Autor Wątek: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet  (Przeczytany 26038 razy)

Offline edie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
http://ppoz.edustacja.pl/    :gwiazdki:

Po totalnej głupocie jaką była nowelizacja kodeksu pracy i wprowadzenia obowiązku zatrudniania inspektora ochrony przeciwpożarowej ktoś wpadł na pomysł  aby dalej brnąć w tym absurdzie. Szkoła Główna Służby Pożarniczej uruchomiła internetowe szkolenie dla inspektorów. Gdzie człowiek po takim szkoleniu INTERNETOWYM otrzymuje papierek inspektora, nie mając zielonego pojęcia jak wygląda gaśnica????? czy to jest w porządku.
Czy władze SGSP naprawdę przemyślały tą decyzję??? pojawi się pełno osób z papierkiem a bez wiedzy!! i to ma być profilaktyka pożarowa, to ma pomóc w przeciwdziałaniu powstawania pożarów????????  moim zdaniem totalna głupota!! absolwent studiów cywilnych SGSP po 4 latach nauki ma takie same uprawnienia jak inspektor po szkoleniu internetowym???? czy władze uczelni naprawdę chcą doprowadzić tą szkołę do poziomu chołoty???? takich pytań jest wiele, zapraszam do dyskusji

Offline Playerone

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2009, 10:16:47 »
http://ppoz.edustacja.pl/    :gwiazdki:

Absolwent studiów cywilnych SGSP po 4 latach nauki ma takie same uprawnienia jak inspektor po szkoleniu internetowym???? czy władze uczelni naprawdę chcą doprowadzić tą szkołę do poziomu chołoty???? takich pytań jest wiele, zapraszam do dyskusji
Dokładnie, popieram przedmówce. SGSP zaczyna przypominać maszynkę do robienia pieniędzy, a nie szkołę kształcącą wysoko wykwalifikowana kadrę również oficerską.
Wychodzi na to że ktoś za papier zapłaci 1000zł a ja za to samo "nieznacznie" więcej -  30000zł
Owszem mam to wyższe wykształcenie ale co mi po tym jak jakiś szarak po średniej  szkole (często kończonej zaocznie albo eksternistycznie) zgarnie mi miejsce pracy.,..
Tak więc radzę sie zastanowić.... nie po to idzie się na studia żeby wyciąc sobie 4 lata z życiorysu.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2009, 12:10:56 »
No... NIE  :krzyk:
Faktycznie zakrawa to na jawną kpinę!!!
Przypominają mi się /nie tak znów/ dawne czasy, gdy każdy funkcjonariusz miał posiadać średnie wykształcenie.  :straz:
Na szybcika zorganizowano psudo szkoły w różnych komendach i zjeżdżali się "żądni wiedzy" słuchacze.  :rofl:
Oczywiście wszyscy zaocznie zdali i uzyskali w ciągu niespełna 9 m-cy wykształcenie średnie społeczno-prawne.  :kwit:
O zgrozo... Wielu ta wiedza zaszkodziła, lecz jednocześnie tzw. cwaniakom pozwoliła piąć się w górę.  :gwiazdki:
W tym egzotycznym Kraju już chyba nie wiele rzeczy jest mnie jeszcze w stanie zaskoczyć, choć wciąż...  :szalony:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

barwa

  • Gość
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2009, 13:08:29 »
Wiele uczelni prowadzi studia na zasadach e-learning (czy jak to tam się pisze), ale to tu jest dość dziwne.
Nawet uczelnie ekonomiczne studia internetowe mają tak prowadzone, że wykłady i owszem można ściągnąć ze strony. Jednak są również ćwiczenia, na których obecność fizyczna na uczelni jest obowiązkowa. A zaliczenia częściowo są przez net, ale w większości fizycznie na uczelni. Studia uzupełniające magisterskie trwają normalnie dwa lata.
To co SGSP oferuje to jakaś faktycznie paranoja. Zgadzam się z wami.
Oferta zachęcająca, ale czy dobrze przygotowująca do zawodu?? Wątpię. Mam nadzieję, że nie trafię nigdy na takowego absolwenta, bo śmiem podejrzewać (pewnie dla niektórych niesprawiedliwie), że większość "studentów" będzie szło a łatwiznę.
 :dobani:

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2009, 13:15:22 »
Cytuj
Mam nadzieję, że nie trafię nigdy na takowego absolwenta

a skąd będziecie wiedzieć, że akurat ten absolwent jest po internetowym, a nie "normalnym' szkoleniu ?

Offline Playerone

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2009, 13:24:51 »
Cytuj
Mam nadzieję, że nie trafię nigdy na takowego absolwenta

a skąd będziecie wiedzieć, że akurat ten absolwent jest po internetowym, a nie "normalnym' szkoleniu ?
Tego czy po interentowym czy po zwyklym raczej nie stwierdzisz...ale jeśli jest ktoś po takim szkoleniu a ktoś inny po 4 latach SGSP to już nie problem udowodnić.
głównie mam pretensje oto ze ktoś zdobywa "wiedzę" i uprawnienia na które ja muszę 4 lata się uczyć fizycznie a nie "duchowo".

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2009, 14:00:00 »
Cytuj
ale jeśli jest ktoś po takim szkoleniu a ktoś inny po 4 latach SGSP to już nie problem udowodnić.
masz racje, lecz w dyskusji chodzi o różnicę między szkoleniem internetowym a zwykłym, a nie o różnice między szkoleniem a studiami w sgsp.

Cytuj
ktoś zdobywa "wiedzę" i uprawnienia na które ja muszę 4 lata się uczyć fizycznie a nie "duchowo".
kwestia w tym, że po ukończeniu studiów inż na sgsp jesteś inżynierem w zakresie inżynieria bezpieczeństwa pożarowego (więc Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. Nr 147, poz. 1229 z 2002 r.) możesz wykonywać czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej), a nie inspektorem ze średnim wykształceniem.
Po drugie to na studia do sgsp (sądząc po Twoich postach jesteś/byłeś studentem sgsp) poszedłeś po to, żeby mieć uprawnienia do wykonywania czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej (inspektor), czy po to, żeby zdobyć wyższe wykształcenie w tym kierunku ?

pozdr

Offline Playerone

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2009, 14:14:00 »
Cytuj
ale jeśli jest ktoś po takim szkoleniu a ktoś inny po 4 latach SGSP to już nie problem udowodnić.
masz racje, lecz w dyskusji chodzi o różnicę między szkoleniem internetowym a zwykłym, a nie o różnice między szkoleniem a studiami w sgsp.
tak zgadzam sie z tym, to tylko było takie nawiązanie

Cytuj
ktoś zdobywa "wiedzę" i uprawnienia na które ja muszę 4 lata się uczyć fizycznie a nie "duchowo".
kwestia w tym, że po ukończeniu studiów inż na sgsp jesteś inżynierem w zakresie inżynieria bezpieczeństwa pożarowego (więc Zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. Nr 147, poz. 1229 z 2002 r.) możesz wykonywać czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej), a nie inspektorem ze średnim wykształceniem.
Po drugie to na studia do sgsp (sądząc po Twoich postach jesteś/byłeś studentem sgsp) poszedłeś po to, żeby mieć uprawnienia do wykonywania czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej (inspektor), czy po to, żeby zdobyć wyższe wykształcenie w tym kierunku ?

pozdr
[/quote]
Żeby mieć i wykształcenie w tym kierunku ale i po to żeby wiązać z nim dalszą przyszłośc, którą TACY e-inspektorowie delikatnie mówiąc zakłocają...
i głównie chodzi mi o to, iż jeśli inpektora dostaje się po takim kursie to dlaczego po 4 latach nauki tak cieżko dać absolwentom oczko wyżej czyli specjalistę?

barwa

  • Gość
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2009, 14:22:21 »
Najdziwniejsze jak dla mnie jest to, że nic a nic nie jest napisane o jakichkolwiek wymaganiach dotyczących posiadanego wykształcenia. Teoretycznie każdy głupi może sobie takowe szkolenie skończyć. Bezsens !!!

Offline edie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2009, 14:26:16 »
Najdziwniejsze jak dla mnie jest to, że nic a nic nie jest napisane o jakichkolwiek wymaganiach dotyczących posiadanego wykształcenia. Teoretycznie każdy głupi może sobie takowe szkolenie skończyć. Bezsens !!!

3. Zasady przeprowadzenia egzaminu końcowego.
  a) Egzamin odbędzie się w piątym tygodniu trwania szkolenia. Dokładny termin będzie określony w drugim tygodniu szkolenia. Egzamin odbędzie się w siedzibie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie ul. Słowackiego 52/54.
  b) Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest przedstawienie przez zdającego następujących dokumentów:

    - dokumentu tożsamości ze zdjęciem,
    - oryginału dokumentu potwierdzającego wykształcenie co najmniej średnie wraz z kopią, która pozostanie w aktach,
    - pracy projektowej w formie drukowanej.



http://ppoz.edustacja.pl/regulamin.html
gdyby nie wprowadzili tego wymogu, byłoby to niezgodne z ustawą.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2009, 14:31:57 »
Za chwilę, to co zostało wprowadzone do kodeksu pracy zostanie zmienione, ba a nawet będzie musiało być zmienione, bo fakt wprowadzenia tego zapisu prawdopodobnie nie wynikał z wymogów UE a ze złej interpretacji przepisów lub co gorsze (o zgrozo   :gwiazdki:) nieudolnego tłumaczenia wersji angielskiej (francuskiej) na polski.

Zatem rozpęd SGSP z e-learningiem jest dla mnie trochę niezrozumiały !
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 14:49:02 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline edie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2009, 14:34:11 »
Za chwilę, to co zostało wprowadzone do kodeksu pracy zostanie zmienione, ba a nawet będzie musiało być zmienione, bo fakt wprowadzenia tego zapisu prawdopodobnie nie wynikał z wymogów UE a ze złej interpretacji przepisów lub nieudolnego tłumaczenia wersji angielskiej (francuskiej) na polski.

Zatem rozpęd SGSP z e-learningiem jest dla mnie trochę niezrozumiały !

kolego znasz ta uczelnie???  tam sie licza kasa, kasa, kasa.....    sorry ale nie moglem sie powstrzymać :milcz:   to co sgsp wymyśliło przerosło moje najśmielsze oczekiwania  :-\

barwa

  • Gość
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2009, 14:35:48 »
No dobrze, a widział ktoś kiedyś, żeby dopiero przy końcowym egzaminie dostarczać dokumenty potwierdzające wykształcenie???
Tym bardziej, że o kolejności przyjmowania decyduje......
Ale to już odbiega od tematu :)
Tak czy siak, w 3-4 tygodnie tym bardziej przez internet nikt nie nauczy się tego wszystkiego co powinien umieć. Żeby ten kurs trwał chociażby 1 rok to jeszcze na mój gust da się jakoś sensownie okroić materiał do wymiarów wystarczających, ale w 3 tygodnie - nie ma mocnych.
Papier będą mieli i nic więcej - żadnej wiedzy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2009, 14:37:24 »
Za chwilę, to co zostało wprowadzone do kodeksu pracy zostanie zmienione, ba a nawet będzie musiało być zmienione, bo fakt wprowadzenia tego zapisu prawdopodobnie nie wynikał z wymogów UE a ze złej interpretacji przepisów lub nieudolnego tłumaczenia wersji angielskiej (francuskiej) na polski.

Zatem rozpęd SGSP z e-learningiem jest dla mnie trochę niezrozumiały !

Już o tym pisałem wcześniej:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11941.msg120296.html#msg120296

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2009, 14:41:54 »
No dobrze, a widział ktoś kiedyś, żeby dopiero przy końcowym egzaminie dostarczać dokumenty potwierdzające wykształcenie???
Tym bardziej, że o kolejności przyjmowania decyduje......
Ale to już odbiega od tematu :)
Tak czy siak, w 3-4 tygodnie tym bardziej przez internet nikt nie nauczy się tego wszystkiego co powinien umieć. Żeby ten kurs trwał chociażby 1 rok to jeszcze na mój gust da się jakoś sensownie okroić materiał do wymiarów wystarczających, ale w 3 tygodnie - nie ma mocnych.
Papier będą mieli i nic więcej - żadnej wiedzy.

Pewnie że nie - ale skoro ktoś przeliczył, że w Polsce są tylko dwie szkoły - a przeszkolić trzeba okolo 100 tyś (więcej?) ludzi, zakładając że kurs ma trwać rok, to na przeszkolenie wszystkich pewnie trzeba ze 30 lat :) albo i więcej hehe

Absurd goni absurd :)

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2009, 16:01:27 »
Co do nauczania e-learningowego mam mieszane uczucia, faktycznie można przesłać droga mailową teorie, kazać to wkuć ludziom i zaprosić na egzamin. Nie wiem jak jest na kursach stacjonarnych - czy tylko wałkuja teorię czy coś pokazują praktycznego. Jeśli taki kurs opiera się tylko na wykładach i przekazywaniu wiedzy teoretycznej to wygodniej dla ośrodków szkoleniowych zrobić to przez neta.
Ja jak już mówiłem mam mieszane uczucia...


A teraz chciałbym wyjaśnić problem inspektor-specjalista:
Jestem studentem SGSP na 4 roku (WIBP) i chciałbym raz na zawsze wyjaśnić ten problem.
Po ukończeniu studiów na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego jest się SPECJALISTĄ a nie Inspektorem.
Dokładnie jest to napisane w ust. o ochronie ppoż -->
2. Czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej mogą wykonywać osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.
2a. Osoby wykonujące czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej, polegające na zapobieganiu powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru, niezatrudnione w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, o których mowa w art. 15 pkt 1a—5 i 8, powinny posiadać wykształcenie wyższe i ukończone szkolenie specjalistów ochrony przeciwpożarowej albo mieć wykształcenie wyższe na kierunku inżynieria bezpieczeństwa pożarowego lub tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa lub uzyskać uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu inżyniera pożarnictwa w toku postępowania o uznanie nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) — stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego — inżyniera pożarnictwa.
2b. Osoby wymienione w ust. 2a, wykonujące czynności wyłącznie w zakresie wynikającym z ust. 1, powinny posiadać co najmniej wykształcenie średnie i ukończone szkolenie inspektorów ochrony przeciwpożarowej lub mieć tytuł zawodowy technika pożarnictwa lub uzyskać uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu technika pożarnictwa w toku postępowania o uznanie nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) — stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Konfederacji Szwajcarskiej kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego — technika pożarnictwa.
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline edie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2009, 16:20:20 »
Co do nauczania e-learningowego mam mieszane uczucia, faktycznie można przesłać droga mailową teorie, kazać to wkuć ludziom i zaprosić na egzamin. Nie wiem jak jest na kursach stacjonarnych - czy tylko wałkuja teorię czy coś pokazują praktycznego. Jeśli taki kurs opiera się tylko na wykładach i przekazywaniu wiedzy teoretycznej to wygodniej dla ośrodków szkoleniowych zrobić to przez neta.
Ja jak już mówiłem mam mieszane uczucia...


A teraz chciałbym wyjaśnić problem inspektor-specjalista:
Jestem studentem SGSP na 4 roku (WIBP) i chciałbym raz na zawsze wyjaśnić ten problem.
Po ukończeniu studiów na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego jest się SPECJALISTĄ a nie Inspektorem.

[/i]


Kolego studencie, co ty piep.....?????
Masz wykształcenie wyższe, idziesz na szkolenie dla specjalistów i jesteś SPECJALISTĄ.
Masz wykształcenie średnie, idziesz na szkolenie dla inspektorów i jesteś INSPEKTOREM.
Masz wykształcenie średnie, idziesz na studia (dzienne, zaoczne dla cywili) do SGSP i jesteś INŻYNIEREM BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO.

zakres "uprawnień" dla specjalisty i inżyniera bezp. poż. jest ten sam, ale to nie są te same stanowiska!!
po ukończeniu SGSP nie dostaniesz papierka SPECJALISTY !!!! ta sprawa była już wałkowana z władzami uczelni. jesteś inżynierem w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i koniec KROPKA.

w ustawie jest rozdzielnik "albo", możesz nabyć uprawnienia specjalisty dwoma drogami, albo poprzez szkolenie albo studia w SGSP (i wtedy inż. bez. poż). Co jest kolejną paranoją, że student SGSP po 4 latach nauki (i kupę kasy wrzuconej w mury uczelni) może wykonywać to samo co specjalista po krótkim szkoleniu.

pozdrawiam

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2009, 17:42:53 »
W SGSP to chyba pranie mózgu robią studentom.
Jedni tak, inni tak :)
Ale to też jest paradoks - skoro mamy te same uprawnienia co specjalista to dlaczego nie możemy używać nazwy "specjalista". Wiem, że nie dostaniemy żadnego papierka, ale nawet jak nam wmawiał i wałkował Sz.P. bryg Mazur od Prawa, że mamy te same uprawnienia co specjalista, tylko nie dostajemy oficjalnej nazwy "specjalista". Możemy pełnic te same obowiązki co specjaliści.
I trzeba to tłumaczyć pracodawcom, bo oni jednak upierają się na te tzw. "papierki" o kursach, szkoleniach itp.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 17:59:52 wysłana przez Kobra »
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline edie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2009, 17:55:14 »
Kolego.... to co wyżej napisałem to się pod tym podpisuje rękami i nogami.....
kończąc SGSP nie będziesz SPECJALISTĄ!!!

tu masz świeżą interpretacje tego art z ustawy http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&date=2009-01-00&offset=10&id=32204
stanowisko inżyniera i specjalisty jest osobno wymienione! tak jak pisałem są dwie drogi uzyskania uprawnień równych sobie. A to co Pan bryg Mazur mówił to ja wiem..... nie będę komentować.
w pierwszym swoim poście zrównałeś te dwa stanowiska i stąd moje komentarze

dodam: aby wszystko podsumować, inżynier i specjalista mogą wykonywać takie same czynności, ale inżynier nie może przedstawiać się jako specjalista, bo takiego papierka na to nie ma !
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 17:59:10 wysłana przez edie »

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2009, 18:02:41 »
Dzięki :)
czyli tak jak mówiłem paradoks - robimy to samo, a nazywamy sie inaczej :)

To chyba ta sprawa została wyjaśniona...
Pozdro Towarzyszu
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2009, 20:50:25 »
Krótko się spytam: skąd wy się bierzecie na tych cywilnych w SGSP? Z łapanki was biorą? Niedojdy z was są straszne, a już to pragnienie posiadania tytułu "specjalista ochrony przeciwpożarowej" jest rozbrajające. Tak ciężko zrozumieć, że zakres uprawnień inżynierów bezpieczeństwa pożarowego i specjalistów ochrony p.poż. jest taki sam, jeżeli chodzi o czynności z zakresu tejże? Ktoś was zmuszał do studiów na SGSP? Przecież można było spokojnie skończyć sobie jakiekolwiek techniczne i zrobić kurs specjalistów:).
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline edie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2009, 21:35:25 »
Krótko się spytam: skąd wy się bierzecie na tych cywilnych w SGSP? Z łapanki was biorą? Niedojdy z was są straszne, a już to pragnienie posiadania tytułu "specjalista ochrony przeciwpożarowej" jest rozbrajające. Tak ciężko zrozumieć, że zakres uprawnień inżynierów bezpieczeństwa pożarowego i specjalistów ochrony p.poż. jest taki sam, jeżeli chodzi o czynności z zakresu tejże? Ktoś was zmuszał do studiów na SGSP? Przecież można było spokojnie skończyć sobie jakiekolwiek techniczne i zrobić kurs specjalistów:).

DROGI PANIE LANG !!!!
przeczytaj se facet dokładnie powyższe posty, a później krytykuj! nikt tu nie pragnie za wszelką cenę tytułu specjalisty.Cały czas chodzi o to że w SGSP mydli się oczy i mówi... jak skończycie to sobie dajcie na pieczątce "specjaliste" i będzie git. Tego specjaliste (a nie inżyniera bez. poż.) chcą bardziej pracodawcy, i taka jest prawda! Bo nie znają prawa! Boli to że przez 4 lata zdobywa się to co można zdobyć w kilka tygodni, i tyle. Każdy student w SGSP miał świadomość co wybiera, i nikt tutaj nie podważa "autorytetu" SGSP. Jest to dobra uczelnia i zawsze nią będzie.
Powiedz mi kolego.... dlaczego coraz to mniej (w ostatnim naborze na studia zaoczne - tylko kilkanaście osób) przychodzi nowych studentów do SGSP????? Czy to nie świadczy o tym, że ten kierunek traci swoją renomę? a takim szkoleniem internetowy myślisz oczywiście że się coś polepszy?
Cała dyskusja idzie o to co taki delikwent po internetowym szkoleniu będzie potrafił???? masz pewność że taka osoba kiedykolwiek miała w rękach chociażby gaśnicę?? to jest forum - miejsce na wymianę dyskusji, każdy może pisać to na co ma ochotę, ale kolego bez obrażania - jeśli masz choć troszkę dobrych manier. pozdrawiam

Offline Playerone

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 11, 2009, 21:42:28 »
Krótko się spytam: skąd wy się bierzecie na tych cywilnych w SGSP? Z łapanki was biorą? Niedojdy z was są straszne, a już to pragnienie posiadania tytułu "specjalista ochrony przeciwpożarowej" jest rozbrajające. Tak ciężko zrozumieć, że zakres uprawnień inżynierów bezpieczeństwa pożarowego i specjalistów ochrony p.poż. jest taki sam, jeżeli chodzi o czynności z zakresu tejże? Ktoś was zmuszał do studiów na SGSP? Przecież można było spokojnie skończyć sobie jakiekolwiek techniczne i zrobić kurs specjalistów:).

DROGI PANIE LANG !!!!
 Boli to że przez 4 lata zdobywa się to co można zdobyć w kilka tygodni, i tyle. Każdy student w SGSP miał świadomość co wybiera, i nikt tutaj nie podważa "autorytetu" SGSP. Jest to dobra uczelnia i zawsze nią będzie.
to jest forum - miejsce na wymianę dyskusji, każdy może pisać to na co ma ochotę, ale kolego bez obrażania - jeśli masz choć troszkę dobrych manier. pozdrawiam

i to mnie wlaśnie boli... w takim razie po co stworzono IBP dla zaocznych jak takie same zadania można wykonywac po kursie... po to aby mieć wykształcenie wyższe oraz inspektora?
to faktycznie lepiej isc do prywatnej zapłacic za 8 sem z gory i odebrac dyplom a pozniej zrobić sobie ten kurs i ma się to samo...
widać wybrałem złą drogę bo nie dość że kręta to pod górkę...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2009, 21:46:09 »
to faktycznie jest problem:) - absolwent uczelni wyższej nie potrafi przekonać pracodawcy (potencjalnego), że ma wystarczające kwalifikacje. Pytanie tylko, czy to dlatego, że ci pracodawcy
Cytuj
nie znają prawa
, czy też ci absolwenci nie posiadli umiejędności samoprezentacji?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline edie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: PARANOJA !!!!!!!! szkolenie inspektorów ppoż przez internet
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 11, 2009, 21:51:26 »
ty chyba nie masz pojęcia o rzeczywistości???? :wall:
ja wiem to, że inżynier to gość który więcej wie niż ten inspektor czy specjalista..... ale przecież dla pracodawcy "specjalista" lepiej brzmi, no nie? inżynierów... to on ma wielu po innych studiach. Dobra, kolego ta dyskusja jest już zbędna, bo schodzimy na temat kształcenia studentów SGSP i ich kwalifikacji a o to w tym poście nie chodzi. Swoją drogą jestem ciekawy po jakich Ty jesteś studiach? Pewnie mundurowe albo jesteś wykładowcą. Tak czy siak życzę ci powodzenia, i przedstawiania się jako wybitnie uzdolniony "specjalista".