Autor Wątek: Mundurówka  (Przeczytany 13272 razy)

Offline michal1980@op.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Mundurówka
« dnia: Kwiecień 06, 2005, 11:47:31 »
Może ktoś mi napisać od kiedy do kiedy liczy się okres rozliczeniowy do wypłaty mundurówki.
FIREMICHAŁ

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Mundurówka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2005, 16:21:58 »
Witam.
Kiedyś było od 01 kwietnia do 31 marca następnego roku ale może cos zmieniono.
Ja nic na temat zmian nie słyszałem.
Pozdrawiam.

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Mundurówka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2005, 13:11:34 »
z tego co pamietam jest od 1.06 do 31.05, przynajmniej u mnie w KM wypłacaja w maju

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Mundurówka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2005, 19:02:52 »
Cytuj
z tego co pamietam jest od 1.06 do 31.05, przynajmniej u mnie w KM wypłacaja w maju
oj benuś ja już mam na koncie od dwóch dni :P  

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Mundurówka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2005, 11:52:41 »
od 01 kwietnia do 31 marca następnego roku
 A Komendant ma czas na wypłate do konca maja z tego co mi jest wiadome. tak wiec nie stersuj sie.
Jesli jesteś nowym pracownikiem mundurowym po szkole:
- dostajesz kase za okres  od dnie kiedy zacząleś prace do 31marca plus nowa mudurówke bo ta placona jest z góry
-  jesli jestes na stażu to dostajesz mundurówke z dołu czyli za czas jaki przepracowałeś i w tym wypadku jest to jakas cześć kwoty określona w Rozporządzeniu.  
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Mundurówka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2005, 13:01:41 »
dudi powiedz czy jest jakaś różnica w kwocie w porównaniu z ubiegłym rokiem
pzdro

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Mundurówka
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2005, 09:28:15 »
A tak na marginesie słyszeliście ze KG wypłaciła już sobie mundurówkę.
Za korupcję,afery i niekompetencje nawet kasę sobie wypłacają wcześniej...pewnie co niektórzy się już szybko na emeryturę wybierają...zawsze to więcej kasiory jak co niektórzy będą musieli odejść...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Mundurówka
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2005, 21:23:22 »
tuniek- kwota jest taka sama jak w 2004r.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Mundurówka
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2010, 08:15:25 »
Nie długo zacznie się dyskusja na temat wypłat na cel munduru ,więc może ta wiadomość dla nas coś też  znaczy :

Wypłacenie równoważnika za umundurowanie jest planowana na 15 kwietnia 2010 roku
Minister spraw wewnętrznych i administracji podpisał już rozporządzenie umożliwiające naliczenie i wypłacenie tegorocznej mundurówki dla policjantów. Obecnie świadczenie to wynosi ponad 2000 zł. W pełni zostanie wypłacone tym funkcjonariuszom, którym jeszcze nie wymieniono mundurów służbowych. Ci zaś, którym w ubiegłym roku wydano nowe mundury, a w tym zostaną one uzupełnione o kolejne komplety, otrzymają połowę tej kwoty. Wypłata mundurówki przewidziana jest na 15 kwietnia.

Wiem ,że  nas pewnie to nie dotyczy (a chyba powinno jeżeli Minister ten sam ) może my doczekamy się  w maju ...

ŹRÓDEŁKO całego artykułu :   http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1392

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Mundurówka
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2010, 10:06:35 »
Bez urazy koledzy ale na takie pytania to każdy strażak powinien znać odpowiedź. Ustawa i rozporządzenia powinny być znane każdemu strażakowi. Wiem, że nie chce się szukać i lepiej zadać pytanie może ktoś odpowie. Ale to forum zaczyna być jak telefon zaufania. Żeby rozwiać wątpliwości "strażak mianowany na stałe otrzymuje równoważnik z góry, za okres od dnia 1 kwietnia do dnia 31 marca następnego roku, zwanego dalej "rokiem zaopatrzeniowym". - rozporządzenie MSWiA z dnia 19 grudnia 2005 r.
w sprawie wysokości i warunków otrzymywania przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej
równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie - http://www.straz.gov.pl/data/other/wysokosci_i_warunkow_otrzymywania_prze.pdf

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Mundurówka
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2010, 15:08:47 »
Bez urazy koledzy ale na takie pytania to każdy strażak powinien znać odpowiedź. Ustawa i rozporządzenia powinny być znane każdemu strażakowi.

Nie mam urazu żadnego ,tym bardziej że dzisiaj 1 kwietnia (wiec wszystko wolno) Ale wracając do tematu  ,uważam -że Jak Minister spraw wewnętrznych i administracji podpisał już rozporządzenie umożliwiające naliczenie i wypłacenie tegorocznej mundurówki dla policjantów przewidziana jest na 15 kwietnia -to  temat jest godny polecenia , jeżeli okazało się że ta sprawa jest oczywista to nie przejmuj się tak bardzo i nie wyskakuj z argumentem typu :
Cytuj
Bez urazy koledzy ale na takie pytania to każdy strażak powinien znać odpowiedź. Ustawa i rozporządzenia powinny być znane każdemu strażakowi. Wiem, że nie chce się szukać i lepiej zadać pytanie może ktoś odpowie. Ale to forum zaczyna być jak telefon zaufania
Wiec czuje w twojej wypowiedzi szczyptę zarozumiałości.I także bez urazu .Pozdrawiam i Wesołych świąt wielkanocnych .
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2010, 15:13:35 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Mundurówka
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2010, 19:16:23 »
Temat pieniędzy jest dość drażliwy, ale nie ma co się denerwować.

Sprawa dotyczy tylko policjantów. W tamtym roku po wejściu w życie nowego regulaminu umundurowania w policji nie wszyscy dostali całe sorty mundurowe.
Teraz muszą to wyrównać.

Cytuj
Wypłata pełnej mundurówki w świetle obowiązującego prawa nie jest możliwa dla tych, którzy otrzymali umundurowanie w naturze. W 2009 roku w związku z rozpoczęciem procesu wymiany mundurów służbowych dla polskiej Policji 26 tysięcy policjantów prewencji i ruchu drogowego otrzymało nowe zestawy umundurowania. W związku z tym, że czas używalności poszczególnych elementów wyliczono na okres od 2 do 4 lat, ich roczna wartość przypadająca na każdego funkcjonariusza wynosi 632 zł. Ponadto jeszcze w tym roku te 26 tysięcy policjantów otrzyma kolejne elementy mundurów policyjnych (m.in. kurtki zimowe, spodnie letnie i zimowe, półgolf, koszulki polo, półbuty i bieliznę zimową termoaktywną, skarpety letnie i zimowe), których roczna wartość na każdego funkcjonariusza to 485 zł. Zgodnie z cytowanym powyżej rozporządzeniem mundurówka dla tych funkcjonariuszy zastanie jednorazowo pomniejszona o zsumowane kwoty rocznej wartości otrzymanego umundurowania. Zatem tym, którzy otrzymali nowe mundury, wypłacony zostanie w tym roku równoważnik w kwocie ok. 1000 zł. W kolejnych latach otrzymają oni pełną mundurówkę. 

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1392

Cytuj
Co teraz zrobi Komendant Główny Policji?
W życie wchodzi nowe rozporządzanie MSWiA w sprawie tzw. "mundurówki", które daje możliwość jej wypłaty w terminie 9 miesięcy od 1 kwietnia. NSZZ Policjantów ten zapis kwestionował jednak Minister tego faktu jednak nie uwzględnił.

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1391

Cytuj
Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wyraża zdecydowany sprzeciw wobec lekceważenia ustawowych uprawnień naszego związku i podjęciu autokratycznych, dyskryminujących decyzji godzących w ugruntowane 20-letnią tradycją uprawnienia policjantów związane z należnościami mundurowymi. Podpisane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w dniu 26 marca 2010 rozporządzenie  w sprawie wysokości i warunków przyznawania policjantom równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie nie tylko przekracza upoważnienie ustawowe, naruszając obowiązujące w tej sprawie porozumienia między rządem RP, kierownictwem służbowym i związkiem zawodowym policjantów, ale godzi po raz kolejny w podstawowe interesy naszej społeczności, tworząc podstawy do niby legalnego przenoszenia problemów Policji na barki nędznie opłacanych policjantów.

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1396
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2010, 10:53:07 wysłana przez grzela »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Mundurówka
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2010, 21:05:19 »
Temat pieniędzy jest dość drażliwy, ale nie ma co się denerwować.

Sprawa dotyczy tylko policjantów. W tamtym roku po wejściu w życie nowego regulaminu umundurowania w policji nie wszyscy dostali całe sorty mundurowe.
Teraz muszą to wyrównać.

Cytuj
Wypłata pełnej mundurówki w świetle obowiązującego prawa nie jest możliwa dla tych, którzy otrzymali umundurowanie w naturze. W 2009 roku w związku z rozpoczęciem procesu wymiany mundurów służbowych dla polskiej Policji 26 tysięcy policjantów prewencji i ruchu drogowego otrzymało nowe zestawy umundurowania. W związku z tym, że czas używalności poszczególnych elementów wyliczono na okres od 2 do 4 lat, ich roczna wartość przypadająca na każdego funkcjonariusza wynosi 632 zł. Ponadto jeszcze w tym roku te 26 tysięcy policjantów otrzyma kolejne elementy mundurów policyjnych (m.in. kurtki zimowe, spodnie letnie i zimowe, półgolf, koszulki polo, półbuty i bieliznę zimową termoaktywną, skarpety letnie i zimowe), których roczna wartość na każdego funkcjonariusza to 485 zł. Zgodnie z cytowanym powyżej rozporządzeniem mundurówka dla tych funkcjonariuszy zastanie jednorazowo pomniejszona o zsumowane kwoty rocznej wartości otrzymanego umundurowania. Zatem tym, którzy otrzymali nowe mundury, wypłacony zostanie w tym roku równoważnik w kwocie ok. 1000 zł. W kolejnych latach otrzymają oni pełną mundurówkę. 

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1392

Cytuj
Co teraz zrobi Komendant Główny Policji?
W życie wchodzi nowe rozporządzanie MSWiA w sprawie tzw. "mundurówki", które daje możliwość jej wypłaty w terminie 9 miesięcy od 1 kwietnia. NSZZ Policjantów ten zapis kwestionował jednak Minister tego faktu jednak nie uwzględnił.

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1391

Wypłacenie równoważnika za umundurowanie jest planowana na 15 kwietnia 2010 roku
źródło: www.policja.pl


emeryt998

  • Gość
Odp: Mundurówka
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2010, 21:57:46 »
A tak na marginesie słyszeliście ze KG wypłaciła już sobie mundurówkę.
Za korupcję,afery i niekompetencje nawet kasę sobie wypłacają wcześniej...pewnie co niektórzy się już szybko na emeryturę wybierają...zawsze to więcej kasiory jak co niektórzy będą musieli odejść...

Mam nadzieję, że to jest żart z okazji 1 kwietnia Panie Robercie, ponieważ jako wzorowy obywatel i członek ZZ powinien Pan zawiadomić właściwe organa o tym fakcie bo jak mniemam z pańskich wypowiedzi ma pan niezbite dowody na korupcję i afery. A co do kasy to zapewniam pana że jeszcze nie wypłacili sobie w KG.

gość 21

  • Gość
Odp: Mundurówka
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:10:03 »
od 01 kwietnia do 31 marca następnego roku
 A Komendant ma czas na wypłate do konca maja z tego co mi jest wiadome. tak wiec nie stersuj sie.
Jesli jesteś nowym pracownikiem mundurowym po szkole:
- dostajesz kase za okres  od dnie kiedy zacząleś prace do 31marca plus nowa mudurówke bo ta placona jest z góry
-  jesli jestes na stażu to dostajesz mundurówke z dołu czyli za czas jaki przepracowałeś i w tym wypadku jest to jakas cześć kwoty określona w Rozporządzeniu.
Strażak mianowany na stałe w okresie rozliczeniowym nie otrzymuje równoważnika za ten okres, tylko równoważnik płacony z góry( tylko jedna mundurówka)

Offline unforgiven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Mundurówka
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2010, 22:59:34 »
Jak znam życie, to mundurówka zostanie wypłacona jak zwykle w maju, żeby zamknąć gęby gawiedzi co to sobie myśli,że na Dzień Strażaka jakieś nagrody będą.  :straz:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Mundurówka
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2010, 10:50:45 »
A tu taki mały żarcik z okazji prima aprilis nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi.

Częstochowskie policjantki testują nowe mundury

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1395

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,7723603,Czestochowskie_policjantki_testuja_nowe_mundury.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2010, 10:55:23 wysłana przez grzela »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.402
Odp: Mundurówka
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 07, 2010, 10:46:18 »
Mundurówka jest liczona od 1 kwietnia do 31 marca...
Wynosi:
Strazak mezczyzna sł stała 2118,00 kobieta sł stała 2022,12
Słuzba przygotowacza mezczyzna 802,00 kobieta 752,96
Oczywiscie minus potracenia jezeli takowe wystepuja :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.