Autor Wątek: PSP - czyli jak zacząć?  (Przeczytany 1155 razy)

Offline MR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
PSP - czyli jak zacząć?
« dnia: Luty 11, 2009, 21:12:56 »
Witam,

jak zapewne sie domyślam napiszecie że to było, ale pytam... :)


Aktualnie jestem studentem logistyki i zaczyna się moje pytanie,
- czy po takich studiach mam szansę na dostanie się do PSP,
- jak najlepiej rozpocząć próbę podejścia do PSP,
- jak to jest z wojskiem, czy to nie przeszkadza żebym np. w tym roku startował to PSP nie mając uregulowanego wojska?,
- czy lepiej jest skończyć jakąś szkołe i dopiero startować,

i ogólnie co polecacie i co robić żeby dostać się do PSP.

Z góry wielkie dzięki :)

Na wszystkie swoje pytania znajdziesz <różne> odpowiedzi - mimo wszystko polecam lekturę FORUM
http://www.strazak.pl/forum/index.php  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 21:21:30 wysłana przez Ajax »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: PSP - czyli jak zacząć?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2009, 21:24:19 »
1- czy studia skończysz takie czy inne, nie ma to znaczenia, tak ja ze studiami czy też bez oczywiście masz szanse się dostać,
2-zadzwonić do swojej najbliższej KP/KM  i dowiedzieć sie o terminach i warunkach rekrutacji,
3-w KM/KP powiedzą ci jakie są  wymagane i preferowane warunki abyś mógł kandydować, zresztą to określają przepisy,
4-zawsze możesz startować i kontynuować naukę, jeśli się dostaniesz i pogodzisz te dwie rzeczy nikt ci nie zabroni  się uczyć.

A tak w ogóle proponuje  poczytać archiwum forum i śledzić aktualności KM/KP.

Pozdrawiam

Offline MR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: PSP - czyli jak zacząć?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2009, 06:45:03 »
Witam,

ok, ale jeśli mam 20lat, nie mam uregulowanego wojska - to muszę czekać do 2010 żebym mógł pierwszy raz podejść do wystartowania? Czy mogę już teraz?

A jeszcze pytanie co mogę (musze) zrobić żeby przydało się do straży, jakie kursy, szkolenia itp?

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: PSP - czyli jak zacząć?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2009, 12:04:08 »
Wejdź na stronę internetową KM/KP w której chciałbyś pracować i tam będziesz miał wszystkie informacje dotyczące punktów preferencyjnych.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: PSP - czyli jak zacząć?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2009, 12:05:52 »
Witam
Odpowiedz na punkt  3 oraz dla zainteresowanych, którzy nie maja uregulowanego stosunku do służby wojskowej.
Panowie nie musicie iść już do wojska!!!!!
http://www.polska-zbrojna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=554:przeniesienie-do-rezerwy-coraz-bliej&catid=55:z-kraju&Itemid=105
Dodam więcej ustawa weszła wczoraj w życie, dziś dzwoniłem do WKU i zostało to potwierdzone, pani powiedziała że w przyszłym tygodniu można śmiało jechać do nich i dostanie się przeniesienie do rezerwy z dniem 11.02.2009. :mellow:dotyczy to również studentów, którzy mają odroczenie :tuba:
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 12:29:56 wysłana przez snake »