Autor Wątek: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie  (Przeczytany 14174 razy)

Offline igorr55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« dnia: Luty 20, 2009, 19:36:44 »
Komendant Główny zakazał udzielać informacji na temat stanu odejść na emki w PSP

a z nieoficjalnych informacji wiadomo że wplynęlo już :krzyk: ok 4500 raportów na ten rok

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2009, 19:47:28 »
Ciekawe dlaczego? Mój ty smutku. Przecież jeśli zakazał, to chyba tylko po to żeby nie siać paniki. Tylko strzela sobie tym samym w kolano, bo znowu wychodzi na to, że służymy z Panem Komendantem w różnych służbach.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2009, 21:21:19 »
 a ta informacja to skąd igorr55 ?  :gwiazdki: 4500 raportów to bardzo dużo, czy KG jest przygotowany na odejście tylu funkcjonariuszy ?  :kwit:
Pozdr  :straz:
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline piter35

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2009, 22:13:04 »
ja słyszałem o 3900 raportach ale na dzień 30 stycznia, ale troszkę czasu upłynęło wszystko możliwe.
 a o zakazie rozpowszechniania takich informacji to jest już glośno, chyba się boją oby nie było jeszcze więcej odejść.

Offline rprado

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2009, 08:59:33 »
Mam nadzieje ze wsrod tych podan na emyryture jest tez pismo Komendanta .....jak chce sie bawic w polityke to nie koniecznie w strazy!!!

Offline fidel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2009, 13:10:30 »
Spokojnie  wystarczy  iz  tylko  Komendanci  wstrzymaja   "dodatki"  odchodzacym  na  EMKI  i  juz  nie  bedzie  tak  wesolo....
Jest  to  moja  prywatna  opinia  masz  prawo  nie  zgadzac  sie  z  nią...

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2009, 13:17:10 »
Spokojnie  wystarczy  iz  tylko  Komendanci  wstrzymaja   "dodatki"  odchodzacym  na  EMKI  i  juz  nie  bedzie  tak  wesolo....


To znaczy,że Ci strażacy którzy odchodzili ze służby prędzej,przed całym tym bałaganem,byli lepsi od tych którzy chcą odejść teraz??????To może odbić się komuś dużą czkawką w sądzie,wiecie co mam na myśli.... konstytucyjne prawo do równego traktowania itd.itd. ...bardzo łatwo sprawdzić z jakich stanowisk i z jakimi dodatkami odchodzili nasi koledzy  :kwit:  :kwit:.
Oj będzie się działo......... :kask:  :straz: .                                                                  pozdrawiam

Offline ramdzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2009, 13:57:48 »
Kom może dać dodatek w dowolnej możliwej kwocie i z tego się wytłumaczy. Tak więc jeżeli wejdzie w życie zapis o dłuższym okresie naliczania to kicha

 :szalony:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2009, 16:04:42 »
...To może odbić się komuś dużą czkawką w sądzie,wiecie co mam na myśli.... konstytucyjne prawo do równego traktowania itd.itd. ...
Pomarzyć dobra rzecz, w sądzie w tej sprawie nic nie osiągniesz. Niestety. -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline rprado

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2009, 17:27:29 »
Fidel mialem ci cos odpisac ale wtedy musial bym zejsc do twojego poziomu myslenia i dokopal bym sie do CHin tak ze wybacz ze pozostawie bez wypowiedzi te twoje wypowiedzi.

Offline fidel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2009, 21:14:17 »
Przepraszam  ale  za  co  masz  mi  dokopywac  ???  jezeli  na  biurkach  juz  !!!(przynajmiej  w  niektorych komendach )    lezą  sterty  wniosków  o EMKI  najzwyczajniej  moze  zabraknac  forsy na   dodatki  przeciez  to  nie  jest  studnia  bez  dna. Poza  tym  moze  byc  odgorna  dyspozycja  aby  ludzi  zatrzymac  i  co  sadzicie  ze  taki  Komendant  sie  podłozy  .......  :straz: :straz: :straz:
Jest  to  moja  prywatna  opinia  masz  prawo  nie  zgadzac  sie  z  nią...

Offline jeden

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2009, 21:50:50 »
,,Nie próbuj polemizować z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" to jedyna możliwa rada jaka nasuwa mi się po przeczytaniu  ,,wypocin" ,,Fidela"  udającego jednego z nas.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2009, 08:22:32 »
"W tym szaleństwie jest metoda"
Wczytując się w posty @Fidela odczytałem ważny przekaz, który zaczęli już stosować niektórzy komendanci. W ramach zachęcania strażaków do pozostania w służbie wstrzymują "MAXY". Nie jest to jednak dyktowane brakiem kasy, bo kasa na dodatki jest, a jak km/p nie wie gdzie, to nie powinien zajmować tego stanowiska. Problemem są odprawy, które rozwalą budżet komendy niezależnie od tego, czy strażak odejdzie z maxem, czy nie.
Tak więc drogi Fidelu, piszesz "prawie prawdę", a w zasadzie "gówno prawdę" powtarzaną przez komendantów, którym zaczynają ludzie s...lać. Co do wypowiedzi o ciężko pracujących na darmozjadów kasjerkach się nie odniosę, bo..... bo mi się nie chce.

strazak1982

  • Gość
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2009, 09:34:26 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:58:05 wysłana przez strazak1982 »

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2009, 11:18:22 »
w pomorskim chyba cisza narazie.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 22, 2009, 13:35:36 »

Spokojnie chłopaki olać takie gadki wy też macie fidela u siebie.

Sorry, że nie w temacie, ale nie mogę się powstrzymać  -_- Zarąbiście to podsumowałeś, weź mi tylko jeszcze powiedz, jaki takie gnidy mają interes, żeby postępować tak jak postępują?! I jak oni ludziom mówią potem "dzień dobry" na ulicy? Ja nie umiem sobie wyobrazić, jak można się uśmiechać i robić potem komuś z roboty koło d..y. Wywozić takich na taczkach i może będzie oczyszczenie w służbie.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2009, 23:10:54 »
   Fidel wystawił się na strzał i zrobiliście z niego konfidenta sku... syna i łachudrę.
Ja czytałem te wasze ''wypowiedzi'' i krew mnie zalewała, po paru postach fidela, które są jak najbardziej słuszne, aczkolwiek niewygodne, zgnoiliście gościa.
  Są ludzie którzy maja inne poglądy i kierują się dobrem ogółu, a nie tylko dbają o własną dupę i przedstawiają obłudne argumenty.(o obłudzie  w odpowiedzi na wasz atak później )

   Pytanie na zadrażnienie tematu :pyt:.
   
  Czy jest w porządku, że komendanci dają maxsa  wszystkim niezależnie ile lat przepracowali (w mojej kom. średnia wieku emeryta to ok. 43 lata). :szalony:

strazak1982

  • Gość
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2009, 10:47:37 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:57:10 wysłana przez strazak1982 »

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2009, 20:30:08 »
Tomstrazak. Wiesz... Szanuję cudze poglądy nawet te najbardziej "dziwne". Tylko są jakieś granice. Jeśli od dawna, zamiast zapewnienia mi normalnej płacy,i warunków pracy, czuje tylko jak mnie bezczelnie walą w tyłek. Natomiast nasze mundurowe środowisko toczy między sobą jakieś dziwne wojenki, i nikt się nie zabiera za walkę o godziwą pracę. I kiedy wreszcie ludzie się biorą za porządek, jednoczą siły, Strażak, Policjant, partyjny, i wierzący, chcą powalczyć. A gość pisze:
Cytuj
Trzeba  niestety  panowie  spojrzec  nieco    POZA  CZUBEK  WŁASNEGO  NOSA  wasze    skamlenie  wprawia  mnie  niestety  w  lekką  irytacje.Po  pierwsze  jesli  jest  tak  żle   :straz: to  życie  nie  konczy  sie  na  Strazy Pożarnej  :szalony: nastepnie  w  sytuacji  Kryzysu  Światowego  ludzie (bez  wzgledu  na  wiek  )  traca  prace  nastepnie  ile  kosztuje  utrzymanie  Straży  Pożarnej  (rowniez OSP) czy  ktos  kiedys  policzył  ile  kosztuje   przyjazd  nieraz  10-15  wozow  Strazackick  do  bylejakiej  STODOŁY(szopy).  Jasne  wszyscy  chcielibysmy  zarabiac  3  tys  Euro    (ja  tez)   tylko  kto  na  to  ma  zarobic  przysłowiowy  KSIADZ  PROBOSZCZ ???

To ja się pytam skąd ten facet jest? Bo moi zdaniem gościu jest " z przed komputera" rozumiesz? Jego irytuje, że ja chcę żyć godnie. Chcę mieć stabilną pracę, za którą otrzymam należne mi wynagrodzenie. Wynagrodzenie które wystarczy od 1 do 31 każdego miesiąca. A gościu każe mi się zastanawiać nad kosztami wyjazdu? On jest szalony. Ja nie zamierzam go gnoić, traktuję go jak "Trola" internetowego, czyli przewijam niżej nie czytając.
Jeśli zamierzasz go bronić, twoja sprawa. Szacunek.

Co do twojego pytania, to uważam, że każdy odchodzący powinien dostawać maxa. Ten co tyrał, i ten co leżał na wozie. Ten co robił 15, i ten co 20 lat. Dlaczego? Bo możesz zabrać jemu, ale przez przypadek możesz zabrać też jego dzieciakom, czy kogo on tam ma. A co oni winni?
Takie jest moje zdanie.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2009, 20:45:08 »
   To komendanci biorą kasę między innymi za politykę kadrową ! Oni powinni podejmować trudne ale sprawiedliwe decyzje o dodatkach służbowych i motywacyjnych.
 A jak wiem w większości komend wszystkim daje się wszystko(tylko, że to wszystko po trzech ,czterech latach to wielkie G) tak prościej i jakie uwielbienie u gawiedzi :sympatia:.

  Głośno to ja mogę powiedzieć CZOŁEM PANIE KOMENDANCIE :rofl:

Do Polewacza; każdy chce żyć godnie, ale na razie na zarobki z zachodu nie ma szans, może za wcześnie urodziliśmy się.

Cytuj
Co do twojego pytania, to uważam, że każdy odchodzący powinien dostawać maxa. Ten co tyrał, i ten co leżał na wozie. Ten co robił 15, i ten co 20 lat. Dlaczego? Bo możesz zabrać jemu, ale przez przypadek możesz zabrać też jego dzieciakom, czy kogo on tam ma. A co oni winni?
Takie jest moje zdanie.

   
 No tu mnie trochę rozwaliłeś, zajebiscie motywujące dla tych którzy się starają i dla opierdalaczy normalnie komuno wróć  :gwiazdki:

Ale jak wyobrażam sobie te biedne, brudne i usmarkane dzieciaki to serce boli :sympatia:
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2009, 21:04:33 wysłana przez tomstrazak »

strazak1982

  • Gość
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2009, 21:03:13 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:52:05 wysłana przez strazak1982 »

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2009, 21:28:11 »
Tomstrażak. Co do:
Cytuj
każdy chce żyć godnie, ale na razie na zarobki z zachodu nie ma szans, może za wcześnie urodziliśmy się.
Mieliśmy takie szanse. Tylko te nasze d.... wołowe przegapiły ją, a może chciały przegapić. Wiesz czemu twój "brat" np: Haszicz z Pragi zarabia więcej? I wcale nie musiał urodzić się za wcześnie. Bo niektórzy potrafili wycyganić kasę z UE na podwyżki.

Cytuj
No tu mnie trochę rozwaliłeś, zajebiscie motywujące dla tych którzy się starają i dla opierdalaczy normalnie komuno wróć

Wiesz... Kiedyś miałem zaszczyt zasiadać w takiej komisji która trudniła się rozdawaniem takiej drobnej pomocy socjalnej. I teraz wiesz Bracie, potrzeb dużo pieniędzy mało. Samotne matki, wielodzietne rodziny, i "on", pijak, i ostatni łach. I co teraz? Święta idą, dasz to może przepije, nie dasz to na pewno będą głodni. Bądź tu mądry.
Ale powiadam Ci, jak dowódca dobry, to nie ma "opierdalaczy" na zmianie.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 23, 2009, 21:34:29 »
O czym Wy mówicie??
Przyznanie maksa strażakowi odchodzącemu ma emeryturę, jest jedynie oznaką przyzwoitości. Pan komendant doskonale wie, że przez cały okres służby zaniżał wynagrodzenie strażaka nie dając mu tego, co się mu należało i wtedy to akurat zaangażowanie w służbę było ostatnim warunkiem otrzymywania maksymalnego dodatku. Tak więc maksymalny dodatek w ostatnim miesiącu nie jest dopustem Bożym i mamy prawo go oczekiwać.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 23, 2009, 21:51:31 »
panowie, przecież maksymalny dodatek jaki  dają odchodzącym nie jest niczym ekstra kasą wykombinowana dla nielicznych, tylko prawnie uregulowany przedział jaki strażak może dostać przez cały okres pełnienia służby, nie tylko na jej koniec żeby miał te 200 zł więcej do emerytury, skoro w większości przypadków dodatki te przez całe lata służby były daaaalekie do maksymalnych to  śmiem twierdzić  ze max dodatek  na konic służby należy się każdemu jak psu buda! nie tylko brygadierom i generałom tylko każdemu strażakowi za lata wysiłku, stresu zjeżdżonego zdrowia i psychiki. Ja mam do emki jeszcze daleko ale widzę że nawet teraz dla mojej rodziny kilka dni dodatkowego urlopu nie  jest żadna gratyfikacją stresu jaki niestety przenosi się do domu, za wszystkie święta i weekendy w robocie, za wszystkie wyjazdy i delegacje... każdy z nas wybrał ta robotę z własnej woli i świadomie i nikt nie oczekuje prezentów a jedynie tego co mogą dostać a nie dostają bo panowie komendanci chcą się wykazać przed przełożonymi swoim oszczędnym zarządzaniem....

Offline OgniowyDym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Reakcje Komendantów na pikiety w Gdańsku i Krakowie
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2009, 22:17:37 »
EMER  może myślisz dobrze a nawet jeszcze lepiej ,tylko jak przekonać szeryfów żeby dali maxa (mówią że krucho z kasą) . Dla wszystkich ,którzy chcieliby odejsć  nie wystarczy ,więc losowanko chyba? A jak jeszcze komuś lekarz nie podpisze  to choć bierz i płacz