Autor Wątek: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009  (Przeczytany 55401 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 10, 2009, 11:22:35 »
 W tym tygodniu planowane jest spotkanie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych oraz niezrzeszonych z MSWiA.
Czekamy też na oficjalne stanowisko ZZ ze spotkania.
ZZ stoją na stanowisku że bezwzględnie nowe warunki, tylko dla nowo przyjmowanych, idąc dalej uważają że nowe warunki dla nowo przyjmowanych również są nie do przyjęcia.

Proszę o jedno dajmy czas i pozwólmy działać ZZ w celu podjęcia wspólnych zdecydowanych kroków,
wszak "W JEDNOŚCI SIŁA"
 
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Piotrowic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 10, 2009, 12:24:51 »
nowe zasady dla nowo przyjętych :tuba:

z całym szacunkiem do Ciebie ale ciekawe czy byś tak cwaniakował jakbyś dopiero służbę zaczynał w tym roku. Jak walczyć to również z myślą o młodych bo jak ich nie będzie w strazy to kto za pare lat bedzie w strazy skoro nie bedzie chętnych?? Jak walczyć to z myślą o wszystkich a nie tylko o sobie!!!!!!!!!!!
Gdy obowiązek wezwie mnie, tam wszędzie gdzie się pali, Ty mi o Panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 10, 2009, 12:32:34 »
kolego piotrowiec* najpierw coś przeczytaj, zastanów się i zrozum wypowiedź, jak nie wyszło przeczytaj raz jeszcze i zastanów się ponownie.

Dla nowo przyjętych to znaczy dla przyjętych po wprowadzeniu nowego projektu np. dla przyjętych od 1.01.2010 r. tzn osoby przychodzą i znają nowe warunki.
Mam nadzieję że zanim zabrałes głos w dyskusji zapoznałeś się z tym projektem i zrozumiałeś go?! :kwit:

Więc zanim zaczniesz krzyczeć pomyśl 3 razy czy masz do tego prawo i powód. :tuba:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 10, 2009, 17:06:42 »
cytat kolegi @Older_Fireman
Cytuj
Spróbujmy zatem "na chłodno" skalkulować dzisiejszą sytuację:
1. Plan nakreślony przed protestami w Gd. i Kr. zakładał kolejne akcje w miastach wojewódzkich
2. W piątek, 6.03 dostaliśmy oficjalnie projekt do konsultacji, których wymóg czasowy wynosi 30 dni, a który to czas może być wydłużony poprzez np. żądania uściślenia niektórych zawartych w projekcie punktów,
3. Podczas trwania konsultacji nie pozwalamy mediom "zapomnieć" o problemie emerytur i bezpieczeństwa obywateli, a co za tym idzie - prostujemy przekłamania i piarowskie gesty ze strony rządowej
4. Organizując "wojewódzkie" miasta, przekazujemy Grzesiowi, że zawsze w zanadrzu mamy blokadę stolicy (MARSZ GWIAŹDZISTY - świetny pomysł!)
5. Obniżamy Donaldowi wstaźnik popularności, przez co zmuszamy go do kalkulacji, gdyby chciał wystartować w wyborach prezydenckich
6. Nie pozwalamy na wystygnięcie aktywności naszych kolegów (bo po wielkiej akcji w W-wie każda inna nie ma sensu)
Zastanówcie się na tym - co jest bardziej dla nas korzystne?
Odniosę się jescze do poprzednich Waszych wypowiedzi:
[SUBIEKT] - Jako członek poznańskiego Komitetu Protestacyjnego zapewniam Szanownego Kolegę, że wybór 27 marca jako daty protestu NIE MIAŁ NIC WSPÓLNEGO z akcją na Waszym forum, a propozycja tej daty nie wyszła od związkowców policyjnych i czysty, "niefart" sprawił, że pokrywa się akcją IFP
[ROBIN2000] - Mundurowi z Poznania byli licznie obecni w Gdańsku i Krakowie. Ja wraz z innymi strażakami byłem w Krakowie (480 km fatalnymi drogami, prawie 10 godzin w jedną stronę) więc, proszę kolegę o nie pisanie nieprzemyślanych wypowiedzi (do W-wy 300 km autostradą, ok 4 godz co rozumiesz mówiąc że nam się "nie chce?").
Zapewniam Was wszystkich, że BARDZO chcemy jechać do stolicy i poczuć jeszcze raz ten "power" na ramionach i krakowską atmosferę zwielokrotnioną razy 5.
NIE MARNUJMY FAKTU, ŻE PO RAZ PIERWSZY OD 1990 JESTEŚMY WSZYSCY TAK
ZBRATANI !!! Nie dajmy się podzielić na związkowców i nie-związkowców, bo Grzesiu tylko na to czeka!

ZAPRASZAMY DO POZNANIA!
A POTEM GDZIEKOLWIEK!

poznański starszy sikawkowy

Poznań 27 marca 2009 Komunikat http://www.nszzpwlkp.pl/aktualnosc,920,0.htm
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline MAXIM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 10, 2009, 17:41:50 »
Spróbujmy zatem "na chłodno" skalkulować dzisiejszą sytuację:
Cytuj
1. Plan nakreślony przed protestami w Gd. i Kr. zakładał kolejne akcje w miastach wojewódzkich

mi się zdawało, ze akcja 19.lutego była akcja oddolna do której podpieły sie związki zawodowe te i owe...nieprawda ?? a tu sie dowiedziałem, ze to był PLAN..

Cytuj
2. W piątek, 6.03 dostaliśmy oficjalnie projekt do konsultacji, których wymóg czasowy wynosi 30 dni, a który to czas może być wydłużony poprzez np. żądania uściślenia niektórych zawartych w projekcie punktów,
Cytuj
3. Podczas trwania konsultacji nie pozwalamy mediom "zapomnieć" o problemie emerytur i bezpieczeństwa obywateli, a co za tym idzie - prostujemy przekłamania i piarowskie gesty ze strony rządowej

i to związki robia od lat kilkunastu i efekt mamy taki, że nic sie nie zmienia ;).

Cytuj
4. Organizując "wojewódzkie" miasta, przekazujemy Grzesiowi, że zawsze w zanadrzu mamy blokadę stolicy (MARSZ GWIAŹDZISTY - świetny pomysł!)

pomysł świtny ale dlaczegpo nie zrobic tego TERAZ ?? aha ! BO TRZEBA POGADAC TAK JAK DO TEJ PORY TO CZYNILIŚCIE ??

Cytuj
5. Obniżamy Donaldowi wstaźnik popularności, przez co zmuszamy go do kalkulacji, gdyby chciał wystartować w wyborach prezydenckich

MHM...ON SIE TYM PRZEJMUJE...SPOŁECZEŃSTWO MA NAS W DUPIE A DONALDINIO BERDZIEJ ZASZKODZIŁ MECZ W NOGE NIŻ TE WASZE GADANIE...

Cytuj
6. Nie pozwalamy na wystygnięcie aktywności naszych kolegów (bo po wielkiej akcji w W-wie każda inna nie ma sensu)
Zastanówcie się na tym - co jest bardziej dla nas korzystne?

MA SENS..KOLEJNY NAJAZD NA WARSZAWĘ...A POTEM JESZCZE JEDEN....=


OBECNIE NASTAPIŁO WYGASZENIE NASTROJÓW BUNTU...ZREZYGNOWANIE Z MARSZU W WARSZAWIE 27.MARCA ZAHAMOWAŁO PĘD KTÓREMU PODLEGALI  LUDZIE...ZWIĄZKI ZAWODOWE WIEDZĄ, ZE TAK CZY SIAK BĘDA MIAŁY POPARCIE KAZDEGO ZDROWO MYŚLACEGO POLICJANTA I DLATEGO GRAJA SOBIE TAK JAK IM WYGODNIE...JAKO NIEZWIĄZKOWIEC NIE BĘDE POPIERAŁ DZIAŁAŃ ZWIĄZKU ZAWODOWEGO KTÓRY NIE POPIERA MNIE - ZWYKŁEGO POLICJANTA POPRZEZ NIEDOSTRZEGANIE W PORE SZANS NA ZWYCIĘSTWO...

ZA KILKA MIESIĘCY OKAZE  SIĘ KTO MIAŁ RACJĘ A MOJA JEST TAKA ŻE TYLKO DZIĘKI POSTAWIENIU VETA PRZEZ KACZORA LUB SKIEROWANIU JEJ DO TRUBYNAŁU GEES TEJ WOJNY NIE WYGRA...MANIFESTOWANIE ZWIAZKOWE W STYLU MACHANIE FLAGĄ I GWIZDANIE NIC NIE DA..uważam  zagrywki związku za zmarnowanie szansy...to tak jakby bokserowi tuz przed nokautem  dac odpocząć...

szkoda....skoro mi przechodzi ochota do walki to pewnie wielu również...



przepraszam za czerwony ale w końcu to wasz kolor ;)..


Jak również nie używaj bez wyraźnej potrzeby Capslocka
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 12:11:34 wysłana przez bulon »

Offline 1000marek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 10, 2009, 22:38:16 »
to jedziemy czy nie? Bo nie wiemy czy ostrzyć bosaki:)

zostawcie ten czerwony kolor dla MODKÓW   ^_^
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 22:49:56 wysłana przez Butel »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 10, 2009, 22:57:20 »
to jedziemy czy nie? Bo nie wiemy czy ostrzyć bosaki:)

Jedziemy ale do Poznania  :straz:
Cytuj
W dniu 6 marca Federacja ZZ SM Województwa Wielkopolskiego została przekształcona w Komitet Protestacyjny Służb Mundurowych Województwa Wielkopolskiego.ederacja nakreśliła ponadto Plan Działania na najbliższy okres czasu polegający na:
• zorganizowaniu w dniu 27 marca w Poznaniu manifestacji celem obrony interesów funkcjonariuszy służb mundurowych,
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 10, 2009, 23:23:44 »
No, to pojechałeś przyjacielu MAXIM.
Twoja nieznajomość podstawowych spraw organizacyjnych ZZ jest porażająca (ostatnio dość modne słowo). Mnie na lekcjach taktyki uczono, by na początku akcji nie pozbywać się od razu całej wody ze zbiornika, chociaż w działko wodno-pianowe wyposażony jest niemal każdy wóz gaśniczy. Czyżby w Policji uczyli, że na początku akcji należy wystrzelać całą amunicję z magazynka? Przeżyłem w straży niejeden rząd (także komunistyczne) i pamiętam akcję protestu w latach 1991/92, kiedy to wyciągnęliśmy najcięższe argumenty na samym początku, a rząd wziął nas "na wstrzymanie". Po 3 tygodniach prawie-strajku (wiesz dlaczego piszę "prawie") efekty były nadzwyczaj mizerne, a po kilkutygodniowej akcji w Kuźni Raciborskiej, gdzie kilku z nas poległo - wypłacono nam za dodatkowe godziny służby równowartość 1,5 paczki fajek (nie żartuję - dostaliśmy 11 tys. ówczesnych złotych, paczka "Goldenów" kosztowała 8 tys.). Pamiętam zbyt dobrze, że ową jałmużnę wysyłaliśmy do Sejmu, którego posłowie właśnie uchwalili sobie podwyżkę diet.
Takie wypowiedzi, jak Twoja uważam za wręcz szkodliwe dla sprawy - bo nie chcąc Cię podejrzewać o to, że zależy Ci tylko na jak największej "zadymie", a nie wygraniu wojny, którą toczymy z MSWiA i jego niekompetentnym mini-strem. Nie obrażaj się od razu - rozumiem, że młodość ma swoje prawa i radykalne poglądy. Zrozum jednak, że słuszną taktyką w wielomiesięcznych potyczkach jest coś co nazywa się "gradacją presji" (uczą jej np. firmy windykacyjne). Nie wiem jak działają ZZ w Policji i prawdę mówiąc niewiele mnie to obchodzi. W moim związku każda oficjalna inicjatywa legislacyjna jest najpierw opiniowana przez tzw. "doły", a potem ZG wydaje opinię - trzeba na to trochę czasu, a obecny projekt dostaliśmy na dół przedwczoraj, przy zachowaniu 30-dniowego okresu konsultacji mamy jeszcze trochę czasu na wyrażenie przemyślanej opinii, nie na "łapu-capu". Odniosę się jeszcze do kilku Twoich myśli wymagających sprostowania:

Cytuj
mi się zdawało, ze akcja 19.lutego była akcja oddolna do której podpieły sie związki zawodowe te i owe...nieprawda ?? a tu sie dowiedziałem, ze to był PLAN.

"PLAN" o którym piszesz to była decyzja FZZSM, do której należą nasze związki zawodowe. Mówiliśmy o tym "PLANIE" w ramach federacji i tam padła propozycja organizacji następnych kroków - gradacji presji.
Spotkanie w poznańskiej KWP odbyło się 16 lutego. Wszystkim powtarzam, że była to inicjatywa oddolna (szacun), i że to właśnie członkowie IFP agitowali strażaków do wzięcia udziału w pikietach.

Cytuj
i to związki robia od lat kilkunastu i efekt mamy taki, że nic sie nie zmienia

nie będę się zniżać do odpowiedzi na niemerytoryczne zarzuty - jeżeli masz kogoś znajomego ze straży w Poznaniu - po prostu zapytaj, co robimy, jaki mamy oddźwięk i jaki jest w straży napływ do ZZ.

Cytuj
pomysł świtny ale dlaczegpo nie zrobic tego TERAZ ?? aha ! BO TRZEBA POGADAC TAK JAK DO TEJ PORY TO CZYNILIŚCIE ??

znów sączysz PiaRowski (by nie powiedzieć "schetynowski") jad - BEZ KONKRETÓW! Rzucasz kalumnie, a co sam potrafisz? Odpowiedź n/t dlaczego nie teraz masz powyżej.

Cytuj
MHM...ON SIE TYM PRZEJMUJE...SPOŁECZEŃSTWO MA NAS W DUPIE A DONALDINIO BERDZIEJ ZASZKODZIŁ MECZ W NOGE NIŻ TE WASZE GADANIE..

Wiesz o czym myśli DT? Może masz swoje wtyki w URM? Co do społeczeństwa i dupy to wiedz, drogi Kolego, że straż pożarna ma od lat najwyższy wskaźnik społecznego zaufania (74%). Piłką nożną się nie interesuję i żaden mecz nie ma wpływu na polepszenie efektu protestu...

Cytuj
MA SENS..KOLEJNY NAJAZD NA WARSZAWĘ...A POTEM JESZCZE JEDEN.

A potem co? Masowe wypowiedzenia? Znajdziesz chętnych wśród tych, którym nowy przepis będzie nakazywał obliczanie podstawy jako 1/36 zarobków z 3 lat? Sam położysz papier na stół?
Cytuj
...A MOJA JEST TAKA ŻE TYLKO DZIĘKI POSTAWIENIU VETA PRZEZ KACZORA LUB SKIEROWANIU JEJ DO TRUBYNAŁU...

Sorry, Przyjacielu - Twoja "wizja" niewiele by dała, gdyby nie spotkanie ZZ ze Szczygłą w ramach BBN, tak samo jak zapowiedź związków, że skierują ten PODŁY PROJEKT do TK


To na razie tyle>
Mimo Twych niekompetentnych wypowiedzi z przyjemnością powitam Cię na proteście w Poznaniu 27.03

Garys (Older_Fireman ifp)


Zamiast kolorowania lepiej używaj funkcji CYTUJ
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 12:14:11 wysłana przez bulon »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline binor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 11, 2009, 10:17:18 »
Wybieraja sie jakas ekipa z Krakowa???
;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 11, 2009, 10:28:20 »
Spokojnie, spokojnie, troche kolegów ponosi, każdy ma prawo do swojego zdania, zarówno MAXIM jak i Garys. Swoją drogą, to ja równiez nie słyszałem wcześniej, żeby  ta cała akcja była przemyslnana i zaplanowana przez zz (?!) - wspomagana organizacyjnie owszem, ale moim zdaniem był to czysty ruch oddolny z ifp. Kolego Garys, wybacz, ale to że zorganizowaliście sobie harmonogram w KWP Poznań wg. którego ustaliliście termin i miejsce nastepnej akcji - niewiele mnie obchodzi i myślę, że większośc kolegów również się zgodzi z tym, że skoro w odruchu solidarności, na ulicę wyszły wspólnie wszystkie słuzby mundurowe, to zadanie zz może być pomoc w organizacji akcji, a nie próby dezorganizacji poprzez podawanie nowych faktów znanych wczesniej tylko sobie. Dlaczego nikt nie wiedział na tym forum, że istnieje jakiś PLAN ? Czy ten paln uwzględniał uczstnictwo wiekszego grona ludzi, czy przyjść na demonstrację mieli Ci, którzy uczestniczyli w spotkaniu 16.02 w KWP Poznań?
Kilka dni temu wywiesiłem w swojej jednostce informację na temat planowanego wyjazdu do Warszawy i o tym rozmawiamy od pewnego zacsu na tym forum, jak myslisz, czy to Wy powinniście się dołączyć do wszystkich, którzy wybierają się dowarszawy, czy reszta powinna uwzględnić wasze plany?
Czy wg. planów  zz było jak zykle wstrzymywanie przesyłania informacji? Oflagowanie strażanic i samochodów? Zawsze uważałem, że to kpina , ONI (Rząd) wypinają się na nas dupą, a My w zamian machamy flagami.

Wypowiem sie za siebie, uważam, że 27.03.2009 roku powinniśmy jechać do WARSZAWY, a koledzy z Poznania niech sami zdecydują.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline BOBO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 11, 2009, 11:17:11 »


I co kolego z tego że mamy takie poparcie... społeczeństwo daje nam poparcie jak potrzebują pomocy i jak strażak pokazany jest brudny i spocony na akcji a jak się upomni o swoje to jest tan niedobry któremu się robić niechce.  Od wielu lat słysze że strażak to fajny gość że ludzie nas lubią itp ale niech się też dowiedzą o naszych problemach że nie jest tak różowo w tej naszej straży którą tak popieraja tylkow czym....
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 11:21:11 wysłana przez BOBO »
a ósmego dnia BÓG stworzył strażaka

Offline Prometeusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 11, 2009, 12:07:07 »
Oczywiście, że Kraków i Gdańsk nie urodziły się w głowach związkowców tyko na samym dole a jak już był szum wtedy związki się podpięły... Wiem dobrze jak to było u mnie szefowie związków ZZ nic nie wiedzieli o Krakowie, przyszyłem, mówiłem, tłumaczyłem, że jest szansa no i chwycili bakcyla, minął tydzień coś się pytam a oni mi, że związki organizują w Krakowie protest i czy jadę? No ręce opadają i mowie, że jakby nie ja to by nawet nie wiedzieli... a oni, że oni mają swoje kontakty... i że może tak a może nie!

Plan może był, ale na pewno nie w momencie wymyślania akcji!

Moje zdanie jest takie, że już byliśmy w K i G wiec wycieczki po Polsce nie maja chyba większego sensu, co miesiąc inne miasto to się ludzie przyzwyczają. NA WARSZAWĘ! jest tylko jeden problem - jak pojedziemy i nic z tego nie będzie, to co zrobimy potem?...

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 11, 2009, 12:10:40 »
Spokojnie, spokojnie, troche kolegów ponosi, każdy ma prawo do swojego zdania, zarówno MAXIM jak i Garys. Swoją drogą, to ja równiez nie słyszałem wcześniej, żeby  ta cała akcja była przemyslnana i zaplanowana przez zz (?!) - wspomagana organizacyjnie owszem, ale moim zdaniem był to czysty ruch oddolny z ifp. Kolego Garys, wybacz, ale to że zorganizowaliście sobie harmonogram w KWP Poznań wg. którego ustaliliście termin i miejsce nastepnej akcji - niewiele mnie obchodzi i myślę, że większośc kolegów również się zgodzi z tym, że skoro w odruchu solidarności, na ulicę wyszły wspólnie wszystkie słuzby mundurowe, to zadanie zz może być pomoc w organizacji akcji, a nie próby dezorganizacji poprzez podawanie nowych faktów znanych wczesniej tylko sobie. Dlaczego nikt nie wiedział na tym forum, że istnieje jakiś PLAN ? Czy ten paln uwzględniał uczstnictwo wiekszego grona ludzi, czy przyjść na demonstrację mieli Ci, którzy uczestniczyli w spotkaniu 16.02 w KWP Poznań?
Kilka dni temu wywiesiłem w swojej jednostce informację na temat planowanego wyjazdu do Warszawy i o tym rozmawiamy od pewnego zacsu na tym forum, jak myslisz, czy to Wy powinniście się dołączyć do wszystkich, którzy wybierają się dowarszawy, czy reszta powinna uwzględnić wasze plany?
Czy wg. planów  zz było jak zykle wstrzymywanie przesyłania informacji? Oflagowanie strażanic i samochodów? Zawsze uważałem, że to kpina , ONI (Rząd) wypinają się na nas dupą, a My w zamian machamy flagami.

Wypowiem sie za siebie, uważam, że 27.03.2009 roku powinniśmy jechać do WARSZAWY, a koledzy z Poznania niech sami zdecydują.
Uważam identycznie również jestem za WARSZAWĄ bo za chwile lublin Jelenia góra itp zaczną myśleć że może u nich się spotkamy a tak naprawdę to jak się nie pokażemy w Wawie i tam nie zablokujemy miasta to nikt nas nie zauważy

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 11, 2009, 12:24:48 »
a czy łudzicie się że wielka \"demonstracja siły\" w Wawie rzeczywiście coś da?

Przecież znowu będziemy mieli wszystkich przeciwko sobie. Przede wszystkim społeczeństwo, które zostanie poinformowane, że mundurowi chcą zachowania \"PRZYWILEJÓW\" a nie tylko tego żeby rząd trzymał się zasad gry. Będziemy mieć przeciwko sobie media dla których łakomym kąskiem są wczesniejsze emerytury i demonstracje niezadowolonych funkcjonariuszy. Oczywiście wrogów będziemy mieli także w ekipie rządowej której bruździmy w ambitnych planach poprawienia sobie słupków sondażowych odebraniem wcześniejszych emerytur nierobom policjantom i strażakom.

Nasze problemy powinny zostać rozwiązane przy stole negocjacyjnym z udziałem  ZZ i rządu (na szczęście Federacji a nie tylko \"naszych\" związków - bo gdyby to były tylko nasze to rezultat byłby z góry wiadomy) .

Nie mamy czegoś bardzo ważnego - lobby które dbałoby o to aby problem z emeryturami mundurowymi został wyjaśniony społeczeństwu w sposób rzetelny i prawidłowy. Aby media zwęszyły sensację z innego powodu - chociażby w tym jak chce się wyrolować służby mundurowe. I jakie będą następstwa tego kroku.

Offline sernik4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 11, 2009, 13:45:39 »
Żeby się nie okazało że GS będzie na stadionie Polonii Warszawa i kopał sobie w piłkę z naszym wielkim nam panującym DT.

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 11, 2009, 14:22:27 »
...Dlaczego nikt nie wiedział na tym forum, że istnieje jakiś PLAN ? Czy ten paln uwzględniał uczstnictwo wiekszego grona ludzi, czy przyjść na demonstrację mieli Ci, którzy uczestniczyli w spotkaniu 16.02 w KWP Poznań?...

Kolego Robart!
Nie wiem, jak u Was działają ZZ, ale nie wyobrażam sobie, by centrale związkowe były w obowiązku uczestniczenia w forach internetowych. Mógłbym to samo powiedzieć: czemu nikt z Was nie interesował się działaniami ZZ? Czy tylko niezrzeszeni mają prawo mieć rację?
Ale nie chcę wywoływać tu dyskusji o rozdźwięku pomiędzy strażakami, czy pomiędzy formacjami. Z moich informacji wynika, że Warszawa w pierwotnym terminie nie będzie "zorganizowana" )no chyba, że ktoś z Was się tego podejmie?). A Poznań już jest. Chcesz - przyjedź, nie chcesz - Twoja sprawa. Nie podejrzewaj mnie o jakieś "układy" z władzą. Zadzwoń do PSP w Poznaniu, zapytaj o Garysa - nie wierzę, by znalazł się choć jeden strażak z 500 osobowej kadry KMPSP, który wytknie mi układowość, czy chęć przypodobania się władzy.
Poznań organizujemy 27 marca.
Warszawę zorganizujemy wkrótce.

Kogo nie będzie w Poznaniu, ten niech zbiera siły na Stolicę.

Garys
asp.szt.Marek Garniewicz
D-ca sekcji JRG-7 P-ń
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline marucha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 11, 2009, 14:28:56 »
a czy łudzicie się że wielka \"demonstracja siły\" w Wawie rzeczywiście coś da?

Przecież znowu będziemy mieli wszystkich przeciwko sobie. Przede wszystkim społeczeństwo, które zostanie poinformowane, że mundurowi chcą zachowania \"PRZYWILEJÓW\" a nie tylko tego żeby rząd trzymał się zasad gry. Będziemy mieć przeciwko sobie media dla których łakomym kąskiem są wczesniejsze emerytury i demonstracje niezadowolonych funkcjonariuszy. Oczywiście wrogów będziemy mieli także w ekipie rządowej której bruździmy w ambitnych planach poprawienia sobie słupków sondażowych odebraniem wcześniejszych emerytur nierobom policjantom i strażakom.

teoretycznie masz rację, ale..
czy przypominasz sobie protest lekarzy, którzy w majestacie prawa odeszli od łóżek pacjentów ? o przysiędze Hipokratesa nie wspomnę. oczywiście pojawiały się opinie negatywne ale rówinez pozytywne i czy nie osiągnęli tego czego chcieli??? w obecnych realiach nikt się nami nie przejmie a opniią publiczną nie zapewnisz bytu rodzinie i sobie godnej emki.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 11, 2009, 14:50:53 »
Cytuj
Kolego Robart!
Robard
 to po pierwsze.

Po drugie:
Cytuj
Nie podejrzewaj mnie o jakieś "układy" z władzą. Zadzwoń do PSP w Poznaniu, zapytaj o Garysa - nie wierzę, by znalazł się choć jeden strażak z 500 osobowej kadry KMPSP, który wytknie mi układowość, czy chęć przypodobania się władzy.
Ani razu nie zarzuciłem Ci ukladów z władzą, chyba, że koelga wie lepiej, więc proszę o przykład.

Po trzecie:
Cytuj
Nie wiem, jak u Was działają ZZ, ale nie wyobrażam sobie, by centrale związkowe były w obowiązku uczestniczenia w forach internetowych. Mógłbym to samo powiedzieć: czemu nikt z Was nie interesował się działaniami ZZ?
Kolega się za bardzo zapędza i rozpędza, bo zarzucając niezrzeszonym, że nie interesują się działaniami zz jest delikatnie ujmując nie na miejscu, zawsze myślałem, że to zz powinny interesowac się obroną praw pracowniczych i wychodzić do ludzi, a tutaj olśnienie, to ludzi powinni przyjść do zz i zapytać...hm..

Po czwarte:
Cytuj
Czy tylko niezrzeszeni mają prawo mieć rację?
NIe, rację mają prawo mieć tylko związkowcy...kolega nie uważ, że to bzdura wypominać kto ma, a kto nie ma monopolu na wiedzę? Ani legitymacja związkowa, ani jej brak, nikomu nie dają prawa uzuropwania sobie wszystkich praw do podejmowania decyzji. Sztuka powinna polegać na kompromisie, dogadajmy się i nie  sprzeczajmy, bo ja mam wrażenie, że wszystkim nam zależy na naszym dobru.

Epilog:
Uwaga do mario68
Uważam, że jak narazie to media piszą to co im dyktuje rząd, jak myslicie, dlaczego do tej pory nikt z dziennikarzy nie napisał na pierwszej stronie GW, że rząd robi nas w chu..a? Dlaczego nikogo w TVN24 nie zaintersowało spotkanie z samymi związkowcami, którzy mogliby wyłożyc kawę na ławę, a tylko p. Rymanowski spotyka sie co niedzielę ze stałym kompletem pOSłóW. Czy to nie daje obrazu, że MSWiA nie chce negocjować? Dlazcego przed kamerami kłamie, że emerytury będą lepsze, dlaczego nie pojawia się na spotkaniach ze związkowcami, musimy pokazać Polsce i Polakom, że niedajemy się tak łatwo nabrac na ładne gadki pana Grzesia, być może wówczas ktoś z dziennikarzy zacznie naprawdę interesować sie tym, dlaczego nie chcemy zrozumieć "dobryhc" intencji naszego ministra?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 11, 2009, 15:18:02 »
Kolega się za bardzo zapędza i rozpędza, bo zarzucając niezrzeszonym, że nie interesują się działaniami zz jest delikatnie ujmując nie na miejscu, zawsze myślałem, że to zz powinny interesowac się obroną praw pracowniczych i wychodzić do ludzi, a tutaj olśnienie, to ludzi powinni przyjść do zz i zapytać...hm..
(...)
NIe, rację mają prawo mieć tylko związkowcy...kolega nie uważ, że to bzdura wypominać kto ma, a kto nie ma monopolu na wiedzę? Ani legitymacja związkowa, ani jej brak, nikomu nie dają prawa uzuropwania sobie wszystkich praw do podejmowania decyzji. Sztuka powinna polegać na kompromisie, dogadajmy się i nie  sprzeczajmy, bo ja mam wrażenie, że wszystkim nam zależy na naszym dobru.

Drogi Kolego!
Jako związkowiec (w Zarządzie Miejskim od 1,5 roku) jestem zobowiązany do działania zgodnego z prawem. Oprócz Statutu Związkowego obowiązuje mnie Ustawa  Związkach Zawodowych z dn. 23 maja 1991 r. A artykuł 7 tej ustawy brzmi jednoznacznie:

1. W zakresie praw i interesów zbiorowych związki zawodowe reprezentują
wszystkich pracowników, niezależnie od ich przynależności związkowej.
2. W sprawach indywidualnych stosunków pracy związki zawodowe reprezentują
prawa i interesy swoich członków. Na wniosek pracownika nie zrzeszonego
związek zawodowy może podjąć się obrony jego praw i interesów wobec pracodawcy

(podkreślenia moje)

Jeżeli szkoda komuś składki 4 złotych, by się zorganizować (bo na przykład chce pozostać "wolnym strzelcem") i coś rzeczywiście robić (w czasie wolnym i za darmo), a nie tylko pisać na forach
(przepraszam jeśli kogoś urażam, ale takie są fakty) - to ja się pytam: dlaczego miast zewrzeć szeregi i wstąpić do związku (mamy ich przecież 3 - do wyboru) dyskryminujesz naszą pracę?
Od 1,5 roku z wolnego zapieprzam na wszystkie zebrania dot. wszelkich strażackich problemów, drę japę, piszę pisma, nie pozwalam stronie służbowej na "samowolki". A oprócz tego wszystkiego zasuwam na wszystkie protesty, nie zważając kto i gdzie je organizuje. Pisać i krytykować jest łatwo - wziąć sprawy (i odpowiedzialność!) w swoje ręce, poświęcić czas wolny i życie rodzinne - trudniej, prawda? W związkach decyzje zapadają w drodze głosowania i uchwały, więc nie ma miejsca czcze dyskusje i wzajemne animozje...

Pozdrawiam gorąco!
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 11, 2009, 16:52:34 »
@robard - ja to doskonale wiem ale czy potężna manifestacja pod KPRM spowoduje że społeczeństwo zobaczy, że robią nas w ch...a ? Nie zobaczy bo nie chce tego widzieć. Podobnie z mediami. Czy manifestacją zmusimy ICH do negocjacji?

Teoretycznie mamy za sobą opozycje parlamentarną - zarówno SLD jak i PiS. Ich media także. Dlaczego nasze ZZ nie ruszą do prasy opozycyjnej aby ona krzyczała o naszych problemach z Panem GS i ekipą Looney Tunes. To dla nich woda na młyn. Chętnie dokopią koalicji.

@marucha -  co do analogii z protestem lekarzy - wg mnie nie ma żadnej.
Lekarze odeszli od łózek pacjentów - my nie przestaniemy wyjeżdżać ratować ludzi....

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 11, 2009, 17:11:54 »
Kolego Garys
To, że straż pożarna ma od lat najwyższy wskaźnik społecznego zaufania (74%) to powiem szczerze i delikatnie: wolę mieć mniejszy wskaźnik zaufania społeczeństwa i żyć godnie niż po służbie na budowie wory rzucać lub kombinować w każdy inny sposób jak do pierwszego przeżyć.
i jeszcze jedno o Warszawie pisało się na forum praktycznie zaraz po pikietach w Gdańsku i Krakowie więc czemu poznaniacy ustalili sobie taki sam termin jak Wawa??( nie to że mi przeszkadza tylko czysta ciekawość)
Z mojej JRG jedą prawie wszyscy na Wawe :tuba: do KRK mamy 50km do Wawy zdecydowanie więcej ale stawimy się :tuba: napewno w niemniejszej sile niż w Krakowie.
W jedności siła
do zobaczenia w Warszawie
 :tuba:
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 17:30:18 wysłana przez Thor998 »

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 11, 2009, 17:48:48 »
Kolego Garys (...)
o Warszawie pisało się na forum praktycznie zaraz po pikietach w Gdańsku i Krakowie więc czemu poznaniacy ustalili sobie taki sam termin jak Wawa??( nie to że mi przeszkadza tylko czysta ciekawość)
...

Jedynie w celu czysto informacyjnym wyjaśnię, że (o czym na pewno wiedzieliście):
z chwilą przyłączenia się ZZ do oddolnej (podkreślam z szacunkiem) inicjatywy na zebraniu wielkopolskiego FZZSM 16 lutego związki zawodowe wszystkich służb mundurowych ustaliły plan "gradacji" oddziaływania na tzw."władzę". Jednym z punktów było zorganizowanie pikiety 27 marca o charakterze regionalnym. Z naszych informacji wynikało, że do czasu generalnego najazdu na W-wę pikiety regionalne będą się odbywać "rotacyjnie" m.in. w celu podgrzewania atmosfery w mediach, rozmów z regionalnymi parlamentarzystami itp., itd.
Czemu zatem protest ogólnopolski? Szczerze mówiąc - na razie nie wiem. Mogę tylko podejrzewać, że centrale związkowe planują "SZTURM NA URM" w niedalekim terminie późniejszym.
I chyba rzeczywistość pokazuje, że Warszawki nikt nie zorganizuje w terminie pierwotnym. Nie ma więc sensu przerzucać się inwektywami i "umierać za Stolicę", skoro tam się organizacyjnie NIC nie dzieje...
A w Poznaniu wprost przeciwnie!
Zauważ, drogi Kolego, że swoimi (podkreślam: PRYWATNYMI) postami nie neguję idei marszu w Warszawie. Tworzenie "teorii spiskowych" niewiele nam wszystkim przyniesie, a tylko nas poróżni, na co Grześ ze swoimi klakierami zapewne czeka...

łączę pozdrowionka z ziemniaczanej stolicy
Garys

(...) co do analogii z protestem lekarzy - wg mnie nie ma żadnej.
Lekarze odeszli od łózek pacjentów - my nie przestaniemy wyjeżdżać ratować ludzi....

@Thor998
... i właśnie dlatego pisałem o tych 74%
(co i tak nie dowodzi, że bez spokojnych oddziaływań na parlamentarzystów, owej "gradacji presji" oraz rzetelnej informacji w mediach o przekłamaniach GS - nic nie wywalczymy)

Strażaczek - poznaniaczek
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2009, 18:07:01 wysłana przez Butel »
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #172 dnia: Marzec 11, 2009, 21:43:11 »
@garys, w nawiązaniu do ..hm..chyba wystąpienia(?) :
Cytuj
Drogi Kolego!
Jako związkowiec (w Zarządzie Miejskim od 1,5 roku) jestem zobowiązany do działania zgodnego z prawem. Oprócz Statutu Związkowego obowiązuje mnie Ustawa  Związkach Zawodowych z dn. 23 maja 1991 r. A artykuł 7 tej ustawy brzmi jednoznacznie:

1. W zakresie praw i interesów zbiorowych związki zawodowe reprezentują
wszystkich pracowników, niezależnie od ich przynależności związkowej.
2. W sprawach indywidualnych stosunków pracy związki zawodowe reprezentują
prawa i interesy swoich członków. Na wniosek pracownika nie zrzeszonego
związek zawodowy może podjąć się obrony jego praw i interesów wobec pracodawcy
(podkreślenia moje)

Jeżeli szkoda komuś składki 4 złotych, by się zorganizować (bo na przykład chce pozostać "wolnym strzelcem") i coś rzeczywiście robić (w czasie wolnym i za darmo), a nie tylko pisać na forach
(przepraszam jeśli kogoś urażam, ale takie są fakty) - to ja się pytam: dlaczego miast zewrzeć szeregi i wstąpić do związku (mamy ich przecież 3 - do wyboru) dyskryminujesz naszą pracę?
Od 1,5 roku z wolnego zapieprzam na wszystkie zebrania dot. wszelkich strażackich problemów, drę japę, piszę pisma, nie pozwalam stronie służbowej na "samowolki". A oprócz tego wszystkiego zasuwam na wszystkie protesty, nie zważając kto i gdzie je organizuje. Pisać i krytykować jest łatwo - wziąć sprawy (i odpowiedzialność!) w swoje ręce, poświęcić czas wolny i życie rodzinne - trudniej, prawda? W związkach decyzje zapadają w drodze głosowania i uchwały, więc nie ma miejsca czcze dyskusje i wzajemne animozje...

Pozdrawiam gorąco!

Oj, niech mnie gazetów nie czyta.... jak to mówił Pawlak

Po raz ostatni podejmuje polemikę z Toba na ten temat. Kolego, zacietrzewiasz się w zarzucaniu mnie argumentami, kiedy mnie się i tak wydaje, że wiem przynjamniej równie dobrze jak Ty, jak wygląda związkowa praca, znam tez dokładnie związkowy bezwład, żeby zorganizować coś w trybie pilnym. Myślę, że kolega przewodniczący jako "młody przewodniczący" ma dużo energii i pomysłów, to dobrze, ale pisząc do mnie przez cały czas nabrałeś dziwnego przeświadczenia, że mam coś przeciwko zz, a jest wprost przeciwnie.

Pozdrawiam serdecznie, przez 10 lat przewodniczący w KM i województwie...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

subiekt

  • Gość
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #173 dnia: Marzec 11, 2009, 22:17:20 »
Cytuj
Czemu zatem protest ogólnopolski? Szczerze mówiąc - na razie nie wiem. Mogę tylko podejrzewać, że centrale związkowe planują "SZTURM NA URM" w niedalekim terminie późniejszym.
najprawdopodobniej Warszawa 27 marca 2009r. nie dojdzie do skutku, ponieważ skazana jest w tym terminie na porażkę. Termin został zaproponowany przez ifp, ale niestety, bez pomocy związkowej sami nie damy rady. Właściwy oddźwięk może przynieść tylko manifestacja z udziałem maksymalnych sił i środków czyli połączenia związkowców, forumowiczów i niezrzeszonych. W innym przypadku organizacja skazana jest na porażkę i punkt dla Schetyny. Ostatnio udało nam sie nawiazac pozytywny kontakt ze związkowcami.
Warszawa jest jak najbardziej aktualna, tylko troszkę później.
Z oddolnej inicjatywy własnej, wielkopolscy związkowcy zrzeszeni w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, organizują w dniu 27 marca 2009 r. manifestację w Poznaniu.
Zaproponowaliśmy, aby przed Warszawą, Poznań stał się również manifą ogólnopolską, podobnie jak Kraków i Gdańsk.
Spotkało to się z różną opinią userów ifp, chociaż generalnie większość jest na tak.
Stąd idea ogólnopolskiego Poznania

Offline Garys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Był Grześ - i nie ma Grzesia :)
Odp: Teraz WARSZAWA - PROTEST - 27.03.2009
« Odpowiedź #174 dnia: Marzec 11, 2009, 22:37:56 »
Drogi "starszy" kolego Robard!
Myślę, że doszliśmy do porozumienia w kwestii związków, choć wyczuwam lekką ironię w Twoim poście.
Nie zamierzam nikogo agitować, chcę tylko dać wszystkim do zrozumienia, że bezprzedmiotowe kłótnie i osobiste wycieczki nie popchną w żaden sposób naszej sprawy do przodu. Jeśli wybierzesz się do Poznania - możemy wszelkie różnice wyjaśnić osobiście, opierając je o bufet.

Pozwolę sobie tu na wklejenie w całości cytatu z IFP, który nawiązuje do mojego poprzedniego postu:
User SŁUPEK napisał:
Cytuj
Poszperałam nieco w necie i myślę, że rozczarowanie, co do tego, że manifestacja 27 marca odbędzie się nie w Warszawie, jest po części naszą winą.
Zanim zaczniecie na mnie pluć, to pomyślcie - termin i miejsce zostały określone tutaj i zaakceptowane łącznie z wstępnie ustaloną trasą przemarszu.
Do zg nszzp były wysyłane meile i założyliśmy, że skoro większość chce, żeby 27 marca protest odbył się w Warszawie, to tak będzie.
Tyle że ... większość ... to nasza ocena.
Forumowicze nie stanowią więcej niż 50% policjantów.
Nawet jeśli policzyć wszystkich zarejestrowanych dotychczas userów.
Poprzez nasze działania pewnie zmotywowalibyśmy około 1500 policjantów na Warszawę (wyniki ankiety + posty userów informujące ilu z ich jednostek).
Nawet gdyby to było 5000, to dalej nie jest niestety większość.
W temacie jest w tej chwili prawie 1500 postów.
Znaczna część ich autorów wypowiadała się co najmniej kilka razy.
Nie będę liczyć, ilu userów się tu wypowiada.
Ale to naprawdę nie jest większość, która zadecyduje o proteście w Warszawie.
Bo stanowimy grupę kilkudziesięciu osób.
Nieformalną, bez środków finansowych, bez zaplecza technicznego.
I nikt się nie dostosuje do naszych pomysłów, chyba że będzie jemu z nami "po drodze".
Nszzp i A. Duda tyle razy byli krytykowani - delikatnie mówiąc - na naszym forum (przeze mnie też), że mają prawo uznać, że nic nam nie są winni.
Nawet w kwestii informowania nas o czymkolwiek.

Być może niezbyt dokładnie wczytywaliśmy się w doniesienia medialne, albo interpretowaliśmy je po swojemu, albo je przegapiliśmy.
Trzy fragmenty informacji prasowych:

Polska Głos Wielkopolski 18.02.2009 napisał(a):
Cytuj
PROTEST - Najazd mundurowych na Kraków i Gdańsk

Ponad 200 policjantów, strażaków i funkcjonariuszy służby więziennej z Wielkopolski wybiera się na jutrzejsze pikiety w Krakowie i Gdańsku. Strażnicy graniczni nie jadą, ale zapowiadają, że pojawią się na pikiecie, która ma zostać zorganizowana w Poznaniu.

Bankier.pl 27.02.2009 napisał(a):
Cytuj
Informacje o nastrojach wśród służb mundurowych potwierdza również Antonii Duda, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. - Jeśli założenia rządu dotyczące emerytur nie zmienią się to dojdzie do ogromnej manifestacji w Warszawie.

Onet.pl wiadomości 27.02.2009 napisał(a):
Cytuj
Przewodniczący związku ostrzega, że jeśli rząd nie spotka się z policjantami przed ostatecznym sformułowaniem projektu, związkowcy wyjdą na ulice Warszawy.
 


Sygnał o manifestacji w Poznaniu był 18-ego lutego przed Krakowem i Gdańskiem.
27-ego lutego A. Duda zapowiedział, że jeśli założenia rządu się nie zmienią, to dojdzie do ogromnej manifestacji w Warszawie. Tydzień później MSWiA przedstawiło kolejne - zmienione - założenia projektu.
W tym samym dniu A. Duda stwierdził, że jeżeli rząd nie spotka się z policjantami przed ostatecznym sformułowaniem projektu, to będzie Warszawa. Ostateczne sformułowanie projektu następuje na Komitecie Rady Ministrów (w czwartki) po przejściu całej rządowej scieżki legislacyjnej przed skierowaniem przez Radę Ministrów (w następny wtorek) do Sejmu. Spotkanie przedstawiciela rządu z policjantami reprezentowanymi przez związki może dojść do skutku jeszcze w tym tygodniu.

MSWiA wytrąca A. Dudzie po kolei argumenty co do ogłoszenia manifestacji w Warszawie.
I gdyby teraz została ogłoszona Warszawa na 27 marca, to natychmiast byłyby komentarze medialne - czego jeszcze policjanci chcą?
Przecież założenia projektu zostały zmienione, rząd się z policjantami spotyka, itd. A.Duda - na przyszłość - powinien bardziej ważyć w swoich wypowiedziach warunki do spełnienia przez stronę rządową w celu uniknięcia Warszawy.
A nie chlapać jęzorem o warunkach, które rząd w ciągu tygodnia może socjotechnicznie spełnić.

Nie wiem, czy to jest powodem ogłoszenia Poznania, bo nszzp to nie mój świat.
Ale patrząc w ten sposób ... to się zastanawiam ...
I zaczynam odbierać to jako działanie nie przeciwko nam, a jako element strategii przeciwko rządowi.
A wielką manifestację w Warszawie federacja ogłosi pewnie dopiero na czas pierwszego czytania projektu w Sejmie.

Więc uważam, że - póki co - każdy, kto ma możliwość (organizacyjną, finansową, czasową, itd.), powinien być na manifie w Poznaniu, a potem w innych miastach - jeśli takie zostaną zorganizowane.
Żeby pokazać, że służby mundurowe są zjednoczone i walczą razem.
O ostatnie z praw, których nam jeszcze nie złamano.

Nowe prawa tylko dla nowo przyjmowanych!

Myślę, że dla dobra nas wszystkich właściwym jest przyjęcie 2 poniższych punktów:
  • Kto z różnych względów nie może do Poznania - niech czeka na sygnał o Warszawie
  • Kto może - niech weźmie udział w obydwóch manifestacjach

Pozdrawiam z Poznania
Garys
Czasem zamiast użyć toporka wystarczy nacisnąć klamkę by drzwi otworzyć...

Szturm na URM!!!