Autor Wątek: odbiór nadgodzin  (Przeczytany 2662 razy)

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
odbiór nadgodzin
« dnia: Luty 17, 2009, 15:45:29 »
Witam ! Zostałem ostatnio przeniesiony na 3 miesiące na inną zmianę aby chłopaki odebrali sobie wolne . Na obecnej zmianie mam miesięcznie 1 WS i myślę że tak będzie przez te całe 3 miesiące.Na poprzedniej zmianie minimum miesieczne to 2 WS czasami nawet 3. Stąd nasuwa się moje pytanie czy w tym półroczu rozliczeniowym zostaną oddane mi te nadgodziny już na mojej macierzystej zmianie ? Czy zależy to od dowódcy zmiany i oddam te nadgodziny dla ojczyzny ?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2009, 14:29:52 »
to czy odbierzesz nadgodziny i kiedy zależy od przełożonych i sytuacji kadrowej na zmianie/jednostce...

Offline rudy109

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2009, 14:51:42 »
Słuchaj ja bym sie tak nie dał, bo wątpie żebys odebrał póżniej nadgodziny. W systemie 3 zmianowym mam 3 - 4 wolne słuzby w miesiącu, a i tak na koniec okresu zostawiam minimum 80 nadgodzin, bo to na zawody trzeba jechac, sztandar, zastępstwa. Wydaje mi sie że ciężko będzie odebrać te nadgodziny.
Pozdrawiam

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2009, 00:02:07 »
Cytuj
Słuchaj ja bym sie tak nie dał

A co byś zrobił – chyba że jesteś d-cą JRG, wtedy masz jakieś możliwości.

System jest 3-zmianowy, ale to nie znaczy, że jesteś przypisany do I, II lub III zmiany. Zgodnie z Rozp. MSWiA w sprawie pełnienia służby przez strażaków PSP można wyznaczyć strażakowi służby w różnych okresach (nie piszę zmianach – bo czegoś takiego jak różne zmiany nie ma). Zgodnie z § 2.5. Strażacy wykonujący zadania służbowe i pełniący dyżur w tym samym czasie, ustalonym w harmonogramie służby, stanowią zmianę. Tak więc strażakowi można wyznaczać różne dni służby. Niekoniecznie co 3-cią dobę. Jeżeli zostaną zachowane zgodne z prawem procedury przejścia to strażak po 72 godz. wolnego może być wyznaczony do służby, a później pełnić ją co trzy doby – jeżeli jest to ujęte w harmonogramie służby.

Cytuj
Stąd nasuwa się moje pytanie czy w tym półroczu rozliczeniowym zostaną oddane mi te nadgodziny już na mojej macierzystej zmianie ? Czy zależy to od dowódcy zmiany i oddam te nadgodziny dla ojczyzny ?

§ 8 Czasu wolnego udziela kierownik jednostki organizacyjne – nie d-ca zm., jeżeli już to droga służbowa.
§ 10.2. Czas wolny, o którym mowa w ust. 1, strażak jest obowiązany wykorzystać w okresie rozliczeniowym albo do dnia zwolnienia ze służby następującego przed zakończeniem tego okresu, a przełożony uprawniony do mianowania (powołania) ma obowiązek mu to ułatwić.
I to by było tyle.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline rudy109

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: odbiór nadgodzin
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2009, 12:54:11 »
Słuchaj DEX jezeli pracujesz w jednostce w której wszyscy uwazaja że taka sytuacja jest normalna i jeden niewolnik musi pracowac za to że Dowódca nie chciał zaplanować urlopów i sprawiedliwie rozplanować służb to faktycznie sytuacja jest bez wyjścia.
Osobiście uważam że trzeba sobie konkretnie zasłużyć na bycie kołkiem łatajacym wszystkie dziury, trzeba pokornie siedzieć i nie znać swojej wartosci by doprowadzić do takiej sytuacji.

Bez urazu
Pozdrawiam