Autor Wątek: Praca za granicą  (Przeczytany 2236 razy)

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Praca za granicą
« dnia: Luty 11, 2009, 16:59:52 »
Przeglądając wiadomości na necie zaciekawił mnie jeden artykuł:
http://anglia.interia.pl/wiadomosci/news/straz-pozarna-w-anglii-rekrutuje-polakow,1258220

może kogoś to zaciekawi, biorąc pod uwagę że jest teraz trochę zamieszania (reforma i cięcia budżetowe)

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2009, 20:19:41 »
Szkoda, że w Irlandii tego nie wymyślili! Mieli by już jednego chętnego :szalony:. A tak człowiek musi budować lotnisko w Dublinie i spoglądać od czasu do czasu na pędzące Denisy błyskające niebieskimi stroboskopami z  Dublin Aiport Fire Service. Mówie Wam panowie, aż łza się kręci :'(. Jak dla mnie pomysł Anglików jak najbardziej na miejscu. Dobry czas dla emigrantów bo praca się kończy a tu taka okazja robić to co się lubi i to za taką kasę!  :klol:

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2009, 01:00:23 »
Kolego artykuł o tym temacie czytałem już kilka lat wcześniej oczywiście sprawdzałem wiadomości i uwierz mi żaden rozsądny Polak-strażąk nie poszedł by do tej pracy.Rozeznaj temat do końca a potem zadawaj pytania.
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2009, 14:57:02 »
Kolego artykuł o tym temacie czytałem już kilka lat wcześniej oczywiście sprawdzałem wiadomości i uwierz mi żaden rozsądny Polak-strażąk nie poszedł by do tej pracy.Rozeznaj temat do końca a potem zadawaj pytania.

Możemy prosić o więcej info z Twojej strony  :komp: o ile to nie tajemica  :zamknij: .Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2009, 20:34:25 »
Brytyjczycy chętnie rekrutują Polaków. W niektórych jednostkach nie jest wymagana nawet dobra znajomość angielskiego. Czekają etaty strażaków ochotników i zawodowych. W obu przypadkach można nieźle zarobić.

http://wiadomosci.onet.pl/1547242,2679,1,1,strazacy_pilnie_poszukiwani,kioskart.html

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2009, 09:16:34 »
Przydatne linki

Oto strony, na których znajdziesz informacje na temat brytyjskiej straży pożarnej oraz zasad rekrutacji. Za ich pośrednictwem możesz także wysłać zgłoszenie on-line, lub przesłać nurtujące cię pytania. W internecie dostępne są także przykładowe testy psychologiczne, przez jakie musi przejść każdy kandydat.

www.fireservice.co.uk

www.fire.gov.uk

www.microsites.lincolnshire.gov.uk/LFR

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2009, 18:27:31 »
Natomiast straż pożarna księstwa Andory poszukuje w Polsce 30 strażaków, chętnych do zasilenia ponad 100-osobowej rzeszy lokalnych „bombierów" (katalońskie określenie na straż pożarną - red.). Nowo zatrudnieni strażacy będą stanowić 30 proc. personelu andorskiej straży pożarnej, a ich zarobki będą oscylować w granicach od 4000 do 7000 zł miesięcznie brutto.

http://www.tvn24.pl/-1,1595189,0,1,poszukiwany-polak-_-specjalista-ds-domino,wiadomosc.html

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

zeyb0r

  • Gość
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2009, 20:38:26 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2009, 21:02:39 »
no, bardzo kuszące...
szansa dla naszych młodych emerytów.

Tylko jeden problem - język urzędowy - kataloński (mówi się też po francusku i hiszpańsku - wg wikipedii)
Ani chybi półroczny intensywny kurs języka  :rofl:

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Praca za granicą
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2009, 22:26:55 »
od kolegi slyszalem ze po protestach strazakow w Anglii tamtejsi strazacy nie maja takiego szacunku jak w Polsce a wrecz przeciwnie  :milcz:
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !