Autor Wątek: Uregulowanie służby wojskowej  (Przeczytany 2141 razy)

wiktor88

  • Gość
Uregulowanie służby wojskowej
« dnia: Luty 16, 2009, 15:01:19 »
Witam. Dziś byłem złożyć list motywacyjny i CV do straży pożarnej we Wrocławiu przy ulicy. Krętej.
Dowiedziałem się ze muszę mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Po liceum chodziłem do studium.
Czy jeśli pójdę do wku i powiem że staram sie o prace w straży to mój stosunek zostanie uregulowany?
proszę o pomoc. pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Uregulowanie służby wojskowej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2009, 15:36:54 »
Witam!
Cytuj
Zgodnie z art. 34 cyt. ustawy, osobę podejmującą służbę w Państwowej Straży Pożarnej mianuje się strażakiem w służbie przygotowawczej na okres 3 lat. Mianowanie strażaka może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub po przeniesieniu do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej. Warunku tego nie stosuje się do kobiet.
www.kgpsp.gov.pl
Pozdr.
Ps.
Jeżeli /wcześniej/ miałeś w WKU kat. poniżej A - możesz mieć problemy z jej obecnym uzyskaniem - wymagane! (czyt.Forum)  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 15:45:05 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Uregulowanie służby wojskowej
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2009, 22:54:04 »
właśnie wie ktoś coś na ten temat?? jak to jest teraz z uregulowaniem stosunku do sł. woj. bo pobory są tylko zawieszone... ustawy o powszechnym obowiązku odbycia zasadniczej sł. woj. chyba nie zmieniano jeszcze... wiec sam jestem ciekaw jak to jest... chyba nawet jutro pojadę do WKU sie zapytać... ja na szczęście niedługo wychodzę do cywila wiec będzie z głowy;)
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Uregulowanie służby wojskowej
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2009, 00:01:47 »
wejdź na stronę MON'u i wszystko będzie jasne......."normalność" w wydaniu nieskończonym.
Kiedy wpływowi ludzie zaczną "myśleć" ?--------- nie zobaczę pewnie tego (oczywiście zwrot do ustawodawców).
POzdrawiam
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Uregulowanie służby wojskowej
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2009, 01:04:34 »
USTAWA z dnia 9 stycznia 2009 r. o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zmianie niektórych innych ustaw
Art. 18. 1. Osoby stawiające się po dniu wejścia w życie ustawy do kwalifikacji wojskowej, o której mowa w art. 32 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, wojskowy komendant uzupełnień z urzędu przenosi do rezerwy i nadaje tytuł żołnierza rezerwy oraz mianuje na stopień wojskowy szeregowego, z dniem, w którym orzeczenie właściwej komisji lekarskiej o ich zdolności do czynnej służby wojskowej stało się ostateczne, o ile nie zgłoszą one sprzeciwu w tej sprawie.
2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do osób, które dotychczas podlegały obowiązkowi, o którym mowa w art. 32 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu obowiązującym do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy i nie odbywają służby zastępczej.



Dla jasnosci:
Nowelizacja ustawy
W dniu 11 lutego 2009 r. opublikowana została w Dzienniku Ustaw nr 22 pod pozycją 120 ustawa z dnia 9 stycznia 2009 r. o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zmianie niektórych innych ustaw.
Na podstawie art. 18 ust. 2 tej ustawy z dniem 11.02.2009 r., tj w dniu wejścia jej w życie wszyscy mężczyźni bez względu na rok urodzenia, którzy mają orzeczoną zdolność do czynnej służby wojskowej zostaną przeniesieni przez wojskowych komendantów uzupełnień do rezerwy bez odbycia służby wojskowej.
Przeniesienie do rezerwy następuje z urzędu i nie wymaga osobistego udziału zainteresowanej osoby  przy dokonywaniu tej czynności. W przypadku stawienia się zainteresowanej osoby w WKU potwierdzenie faktu przeniesienia do rezerwy, następuje w formie wpisu do książeczki wojskowej oraz, na żądanie, poprzez wydanie stosownego zaświadczenia.
Podsumowując należy stwierdzić, że nowelizacja gwarantuje wszystkim obywatelom, którzy spełnili obowiązek stawienia się do poboru lub spełnią obowiązek stawienia się do kwalifikacji wojskowej (od 2009 r.) możliwość przeniesienia do rezerwy bez odbywania zasadniczej służby wojskowej lub w przypadku absolwentów szkół wyższych, przeszkolenia wojskowego.

zrodlo: Wojewodzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie

No i wszystko jasne, ale na jutro i tak mialem zaplanowana wizyte w WKU wiec sie dopytam dokladnie jak to wyglada technicznie i dam znac :szalony:

q-bash

  • Gość
Odp: Uregulowanie służby wojskowej
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2009, 08:20:23 »
http://www.wp.mil.pl/pl/artykul/6506  :kwit:
jak dla mnie nie ma wątpliwości. z resztą ten temat już został poruszony na forum

dla leniwych:

Oznacza to, że wszyscy mężczyźni bez względu na rok urodzenia, którzy mają orzeczoną zdolność do służby wojskowej, z mocy ustawy zostaną przeniesieni do rezerwy bez odbycia służby wojskowej.
Natomiast osoby podlegające obowiązkowi stawienia się do poboru, które dotychczas nie miały orzeczonej zdolności do służby wojskowej (z różnych przyczyn nie stawili się do poboru), wojskowi komendanci uzupełnień będą kierowali do kwalifikacji wojskowej lub wojskowej komisji lekarskiej. Następnie osoby te zostaną przeniesione do rezerwy.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Uregulowanie służby wojskowej
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2009, 08:46:12 »
Ajax a przy naborze z ulicy w ogóle patrzą w książeczkę wojskową? Przecież to zupełnie inna komisja lekarska inne kryteria i tak dalej?
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

wiktor88

  • Gość
Odp: Uregulowanie służby wojskowej
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2009, 17:14:57 »
byłem w WKU i bez problemu podbijają ksiązeczke.
dzieki za odp. temat można zamknąć.
pozdro.