Autor Wątek: Nowa strona KG PSP  (Przeczytany 29114 razy)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 20, 2009, 11:28:07 »
A ja chętnie czytam relacje KP PSP Krotoszyn. Widać, że chłopakom z Krotoszyna się chce podobnie jak jeszczu kilku komendom. W większości jednak z 335 komend powiatowych i miejskich się niechce.

Niech strażacy z Krotoszyna opisuja każdą swoją akcję razem z materiałem zdjęciowym z pożaru małego śmietnika na przystanku autobusowym ale niech pozostałe 334 komendy powiatowe i miejskie też się pochwalą co robią.

Brawa dla KROTOSZYNA i WIELKOPOLSKIEGO któremu chce się pisać o swojej pracy, a nie narzekać, że inni piszą.
Brawa dla Krotoszyna, że piszą na wyższym poziomie niż nie jedna Komenda Wojewódzka.
Brawa dla Krotoszyna za komendanta i dowódców, którzy nie powstrzymuje swoich podwładnych dzielących się swoją pracą.
Brawa dla Krotoszyna, że wyręcza dziennikiarskie hieny ze swojego powiatu i pisze prawdę.

Pozdrawia dziennikarska hiena
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 11:32:33 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 24, 2009, 15:09:47 »
A ja chętnie czytam relacje KP PSP Krotoszyn. Widać, że chłopakom z Krotoszyna się chce podobnie jak jeszczu kilku komendom. W większości jednak z 335 komend powiatowych i miejskich się niechce.

Niech strażacy z Krotoszyna opisuja każdą swoją akcję razem z materiałem zdjęciowym z pożaru małego śmietnika na przystanku autobusowym ale niech pozostałe 334 komendy powiatowe i miejskie też się pochwalą co robią.

Brawa dla KROTOSZYNA i WIELKOPOLSKIEGO któremu chce się pisać o swojej pracy, a nie narzekać, że inni piszą.
Brawa dla Krotoszyna, że piszą na wyższym poziomie niż nie jedna Komenda Wojewódzka.
Brawa dla Krotoszyna za komendanta i dowódców, którzy nie powstrzymuje swoich podwładnych dzielących się swoją pracą.
Brawa dla Krotoszyna, że wyręcza dziennikiarskie hieny ze swojego powiatu i pisze prawdę.

Pozdrawia dziennikarska hiena

Wbrew przeciwnikom Krotoszyna, to wcale nie Krotoszyn, ale Myślenicie naprodukowały najwięcej newsów w pierwszych czterech miesiącach 2009r. V konkurs internetowy „NAJAKTYWNIEJSI” – rozstrzygnięty !!!

Żenada Panowowie Strażacy
1 pozycja - 40 newsow
2 pozycja - 38 newsow
3 pozycja - 17 newsow - największa komenda w Polsce z największą ilością wydarzeń

Ciekawe ile newsów łacznie napropdukowały pozostałe 333 komendy w Polsce?
Tak sobie policzyłem, że ja z samych akcji na stronę KM PSP we Wrocławiu w analogicznym okresie 2008r. naprodukowałem 49 newsów. Jakby przejżeć strony innych komend to też się takowe pojawiają.

Pytania:
Czy hasło dostępu do CMSa KGPSP musi leżeć w biurku u komendanta i za każdym razem na podstawie notatki służbowej być udpostepnianie, gdy strażak z dołu chce sprzedać pracę swoich kolegów?
Ile komend zainteresowało się uzyskaniem hasła bądź ile wię w jaki sposób je uzyskać w swojej komendzie?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2009, 15:21:01 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 24, 2009, 15:52:04 »
Witam
jak dla mnie idea konkursu NAJAKTYWNIEJSI jest nie trafiona, bo wystarczy pisać o "byle czym" ( jak to miejsce w przypadku jednej z nagrodzonych KP). Według mnie powinno się wybierać naprawdę konkretne zdarzenia i oceniać ich opis, fotoreportaż i inne względy. Obecne zasady pokazują, że pozycję na podium, a nawet I miejsce można wypracować sobie w miesiąc, bo prawie w każdej KP/KM w czasie doby znajdzie się jakiś kotek na drzewie, auto w rowie, albo pożar 20 arów lasu lub upraw rolnych. Potem wystarczy tylko to ładnie, pięknie opisać i wysyłać do KG.

Co do opisów akcji KP Krotoszyn to faktycznie są na wyższym poziomie. Z kotka na dachu też można zrobić dzieło literackie. Jak się jest starszym oficerem (na dwóch belkach) i magistrem filologii polskiej to nie ma problemu. A tak jest w przypadku Pana, który pisze newsy w Krotoszynie.

z poważaniem

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:04:39 »
Żal d... ściska, że to nie ty wygrałeś?

Namów swojego komendanta na pisanie newsów, a może w twoim domu zagości nowy zestaw kina domowego.


Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 24, 2009, 16:08:49 »
nic mi d... nie ściska, nie wygrałem bo nie brałem udziału w konkursie
nie namówię swojego komendanta, bo po prostu go nie posiadam  :mellow:

jestem z OSP  :mellow:

pozdrawiam

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 24, 2009, 17:02:55 »
Namów swojego komendanta na pisanie newsów, a może w twoim domu zagości nowy zestaw kina domowego.
Łukasz, i wracamy do tematu Rzecznika Prasowego w Komendzie........
Przecież to on reprezentuję Komendę, występuje często w imieniu Komendanta.
Bez zgody z góry nie bardzo można samemu opisywać jakieś zdarzenia powołując się jednocześnie na daną Komendę. Także to tylko sprawność tej osoby na stanowisku może doprowadzić do zwiększenia liczby opisywanych zdarzeń....
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 24, 2009, 18:39:38 »
Zgadzam się z opinia Zeusssa. Spłodzenie kilku informacji miesięcznie (np.  2 z najmniejszych Komend do 5 z tych największych) nie jest wielkim problemem - w sumie daje to jednak ponad 1000 takich informacji w ciągu każdego miesiąca.  I jaki byłby tego efekt?  Kto będzie czytał setki w gruncie rzeczy podobnych informacji - nawet jeśli będą one napisanie bardzo ciekawie , to i tak wszystko będzie się sprowadzało do tego że wydarzył się wypadek, wybuch pożar itp. Kogo zainteresuje że na drugim krańcu kraju coś takiego się wydarzyło?
Dlatego uważam że takie informacje maja sens jedynie na szczeblu lokalnym ( max. województwo) , a na szczeblu centralnym winna być jedynie ogólna statystyka + krótkie opisy największych i najtrudniejszych akcji. 

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 24, 2009, 18:53:41 »
Przecież istnieje podobne serwisy:
http://www.112.pl/
http://www.remiza.com.pl
http://ratownictwo.opole.pl/
i świetnie się mają.

Tylko ciekawe kto ma wybierać te najważniejsze i najtrudniejsze akcje.
Jakoś nie widzę w KG osób które miałyby na to czas. A tak każdy może się sprzedać.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 24, 2009, 19:27:55 »
Skoro istnieją i świetnie się mają , to po co je dublować ? ;)
A z wyborem najważniejszych i najtrudniejszych akcji nie powinno być problemu, bo przecież KG wydaje Biuletyn (w którym zawsze są zamieszczane informacje o takich akcjach ) już od wielu lat - o ile si nie mylę to jest on chyba starszy od strony internetowej KG - więc ktoś tam takiej selekcji dokonuje od dawna ;) 

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 24, 2009, 23:00:52 »
Skoro istnieją i świetnie się mają , to po co je dublować ? ;)
A z wyborem najważniejszych i najtrudniejszych akcji nie powinno być problemu, bo przecież KG wydaje Biuletyn (w którym zawsze są zamieszczane informacje o takich akcjach ) już od wielu lat - o ile si nie mylę to jest on chyba starszy od strony internetowej KG - więc ktoś tam takiej selekcji dokonuje od dawna ;) 

Tyle, że biuletyn wydawany jest raz do roku, a zdarzenia mają miejsce codziennie. Poza tym o ile pamiętam, to ilość zdarzeń w biuletynie można było policzyć na palcach obu rąk.

W dobie internetu wskazywania na zalete biuletynu rocznego to tak jakby przekonywać, że do wypadku samochodowego z osobami uwięzionymi można jechać Sterem 25 z łomem i toporkiem zamiast samochodem ratowniczo gaśniczym z hydrauliką. W obu przypadkach uda się uwlonić osobę. Kwestia czasu i wysiłku ratowników.

Dublować chociażby z tego powodu, że informacje zawarte w tych serwisach nie są z pierwszej ręki.
A jeśli chodzi o stron komend, no cóż na jednej z wojewódzkich stron pojawił się taki o to tekst: Do walki ze zniszczeniami stanęło 125 strażaków PSP, w tym 90 ochotników z kilkunastu OSP

Myślę ze strona KG, jesto doskonałym miejsce, by zebrać i wyróznić najciekawsze zdarzenia w kraju. Każda z komend tak jak ma miejsce to teraz powinna nadsyłać newsy, a ktoś z KG powinien to filtrować i puszczać w świat informacje o zdarzeniach charakterystycznych i nietypowych. Jasne, że nie warto pisać o pożarze śmietnika, ale akjca ze ściagania kota z drzewa dobrze opracowana z morałem lub ciekawą anegdotą może być znacznie ciekawsza niż o wypadku, w którym zginęło 5 osób.

Niestety póki co wg. mnie w KG brakuje osoby z jajami, która by się wzięła z politykę medialną straży pożarnej i konsekwetnie od góry do dołu wprowadziła by ją do służby. Póki co to wolna amerykanka.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 25, 2009, 00:08:20 »
Do walki ze zniszczeniami stanęło 125 strażaków PSP, w tym 90 ochotników z kilkunastu OSP
Może to śmieszne ale da się to wytłumaczyć....
otóż tych 90-ciu ze 125 należy również do OSP w miejscowościach, w których zamieszkują....

Tylko po cholerę taka informacja ?? Może jakieś statystyki ktoś prowadzi

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 25, 2009, 00:39:17 »
Do walki ze zniszczeniami stanęło 125 strażaków PSP, w tym 90 ochotników z kilkunastu OSP
Może to śmieszne ale da się to wytłumaczyć....
otóż tych 90-ciu ze 125 należy również do OSP w miejscowościach, w których zamieszkują....

Tylko po cholerę taka informacja ?? Może jakieś statystyki ktoś prowadzi

http://www.kwpsp.wroc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=556&Itemid=1
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=33220
może pod tymi adresami znajdziesz odpowiedź.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 25, 2009, 01:22:52 »
No jest to dość skomplikowane :D i powielone....

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 25, 2009, 10:12:26 »
Tyle, że biuletyn wydawany jest raz do roku, a zdarzenia mają miejsce codziennie. Poza tym o ile pamiętam, to ilość zdarzeń w biuletynie można było policzyć na palcach obu rąk.
Miałem na myśli Biuletyn Informacyjny PSP - o ile dobrze pamiętam to niedawno widziałem chyba tegoroczny nr 11, więc jest on wydawany znacznie częściej niż ten podsumowujący cały rok ;)
Myślę ze strona KG, jesto doskonałym miejsce, by zebrać i wyróznić najciekawsze zdarzenia w kraju. Każda z komend tak jak ma miejsce to teraz powinna nadsyłać newsy, a ktoś z KG powinien to filtrować i puszczać w świat informacje o zdarzeniach charakterystycznych i nietypowych.
Ciesze się że jednak w gruncie rzeczy mamy bardzo podobne poglądy na te sprawy ;)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 10, 2009, 18:02:33 »
Widać brak nadzoru ze strony KG PSP nad tym co się wypisuję w newsach.

Lech Lewandowski z KWPSP we Wrocławiu znów popełnił newsa, poniżej kilka cytatów:
"tuż przed nim zdarzył się ten wypadek drogowy." - autor nigdzie nie wspomniał o jaki wypadek chodzi :)
"Udrożnił oddech i ustabilizował kręgosłup szyjny." - a może ustabilizował oddech i udrożnił kręgosłup ?
"st. sekc. Mariusz Zajączkowski nie po raz pierwszy popisał znakomitym przygotowaniem profesjonalnym" - co to jest przygotowanie profesjonalne ?

Czy tylko mnie to razi?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 13, 2009, 17:37:47 »
Kiedy powstawała nowa strona KG twórcy prosili o wskazówki, które ulepszą stronę...już chciałem napisać do KG, aby ograniczyć aktywność KP PSP Krotoszyn, jednakże jakoś się powstrzymałem...trudno jest jak jest...

A może by tak ograniczyć zapędy grafomańskie Lecha Lewandowskiego z KW PSP we Wrocławiu. Myślę, że ma duże szansę wygrać kolejną edycję o ile koledzy z Krotoszyna i innych komend nie wezmą się do roboty.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 26, 2009, 12:32:27 »
A może by tak ograniczyć zapędy grafomańskie Lecha Lewandowskiego z KW PSP we Wrocławiu. Myślę, że ma duże szansę wygrać kolejną edycję o ile koledzy z Krotoszyna i innych komend nie wezmą się do roboty.

Koledzy z Krotoszyna już wzięli się do roboty i piszą o wszystkim, co tylko przyjdzie im do głowy. Dziś możemy przeczytać o ślubie komendanta. Zawsze to jeden niusik więcej, kroczek bliżej do kina domowego. Ale główny rywal z Dolnego Śląska, Lech Lewandowski, nie pozostaje w tyle i nie odpuszcza. W dalszym ciągu w "świetnej" formie. Nadrabia relacją z budowy komendy. Zatwierdzenie projektu, wmurowanie kamienia węgielnego, relacja z budowy, z uroczystego oddania do użytku - prosta recepta na kilka wpisów, kilka punktów. Szkoda, że brnąc w ilość, zapomina o jakości. Może przeczytać o "wykonaniu odciągów w garażu spalin", "tranfostacji" czy o tym, że "przed gośćmi rozciągła się ogromny plac".

Idea "wydarzeń z kraju" była szczytna, ale poległa na etapie wykonawczym. Przez to jesteśmy dziś świadkami zażartego pojedynku bajkopisarzy o drobne nagrody rzeczowe. Szkoda, że na forum ogólnopolskim i kosztem powagi takiej instytucji jak KG PSP.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 26, 2009, 15:14:10 »
A może by tak ograniczyć zapędy grafomańskie Lecha Lewandowskiego z KW PSP we Wrocławiu. Myślę, że ma duże szansę wygrać kolejną edycję o ile koledzy z Krotoszyna i innych komend nie wezmą się do roboty.

Koledzy z Krotoszyna już wzięli się do roboty i piszą o wszystkim, co tylko przyjdzie im do głowy. Dziś możemy przeczytać o ślubie komendanta. Zawsze to jeden niusik więcej, kroczek bliżej do kina domowego. Ale główny rywal z Dolnego Śląska, Lech Lewandowski, nie pozostaje w tyle i nie odpuszcza. W dalszym ciągu w "świetnej" formie. Nadrabia relacją z budowy komendy.

Mój ulubieniec z KW PSP we Wrocławiu popełnił dziś kolejnego newsa: Dolny Śląsk / Rozwiązanie przyszło "z góry" (2009-10-26 13:43) także statystyka za dzień dzisiejszy +2.

A tekst, cóż dzięki wspaniałemu wstępowi dopiero pod koniec  drugiego akapitu dowiadujemy się o co chodzi. Dowiadujemy się, że "obywatel" tudzież "gość", "amator" dobrze, że autor nie użył jeszcze bardziej pejoratywnego określenie na człowieka. Z tekstu dowiadujemy się również: "że do działań na wysokości powołani się fachowcy z grup alpinistycznych" Z tym, że jak widać autor pojęcia nie ma, że w Świdnicy działa jedna z trzech Grup Ratownictwa Wysokościowego PSP na Dolnym Śląsku. Z dużą pewnością stwierdzić mogę, że w obsadzie tego zastępu byli ratownicy wysokościowi i pewnie skręcili się ze śmiechu.

"Ten jednak dźwignął się samodzielnie i coś zabełkotał...Wszystko stało się jasne. Pewnie po prostu zabłądził." Dziś poznałem nowy eufemizm na stan upojenia alkoholowego mianowice "zabłądzić".

Literówki się zdarzają każdemu mnie również ale szlag mnie trafia gdy czytam w swoich tekstach i innych autorów zdania: "Niby wysoko, ale nie na tyle, aby za poważną uznać wysunięta hipotezę, że może chce się targnąć na swoje cenne życie.".
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 15:19:32 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 26, 2009, 16:04:34 »
Walka z bajkopisarzami, to walka z wiatrakami. Cały problem polega na tym, że to osoba decydująca (właściwy komendant, szef biura, naczelnik wydziału) powinien zauważyć, że coś jest nie tak. Trudno jednak oczekiwać, by zauważył, jeśli tematem się nie interesuje. Niektórzy z "dołu" usilnie puszczają sygnały w "górę", ale ileż można, jeśli "góra" je ignoruje? Widocznie problem nie jest taki poważny i o straży można pisać co się chce i jak się chce. Może to taka strategia zapożyczona od gwiazd ekranu? "Nieważne jak o nas piszą, ważne, że piszą." Zastanawiam się nad zaproponowaniem takiego pisania swojej siostrze. Skończyła filologię polską, więc będzie poprawnie, zgodę jakiegoś komendanta się załatwi, a merytorycznie poprawnie być nie musi, bo i tak nikt na to uwagi nie zwróci. Zadzwoni sobie kilka razy na jakieś PSK, weźmie meldunki i notatki na stronę się posypią. Kino domowe piechotą nie chodzi i dziewczynie się przyda.

Nie jestem psem ogrodnika i niech Pan L sobie ma kino domowe. Na zdrowie i miłego korzystania. Sam nie piszę newsów na w/w strony, mam swoją małą stronkę, którą prowadzę hobbystycznie i charytatywnie w ramach wolnego czasu i nic mi do działalności Pana L. Obawiam się tylko, że taka nagroda rzeczowa zmotywuje go jedynie do pisania na ilość kolejnych mniej lub bardziej grafomańskich tekstów. Skoro nagradzana jest ilość, a nie jakość, to z pewnością tak będzie. Może akurat nagrodą w przyszłym roku będzie samochód? Obawiam się jedynie o dwie rzeczy. O swoje zdrowie psychiczne - będę musiał filtrować większą ilość tekstów, a także o wizerunek dolnośląskiej KW PSP, który nie jest mi obojętny, a Pan ów pochodzi niestety akurat z mojego regionu...

Pozdrawiam czytelników newsów na stronach KG i KW PSP.

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 26, 2009, 17:39:02 »
A może by tak ograniczyć zapędy grafomańskie Lecha Lewandowskiego z KW PSP we Wrocławiu. Myślę, że ma duże szansę wygrać kolejną edycję o ile koledzy z Krotoszyna i innych komend nie wezmą się do roboty.

Koledzy z Krotoszyna już wzięli się do roboty i piszą o wszystkim, co tylko przyjdzie im do głowy. Dziś możemy przeczytać o ślubie komendanta. Zawsze to jeden niusik więcej, kroczek bliżej do kina domowego. Ale główny rywal z Dolnego Śląska, Lech Lewandowski, nie pozostaje w tyle i nie odpuszcza. W dalszym ciągu w "świetnej" formie. Nadrabia relacją z budowy komendy. Zatwierdzenie projektu, wmurowanie kamienia węgielnego, relacja z budowy, z uroczystego oddania do użytku - prosta recepta na kilka wpisów, kilka punktów. Szkoda, że brnąc w ilość, zapomina o jakości. Może przeczytać o "wykonaniu odciągów w garażu spalin", "tranfostacji" czy o tym, że "przed gośćmi rozciągła się ogromny plac".

Idea "wydarzeń z kraju" była szczytna, ale poległa na etapie wykonawczym. Przez to jesteśmy dziś świadkami zażartego pojedynku bajkopisarzy o drobne nagrody rzeczowe. Szkoda, że na forum ogólnopolskim i kosztem powagi takiej instytucji jak KG PSP.

można wiedzieć co się czepiacie naszej strony? ja lubię wiedzieć o wszystkim co jest związane z nami i nie tylko o pożarach czy wypadkach...ja sie komuś nie podoba może nie czytać a na swojej zapodawać jedną informację na rok albo i wcale
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 26, 2009, 17:44:32 »
Na stronie własnej lub własnej komendy mogą pojawiać się linki o pierdnięciu kolegi... Strona KG to nie tylko informacje dla strażaków. Osoby postronne również często tam zaglądają i nie chodzi o to żeby czytali o ślubie Komendanta, pożarku samochodu czy innych pierdołach bo ktoś "goni" licznik.

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 26, 2009, 20:32:57 »
a kto powiedział ze ktoś goni licznik...zazdrościsz cz co? weź sie zastanów...straż to nie tylko pożary o wypadki...to również inne wydarzenia...straż to styl zycia i możemy se pisać o czym nam się podoba...nie wiem co się czepiacie naszej strony,jak komuś się nie podoba to niech nie zagląda i tyle
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 26, 2009, 21:53:20 »
a kto powiedział ze ktoś goni licznik...zazdrościsz cz co? weź sie zastanów...

Nie trzeba mówić kto goni licznik, to przecież widać gołym okiem. Zazdrościć też nie ma czego, bo takie nagrody rzeczowe każdy jest chyba sam w stanie sobie kupić. Niech zwycięzcom pójdą na zdrowie.

straż to nie tylko pożary o wypadki...to również inne wydarzenia...

Zgoda. Ale rubryka "wydarzenia z kraju" nie została stworzona po to, by pisać o byle pierdołach. Mdli mnie jak widzę tam informację np. o kolejnym zakończonym kursie szeregowych osp, pożarze kępy trawy, kolizji drogowej, zakupie nowych trąbek dla orkiestry OSP z Koziej Wólki czy nowych łóżek do sypialni JRG w Pcimiu Dolnym. Moim zdaniem powinny być tam zamieszczane opisy zdarzeń o dużym rozmiarze, wyjątkowych skutkach (straty materialne, liczba ofiar/osób poszkodowanych) lub nietypowym przebiegu/charakterze. Mało interesuje mnie to, że krotoszyński komendant poślubił swą wybrankę. Miesiąc temu żenił się kolega z mojej zmiany, stażysta. Może też powinienem był zamieścić opis tego jakże ważnego dla naszego kraju wydarzenia? W końcu kolega też strażak, wcale nie gorszy od krotoszyńskiego komendanta.

możemy se pisać o czym nam się podoba...nie wiem co się czepiacie naszej strony

Już Ci kolega odpisał. Nie bądź "beton", czytaj ze zrozumieniem:

Na stronie własnej lub własnej komendy mogą pojawiać się linki o pierdnięciu kolegi... Strona KG to nie tylko informacje dla strażaków. Osoby postronne również często tam zaglądają i nie chodzi o to żeby czytali o ślubie Komendanta, pożarku samochodu czy innych pierdołach bo ktoś "goni" licznik.




Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 26, 2009, 21:59:50 »
Matti84, Kolego - naucz się czytać ze zrozumieniem z łaski swojej. Róbcie sobie na "Waszej stronie" co Wam się żywnie podoba, ale dyskusja tutaj toczy się na temat STRONY INTERNETOWEJ KG PSP, a nie "Waszej strony". Taka subtelna różnica, która stawia Twoje argumenty obronne w kiepskim świetle. Gdybym chciał się dowiedzieć o jakimś drobnym wydarzeniu w Krotoszynie, to wszedłbym na stronę KP PSP w Krotoszynie i byłbym zachwycony bogactwem informacji. Wytłumacz mi jednak proszę, dlaczego mam czytać o Krotoszynie i Wrocławiu na przemian prawie codziennie na stronie KG PSP, podczas gdy o innych częściach kraju nie ma prawie nic?

PS. Jesteś autorem strony KP PSP w Krotoszynie? Konsultowałeś swoją obronę z rzekomo pokrzywdzoną naszymi postami na tym forum Komendą w Krotoszynie, czy tylko "patriotycznie" się tutaj pienisz w obronie swojej lokalnej społeczności, mimo że nikt jej nie atakuje?

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 26, 2009, 22:06:49 »
o KP PSP Krotoszyn już się wypowiadałem kilka postów wyżej i całkowicie zgadzam się ze zdaniem kolegi Feuerwehrmann i reporter998. Krotoszyn mnie mdli  :wall:

co do kolegi matti84 to jest on najprawdopodobniej członkiem OSP Krotoszyn (zobaczcie na profil) wiec broni swoich..

pozdr