Autor Wątek: Brawo Panie Marszałku  (Przeczytany 4708 razy)

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Brawo Panie Marszałku
« dnia: Kwiecień 08, 2005, 12:36:13 »
Chciałbym podziekować Panu marszałkowi woj. Wielkopolskiego, który dostrzegł potrzeby strażaków:) przeznaczył dośc pokaźną kwotę na dofinansowanie zakupu sprzetu do ratownictwa drogowego dla jednostek KSRG w wielkopolsce.wczoraj podpisywałem wniosek na sprzet z 80% dotacją. Dofinansowaniem objety jest następujący sprzęt:
-Torba PSP R1
- zestaw hydrauliczny
- piła do betonu i stali
Sprzet ten bedzie kosztował odpowiednio: 1.500 zł, 4.400 zł i 600 zł:)
moze w przyszłym roku znowu coś takiego zrobimy?Pozdrawiam
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2005, 13:00:52 »
zestaw hydrauliczny :huh:  a co wejdzie w jego sklad i jakiej jest on firmy??

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2005, 13:30:30 »
Ja w sumie nie jestem z Wielkopolski tylko ze śląska, ale dziękuję Panu Marszałkowi jako zwykły obywatel, którego ten sprzęt może kiedyś uratować. Od podpiasania umowy do czasu otrzymania go do użytku jeszcze trochę czasu minie, ale ważne że powstała wogóle inicjatywa i znalazły się na ten cel pieniądze. Jeszcze raz gratuluje, a pozostałym marszałkom życze przemyśleń czy czasem w innych województwach też nie przydałaby się taka inicjatywa!!!
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2005, 13:48:22 »
To super !!! gratuluje ...
Mam nadzieje ze na podkarpaciu tez taka akcja bedzie ... :)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2005, 14:00:11 »
Na w/w sprzęt zostanie ogloszony przetarg. nie jest znana jeszcze firma,która go dostarczy.Wiadomo tylko,ze będzie to sprzet ze wszystkimi certyfikatami. Zestaw hydrauliczny to zestaw kombo (nożyco-rozpieracz) taki,jaki można kupić z dofinansowaniem Związku. Zestaw PSP R1 bedzie to pełen komplet z deską, szynami i tlenem!! Piła prawdopodobnie Sthil-a. łacznie na zakup sprzetu Marszałek przeznaczył 2 mln zł. teraz zbierane sa wnioski jednostek aby okreslić wielkości zapotrzebowania i ogłosić przetarg. Sprzęt powinien trafić do jednostek w okolicach wakacji.
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline wolny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2005, 15:09:03 »
dziękuje i myślę ,że  łódzkim  też tak będzie

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2005, 13:30:43 »
a miało być tak pieknie... okazuje się,ze sprzet od marszałka bedzie przekazywany nieodpłatnie... ale Z OSP RP wymyslił sobie,ze otrzymanie sprzetu bedzie uzaleznione od "dobrowolnej" wpłaty na rzecz oddziału wojewódzkiego!! nie zapłacisz "daniny" to nie otrzymasz sprzetu!!!  
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline rogu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2005, 17:24:39 »
NO MUSZE SIE POCHWALIĆ ŻE TEŻ DOSTANĘ TEN SPRZĘT.

Offline wolny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2005, 18:49:19 »
a to POLSKA właśnie.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 02, 2005, 10:08:55 »
Słyszałem że jak brać to najwyżej cały sprzęt, czyli wszystko, PSP R1, narzędzia hydrauliczne i piłe. Teraz nie wiem skoro dawają sprzęt nieodpłatnie, to chyba źle słysząłem. Jutro jadę z prezesem do Konina dowiemy się cos więcej, i jeśli warunki będą możliwe do pokonania to zamówimy. Oby się udało.

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2005, 13:28:12 »
A najlepsze jest to że ZOSP jeszcze na tym zarobi. W Polsce wszystko jest możliwe, oby ten sprzęt służył wam jak najdłużej :) Pozdrawiam

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2005, 13:15:19 »
Byłem dziś W KMPSP i jest jeszcze inaczej niz myślałem. Na szczęście nie potrzeba brać wszystkiego. Zdecydowaliśmy się na "zakup" R1, noszy i piły. Najgorzej jest z tym 20%. Ciężko będzie się rozliczyć bo faktury nie dostaniemy. 20% dotacji na ZW ZOSP RP.

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2005, 14:48:17 »
my rozwiazalismy to poprzez podjęcie uchwały zarzadu o przekazaniu dotacji na Z OSP:) faktury nie ma,ale zawsze to jakas podkladka.niestety nie do konca legalna;/
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2005, 15:45:00 »
Szkoda że Związek zamiast wspierać to nas łupi. A potem z tych pieniędzy dotuje zakupy. Dzięki za takie dotacje.
Wg mnie Marszałek winien pościągać z wszystkich KM PSP informacje o wyposażeniu jednostek OSP z KSRG, i wg nich przydzielić sprzęt. Jesli jakaś OSP posiada narzędzia hydrauliczne i piłę to jej już nie powinien marszałek w ten sprzęt wyposażać, winni dostać wtedy tylko zestaw rat. medycznego.

Bardzo się cieszę że Pan Marszałek wyszedł z tą inicjatywą, to bardzo dojrzałe jego podejście, ale to że Związek musiał wsunąć rękę bo zobaczył kasę to już mie się bardzo nie podoba.

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2009, 07:32:06 »
"Zakończyła się sesja sejmiku województwa podkarpackiego
Na dzisiejszym posiedzeniu, radni zdecydowali, że dofinansują budowę boisk w ramach rządowego programu "Orlik”. Przekazali tez 1 mln zł dla jednostek OSP.
 Ta ostatnia sprawa wzbudziła ogromne kontrowersje wśród radnych PO, którzy twierdzili, że pieniądze zostały rozdysponowane politycznie.

Na OSP milion zł

- Mam wrażenie, że zarząd podzielił te pieniądze bez żadnego planu - twierdził radny Sławomir Miklicz (PO). - Dostały je te powity, gdzie rządzi PiS, a niektórzy radni chwalili się, że załatwili pieniądze dla swoich gmin.

- To jest pomówienie - oburzał się marszałek e Zygmunt Cholewiński. - Oświadczam, że nikt nikomu nic nie załatwiał.

Po burzliwej dyskusji radni przegłosowali uchwałę, zgodnie z którą, 66 gmin dostanie pieniądze na doposażenie OSP."


Czy ktoś z Was może orientuje się odnośnie tego podziału ????

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2009, 07:56:20 »
1 mln na 66 gmin? To raptem średnio po ok 15 000 zł na gminę, w której może być kilka jednostek ....

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2009, 18:25:56 »
sprzet ten będzie kosztowal odpowiednio -1.500-4.400-600 zł

ja mam takie pytanie piła do betonu i stali za 600 zł ??????  :huh:

co to za sprzet..........

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2009, 18:31:36 »
Chciałbym podziekować Panu marszałkowi woj. Wielkopolskiego, który dostrzegł potrzeby strażaków:) przeznaczył dośc pokaźną kwotę na dofinansowanie zakupu sprzetu do ratownictwa drogowego dla jednostek KSRG w wielkopolsce.wczoraj podpisywałem wniosek na sprzet z 80% dotacją. Dofinansowaniem objety jest następujący sprzęt:
-Torba PSP R1
- zestaw hydrauliczny
- piła do betonu i stali
Sprzet ten bedzie kosztował odpowiednio: 1.500 zł, 4.400 zł i 600 zł:)
moze w przyszłym roku znowu coś takiego zrobimy?Pozdrawiam

sprzet ten będzie kosztowal odpowiednio -1.500-4.400-600 zł

ja mam takie pytanie piła do betonu i stali za 600 zł ??????  :huh:

co to za sprzet..........

Wydaje mi się, że te kwoty to 20% wkładu własnego jakie muszą ponieśc OSP

Czyli koszt 100% to w przypadku:
- Torba PSP R1 - 7500
- zestaw hydrauliczny - 22000
- piła do betonu i stali - 3000

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2009, 19:08:07 »
łukasz może i tak ale torba psp-r1 za 7000 tyś ???
niesądzisz że to troche duzo

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2009, 19:25:04 »
łukasz może i tak ale torba psp-r1 za 7000 tyś ???
niesądzisz że to troche duzo

Jeżeli chodzi o samą torbę to faktycznie cena wysoka, jeśli natomiast chodzi o zestaw PSP R-1 (torba, szyny, nosze) to sytuacja już nie jest taka jasna, chociaż można kupić tańsze produkty.

http://www.nopex.com.pl/zestawy_reanimacyjne.html - cena netto 5890 zł / cena 6302 zł z VAT 7% / 7185 zł z VAT 22%

Swojego czasu słyszałem, że kupując przez ZOSP RP trzeba przepłacić sporo powyżej torby zakupionej u producenta (marża ZOSP RP), ale była to jedyna forma, żeby zakupić z dofinansowaniem.

Poza tym można kupić zestaw tańszy, tylko pytanie czy o to chodzi. Dostaliśmy torbę PSP R-1, w której po kilku dniach ćwiczeń KŁOMINO 2006 popękało większość szwów. Sama torba jest średnio praktyczna. Materiał jest zbyt mięki i nie zachowuje ona sztywności. Za kilkaset złotych więcej można mieć torbę ze znacznie lepszego materiału z znacznie lepszy wykonaniu. Podobna sytuacja dotyczy się desek ortopedycznych których rozpiętość cenowa jest spora a i jakość, trwałość waga, wykonanie pasów i stabilizatora głowy jest kolosalna. Samą deskę można kupić za 1000zł albo za 1800.

Nie zawsze to co najtańsze jest najlepsze. Jednak czy stać nas na zakup torby, którą po kilku akcjach trzeba będzie szyć lub co gorsza wymienić na nową?

Z deską jest inaczej. Coraz cześciej wymienia się deską za deska bez przekładania pacjenta, a w przypadku współpracy z LPR to jedyna metoda. Ważne by po wymianie mieć sprawny i kompletny sprzęt. Niektórzy mają problem z takim rozstaniem i potrafią jeździć kilkadziesiąt kilometrów by odzyskać swoją deskę.

Ostatnio widziałem na jednym z samochodów PSP we Wrocławiu deskę z PR w Legnicy. W innym deskę podpisaną innym numerem JRG. Widać, że ten sprzęt pracuje.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2009, 19:36:51 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Sepi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2009, 11:40:34 »
Małopolska  już to zrobiła w 2000r.

Offline Artur sam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Brawo Panie Marszałku
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 08, 2009, 18:01:34 »
W mojej gminie na koniec roku 2009 udało się zakupić sprzęt na kwotę 117 tyś zł.
 50 tys pochodziło z  Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego pozostałą kwotę wyłożyła gmina i dzięki temu zakupili 3 motopompy Tohatsu, zestaw Lukas Combi, zestaw PSP R1. Moja OSP dostała motopompę, zestaw Lukas i deskę do transportu poszkodowanych( łącznie 55 tys zł.) Takie zakupy to rozumiem.
Wszystko dzięki staraniom Burmistrza.

Są głosy ze to nie koniec ;] a co będzie to czas pokaże.