_go.
 Widzę,że to ty masz monopol na mądrość, tak zresztą jak i Jarek :szalony:.
Do k...wy nędzy napisałem przecież, że jestem za dotychczasowymi emeryturami, ale przeciwko 40 letnim emerytom i pier... leniu o głodowych zarobkach w PSP :krzyk:.
Takie bajki to możesz opowiadać  znajomym, a na tym forum większość wie ile zarabia i jaka jest średnia odejścia na emeryturę.

  To co robisz to najzwyklejszy PR, który zarzucasz PO.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2009, 23:03:01 »
Poddaję się wygrałeś.
Wysoko zajdziesz, tylko, czy PSP nie jest za małą formacją na tak wielkie szczęście?
Co do zajebistych zarobków, powtórz swoje przemyślenia ratownikowi z 3 grupy, cały dzień będzie Cię po stopach całował.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 24, 2009, 23:23:02 »
  To forum czytają fachowcy (tak przynajmniej mi się wydaje) tak, że dajcie spokój z tą obłudą bo każdy wie jak jest.
Żeby była jasność też jestem za pozostawieniem naszych emerytur bez zmian, ale jestem też za normalnością.

  Poniższe linki mówią o dziadkach odchodzących na emeryturę i o głodowych emeryturach :szalony:.


http://g.infor.pl/p/_wspolne/pliki/44000/i02_2008_246_000_008a_101_44967.jpg
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/101034,co_czwarty_emeryt_mundurowy_nie_ma_40_lat.html
Twoje wypowiedzi mówia zaś wiele o Tobie. Ambicje nazbyt wybujałe.
Zbyt dużo czytasz prasy, za dużo siedzisz na dyżurach przy kompie , a pożary widziałeś pewnie ze dwa: "Płonący wieżowiec" i "Ognisty podmuch"

    I tu byś się zdziwił bo pare set akcji mam za sobą (wszystkich; z szerszeniami ,kotami,śmietnikami itd), wymieniłem te trudniejsze.
Ale w odróżnieniu od ciebie nigdy nie traktowałem tego jako bohaterstwo tylko normalną pracę. To ty rozpisujesz się o niesamowitym niebezpieczeństwie jakie nam grozi i o ponadludzkich obciążeniach jakie znosi strażak dlatego jak znajdę trochę czasu to przedstawię ci roczną statystykę wyjazdów z dużej jednostki (ok.1500 wyja. rocznie) w rozbiciu na śmietniki, szerszenie, koty, wypadki,  pożary, wyjazdy w nocy i to wszystko w odniesieniu do pojedynczego strażaka.

Poco :pyt: Ano po to, żeby raz na zawsze skończyć z bohaterstwem. Bo takich bohaterów jak ty czyta młodzież i pier...lą robotę i też brylują na bohaterów :stop:

Offline kapral75

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 24, 2009, 23:25:35 »
Do tomstrażak.
Dlaczego czepiasz się tych 40-latków.Nie wiem ile masz latek(ile służby),ale dlaczego  żyjesz w nieświadomości,że może właśnie tym ludziom zabrakło właśnie zdrowia?Wiesz dokładnie jak restrykcyjne są nasze badania.To jest tylko i wyłącznie furtka dla takich ludzi.Nikt zdrowy(czyt.normalny) nie odejdzie na 40%.Dodatkowo taki czterdziestolatek może mieć już ponad 20 lat służby.Jak na razie nie ma max.górnej poprzeczki,do 55 nie muszą jak na razie. :klol:Mam nadzieję że problemów nie będziesz miał przy najbliższej wizycie u piguły.  :stop:  :krzyk:
P.S.
Gdzie byłeś 19.02 ?,bo jak czytam twoje posty to nie wiem co myśleć.

Tomstrazak po co te kłótnie?
O jakich wyjazdach Ty piszesz?
To napisz od razu ,że nie ma nawet sensu walczyć o swoje,bo w sumie co to za praca? Jakieś uciążliwości?
Teraz już wiem ,że Tusku Tusku to GURU,ale na szczęście czas Tuskomatołków bezpowrotnie mija.

Nie umieszczaj postów po sobie. Używaj funkcji "modyfikuj".
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2009, 00:17:33 wysłana przez firewife »

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 25, 2009, 01:12:21 »
Witam, żeby może troszkę rozładować atmosferę, choć to nie tan dział...
 "młodzi emeryci" zdarzają się tylko w związku z naliczeniem dodatkowo lat z cywila, teraz  ten problem rozwiązano bo naliczy się tym przyjętym po 99 roku z czystych mundurowych... Co do pensji, porównajcie te rewelacje z innymi, podobnymi zawodami, oczywiście cywilne branże istnieją ,które zarabiają mniej...
Ale odpowiedzialność, podleganie pod kodeks pracy, nie ustawę, itp... są nieporównywalne.
A teraz wracając do tematu tego wątku, komendanci nie mogą wszystkiego, ograniczanie dodatków, tzw. nie dawanie maksa może nim się odbić czkawka.... A to dlatego panowie,ze wbrew pozorom podlegli mu pracownicy, mogą, nie muszą oczywiście, utrudnić życie takiemu panu, (pole do popisu dla ZZ, oczywiście wszystko zgodnie z prawem). Czy wszystko w waszych komendach robi się zgodnie z procedurami, w pełni z BHP? Np. niech wszyscy ,lub duża większość pracowników wystąpi z raportem o umożliwienie odebrania nadgodzin do końca bieżącego okresu rozliczeniowego, ustawa daje takie prawo i obliguje zwierzchnika do pozytywnego rozpatrzenia takiego raportu... To taki na szybko przykład, a po przemyśleniu, poczytaniu, poobserwowaniu, pewnie panowie znajdziecie wiele bardziej "dotkliwych" przykładów...

strazak1982

  • Gość
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 25, 2009, 09:26:16 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:48:20 wysłana przez strazak1982 »

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 25, 2009, 11:28:53 »
tomstrażak.
Cytuj
Takie bajki to możesz opowiadać  znajomym, a na tym forum większość wie ile zarabia i jaka jest średnia odejścia na emeryturę.

No... Stary teraz to chyba trochę popłynąłeś. Bo są dwa wyjścia, albo księgowa robi mnie w bambuko, i kitra moją kasę w skarpetę, albo Ty masz jakieś dziwne informacje. ;)
Co do tych 40-latków, życie pokazuje, że za.....sta większość z nich odchodzi wtedy gdy zaczyna się grzebanie przy ustawie, reszta odejść to marginesik.
Następnie "bohaterstwo". Moim zdaniem, na 1500 wyjazdów zawsze się trafi jeden po którym trzeba własny gnój z nogawy wytrząsać, to chyba wystarczy?
Panowie otwórzmy może nowy topik, a tu komentujmy "Reakcje komendantów".
 

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 25, 2009, 14:06:33 »
Ma ;)

Dwukrotnie w ostatnim czasie miałem telefony jeden z KG a drugi z KM o tym, że ktoś życzliwy doniósł co tu napisałem.

Zazwyczaj jednak były to zdania wyrwane z kontekstu, a osoba próbująca polemizować ze mną nie zadała sobie nawet trudu, żeby zajerzeć na forum i zdobyć pełną wiedzę na temat moich wypowiedzi ;)

strazak1982

  • Gość
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 25, 2009, 14:34:30 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:47:48 wysłana przez strazak1982 »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 25, 2009, 14:40:02 »
Cytuj
Dwukrotnie w ostatnim czasie miałem telefony jeden z KG a drugi z KM o tym, że ktoś życzliwy doniósł co tu napisałem.
to te mendy i pacholki - moderatorzy !! ;)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline kto to

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 26, 2009, 21:51:47 »
Watek brzmi "reakcje komendantów na pikiety". podyskutuję chętnie z każdym na ten temat!!!!!!!!!

Proszę pisać nt.  :krzyk:
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 19:26:34 wysłana przez Ajax »

Offline TWILIGHT

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 01, 2009, 18:34:17 »
a moze by tak 8 godzinnych oddzielic od tych co pracuja 24h i pozwolic im pracowac do 65l tomstrazak co ty na to???

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 02, 2009, 11:27:49 »
a moze by tak 8 godzinnych oddzielic od tych co pracuja 24h i pozwolic im pracowac do 65l tomstrazak co ty na to???

Co Ty na to? - moim zdaniem to forum psują niektórzy użytkownicy, którzy piszą choć nie mają kompletnie nic do powiedzenia, po prostu mylą komentarze z forum.
Proszę, wytłumaczcie mi czemu służą takie posty?
Rozumiem, że można poza tematem przeprowadzić jakiegoś ofttopa, ale do jasnej - po co pisać dla pisania, kiedy nie ma się nic do powiedzenia?!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk