Autor Wątek: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009  (Przeczytany 55398 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #175 dnia: Marzec 11, 2009, 22:47:25 »
Poznań, czy Warszawa, to Nasza Wspólna Sprawa!!! :ulan: :ulan: :ulan: :ulan:

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 11, 2009, 23:49:48 »
Cytuj
2. W sprawach indywidualnych stosunków pracy związki zawodowe reprezentują
prawa i interesy swoich członków. Na wniosek pracownika nie zrzeszonego
związek zawodowy może podjąć się obrony jego praw i interesów wobec pracodawcy
(podkreślenia moje)
Ale to już chyba nie jest sprawa indywidualna  :kask:
Pozdrawiam

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 12, 2009, 00:11:34 »
ta warszawy nie będzie teraz.dzisiaj brałem udział w spotkaniu KWP gdańsk i związkow i nasz związkowy główny macher stwierdził wprost że manifa będzie ale jak projekt zostanie skierowany do sejmu...wg mnie jest to obliczone na uspokojenie nastrojów i tyle. to że związki sobie działaja rozmowami z tym czy tamtym politykiem nie zwalnia nas od obowiązku wyrazenia swojego zdania NA ULICY. ja naprawde nie rozumiem słów o wystrzelaniu całej amunicji na poczatku..przeciez nas nikt nie wezmie na przeczekanie jak 27 byłoby 5 tysi ludzi...a potem np. 15 kwietnia znów 5 tysiecy...albo i 8...związki chca JEDNEJ manifestacji za to 15sto tysiecznej i mysla że samą grożbą manifestacji przestraszą tych twardogłowych...NIEPRAWDA.

załozenia sa błędne zreszta dzieje sie tak od lat..ja nie mam 15 lat...ba! ja mam juz lat 40 i z tego połowę przechodziłem w mundurze...w zasadzie cała ta sytuacja mnie nie dotyczy jak narazie ale ...W IMIE ZASAD trzeba walczyc z młodymi ramie w ramię...tyle, że z taka postawą głównej jak sie okazuje siły czyli zwiazków to ja sie niedługo wypisze  z takiej "walki"...i nie tylko ja jak widac po postach i rozmowach w jednostkach....

acha jeszcze na koniec...ciebie kolego uczono że nie wylewa sie całej wody ze zbiornika na raz...a mnie uczono że zeby atak sie powiódł to warto miec po swojej stronie zaskoczenie przeciwnika a do tego trzeba iśc za ciosem jesli juz pierwszy padł i trafił i nie dac mu sie otrzasnąć...ponadto armia w okopach sie demoralizuje- powinna walczyć a nie stac i czekać niewiadomo na co- wasze rozmowy zakulisowe nie sa jasne dla wszystkich...

i na koniec - olejcie społeczeństwo..ono sie nie da przekonac, że mundurowy ma iśc na amke wyzsza od normy i do tego po 15 latach ;)..nie ma takiej mozliwości żebysmy mieli społeczne poparcie...;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 00:18:17 wysłana przez MAXIM »

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 12, 2009, 02:56:07 »
...załozenia sa błędne zreszta dzieje sie tak od lat..ja nie mam 15 lat...ba! ja mam juz lat 40 i z tego połowę przechodziłem w mundurze...w zasadzie cała ta sytuacja mnie nie dotyczy jak narazie ale ...W IMIE ZASAD trzeba walczyc z młodymi ramie w ramię...tyle, że z taka postawą głównej jak sie okazuje siły czyli zwiazków to ja sie niedługo wypisze  z takiej "walki"...i nie tylko ja jak widac po postach i rozmowach w jednostkach....

Drogi Kolego!
Pisałem już o tym na IFP, że nie wiem skąd u Was aż taki rozdźwięk pomiędzy (sorry za sformułowanie) szarakami, a Waszymi ZZ. Twoja koleżanka @Słupek w sposób bezemocjonalny, konkretny wyłożyła co i jak - a ja (45 latek, z większą połową w mundurze) być może w sposób nieco szorstki (przepraszam!) potraktowałem Twą polemikę. Absolutnie nie mam zamiaru nikomu dopiekać, zwłaszcza w obecnej walce o zniszczenie pomysłu dot. "schemerytury".
Nie forsuję, nie namawiam - zadaję tylko pytania i oczekuję na merytoryczną dyskusję. Nie boję się zażartych, osobistych wycieczek jednak uważam (chyba qrna się powtarzam), że nie pora na nie teraz. Rozumiem, Kolego, że masz obawy przed "wydymaniem" ze strony związkowej, bo na tyle się już orientuję w Waszych sprawach, że zauważam tą głęboką nieufność Was, policjantów wobec ZZ.
Nie myśl, że nie zastanawiam się dlaczego przewodniczący "S" wystąpił obcesowo przeciw obecnym emeryturom mundurowych. Czasem mam wrażenie, że głowa "S" nie wie czego chcą "nogi". Ale przecież nie występuję przeciwko kolegom-związkowcom solidarnościowym. Organizując z ramienia mojego związku (którego składka = 4,-PLN/mies, a nie 1% zarobków) autokar do Krakowa znalazłem również (za darmo!) miejsce dla niezrzeszonych oraz kolegów z S-ki, bo wspólna sprawa łączy.
Czy nie możecie się dogadać w podobny sposób z Waszymi Związkami? Gdzieś już napisałem, że skoro Churchill i Stalin się dogadali (a Polakom się dostało), to wszystko jest możliwe. Trzeba tylko odłożyć na bok emocje i wzajemne animozje...

Czego WSZYSTKIM życzę!
Garys - związkowiec - poznaniak

PS - Piszesz, drogi Kolego:
Cytuj
...ponadto armia w okopach sie demoralizuje- powinna walczyć a nie stac i czekać niewiadomo na co...
Moje kolejne pytanie - czy nie uważasz, że wobec braku organizacji Warszawki w tym terminie nasza armia "powinna walczyć" choćby w Poznaniu, a nie "czekać w okopach"?

Pozdrawiam serdecznie
Garys
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 03:14:33 wysłana przez Garys »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 12, 2009, 12:57:50 »
odpowiem na pytanie. wg mnie skierowanie ciosu na POZANAŃ  jest błędem. nie chce być złym prorokiem ale jeśli tamta manifestacja sie nie uda (mało osób, słaby przekaz medialny,zero efektu wobec schetyny) to będzie to drugi gwóźdź do trumny tych protestów.pierwszym było odwołanie warszawy 27 marca bo to sie już praktycznie stało.

armia zorganizowana na warszawe- rozpędzona , przygotowana na duzy bój musi się teraz zadowolic potyczką o niepewnym znaczeniu strategicznym ;).
to tak jakby druzyna miała jechać na maecz z brazylią a samolot by wylądował w bremen i kazali by brać z werderem zamiast z reprezentacją brasil.sądzę że mecz byłby przegrany.

i jeszcze o związkach i policjantach - policjanci boją się że manifestacja bez związków będzie NIELEGALNA  i nas wszystkich pozamykają. jest to strach iiracjonalny bo w naszych umysłach podczas ciagłej pracy z prawem wykształciła się bariera legalizmu . przez toistnieje stowarzyszenie ifp (inne niż forum), istnieje inne osoby prawne zrzeszające policjantów...ale zwiazki zazdrośnie strzegą swojego monopolu na władze nad duszami policjantów..ifp.pl równiez zazdrośnie strzeże dostepu do uzytkowników forum ;) i nikt nie poprosi o organizację manifestacji kogoś innego niż zarzad związkowy.to sie po prostu na dzisiaj nie mieści w głowie. poczekajmy. moze jeszcze przyjdą takie czasy (złe) że policjanci nie będa juz sie oglądac na federacje,związki branzowe tylko sami wypełzną na ulicę...pod jakąs inna banderą czy nawet bez niej.

pozostaje mi tylko popracowac nam swoja motywacją i zyczyc jak najlepszego wystepu w poznaniu wszystkim którzy tam się stawia. jak nie spalicie jakiejś opony to znaczy, że pozostajemy przy  związkowym spokojnym machaniu flagami A TO ZA MAŁO.

subiekt

  • Gość
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 12, 2009, 15:11:12 »
nie maxim.
Poznań nie będzie gwoździem do trumny naszych protestów. Będzie kolejnym gwoździem do trumny irracjonalnym pomysłom MSWiA i to niezależnie od wielkości tej manifestacji.
Zamiast produkować się na nowo pozwólcie, ze zacytuję moje dwa posty, które umieściłem na ifp.
Cytuj
viva napisał(a):
Nie w celu jątrzenia ale gwoli prawdy proponuję poczytac ustalenia Marcina podane w watku Poznania. ustalił że nie jest to żadna ogólnopolska inicjatywa tylko lokalna inicjatywa związkowców z Poznania.Czyli każdy wuj na swój strój albo inaczej Z Kolbergiem po kraju. Ciągle byłyjakieś inicjatywy ankietek.Dlaczego nie ma ankiety czy pochwalamy Poznan?

MarcinR potwierdził tylko to, co było wiadome od początku. Nawet Czarny1975 wstawił linka poznańskiej strony związkowej, zakładając
temat "Poznań 27.03.2009 r."
http://www.nszzpwlkp.pl/aktualnosc,920,0.htm

Sprawcą całego zamieszania jestem również ja, bo i ja nawoływałem, aby z tej lokalnej inicjatywy uczynić przed Warszawą manifę ogólnopolską.
Czytając ten Twój post, wydawało mi się, że działam w słusznej sprawie

viva 7 marca 2009 r. o godz. 00.39 na stronie 73 napisał(a):
Panowie Napaleńcy!! Zacznijcie może słuchac starszych bo widze że zaczynacie słuchac rozumu a to może źle skutkowac.(nie przesadzaj - moder) niektórych przyprawia o mdłości.Dajecie Subiektowi prawo przewodzenia.On to przyjmuje i działa a po jednej wypowiedzi ministra zaczyna sie bluzganie na .....Subiekta.
Zdecydujcie bo np u mnie ludzie mówią,że jechac do wawy dkla samej jazdy nie mają zamiaru.Chyba,że zawadzimy tez o ZOO.
Skończcie więc najazd na Zenka bo ma racje-jesli nie będzie tąpnięcia to po ch... gonić ludzi z Polski? Żeby merdali proporczykami? Dokładnie tak samo w roku ubiegłym rozrobiono innego emeryta który podobne działania chciał prowadzić po tej dranskiej podwyżce.Zadusili go policjanci.
Weźcie stancie na czele,wywalcie Zenka a nie tak-jedni mówią Zeniu prowadź inni Subiekt zamknij się boś emeryt.
Sorry za te bluzgi ale idzie (i tu też - moder) czytając to wszystko
 



ands napisał(a):
1. kim ja jestem aby organizować jakikolwiek protest lub manifestację?. Nawet nie jestem związkowcem.
2. czy usera IFP posłuchają związki aby sie przyłączyć?
3. Jaką można mieć gwarancję, iz w trakcie organizacji czegokolwiek w W-wie nie okaże się, iż nastąpiła zmiana i jedziemy do Zielonej Góry.
4. kiedy koledzy, których namawiałem na manifestację w W-wie przestana uważać mnie za osobę niewiarygodną.
5. nie udzielam odpowiedzi na wiadomości na PW gdyż dostaje ich od kilkunastu do kilkudziesięciu dziennie.
6. pozdrawiam


ja napisałem to samo już na stronie 75 w dniu 07.03.2009 r. o godz. 11.57 tyle, że nie ująłem problemu w punktach

subiekt napisał(a):
powiedziałem, że mogę zgłosić zgromadzenie i jestem skłonny to zrobić. Tylko jaki przebieg miałaby wówczas manifestacja ? Sama demonstracja siły nic nie da, a i ta demonstracja byłaby wielkim znakiem zapytania. Nie mamy umocowań do reprezentowania policjantów. Mam napisać nowe postulaty ( stare, do których przyłożyłem rękę są wciąż aktualne ) i iść z nimi do premiera i powiedzieć mu, że działam w imieniu pieskowej, pkr, prewencjanina, kuby i wielu innych ukrytych pod nickiem policjantów ?
Czy myślicie, że ktoś by to potraktował poważnie ?
Co najwyżej stalibyśmy się gwiazdami w "szkle kontaktowym".
Nie jestem związkowcem już od dawna. Nie mam wpływu na działanie Związków Zawodowych, naszych policyjnych, a co dopiero pozostałych zrzeszonych w federacji ZZ Służbu Mundurowych, z którymi mamy razem protestowac.
Ja robię co tylko jest w mojej możliwości, aby ZZ działały w sposób jak najbardziej korzystny dla funkcjonariuszy.
To, że udało mi się nawiązać kontakt z Antonim Dudą świadczy tylko o tym, że nasz głos ifp, zaczyna się liczyć, a nie o tym, że się sprzedałem.
To do Was funkcjonariuszy wszystkich służb należy naleganie na swoich związkowców w terenie, aby Ci nalegali na Zarządy Wojewódzkie, a Ci z kolei na Zarządy Główne tak, żeby walczyli o korzystny kształt ustawy, łącznie z przeprowadzeniem manifestacji niezadowolenia.
Dajecie głos niezadowolenia na forum. Dajcie tez go w swoich jednostkach, a dopiero później na ulicy. Od czasu ogłoszenia pierwszej daty protestu, trochę się zmieniło i dlatego strategia musi też być inna.
 

miałem nadzieję, że utworzy się niezależna grupa organizacyjna. Tak się jednak nie stało.


pieskowa napisał(a):
czekam na wieści o spotkaniu userów ze związkami i GS, czy juz cos wiadomo o miejscu spotkania?


dzisiaj mamy już oficjalne potwierdzenie, że spotkanie odbędzie się jutro tj. 13 marca 2009 r. o godz. 11.00 w Warszawie.
Ze strony osób skupionych wokół ifp udział w nim wezmą:
Słupek, Maćko, MarcinR, geox, news1 i ja.
Dla pełnej jasności, występujemy tam pod własnymi nazwiskami.

Cytuj
Older_Fireman napisał(a):
Po postach niektórych Waszych kolegów szczerze mówiąc mam opory przed kolejnym "wystawianiem się na odstrzał" - a co za tym idzie - pisaniem tu o jakichś ustaleniach. Wolałbym żeby zrobili to Wasi delegaci.

Jednakowoż jeśli z jakichkolwiek powodów (nawet nie chcę dociekać - jakich?) na następnym zebraniu poznańskiego Komitetu Protestacyjnego nie byliby obecni przedstawiciele IFP, to - cóż mi pozostaje? - oczywiście dam znać o ustaleniach, choćby nie wiem ilu "dowódców" chciało mnie potem wytykać, że znów wystaję przed szereg, a przecież jestem "tylko gościem"... Puszczanie oczka

Najbliższe posiedzenie (O, moje biedne 4 literki !...) odbędzie się we wtorek, lub środę. 

ponieważ newsowi1 ( bo mieszka w Poznaniu ) i mnie ( bo mieszkam 40 km koło Poznania ) jest najbliżej do miejsca spotkania poznańskiego Komitetu Protestacyjnego,
to o ile mnie zaprosicie, zjawię się na Waszym spotkaniu.
Jestem gotów do paktowania z samym diabłem, a co dopiero z bratnimi służbami, żeby osiągnąć cel, czyli ochronę praw nabytych służb mundurowych i zapewnienie możliwości godnej służby tych którzy nas bronią i chronią.
Cop997R napisał(a):
Przyznam szczerze, że sytuacja nieco mnie irytuje. Osobiście nie podoba mi się Poznań. Nie jako miasto, ale jako organizacja protestu w tym miejscu. Zastanawiam się i ciekaw jestem, ilu chętnych jest, aby ruszyć na Poznań, w związku z tym zwracam się do Dyrekcji IFP o założenie ankiety, gdzie będziemy mogli się określić.
Dziękuję.

na ten i myślę, że na inne posty również, spróbowałem odpowiedzieć w temacie "czas na Warszawę".
Nie będę dublował postów, ale ten post znajduje się tu:
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpB ... highlight=
Warszawa jest cały czas aktualna. Przyjdzie jeszcze czas na Warszawę.
Poznań nie stanowi alternatywy dla Warszawy. Poznań jest przed Warszawą.

Ocena i wybór należy do każdego z Was, cel mamy jednak wspólny.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 12, 2009, 15:18:15 »
@subiekt

życzymy powodzenia na jutrzejszych rozmowach  :straz: trzymamy mocno kciuki!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

subiekt

  • Gość
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 12, 2009, 15:41:00 »
nie dziękuje, żeby nie zapeszyć.
Wsparcie wszystkich funkcjonariuszy mundurowych na pewno jest nam bardzo potrzebne.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 12, 2009, 18:40:31 »
@subiekt - i czekamy na relację z pierwszej ręki.
Mała prośba - w miarę możliwości poobserwuj naszych przedstawicieli - przyda się trzeźwe spojrzenie. Bo potem w ich relacjach okażą się Rejtanami pod drzwiami naszych praw emerytalnych ....

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 12, 2009, 20:56:03 »
nie maxim.
Poznań nie będzie gwoździem do trumny naszych protestów. Będzie kolejnym gwoździem do trumny irracjonalnym pomysłom MSWiA i to niezależnie od wielkości tej manifestacji.

oby nie takim jakie związki wbijaja od lat  w te zakute pały w sprawie np. naszych uposażeń...znasz mnie zenek i wiesz, że ja nie jestem zwolennikiem pokojowego machania flagą...jesli uda się cel osiągnąć metodami dotychczas stosowanymi to sie zdziwię..no na pocieche moge dodać, że jeszcze nigdy nie było protestów razem ze strażakami granicznymi i antyogniowymi ;) o strazakach więźniów nie wspominając...to jest jaieś NOVUM...moze zadziała ? ;)
powodzenia

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 12, 2009, 21:49:25 »
Tu się akurat mylisz. Wszyscy maszerowaliśmy już w Warszawie (spod Torwaru pod Sejm). Kto był, ten wie. Przypomnijcie, który to był rok?

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 12, 2009, 23:31:16 »
co znaczy WSZYSCY ? zapewne chodzi ci o jakas akcje związkową ;) ..jesli tak było to teraz jest inaczej...
nie zapominaj, że  protesty w gdańsku i krakowie zrodziły się nie w głowach związkowców ale w dołach policji dzieki forum internetowemu. na taki zarzut czy raczej prostowanie informacji bardzo alergicznie reaguje związek zawodowy- wiem bo sprawdziłem to osobiscie dwa dni temu gdy było spotkanie zarzadu wojewódzkiego zzpolicjantów z komendantem wojewódzkim. nasz przewodniczacy, który i tak chyba jest jednym z lepszych w polsce (pomorskie)  stwierdzał , że akcja związkowa to czy tamto, że zwiazki to to i owo w krakowie i gdańsku....musiałem więc wstac i przypomniec że to nie związki sie obudziły tylko zostały pobudzone do działania...bardzo był zniesmaczony tym zdaniem wyrazonym na forum publicznym w obecności KWP poniewaz padła nazwa IFP kilka razy...ostecznie stwierdził, że razem trzeba budować napięcie wokół kasy i emerytur...tylko dlaczego teraz odpuscili nie wykorzystując nastrojów ?  ciagle gadają....mini akcja w poznaniu....a tu trzeba walic piesią w stół bo na reformatoła inaczej sie nie da...
zobaczymy jak to sie potoczy...szansa jest zeby przestał gees pluc nam w twarz...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 13, 2009, 07:11:08 »
@subiekt

życzymy powodzenia na jutrzejszych rozmowach  :straz: trzymamy mocno kciuki!

OBY było po naszemu .Powodzenia i także trzymam kciuki i czekam na szybkie info co tam piszczy .Nie dać się panowie ...

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 13, 2009, 13:37:37 »
Tu się akurat mylisz. Wszyscy maszerowaliśmy już w Warszawie (spod Torwaru pod Sejm). Kto był, ten wie. Przypomnijcie, który to był rok?

Oczywiście, rok 2003 (i oczywiśćie byłem)

Z najświeższych informacji (SMS z sali) ze spotkania:
SCHETYNA ZNÓW NAS OLAŁ !!!
(sorry mod za kolor)

Do kolegi MAXIMA
Cytuj
...nie zapominaj, że  protesty w gdańsku i krakowie zrodziły się nie w głowach związkowców ale w dołach policji dzieki forum internetowemu. na taki zarzut czy raczej prostowanie informacji bardzo alergicznie reaguje związek zawodowy...

Po raz kolejny proszę Cię, Kolego: nie wsadzaj wszystkich związków do jednego wora!
Ja (związkowiec z krwi i kości) w dn. 19 lutego, w nocy osobiście przekazywałem w mediach nagrywających nas, strażaków wyjeżdząjących do Krakowa, że:
Cytuj
,,... Protest ten jest zainicjowany oddolnie, przez funkcjonariuszy. Związki zawodowe w celu poparcia naszej wspólnej sprawy postanowiły przystąpić do tej manifestacji z całą energią protestując przeciw nowym założeniom emerytalnym, oraz dalszemu pogorszeniu jakości i bezpieczeństwa służby...

Proszę: nie siej Kolego Maxim fermentu, bo rozdźwięk między nami - to punkt dla Schetyny!
Związki tworzone są przez ludzi i nieraz może się zdarzyć, że indywidualny przekaz
jest przyjmowany przez ogół jako wizerunek całego związku.
Powtórzę myśl @SUBIEKTA: nie ważne kto zaczął, ważne kto aktywnie uczestniczy!


Strażak - związkowiec - poznaniak
(dumny ze wszystkich 3-ech)
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2009, 15:59:52 wysłana przez Garys »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 13, 2009, 16:24:11 »


Z najświeższych informacji (SMS z sali) ze spotkania:
SCHETYNA ZNÓW NAS OLAŁ !!!
(sorry mod za kolor)



No tego mogliśmy sie  spodziewać -człowiek chyba ma stracha stanąć w twarzą w twarz ze związkami , panie ministrze cykor - my nie gryziemy  :tuba: żenada- gość chyba gra w piłkę trzeba poczekać może jeszcze przyjdzie  . Co w ogóle było wtedy tam omawiane ?????
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2009, 16:28:56 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 13, 2009, 18:56:30 »
Czytam i czytam i się zastanawiam i może znajdzie się ktoś kto mądrze odpowie mi na jedno pytanie:

Jaki jest sens manifestowania w Poznaniu?????

Równie dobrze możemy zamanifestować w Białymstoku, Olsztynie, Lublinie ..... Dopóki nie staniemy przed oknami Pana Strachliny to nic nie wywalczymy

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 13, 2009, 20:54:30 »


Proszę: nie siej Kolego Maxim fermentu, bo rozdźwięk między nami - to punkt dla Schetyny!
Związki tworzone są przez ludzi i nieraz może się zdarzyć, że indywidualny przekaz
jest przyjmowany przez ogół jako wizerunek całego związku.
Powtórzę myśl @SUBIEKTA: nie ważne kto zaczął, ważne kto aktywnie uczestniczy!



otóz wazne kto zaczał bo tu jest czysty strzał w związki zawodowe, które zamiast byc siła NAPĘDOWĄ to wczesniej zostały popchnięte do działania a teraz sa hamulcowym z sprawie warszawy...mam na mysli związki policyjne ale zdaje się że strażaki tez nie palili ;) sie do organizowania protesu...to raz..

a dwa : teraz pewnie zwalisz winę na mnie (lub innego osła ofiarnego lub jak wolisz kozła) jeśli cos sie nie uda ?? ;)...to jest jakiś pomysł ;)..

każde działanie ma swój cykl...efekt kuli sniegowej wiesz na czym polega...otóz nasza kula zatrzymana została a sniegu coraz mniej ;)..wiosna idzie...co będzie ? czas pokaże ...dziwi mnie tylko, że związki nie wyciagaja wniosków ze swoich wczesniejszych działań czyli nic w ich działaniu sie nie zmienia...w zyciu miałem do czynienie z kilkoma grupami zawodowymi zrzeszonymi w związkach i wiem na czym polega ich działnie lub brak działania który tez jest działaniem...nie oświecisz mnie tutaj w niczym i dlatego jestem taki nieufny jesli chodzi o rozmowy, układy itp...zauważ że kto nie wychodzi na ulice zazwyczaj nic nie zyskuje.czy to tak trudno dostrzec ??

moje słowa to tylko wyraz moich mysli (za które nieraz musze cierpiec niestety) i nie maja one na celu rozbijanie czegokolwiek...to tylko objaw złości na powolność działania i małą jego konkretność..
czekam na komunikat z rozmów - to jest teraz wazne..

i...masz PW..Garys

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 13, 2009, 21:00:58 »
Cytuj
W przypadku dalszego forsowania przez rząd rozwiązań niekorzystnych dla funkcjonariuszy, związki zawodowe służb mundurowych prowadzić będą dalsze działania protestacyjne. Pod koniec marca przewidziana jest pikieta protestacyjna Federacji ZZ SM w Poznaniu, która w przypadku zmiany koncepcji reformy może być odwołana.
Wobec olbrzymiego zaniepokojenia całego środowiska służb mundurowych konieczne jest jak najszybsze podjęcie merytorycznego dialogu.

http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=252

Offline marucha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 13, 2009, 21:16:37 »
na IFP  jest juz post z odczuciami policjantów z IFP po spotkaniu ;)..w temacie o warszawie.linka nie podam z przyczyn technicznych (mam tam bana).

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 13, 2009, 21:24:46 »
Na IFP "słupek" napisała:

Witamy Was po dwuetapowym spotkaniu warszawskim…

Na samym początku chcemy Wam przekazać jedną ważną kwestię.
Dostaliśmy zaproszenie na oficjalne spotkanie z udziałem przedstawicieli strony rządowej, którą – z powodu nieobecności MSWiA – reprezentowali Wiceminister A. Rapacki, Wiceminister Z. Sosnowski (odpowiedzialny za Straż Pożarną), Dyrektor Generalny MSWiA J. Węgrzyn i Dyrektor ZER MSWiA A. Wdowczyk.
Jest to o tyle ważne, że mieliśmy wreszcie okazję bezpośrednio uczestniczyć w spotkaniu strony rządowej ze wszystkimi związkami służb mundurowych zrzeszonymi w Federacji Służb Mundurowych.
Stąd nasz przekaz będzie jak najbardziej wiarygodny i bez żadnych przekłamań, niedomówień (mamy „różną” dokumentację – zdjęcia też wkleimy).

Przy prezentacji uczestników nie zapomniano o nas, o Internetowym Forum Policyjnym, o czym przed szerokim gremium wspomniał A. Duda.

O procesie legislacyjnym związanym z planowaną ustawą wypowiedział się dyr Węgrzyn.
Planowane jest przekazanie do Sejmu RP gotowego projektu ustawy na przełomie maja/czerwca lub w czerwcu 2009r.
Samo wejście ustawy - tak jak wcześniej zapowiadano - ma nastąpić w styczniu 2010r.

Następnie swoje wystąpienie „statystyczno- sprawozdawcze” miał A. Wdowczyk.
Generalnie nie wniosło nic istotnego do debaty. Przdstawiało w zasadzie te same dane, które są na stronie internetowej ZER MSWiA – tyle, że z podziałem na Policję, Państwową Straż Pożarną, Straż Graniczną i Biuro Ochrony Rządu. Jeśli Was te dane interesują – to możemy je podać na forum, ale nie są dane, które tak naprawdę interesują policjantów i cokolwiek wnoszą do tematu.

Ważniejsze dla nas było wystąpienie i stanowisko A. Rapackiego i … generalnie rozczarowanie.
Na początku niemalże wczorajszy post MałegoRycerza.
Odniósł się do uwarunkowań zachodnich, jak to tam wygląda, ale wspomniał też, że tam jest praca spokojniejsza, dająca wiele satysfakcji itd.
Dlatego chciałby, żeby w Polsce było podobnie.
I … przedstawił wcześniejsze stanowisko strony rządowej, które znamy.
Odniósł się do tego zaznaczając, iż osoby poniżej 15 lat będą miały możliwość wyboru „starego” lub „nowego” systemu i tu – wiedząc, jakie jest nasze stanowisko - zaznaczył, iż cyt. „należy ograniczyć patologię łączącą emerytury z rentą inwalidzką”, nawet nie odniósł się do drugiej kwesti naliczania emerytury z 3 lat.
Ale - czym nas „zaciekawił” - o czym już wiecie - stwierdził, że „nie zmienia się reguł gry w drastyczny sposób”.
Taaa, to bardzo ciekawe stanowisko Panie Generale.
I jeszcze to: „Nie można dawać szansy odchodzenia na emerytury po 15 latach nawet na 40%.”

Po przejęciu głosu - A. Duda poinformował zebranych, iż mamy oficjalne poparcie klubów Lewicy i PIS oraz zapewnienie Prezydenta, iż w takim kształcie ustawa zostanie przez niego ZAWETOWANA.
I tutaj nastąpiły gromkie BRAWA za konkretną wypowiedź i ustalenia.
Przedstawicieli strony rządowej byli tym … zniesmaczeni?
Poprosił też o określenie zysków i strat wynikających z planowanej reformy- bez odpowiedzi.
Zauważył, że należy zwrócić uwagę na promocję wysługi, aby zatrzymać pracowników wieloletnich.
Ważne zauważył, że nie jest\do przyjęcia stanowisko nienaliczania okresu ze studiów, czy pracy cywilnej przy obliczaniu emerytury.
Przypomniał przedstawicielom, iż „nie interesuje nas dyktat lecz faktyczny dialog. W chwili obecnej mamy niezbezpieczną niepewność, która skutkować może z pewnością odejściami…”

Związkowcy służb munurowych zadawali naprawdę konkretne pytania i zwracali uwagę na konkretne kwestie:
nszzp:
- dlaczego nie ma min. Schetyny,
- nie może być podziału na tych, co mają ponad 15 czy mniej niż 15 i a także na restykcyjność podejścia do policjantów, co do których istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa do utraty prawa do emerytury w przypadku skazania za niektóre przestępstwa - co jest niespotykane w innych zawodach,
- co jest tak naprawde przyczyną, że rząd uważa iż po 15 latach odchodzi tak wielu policjantów?,
- dlaczego 25 lat, skoro w Austrii można odejść na emeryturę minimalną po 10 – w kontekście wprowadzania w błąd opinii publicznej,
- propozycja zmiany naliczaniu wysługi, by zmotywować do nieodchodzenia na niepełną emeryturę,
I co najważniejsze – nie ma zgody związków na objęcie zmianami tych, którzy będą w służbie w dniu wejścia z życie ustawy.

Straż Graniczna:
Generalnie nieźli, to znaczy żli na MSWiA. Powiedzieli wprost, że żądają dialogu nie przez media tylko bezpośrednio i ta zasada została złamana. Poruszali kwestię likwidacji oddziałów. Stwierdzili, że ze stroną rządową dyskutują już od października 2008r. i żadnych przekazanych przez związki propozycji … nie przyjęto. Oto macie obraz dialogu!!!

Służba Więziena: stwierdzili, że z nimi w ogóle nikt nie rozmawia. Oto kolejny obraz dialogu.

Państwowa Straż Pożarna: zwrócono uwagę na ostre cięcia np. na Mazowszu o 55%! Poruszono kwestię braku atrakcyjności zatrudnienia w młodym wieku. Brak motywacji.

Nasze głosy:

Subiekt odniósł się do słów A. Rapackiego odnośnie patologii łączenia emerytury z rentą inwalidzką jako elementu przekłamującego rzeczywistość. Przypomniał o czymś co jest 15% dodatkiem w przypadku utraty zdrowia w związku z pełnieniem służby co itak przy pełnej wysłudze 75% może skutkować\naliczeniem max 5%- owym. Projekt pozbawia tych poniżej 15 lat rekompensaty za choćby\częściową utratę zdrowia.

MarcinR: nawiązał do wypowiedzi A.Rapackiego „prawdziwi policjanci pracują na ulicy” i zapytał się ile razy A. Rapacki spotkał się takimi policjantami i z nimi rozmawiał, pytał o umieralność emerytów policyjnych, czyli jak długo emeryt może nacieszyć się emeryturą - odpowiedzi brak. Zadał pytanie, skąd te średnie emerytur i pensji, na co A. Rapacki skwitował, iż wynika to z różnych grup zaszeregowania, różnych pensji etc.

Maćko: zadał konkretne pytania dotyczące cięć w Policji nawet w obszarze płacenia abonamentu RTV na stanowiskach kierowania, poruszył kwestię znowelizowanego rozporządzenia „-płacowo-etatowego” i nowych stanowisk.

W zasadzie odpowiedzi nie było, albo były niekonkretne i niesatysfakcjonujące. "POlityczne". Jedynie A. Wdowczyk powiedział wprost, ze niektórymi danych na spotkaniu nie dysponuje, ale je przygotuje.
Powiedziane zostało (w różnych momentach – to, co spisaliśmy dosłownie – wzięte w cudzysłów):
Jeżeli ktoś był przyjęty do służby przed 01.01.1999r. staż sprzed służby będzie naliczany na starych zasadach – A.Wdowczyk
„Każdy może do mnie przysłać meila albo zadzwonić” – J.Węgrzyn
„Nie będę przekonywał Was, że nowa ustawa emerytalna stanowi same korzyści … Budżet państwa też będzie miał korzyści z tej ustawy. … Bezdyskusyjną sprawą jest, że szkolenia fnkcjonariuszy są bardzo są bardzo drogie i chcemy na tym zaoszczędzić … Nie przyjechaliśmy do Was, żeby na Was krzyczeć” – Z. Sosnowski
należy zachować optymizm, bo idzie wiosna, są płace, a oszczędności będziemy musieli szukać nadal – A. Rapacki na koniec.


Po spotkaniu strony rządowej odbyło się spotkanie nszzp.
Zostaliśmy zaproszeni do uczestniczenia w nim.
I uczestniczyliśmy – wprawdzie jako goście – ale z taką samą możliwością wypowiedzi i udziału dyskusji, jak związkowcy z poszczególnych zarządów.
Informacje z tej części spotkania zostaną przekazane przez nas po ukazaniu się komunikatu na stronie ZG nszzp – tak zostało ustalone przy naszym udziale. Więc na te kwestie – również w kontekście pikiet – musicie poczekać.
Uważamy, że było warto.
Federacja służb mundurowych ma taki sam pogląd na sprawę reformy emerytur służb mundurowych, jak userzy IFP.
Czyli nowe zasady tylko dla nowo przyjmowanych.

W "kuluarach" komentowano nieobecność "...wczoraj było Grzegorza ..."

Opracowane w składzie Subiekt, News1, Geox i Słupek - niestety z przyczyn "podróżnych" bez udziału Maćko i MarcinaR; wysłane od słupka - z przyczyn technicznych.
I z pewnością i MarcinR, i Maćko uzupełnią „nasz” tekst – przynajmniej o swoje odczucia.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 13, 2009, 21:40:45 »
...zauważ że kto nie wychodzi na ulice zazwyczaj nic nie zyskuje.czy to tak trudno dostrzec ?? ...
Zapomniałeś o jednym podstawowym elemencie, siłę sprawczą mają przede wszystkim ci, którzy mają prawo do strajku i umieją to wykorzystać.  :kwit:
Samo wyjście na ulicę, bez możliwości dalszych "mocniejszych" nacisków ma niewielką siłę sprawczą,  :wall: a rządzący bardziej obawiają się tego "co im jeszcze może przyjść do głowy" niż faktów dokonanych.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #197 dnia: Marzec 13, 2009, 22:25:19 »
...zauważ że kto nie wychodzi na ulice zazwyczaj nic nie zyskuje.czy to tak trudno dostrzec ?? ...
Zapomniałeś o jednym podstawowym elemencie, siłę sprawczą mają przede wszystkim ci, którzy mają prawo do strajku i umieją to wykorzystać.  :kwit:
Samo wyjście na ulicę, bez możliwości dalszych "mocniejszych" nacisków ma niewielką siłę sprawczą,  :wall: a rządzący bardziej obawiają się tego "co im jeszcze może przyjść do głowy" niż faktów dokonanych.

No i właśnie dlatego ciągle się staram to wszystkim tłumaczyć.
Może dojść do takiej hipotetycznej sytuacji:
1. rząd ugnie się teraz,
2. impreza w Poznaniu zostanie odwołana,
3. Pod groźbą "Warszawy" ugramy coś jeszcze,
4. Na przyszłość każdy rząd będzie się z nami liczyć
Nie wierzę osobiście, by tak się stało (w mojej ocenie GS to kamikaze), jednak w moim życiu niejedne "cuda" już widziałem....

Może zbyt optymistyczny komentator:
Strażaczek - poznaniaczek

PS - błagam  :milcz: nie śmiejcie się ze mnie i nie cytujcie tej wypowiedzi

PS2 - Propozycja: Może by zmienić ankietę na Poznań 27.03?
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #198 dnia: Marzec 13, 2009, 22:29:00 »
chłopaki! ale czemu nie pokazalismy na co nas stac ?? jakby warszawa wyszła to pod groźba KOLEJNEJ  warszawy łatwiej by się schetyny było POZBYĆ..ten gośc musi zniknąc...jest arogancki,butny - plecak donaldinio...tfu!.
dlaczegomamy im grozic czymś wirtualnym ?? przestraszą sie wirtualnego protestu ?? ja mysle że wa-wa była potrzebna żeby udowodnić siłę ! teraz jeszcze nic nie udowodnilismy oprócz tego, że mozę nas byc pięc tysiecy....a moze i nie moze..nic nie wiemy...


Zapomniałeś o jednym podstawowym elemencie, siłę sprawczą mają przede wszystkim ci, którzy mają prawo do strajku i umieją to wykorzystać.  :kwit:
Samo wyjście na ulicę, bez możliwości dalszych "mocniejszych" nacisków ma niewielką siłę sprawczą,  :wall: a rządzący bardziej obawiają się tego "co im jeszcze może przyjść do głowy" niż faktów dokonanych.

po pierwsze policjanci nie maja prawa do strajku- związki tez nie.
po drugie na ulice mozemy wyjśc pod egida chocby osoby prywatnej i to tez bedzie zgodne z prawem (tak powinno byc z warszawa 27 marca a związki na bank by sie podpieły):
Art. 1. 1. Każdy może korzystać z wolności pokojowego zgromadzania się.
2. Zgromadzeniem jest zgrupowanie co najmniej 15 osób, zwołane w celu wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska.

wolno nam wyrażac swoje stanowisko i nikt nie potrzebyuje do tego zgody związku zawodowego ;)

po kolejne: rzadzacy nieraz nie obawiaja sie związków poniewaz mają je pod kontrolą a teatr z walka odgrywa sie niejednokrotnie dla potrzeb zwykłych członków (to wiem z praktyki ale nie mówie ze tak jest w słuzbach mundurowych)
uważam że rzad bardziej by sie obwaiał NIEKONTROLOWANEGO BUNTOWANIA SIE POLICJANTÓW  niz kontrolowanego przez związki MACHANIA FLAGĄ (tak jak ostatnie 20 lat ;) )...

jak mówi klasyk : pozywiom-uwidim

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 13, 2009, 23:00:14 »
Ja nadal popieram MAXIMA, gdyż podobnie jak kolega uważam, że zarówno medialnie, jak i organizacyjnie, psychologicznie i taktycznie lepiej jest zamrażać ruch w stolicy Polski, a nie Wielkopolski. Przez coraz większą konsternację spowodowaną zamieszaniem z Poznaniem, opadnie w ludziach entuzjazm - jak napisał MAXIM efekt kuli śnieżnej.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.